Wrześniówki - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-29, 00:23   #4651
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Wrześniówki

O rany, u mnie też teraz wszystko stanęło z uwagi na sesję... a jeszcze fotograf, buty, bielizna, przymiarki, kwiaty, alkohol, zaproszenia... :/
Boje się także dokumentacji kościelnej, podpisywania licencji oraz załatwiania spraw w USC
Macie z tym miłe wspomnienia?
Ślub 17 września 2011 roku.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 06:52   #4652
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez gwiazdka82 Pokaż wiadomość
Obie suknie bardzo ładne,ale ta druga bardziej mi się podoba
A przymierzałaś ten pierwszy model?
O to chodzi, że nie przymierzałam I dziękuje o opinie o sukience.. od razu lepiej się poczułam. Może zaczęłam panikować, bo nie widziałam tej mojej sukienki od lutego... i powoli zapominam jak ona wyglądała na mnie. Pamiętam, że gdy ją przymierzyłam to nie chciałam przymierzać już żadnej innej. Na dodatek gdy zobaczyłam zdjęcie w katalogu to mnie tak nie urzekło jak jej widok na żywo. Może powinnam przestać panikować :P Ale to takie trudne... im bliżej tym większy stres.

Anabelle28 nasz ślub też 17 września I moja lista spraw do załatwienia jest podobna do Twojej. Czekamy teraz na zaproszenia, mają małe opóźnienie. I jeszcze nie dostaliśmy obrączek, chociaż powinny być tydzień temu. Aaaa ta panika chyba znowu mnie odwiedzi niedługo
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 07:24   #4653
Tyna7
Zakorzenienie
 
Avatar Tyna7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 098
Dot.: Wrześniówki

ja ostatnio miałam koszmar w związku ze ślubem... że została godzina a ja nie mam zrobionej fryzury, makijażu ani paznokci
chyba powoli zaczynam panikować
__________________
żonka
Tyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 07:41   #4654
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez Tyna7 Pokaż wiadomość
ja ostatnio miałam koszmar w związku ze ślubem... że została godzina a ja nie mam zrobionej fryzury, makijażu ani paznokci
chyba powoli zaczynam panikować
To jeszcze nic. Ja w ostatnim czasie miewałam (odpukać- kilka ostatnich nocy śpię spokojnie) regularnie takie sny- a to ktoś zakosił mi suknię, a to nie miałam właśnie fryzjera i makijażystki załatwionej, a to nie było obrączek i uwaga- a to nie miałam nóg wydepilowanych .

Arnama- mi to chyba potrzebny będzie nie Persen, a jakieś Relanium albo inny psycho
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 08:26   #4655
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki

O a ja myślałam ze "koszmary ślubne" to tylko mnie nawiedzają :P Śniło mi się że fryzjerka pomalowała włosy na fioletowo... bo powiedziała, że nawet to musi być w kolorze przewodnim. potem mi się śniło, że szłam w kaloszach do ślubu bo była ulewa. Ostatnio zaś śniło mi się, że moja suknia wisiała na oknie i słońce wypaliło w niej dziury, a ja próbowałam je załatać skrawkami materiału używając kleju kropelka :P

Jutro spotykamy się z kamerzystą. W końcu Dziewczyny może podpowiecie o co trzeba go zapytać i co powinno być w umowie, żeby potem nie było niedomówień.
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 08:31   #4656
Tyna7
Zakorzenienie
 
Avatar Tyna7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 098
Dot.: Wrześniówki

jakie sny
__________________
żonka
Tyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 10:05   #4657
malgosia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 200
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez Tyna7 Pokaż wiadomość
hej

można dołączyć?

ślub za 99 dni
Witaj
Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja chyba wariuje powoli Slub 17.09.2011 a ja zaczynam mieć wątpliwości. Oczywiście nie co do Pana Młodego ... tylko do sukni ślubnej Zamówiłam ją kilka miesięcy temu... i niestety trochę mi się gust zmienił :/ Zaliczka wpłacona, suknia ma być w lipcu... a ja nie wiem czy to własnie ta wymarzona. Ta druga na zdjęciu jest moja... a ten pierwszy model bardzo mi się podoba- zwłaszcza długi tren. Ta moja też ma długi tren ale nie aż tak :P Nie wiem co mam robić ;((
Mi także bardziej podoba się ta druga Długi tren w takiej sukni jak ta pierwsza wygląda pięknie ale tylko wtedy gdy jest puszczony, po podpięciu to się nie ukłąda bo koronka na satynie odstaje. Przymierz taką suknię i wtedy podejmij decyzję. Pamiętaj, że nawet podczas wesela panna młoda w większości jest tyłem - bo tańcząc widać jej szczególnie plecy i tył sukni. Ja będę mieć koronkową suknię i całkowicie zrezygnowałam z trenu (do kościoła będę mięć kilkumetrowy welon) ponieważ mierzyłam takie suknie w salonach i nie podoba mi się jak wygląda po podpięciu tego typu tren. A poza tym musisz liczyć się z tym, że im dłuższy tren tym suknia jest cięższa - a w perspektywie kilknastu godzin ma to znaczenie.
malgosia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 10:18   #4658
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez malgosia_23 Pokaż wiadomość
Mi także bardziej podoba się ta druga Długi tren w takiej sukni jak ta pierwsza wygląda pięknie ale tylko wtedy gdy jest puszczony, po podpięciu to się nie ukłąda bo koronka na satynie odstaje. Przymierz taką suknię i wtedy podejmij decyzję. Pamiętaj, że nawet podczas wesela panna młoda w większości jest tyłem - bo tańcząc widać jej szczególnie plecy i tył sukni. Ja będę mieć koronkową suknię i całkowicie zrezygnowałam z trenu (do kościoła będę mięć kilkumetrowy welon) ponieważ mierzyłam takie suknie w salonach i nie podoba mi się jak wygląda po podpięciu tego typu tren. A poza tym musisz liczyć się z tym, że im dłuższy tren tym suknia jest cięższa - a w perspektywie kilknastu godzin ma to znaczenie.
Dziękuje Bardzo przydatna rada. Chyba nie będę już kombinowała z przymiarkami i szukaniem nowej sukni - do września nie zostało tak dużo czasu, a na głowie jeszcze wiele spraw do załatwienia Te wątpliwości to wynik przedślubnej paniki, która niestety coraz częściej się u mnie pojawia A o długim welonie też marzyłam.. myślę, ze świetnie zastąpi on długi tren
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 11:41   #4659
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Wrześniówki

koszmar z fryzjerem mi tez nie jest obcy hehe ale juz mam umowionego, snilo mi sie ze sukni tez nie mialam ale wisi czeka wiec musi byc ok

A co ubieracie na poprawiny?? jak mozecie wrzuccie fotki
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 17:20   #4660
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez Martusia3401 Pokaż wiadomość
A co ubieracie na poprawiny?? jak mozecie wrzuccie fotki
I tu jest kolejny problem...
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 17:33   #4661
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez Martusia3401 Pokaż wiadomość
koszmar z fryzjerem mi tez nie jest obcy hehe ale juz mam umowionego, snilo mi sie ze sukni tez nie mialam ale wisi czeka wiec musi byc ok

A co ubieracie na poprawiny?? jak mozecie wrzuccie fotki
Eh to jest właśnie kolejny dylemat. Ja jezcze nie kupiłam sukienki na poprawiny. Chciałabym, żeby była elegancka, nie za krótka, może być w kolorze ecru, albo białym. Podobają mi się takie jak te:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 29052009b4.jpg (29,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1_f8616816d6ae.jpg (30,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienki-na-poprawiny-i24192.jpg (13,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg krotkasukniaslubnaolowek.jpg (17,4 KB, 16 załadowań)
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 20:30   #4662
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez arnama Pokaż wiadomość
A te białe też zamawiałaś w Akcesie? Akces i Akces2 to inne firmy, z tego co mi sie obiło o uszy
te białe nie były z akcesu
Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja chyba wariuje powoli Slub 17.09.2011 a ja zaczynam mieć wątpliwości. Oczywiście nie co do Pana Młodego ... tylko do sukni ślubnej Zamówiłam ją kilka miesięcy temu... i niestety trochę mi się gust zmienił :/ Zaliczka wpłacona, suknia ma być w lipcu... a ja nie wiem czy to własnie ta wymarzona. Ta druga na zdjęciu jest moja... a ten pierwszy model bardzo mi się podoba- zwłaszcza długi tren. Ta moja też ma długi tren ale nie aż tak :P Nie wiem co mam robić ;((
druga o wiele ładniejsza...

ja poprawin nie mam więc i dylematu z suknią nie ma
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 20:50   #4663
kwaskowa
Raczkowanie
 
Avatar kwaskowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 103
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Jutro spotykamy się z kamerzystą. W końcu Dziewczyny może podpowiecie o co trzeba go zapytać i co powinno być w umowie, żeby potem nie było niedomówień.
Na pewno zapytaj o:
1) w ilu wersjach otrzymacie płytę
2) z nadrukiem na płytach czy też nie
3) ile godzin będzie trwał materiał na płycie
4) od której do której będzie tego dnia z wami
5) możecie ustalić coś odnośnie wstępu/zakończenia/innych waszych życzeń i uwag.
Nom, to tyle co mi przychodzi teraz do głowy
__________________

kwaskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 23:10   #4664
gwiazdka82
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdka82
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 308
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
te białe nie były z akcesu

druga o wiele ładniejsza...

ja poprawin nie mam więc i dylematu z suknią nie ma
A gdzie dzwoniłaś do akces czy akces2,bo to rzeczywiście inne firmy.
Jeśli poprosisz to powinni ci przesłać materiał żebyś mogła podjąć decyzję.
Akces2 na pewno wysyła.Oglądałaś na ich stronie galerie próbek materiału?
mam nadzieję,że uda mi się skopiować.Ale lepiej rzeby tobie przesłali,bo zdjęcie to nie to samo
http://www.akces2.com/images/stories...nik-skora3.jpg
__________________
Szczęśliwa


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110910310223.html
gwiazdka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 04:43   #4665
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez kwaskowa Pokaż wiadomość
Na pewno zapytaj o:
1) w ilu wersjach otrzymacie płytę
2) z nadrukiem na płytach czy też nie
3) ile godzin będzie trwał materiał na płycie
4) od której do której będzie tego dnia z wami
5) możecie ustalić coś odnośnie wstępu/zakończenia/innych waszych życzeń i uwag.
Nom, to tyle co mi przychodzi teraz do głowy
Dziękuje Już sobie spisałam wszystko Zobaczymy co wyniknie z tego spotkania. A teraz czas szykować się do pracy... skoro świt.
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 06:40   #4666
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Wrześniówki

u mnie tez panika w ogole jak Was czytam bo zdaje sobie sprawe ze nie mamy MASY rzeczy zalatwionych i chyba 'uciekam' troche od tego zalatwiania :/

czekamy na zaproszenia

bielizna i bizuteria jakos nie wiem chyba na ostatnia chwile czeka

TZ stroj we wrzesniu

do ksiedza za 2ty - i na ta chwile to jest moj problem bo nie wiem czy i ile mamy brac kasy bo nie znamy nikogo kto bral slub w naszym kosciele (lub nie mamy kontaktu) i nie wiem nawet jak nie bedzie chcial na tym pierwszym spotkaniu kasy to jak mam go zapytac ile? ile jestem Ksiedzu winna? ile to kosztuje? ile na tace dac? no nie wiem krepujace troche

nie mamy zrobionych zawieszek ani podziekowac ale to ma czas w sumie (chyba) nie mamy obraczek zamowionych, nie bylam na probnej fryzurze...


a tak swoja droga co planujecie z paznokciami? ja mam swoje dosc dlugie i mocne wiec chcialam po prostu ladny manicure a tu sie okazalo ze kosmetyczka ktora pracuje w salonie gdzie beda robic mi fryzure naklada zel i koniec :| az mnie zatkalo - ja nie chce zelu po co mam swoje paznokcie 'zmieniac' skoro sa ok poza tym jedziemy zaraz po slubie na 2tyg na wakacje - co ja bede tam moze sobie odrosty pilowac?
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 07:55   #4667
olmia
Raczkowanie
 
Avatar olmia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Alicante
Wiadomości: 98
Dot.: Wrześniówki

Czesc dziewczyny !!!

Chcialam sie do Was dolaczyc poniewaz tak jak Wy slubuje we wrzesniu, dokladniej 3 wrzesnia wiec juz coraz blizej i pojawia mi sie lekki stresik.
Dodam, ze bedzie to slub z obcokrajowcem i oboje mieszkamy obecnie w Hiszpanii, slub bedzie w Polsce, co nam utrudnia troche organizacje, gdyby nie pomoc moich rodzicow to nie wyobrazam sobie zorganizowania tego wszystkiego. Mam obawy co do samego slubu bo chemy oboje zlozyc przysiege po polsku i ogolnie boje sie, ze Pan Mlody nie zrozumie obrzadku calej mszy i moze w kotryms momencie nie bedzie wiedzial jak sie zachowac (bardziej z powodu stresu, poniewaz byl juz kilka razy ze mna na swieta)

Jako, ze niedawno mialam studniowke, moze przedstawie Wam co juz mamy a czego Nam jeszcze brakuje

Juz za nami:

kosciol (godzina 16)
restauracja
zespol
skrzypaczka na slub
kamerzysta i fotograf
wybrana kwiaciarnia
zakupiony alk
swiadkowie
nauki przedmalzenskie (zostalismy zwolnieni z poradni i dnia skupienia )
spisany protokol w kosciele
zamowiony tort i ciasta

stroj Panny Mlodej: suknia, buty, bielizna
stroj Pana Mlodego: garnitur, buty, koszula, spinki, pasek, krawat, kapelusz (do sesji )
fryzjer (juz po probnej)
makijazystka

piosenka na pierwszy taniec
zaproszenia (czesc rozdana)
zawieszki na alkohol (wlasnej produkcji)

Jeszcze przed nami:

samochod
transport dla gosci
noclegi dla gosci (dopiero jak bedziemy wiedziec dokladna ilosc)
stroj Panny Mlodej: welon (jeszcze nie wiem czy chce), bizuteria
podziekowania dla rodzicow
cwiczyc pierwszy taniec
zamowic latajace lampiony
rozdac reszte zaproszen
platki roz do sypania
zapowiedzi przedslubne
spowiedz przedslubna
nauka przysiegi Pana Mlodego


Troszke mi ulzylo bo dopiero teraz, patrzac na to, co wypisalam widze wyraznie, ze juz bardzo niewiele nam brakuje
__________________

03.09.2011
olmia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 08:01   #4668
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Wrześniówki

anioleczek2112 - pocieszyłaś mnie Już się bałam że jestem głęboko w tyle na obrączki nawet nie patrzyliśmy bo ja mam sesję, narzeczony pracuje...
ważne że suknia jest reszta... może się uda
trzymajcie kciuki
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 08:54   #4669
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Wrześniówki

smileofangel Skoro masz swoje pazurki mocne to nie potrzeba zelować.
Ja lubię mieć długie żelki zawsze sama robiłam a tym razem umówiłam się do babeczki która cudeńka potrafi robić, była raz na kursie z przedłużania jako instruktor i wtedy już wiedziałam ze u niej muszę mieć paznokcie ślubne

A fryzurki macie juz upatrzone? ja jeszcze nic nie szukałam, słyszałam tylko od pan w salonie w którym jestem umówiona ze teraz modne są warkocze po bokach czy cos, ale to mi nie pasuje do niczego

Edytowane przez Martusia3401
Czas edycji: 2011-05-30 o 08:56
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 09:33   #4670
alu51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja chyba wariuje powoli Slub 17.09.2011 a ja zaczynam mieć wątpliwości. Oczywiście nie co do Pana Młodego ... tylko do sukni ślubnej Zamówiłam ją kilka miesięcy temu... i niestety trochę mi się gust zmienił :/ Zaliczka wpłacona, suknia ma być w lipcu... a ja nie wiem czy to własnie ta wymarzona. Ta druga na zdjęciu jest moja... a ten pierwszy model bardzo mi się podoba- zwłaszcza długi tren. Ta moja też ma długi tren ale nie aż tak :P Nie wiem co mam robić ;((
Według mnie ta druga suknia jest ładniejsza, za nic jej nie zmieniaj!! taka delikatna i wdzięczną a z krótszym trenem napewno będzie ci wygodniej.
alu51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 09:51   #4671
gwiazdka82
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdka82
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 308
Dot.: Wrześniówki

olmia a kiedy spisywałaś protokół przedślubny w kościele i czy od razu płaciłaś księdzu za wszystko?
Jestem troszkę zaskoczona,bo mi ksiądz powiedział,że protokół będziemy spisywać nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem,zaświadczenie z USC jest ważne 3 miesiące.Dlatego jestem ciekawa.
Już ci nie dużo zostało do załatwienia

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Eh to jest właśnie kolejny dylemat. Ja jezcze nie kupiłam sukienki na poprawiny. Chciałabym, żeby była elegancka, nie za krótka, może być w kolorze ecru, albo białym. Podobają mi się takie jak te:
Bardzo ładne te sukienki My również nie robimy poprawin,ale będzie imprezka w domu z najbliższymi i na pewno sobie jakąś kiecke będę musiała kupić
__________________
Szczęśliwa


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110910310223.html
gwiazdka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 11:09   #4672
olmia
Raczkowanie
 
Avatar olmia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Alicante
Wiadomości: 98
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez gwiazdka82 Pokaż wiadomość
olmia a kiedy spisywałaś protokół przedślubny w kościele i czy od razu płaciłaś księdzu za wszystko?
Jestem troszkę zaskoczona,bo mi ksiądz powiedział,że protokół będziemy spisywać nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem,zaświadczenie z USC jest ważne 3 miesiące.Dlatego jestem ciekawa.
Już ci nie dużo zostało do załatwienia
my spisalismy protokol w zeszly piatek, specjalnie polecielismy wlasnie po to, bylismy tylko na dwa dni w Polsce, ksiadz nam juz w swieta mowil, ze powinnismy juz to zalatwic

czesc dokumentow mamy u tlumacza i dopiero niedlugo dostarcza je ksiedzu moi rodzice a przy spisywaniu protokolu ja sama wypelnialam pierwsza strone (tam trzeba wpisac wszystkie dane typu imie nazwisko imiona rodzicow nazwisko panienskie matki, data miejsce chrztu i bierzmowania numer dowodu, data wydania i miejsce, adres zamieszkania stalego i tymczasowego, data i godzina slubu itp)
kolejne strony to byly juz zwykle pytania i ksiadz tylko wpisywal ''nie'' lub ''tak''
na koncu oboje musielismy sie podpisac

na razie nic nie placilismy ksziedzu, ksiadz tylko powiedzial nam aby przyjsc w sierpnie aby sie przypomniec i przyniesc okolo 50zl bo bedzie wystepowac o dyspense od zapowiedzi (jako ze moj narzeczony nie jest z Polski)

Z tego co sie orientowalam to czesto jest wlasnie tak, ze protokol spisuje sie wczesniej a dokument z USC mozna pozniej doniesc, dokumenty koscielne, a te w zasadzie sa tu najistotniejsze, sa wazne przez 6 miesiecy

Ja ogolnie mialam bardzo przyjemne doswiadczenie chociaz sie troche balam z tego co wyczytalam w internecie na temat spisywania protokolu, ze ksiadz zadaje pytania o wspolzycie itp i ze przy okazji bardzo krytykuje... u nas nie padlo ani jedno pytanie odnosnie wspolzycia, ale to moze dlatego, ze mieszkamy razem i ksiadz to pominal nie powiedzial ani slowa na temat tego ze grzeszymy mieszkajac razem przez zawarciem zwiazku malzenskiego

Wszystkim zycze takiego podejscia ksiezy
__________________

03.09.2011
olmia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 12:55   #4673
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Eh to jest właśnie kolejny dylemat. Ja jezcze nie kupiłam sukienki na poprawiny. Chciałabym, żeby była elegancka, nie za krótka, może być w kolorze ecru, albo białym. Podobają mi się takie jak te:

Nr 3 super możesz zdradzić gdzie taką upolować ?
Idziemy na wesele przyjaciół w sierpniu i nadała by się idealnie
Ja miałam taką jak na focie, byłam w niej rok wcześniej na weselu znajomej, ale z naszych gości widziało mnie w niej raptem 5 osób (rodzina tej znajomej) więc nie wydawałam specjalnie kasy Miałam już sukienkę i buty do niej dobrane, a mąż miał koszulę i krawat, więc....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0012.jpg (88,1 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pop2.jpg (59,2 KB, 33 załadowań)
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 16:16   #4674
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez gwiazdka82 Pokaż wiadomość
A gdzie dzwoniłaś do akces czy akces2,bo to rzeczywiście inne firmy.
Jeśli poprosisz to powinni ci przesłać materiał żebyś mogła podjąć decyzję.
Akces2 na pewno wysyła.Oglądałaś na ich stronie galerie próbek materiału?
mam nadzieję,że uda mi się skopiować.Ale lepiej rzeby tobie przesłali,bo zdjęcie to nie to samo
http://www.akces2.com/images/stories...nik-skora3.jpg
dzwoniłam do akces 2, a materiał chce satyne, a nie skóre zadzwonie do nich nie długo i dowiem się czy byłaby możliwość przesłania materiałów itp.
Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość

a tak swoja droga co planujecie z paznokciami? ja mam swoje dosc dlugie i mocne wiec chcialam po prostu ladny manicure a tu sie okazalo ze kosmetyczka ktora pracuje w salonie gdzie beda robic mi fryzure naklada zel i koniec :| az mnie zatkalo - ja nie chce zelu po co mam swoje paznokcie 'zmieniac' skoro sa ok poza tym jedziemy zaraz po slubie na 2tyg na wakacje - co ja bede tam moze sobie odrosty pilowac?
zostań przy swoich skoro masz mocne!
ja chce założyć żele
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 21:04   #4675
gwiazdka82
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdka82
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 308
Dot.: Wrześniówki

olmia masz fajnego księdza,jestem ciekawa co mój będzie mówił na temat mieszkania razem może nie będzie długiego kazania prawił
A jak ze spowiedzią? będziesz miała jedną czy dwie? Niektórzy księża chcą żeby młodzi odbyli tylko jedną spowiedź dzień przed ślubem,ale my jak przylecimy dwa tygodnie przed ślubem,to będziemy mieszkać osobno.
__________________
Szczęśliwa


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110910310223.html
gwiazdka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 21:23   #4676
emillia006
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 495
Dot.: Wrześniówki

Hej przyszlam sie pochwalic, ze mamy juz garnitur dla mojego TZta Mimo tego, ze przez ostatni rok zylismy w przekonaniu, ze moj TZt na pewno ubierze jasny to jednak ostatecznie zdecydowalismy sie na czarny klasyczny, slubny z biala kamizelka i krawatem.
Zastanawiam sie tylko czy nic sie z nim nie stanie w walice, bo jakos bedziemy musieli go przewiesc do Polski
A Wy dziewczyny- wyspianki gdzie kupujecie gajorki dla Waszych ukochanych?
emillia006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 21:25   #4677
malgosia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 200
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez olmia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny !!!

Chcialam sie do Was dolaczyc poniewaz tak jak Wy slubuje we wrzesniu, dokladniej 3 wrzesnia wiec juz coraz blizej i pojawia mi sie lekki stresik.
Dodam, ze bedzie to slub z obcokrajowcem i oboje mieszkamy obecnie w Hiszpanii, slub bedzie w Polsce, co nam utrudnia troche organizacje, gdyby nie pomoc moich rodzicow to nie wyobrazam sobie zorganizowania tego wszystkiego. Mam obawy co do samego slubu bo chemy oboje zlozyc przysiege po polsku i ogolnie boje sie, ze Pan Mlody nie zrozumie obrzadku calej mszy i moze w kotryms momencie nie bedzie wiedzial jak sie zachowac (bardziej z powodu stresu, poniewaz byl juz kilka razy ze mna na swieta)

Jako, ze niedawno mialam studniowke, moze przedstawie Wam co juz mamy a czego Nam jeszcze brakuje

Juz za nami:

kosciol (godzina 16)
restauracja
zespol
skrzypaczka na slub
kamerzysta i fotograf
wybrana kwiaciarnia
zakupiony alk
swiadkowie
nauki przedmalzenskie (zostalismy zwolnieni z poradni i dnia skupienia )
spisany protokol w kosciele
zamowiony tort i ciasta

stroj Panny Mlodej: suknia, buty, bielizna
stroj Pana Mlodego: garnitur, buty, koszula, spinki, pasek, krawat, kapelusz (do sesji )
fryzjer (juz po probnej)
makijazystka

piosenka na pierwszy taniec
zaproszenia (czesc rozdana)
zawieszki na alkohol (wlasnej produkcji)

Jeszcze przed nami:

samochod
transport dla gosci
noclegi dla gosci (dopiero jak bedziemy wiedziec dokladna ilosc)
stroj Panny Mlodej: welon (jeszcze nie wiem czy chce), bizuteria
podziekowania dla rodzicow
cwiczyc pierwszy taniec
zamowic latajace lampiony
rozdac reszte zaproszen
platki roz do sypania
zapowiedzi przedslubne
spowiedz przedslubna
nauka przysiegi Pana Mlodego


Troszke mi ulzylo bo dopiero teraz, patrzac na to, co wypisalam widze wyraznie, ze juz bardzo niewiele nam brakuje
Witaj
Faktycznie u Was z załatwianiem to już bliżej jak dalej Pochwal się suknią
malgosia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 21:35   #4678
gwiazdka82
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdka82
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 308
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez emillia006 Pokaż wiadomość
Hej przyszlam sie pochwalic, ze mamy juz garnitur dla mojego TZta Mimo tego, ze przez ostatni rok zylismy w przekonaniu, ze moj TZt na pewno ubierze jasny to jednak ostatecznie zdecydowalismy sie na czarny klasyczny, slubny z biala kamizelka i krawatem.
Zastanawiam sie tylko czy nic sie z nim nie stanie w walice, bo jakos bedziemy musieli go przewiesc do Polski
A Wy dziewczyny- wyspianki gdzie kupujecie gajorki dla Waszych ukochanych?
Mój TŻ będzie kupował w Polsce teraz jak będziemy.Ma już upatrzony również czarny z białą kamizelką i krawatem.W takim mu jest najładniej
__________________
Szczęśliwa


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110910310223.html
gwiazdka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 09:17   #4679
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez arnama Pokaż wiadomość
Nr 3 super możesz zdradzić gdzie taką upolować ?
Szczerze Ci powiem, że ją "wygooglałam" Wpisałam w grafice sukienka na poprawiny i wyskoczyła. Gdzie ją kupić nie wiem, ale widziałam jakiś czas temu bardzo ładne i o podobnym fasonie w Top Secret. Tylko nie wiem czy ejszcze tam są bo tak jak mówiłam to było kilka miesięcy temu.

A ja zaczęłam intensywnie myśleć na 1 tańcem Nie wiem czy iść na kurs ( z powodu braku czasu na razie nie mamy możliwości) czy może samemu coś pokombinować.
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 09:37   #4680
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki

my będziemy szli na kurs
dziewczyny może któraś z was powie co się załatwia na początku (chodzi o sprawy typowo kościeln0-cywilne) i ile czasu ważny jest dany papierek?
Bo ja już się trochę pogubiłam
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.