Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-21, 20:30   #2221
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Bez panierki, zazwyczaj pokrojony w kostkę, marynowany przez noc. Najczęściej w mikrofali odgrzewam, choć satatke na zimno jadłam i ten niedobry. Czyli nie tylko ja tak mam. Utrudnia mi to robienie posiłków, bo nigdy nie robię jednej porcji

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Mam podobnie. Odgrzany kurczak smakuje gorzej. Kiedyś w ogóle nie odczuwałam różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 20:36   #2222
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To kurczak z supermarketu czy innego lidla ?

Jak kupuje w miesnym to mi sie tak nie robi, ale te tanie marketowe sa dobre tylko jeden dzien.
Tak, zawsze w markecie kupuje. Może zobaczę czy będzie różnica z "mięsnego"

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 20:39   #2223
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Bez panierki, zazwyczaj pokrojony w kostkę, marynowany przez noc. Najczęściej w mikrofali odgrzewam, choć satatke na zimno jadłam i ten niedobry. Czyli nie tylko ja tak mam. Utrudnia mi to robienie posiłków, bo nigdy nie robię jednej porcji

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

A w czym marynujesz?

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2023-10-21 o 21:39
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 20:53   #2224
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 132
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Chailleach Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady w sprawie nauki języków Co bardziej polecacie - Anki, quizlet czy może coś jeszcze innego?
Chodzi mi o naukę słownictwa, takie fiszki, tylko online. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki działa duolingo (najpierw prezentacja słówka, następnie powtórki poprzez wybór z kilku opcji, wpisanie słówka; większa ilość powtórek, jeśli program widzi, że nie zapamiętałam go jeszcze do końca itp.). Z tym, że ja nie chcę gotowych zestawów, muszę mieć możliwość tworzenia własnej listy.
Macie coś godnego polecenia?
Moim zdaniem nie ma jak papierowe fiszki, które sama zrobisz. (Ja albo tnę papier albo kupuję Fiszki in blanco.)

Jasne, takie aplikacje są fajnym uzupełnieniem, ale jako jedyne źródło nauki u mnie się nie sprawdziło.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 21:01   #2225
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Tak, zawsze w markecie kupuje. Może zobaczę czy będzie różnica z "mięsnego"

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Jest ogromna różnica, ja nie mogę jeść marketowego mięsa, śmierdzi mi niesamowicie. Mój mąż różnicy nie widzi
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 21:02   #2226
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że fajniejszy jest system powtórek. Jak przerabiam coś na Anki tyle razy ile każe aplikacja to raczej nie ma opcji żebym się nie nauczyła.

Chociaż quizletu długo już nie używałam, może coś tam się zmieniło, aż tego co pamiętam podpasował mi mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z Anki korzystam głównie dla tego algorytmu powtórek, po to, żeby mi co odpowiedni czas przypominał np. słownictwo i też widzę, że to się sprawdza. Otwieram apkę, widzę drzewo folderów i gdy kliknę na konkretny, pokazują się po kolei karty do powtórek. Każda karta/fiszka jest traktowana indywidualnie. Wyszukiwanie konkretnych też dobrze działa.
Quizlet jest przyjemniejszy wizualnie, ma różne opcje testów (oprócz fiszek może być quiz), ale, o ile wiem, takiego algorytmu powtórek nie ma, przynajmniej w darmowej wersji. Muszę powtarzać całe zestawy i sama je sobie wybrać. Trudniej też mi znaleźć konkretną kartę.

Aha, fiszki w Anki tworzę sama. Słówka czy wyrażenia biorę "z życia": z zajęć, z materiałów, z czegoś obejrzanego lub przeczytanego. Niektórzy radzą, żeby wpisywać całe wyrażenia czy tworzyć zdania, ale ja się na tym skupiam raczej na etapie selekcji słów do zapamiętania, Anki ma mi służyć bardziej do tego, żeby mi je przypomnieć.

Edytowane przez 695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Czas edycji: 2023-10-21 o 21:07
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 21:20   #2227
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Macie tak, że ponownie odgrzany kurczak smakuje źle? Nie jest zepsuty, ale ma inny, gorszy smak. Mam tak z piersią kurczaka. Smażę, jem i jest ok, na drugi dzień jem resztki obiadu i ten kurczak psuje mi smak. Dziś rano robiłam sałatkę z kurczakiem i była spoko. Teraz wyjęłam i już nie jest ok

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Zależy jak kurczak był przygotowywany i z czym jest jedzony, duże znaczenie ma też to jak jest odgrzany. Podgrzany w mikrofali jest dla mnie niezjadliwy, taki robiony samemu w panierce też najczęściej śmierdzi mi wczorajszym kurczakiem i takie wersje zjada TŻ bo on nie czuje różnicy.
Z takich które smakują ok to polędwiczki w ostrej panierce (kupne, do podgrzania w piekarniku), ogólnie różne wersje kurczaka podgrzewane w piekarniku albo na patelni. Na zimno to tylko mocno przyprawiony kurczak, np. w daniu azjatyckim.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-21, 21:23   #2228
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 132
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Macie tak, że ponownie odgrzany kurczak smakuje źle? Nie jest zepsuty, ale ma inny, gorszy smak. Mam tak z piersią kurczaka. Smażę, jem i jest ok, na drugi dzień jem resztki obiadu i ten kurczak psuje mi smak. Dziś rano robiłam sałatkę z kurczakiem i była spoko. Teraz wyjęłam i już nie jest ok
Tak. Ja wszystko gotuję na bieżąco, bo odgrzewane mi nie smakuje.

(Nie nagotuję na przykład makaronu czy właśnie kurczaka na później.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 21:24   #2229
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że fajniejszy jest system powtórek. Jak przerabiam coś na Anki tyle razy ile każe aplikacja to raczej nie ma opcji żebym się nie nauczyła.

Chociaż quizletu długo już nie używałam, może coś tam się zmieniło, aż tego co pamiętam podpasował mi mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za punkt widzenia,przyjrzę się.[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89695838]Z Anki korzystam głównie dla tego algorytmu powtórek, po to, żeby mi co odpowiedni czas przypominał np. słownictwo i też widzę, że to się sprawdza. Otwieram apkę, widzę drzewo folderów i gdy kliknę na konkretny, pokazują się po kolei karty do powtórek. Każda karta/fiszka jest traktowana indywidualnie. Wyszukiwanie konkretnych też dobrze działa.
Quizlet jest przyjemniejszy wizualnie, ma różne opcje testów (oprócz fiszek może być quiz), ale, o ile wiem, takiego algorytmu powtórek nie ma, przynajmniej w darmowej wersji. Muszę powtarzać całe zestawy i sama je sobie wybrać. Trudniej też mi znaleźć konkretną kartę.

Aha, fiszki w Anki tworzę sama. Słówka czy wyrażenia biorę "z życia": z zajęć, z materiałów, z czegoś obejrzanego lub przeczytanego. Niektórzy radzą, żeby wpisywać całe wyrażenia czy tworzyć zdania, ale ja się na tym skupiam raczej na etapie selekcji słów do zapamiętania, Anki ma mi służyć bardziej do tego, żeby mi je przypomnieć.[/QUOTE]Dzięki za opinie

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 21:26   #2230
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie ma jak papierowe fiszki, które sama zrobisz. (Ja albo tnę papier albo kupuję Fiszki in blanco.)

Jasne, takie aplikacje są fajnym uzupełnieniem, ale jako jedyne źródło nauki u mnie się nie sprawdziło.
Zgadzam się w 100%. Ja w ogóle lubię papierowe fiszki, ręcznie pisane notatki. Im mniej elektroniki w tej kwestii tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 05:54   #2231
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy przy cerze tłustej powinno się stosować bazę pod makijaż dedykowana dla takiej cery? Przyznam że nigdy nie używałam bazy i zastanawiam się czy to mogłoby pomóc żeby skóra nie zaczynała się świecić zbyt szybko

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-22, 06:38   #2232
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A w czym marynujesz?
W przyprawach suchych. Sól pieprz papryka, albo gotowe mieszanki np do gyrosa. Zauważyłam że jak jest intensywny sos, to jest lepiej (np kurczak z pesto i suszonymi pomidorami). A jak robię kurczak, mrożona mieszanka warzyw, ryż,no to czuć.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 07:28   #2233
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Czy są tu dziewczyny które sprzedają albo sprzedawały chusty tylu góralskiego ? W sensie chodzi mi o wzór ze kolorowe i kwiaty Bo jestem ciekawa jak można wycenić takie chusty… albo jakies z lepszym składem a może ktoś zna jakies grupy na fb o takich chustach itd?

Przeglądałam vinted ale tam takie różne ceny są, ze nie ma jak nawet średniej obliczyć

Pytałam się o to już na innym wątku ale stwierdziłam, ze jeszcze tutaj dopytam bo może ktoś się orientuje bardziej w temacie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tam ci dziewczyny dobrze pisały.
Sprawdź sklad, jeśli to 10p% wełny to mozesz ceny i wzór porownać w sklepie z odzieżą góralską. Mają swohe strony internetiwe. Takie chusty, duże chodzą nawet za 250 zl.
Male, podroby chińskie , poliestrowe możesz sprzedać za 10-20zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 07:33   #2234
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Czy przy cerze tłustej powinno się stosować bazę pod makijaż dedykowana dla takiej cery? Przyznam że nigdy nie używałam bazy i zastanawiam się czy to mogłoby pomóc żeby skóra nie zaczynała się świecić zbyt szybko

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Mnie wszystkie bazy robiły takie kuku na twarzy, że jak pomyśle kakie gule mi wychodzily, to aż mbie tearz zaczyna boleć.
Może teraz są inne bazy, ale kiedyś bywały na bazie jakiś silikonów i one naprawdę robiły tragedie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:05   #2235
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Chciałabym kupić pierwsze w życiu sluchawki ale nie wiem jakie wybrać.
Będę ich używała w trakcie ćwiczeń na orbitreku więc raczej odpadają modele zasłaniające całe uszy żeby ich nie zapocic. Ale czy każde słuchawki douszne zmieszczą się w uchu? Czy są różne rozmiary? Jak pojadę do sklepu to będę mogła poprzymierzac czy obsługa potraktuje mnie jak idiotkę bo to niehigieniczne? Czy może wybrać jakiś model nakładany na ucho ale nie wchodzący do środka?
W grę wchodzi jedynie zakup w Media Ekspert a budżet to do 300 zł.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:27   #2236
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić pierwsze w życiu sluchawki ale nie wiem jakie wybrać.
Będę ich używała w trakcie ćwiczeń na orbitreku więc raczej odpadają modele zasłaniające całe uszy żeby ich nie zapocic. Ale czy każde słuchawki douszne zmieszczą się w uchu? Czy są różne rozmiary? Jak pojadę do sklepu to będę mogła poprzymierzac czy obsługa potraktuje mnie jak idiotkę bo to niehigieniczne? Czy może wybrać jakiś model nakładany na ucho ale nie wchodzący do środka?
W grę wchodzi jedynie zakup w Media Ekspert a budżet to do 300 zł.
Ciężko jest znaleźć douszne, a nie dokanałowe słuchawki teraz, to tak tylko uprzedzam.
Ja mam stary model Philips shq6500 i są swietne do ćwiczeń, na rower, mają dwa rozmiary gumek, żeby dopasować do swojego ucha. Tylko nie wiem czy Ci się uda je znaleźć w sklepie, bo kupowałam je kilka lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:30   #2237
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
W przyprawach suchych. Sól pieprz papryka, albo gotowe mieszanki np do gyrosa. Zauważyłam że jak jest intensywny sos, to jest lepiej (np kurczak z pesto i suszonymi pomidorami). A jak robię kurczak, mrożona mieszanka warzyw, ryż,no to czuć.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Bo jest tluszcz w pesto czy w suszonych pomidorach to ten olej lekko konserwuje.

Nastepnym razem do suchych przypraw daj troche oleju do marynaty.

I kup kurczaka w miesnym. Czasem roznica w cenie nie jest az tak duza, ale w jakosci owszem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:32   #2238
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Bo jest tluszcz w pesto czy w suszonych pomidorach to ten olej lekko konserwuje.

Nastepnym razem do suchych przypraw daj troche oleju do marynaty.

I kup kurczaka w miesnym. Czasem roznica w cenie nie jest az tak duza, ale w jakosci owszem.
Tak zrobię, dzięki

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:37   #2239
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić pierwsze w życiu sluchawki ale nie wiem jakie wybrać.
Będę ich używała w trakcie ćwiczeń na orbitreku więc raczej odpadają modele zasłaniające całe uszy żeby ich nie zapocic. Ale czy każde słuchawki douszne zmieszczą się w uchu? Czy są różne rozmiary? Jak pojadę do sklepu to będę mogła poprzymierzac czy obsługa potraktuje mnie jak idiotkę bo to niehigieniczne? Czy może wybrać jakiś model nakładany na ucho ale nie wchodzący do środka?
W grę wchodzi jedynie zakup w Media Ekspert a budżet to do 300 zł.

I tak sie poca sluchawki i potem je czyszcze. Ja uzywam tych do iphone i dla mnie sa super wygodne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-22, 08:40   #2240
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić pierwsze w życiu sluchawki ale nie wiem jakie wybrać.
Będę ich używała w trakcie ćwiczeń na orbitreku więc raczej odpadają modele zasłaniające całe uszy żeby ich nie zapocic. Ale czy każde słuchawki douszne zmieszczą się w uchu? Czy są różne rozmiary? Jak pojadę do sklepu to będę mogła poprzymierzac czy obsługa potraktuje mnie jak idiotkę bo to niehigieniczne? Czy może wybrać jakiś model nakładany na ucho ale nie wchodzący do środka?
W grę wchodzi jedynie zakup w Media Ekspert a budżet to do 300 zł.
Mam douszne Marshall minor (one przekraczają założony budżet) i u mnie niespecjalnie się sprawdzają. O ile lewa słuchawka siedzi spoko, to prawa trzyma się na słowo honoru i nie odważyłabym się w nich nawet podbiec do autobusu. Zakładam je do bardziej statycznych zajęć, np. przy jakimś rękodziele.
Poza dousznymi i dokanałowymi są jeszcze słuchawki z przewodzeniem kostnym- podobno typowo sportowe, bo nie ograniczają dźwięków z zewnątrz. Interesowałam się tym tematem, ale ich oceny wypadały średnio.

Doprecyzuj czy chcesz true wireless, czy jednak może być przewód łączący obie słuchawki, ale sama komunikacja z telefonem bezprzewodowa.

Niestety, w marketach raczej nie pomierzysz słuchawek (chyba że nauszne). Takie cuda to chyba tylko w sklepach audiofilskich, ale i ceny wyrywające z butów.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:49   #2241
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mnie wszystkie bazy robiły takie kuku na twarzy, że jak pomyśle kakie gule mi wychodzily, to aż mbie tearz zaczyna boleć.
Może teraz są inne bazy, ale kiedyś bywały na bazie jakiś silikonów i one naprawdę robiły tragedie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź, to chyba jednak zostanę przy lekkim kremie matującym pod podkład
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 08:50   #2242
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić pierwsze w życiu sluchawki ale nie wiem jakie wybrać.

Będę ich używała w trakcie ćwiczeń na orbitreku więc raczej odpadają modele zasłaniające całe uszy żeby ich nie zapocic. Ale czy każde słuchawki douszne zmieszczą się w uchu? Czy są różne rozmiary? Jak pojadę do sklepu to będę mogła poprzymierzac czy obsługa potraktuje mnie jak idiotkę bo to niehigieniczne? Czy może wybrać jakiś model nakładany na ucho ale nie wchodzący do środka?

W grę wchodzi jedynie zakup w Media Ekspert a budżet to do 300 zł.
Słyszałam dużo dobrego o kostnych słuchawkach. Sprawdź, doczytaj czy to by Cię interesowało.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 09:06   #2243
_Dzelcia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 78
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Polecacie jakąś pizzę amerykańską na Śląsku? Która nie jest sieciowka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Dzelcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 10:10   #2244
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy któraś z Was korzystała z usług petsitterów do opieki nad kotem we własnym mieszkaniu? Czy nie balyscie się udostępnić komuś kluczy ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 11:41   #2245
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Bardzo dziękuję z podpowiedzi, aż musiałam sprawdzić co znaczy true wireless w kontekście słuchawek To niekoniecznie mi na tym zależy, chodzi mi tylko o to żeby bluetooth łączył sie z telefonem
Kostne - nie wiedziałam że takie są, widzę że trochę większy wydatek niż 300 zł ale podoba mi się to że z tego jak rozumiem słyszę jednocześnie odgłosy w otoczeniu czyli nie będę miała schiz że akurat w momencie gdy mam na sobie słuchawki do domu ktoś wtargnie...wiem że to głupie ale ja nie lubię być odcięta od otoczenia.

Jakby ktoś miał jeszcze coś do polecenia, podpowiedzenia to proszę
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 11:54   #2246
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję z podpowiedzi, aż musiałam sprawdzić co znaczy true wireless w kontekście słuchawek To niekoniecznie mi na tym zależy, chodzi mi tylko o to żeby bluetooth łączył sie z telefonem
Kostne - nie wiedziałam że takie są, widzę że trochę większy wydatek niż 300 zł ale podoba mi się to że z tego jak rozumiem słyszę jednocześnie odgłosy w otoczeniu czyli nie będę miała schiz że akurat w momencie gdy mam na sobie słuchawki do domu ktoś wtargnie...wiem że to głupie ale ja nie lubię być odcięta od otoczenia.

Jakby ktoś miał jeszcze coś do polecenia, podpowiedzenia to proszę
Mnie każde douszne (czy dokanałowe - nie potrafię tego zapamiętać - w każdym razie te z gumkami) wypadają z uszu. Podczas treningu czy spaceru muszę je cały czas poprawiać i wciskać do uszu - nawet najmniejsze gumki są za duże. Przez to też wyglądam jak Shrek, bo bardzo wystają mi z uszu. I potrafią wypaść przy pochylaniu. Z kolei w tych bez gumek jest gorszy dźwięk i nie sprawdziły mi się na siłowni, bo bardziej słyszałam muzykę z siłowni niż moją.
Ale znalazłam na aliexpress słuchawki, które są idealne - są mniejsze, nie wypadają mi z uszu, nie wyglądam w nich jak Shrek i mają naprawdę fajny dźwięk. Kiedy używam ich na mieście - słyszę samochody i ogólnie otoczenie, więc nie odcinają. Tzn przy zwiększonej głośności możliwe, że by za bardzo wygłuszyły otoczenie.
Na zdjęciach na ali oczywiście przesadzili - te słuchawki nie są tak małe.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-10-22 o 11:56
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 12:06   #2247
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was korzystała z usług petsitterów do opieki nad kotem we własnym mieszkaniu? Czy nie balyscie się udostępnić komuś kluczy ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

Dalsza znajoma dala psa pod opieke zatrudnionej pani. Pojechala na urlop z mezem. Pies duzy, silny i mocno szarpal, opiekunka go nie utrzymala na czerwonym swietle i wylecial na ulice. To byl ostatni spacer tego psa. Byli swiadkowie takiego przebiegu zdarzenia plus kamery.

Inny przypadek - sasiadka kilka kamienic ode mnie ma pieknego puchatego samojeda. Sliczny pies. Pojechala na urlop, byly upaly w Paryzu, misio piesio mial opiekunke. Okazalo sie, ze ta pani go ogolila i ledwo dalo sie poznac, ze to ten sam pies. Tu byl happy end, bo wlosy odrosly i samojed znow jest piekny i puchaty. Ale wlascicielka mowila, ze musiala go sporo glaskac po urlopie by pies doszedl do siebie. I znow opiekunka niewinna, bo ona to w dobrej wierze by psu nie bylo za goraco…

Jedyne co sie sprawdza to jak to jest znajomy (takze zwierzeciu) czlowiek i szczegoly opieki sa ustalone wczesniej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 12:14   #2248
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was korzystała z usług petsitterów do opieki nad kotem we własnym mieszkaniu? Czy nie balyscie się udostępnić komuś kluczy ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja nie, ale moi krewni tak i wszystko było ok. Tylko trzeba wybrać profesjonalistę i podpisać umowę, gdzie masz wszystkie dane tej osoby.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 12:16   #2249
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość

Kostne - nie wiedziałam że takie są, widzę że trochę większy wydatek niż 300 zł ale podoba mi się to że z tego jak rozumiem słyszę jednocześnie odgłosy w otoczeniu czyli nie będę miała schiz że akurat w momencie gdy mam na sobie słuchawki do domu ktoś wtargnie...wiem że to głupie ale ja nie lubię być odcięta od otoczenia.

Jakby ktoś miał jeszcze coś do polecenia, podpowiedzenia to proszę
Jak to u Ciebie w domu cwiczysz to nie mozesz miec normalnie puszczonej muzyki? Byle nie po nocach i na caly regulator by nie meczyc sasiadow. A drzwi od mieszkania zamykasz na klucz i nikt nie moze wejsc
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 12:29   #2250
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie każde douszne (czy dokanałowe - nie potrafię tego zapamiętać - w każdym razie te z gumkami) wypadają z uszu. Podczas treningu czy spaceru muszę je cały czas poprawiać i wciskać do uszu - nawet najmniejsze gumki są za duże. Przez to też wyglądam jak Shrek, bo bardzo wystają mi z uszu. I potrafią wypaść przy pochylaniu. Z kolei w tych bez gumek jest gorszy dźwięk i nie sprawdziły mi się na siłowni, bo bardziej słyszałam muzykę z siłowni niż moją.
Ale znalazłam na aliexpress słuchawki, które są idealne - są mniejsze, nie wypadają mi z uszu, nie wyglądam w nich jak Shrek i mają naprawdę fajny dźwięk. Kiedy używam ich na mieście - słyszę samochody i ogólnie otoczenie, więc nie odcinają. Tzn przy zwiększonej głośności możliwe, że by za bardzo wygłuszyły otoczenie.
Na zdjęciach na ali oczywiście przesadzili - te słuchawki nie są tak małe.
A podasz link?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak to u Ciebie w domu cwiczysz to nie mozesz miec normalnie puszczonej muzyki? Byle nie po nocach i na caly regulator by nie meczyc sasiadow. A drzwi od mieszkania zamykasz na klucz i nikt nie moze wejsc
Nie chcę przeszkadzać partnerowi gdy pracuje a poza tym jak ćwiczę to najchętniej słucham muzyki do której wstydzę się przyznać sama przed sobą
Drzwi mam zawsze zamknięte, ta schiza z wtargnięciem obcych do domu to był tylko przykład. Nigdy nie miałam słuchawek i boje się że balabym się je mieć na sobie (nie miałam też nigdy zatyczek do uszu, opaski na oczy do spania i ogólnie akcesoriów ograniczających bodźce) ale jednoczesnie bym chciała żeby nie ćwiczyć tak bez podkładu
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-10 12:33:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.