Aborcja/Chłopak (?) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 07:47   #61
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez billionaireee Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Mam problem, może nie jakiś strasznie duży ale chciałabym poznać opinie innych osób.
Mianowicie ja i mój chłopak jesteśmy ze soba już prawie 3 lata, jest naprawde bardzo fajnie, kochamy się pomimo wielu trudności przez jakie przeszliśmy.
Oboje mamy 19 lat i akurat ostatnio jakoś zaczęliśmy rozmawiać na temat tego co by się stało gdybym teraz zaszła w ciaże, i dowiedziałam się, że on chciałby żeby ja usunać, ponieważ jesteśmy za młodzi i nie bylibyśmy w stanie wychować tego dziecka. Zamurowało mnie, to on od zawsze planował nasza przyszłość i jak najbardziej dzieci chce mieć.
Odrzuciło mnie trochę od niego i nie wiem co mam o tym myśleć. Jestem z człowiekiem który jest w stanie zabić swoje dziecko. Czy to jest zły człowiek? Chciałabym, żeby nie myślał w ten sposób no ale przecież ja tego zmienić nie mogę. Co Wy o tym sadzicie?
po pierwsze.
takie gdybanie jest czyto teoretyczne ,więc i odpowiedzi nie sa przemyślane.często zapatrywanie na problem zmienia się w trakcie,więc nie jest to odpowiedź w 100% pewna

po drugie
takimi slowami facet daje ci do zrozumienia,że teraz nie jest gotowy na dziecko.,wiec musicie stawać na głowie i nie dopuścić do ciąży i
żeby nie przyszło ci do głowy twierdzić,że jesteś gotowa na macierzyństwo i małego dzidziusia.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-06-18 o 07:50
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 07:55   #62
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez WiecznieZlosliwa Pokaż wiadomość
aha, a kobieta daje d... z obowiazku? ma wolny wybor, nikt jej nie kaze uprawiac seksu jesli nie bedzie gotowa na konsekwencje. cwaniary sie znalazly zeby facet bral odpowiedzialnosc i znalazl prace na hop siup bo ona laskawie ma chec urodzic


Tylko czemu tyle osób uważa, że aborcja to jest ucieczka od konsekwencji? To jest również poniesienie konsekwencji swoich czynów - no chyba nikt mi nie powie że nie. Choćby - finansowych.
Poza tym - jak to jest, że przeciwnicy aborcji często mówią, jakie to straszne piętno odciska ona na kazdej kobiecie... a potem co? Ze to ucieczka od konsekwencji? No to jak to jest wreszcie- skutki do końca życia (psychiczne) czy lajtowe życie jak w Madrycie?


Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Klempaa, dobra może tak palnęłam z tymi metodami antykoncepcji ale chodziło mi o całokształt i o różnice między sytuacją autorki a ludzi którzy po prostu tych dzieci chcieć nie chcą i to ich wspólna świadoma decyzja.

No ale jaka różnica? To taka sama aborcja, takie same usunięcie zarodka/płodu (dla niektórych) czy zabicie dziecka (dla innych). Więc co za różnica, czy usuwam ciążę bo nie chcę mieć dzieci nigdy, czy dlatego, że teraz nie mam warunków i możliwości?


Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
po pierwsze.
takie gdybanie jest czyto teoretyczne ,więc i odpowiedzi nie sa przemyślane.często zapatrywanie na problem zmienia się w trakcie,więc nie jest to odpowiedź w 100% pewna

E tam teoretyczne. Może dla niektórych faktycznie tak - ale dla sporej części (w tym np. mnie i mojego TŻta) - wręcz przeciwnie, to są sprawy o których się myśli - ja kiedyś rzeczywiście bardzo mocno tę sprawę przemyślałam (a racze może kwestię aborcja czy adopcja)- właśnie mniej więcej w takim wieku jak Autorka i jej TŻ. Choc faktycznie, często jest tak, że ktoś coś palnie i na tym się kończy.
Tylko nie można na potrzeby zamiatania problemu pod dywan uznawać, że "on tak sobie tylko palnął" a potem w razie W płakać, że jak to możliwe, że on chce, żebym usunęła ciążę. Najbezpieczniej (patrząc na ewentualne konsekwencje) uznać, ze ta osoba faktycznie takie ma poglądy i już. Żeby rozczarowania nie było - bo może być tragiczne.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-06-18 o 07:56
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 07:58   #63
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
E tam teoretyczne. Może dla niektórych faktycznie tak - ale dla sporej części (w tym np. mnie i mojego TŻta) - wręcz przeciwnie, to są sprawy o których się myśli - ja kiedyś rzeczywiście bardzo mocno tę sprawę przemyślałam (a racze może kwestię aborcja czy adopcja)- właśnie mniej więcej w takim wieku jak Autorka i jej TŻ. Choc faktycznie, często jest tak, że ktoś coś palnie i na tym się kończy.
Tylko nie można na potrzeby zamiatania problemu pod dywan uznawać, że "on tak sobie tylko palnął" a potem w razie W płakać, że jak to możliwe, że on chce, żebym usunęła ciążę. Najbezpieczniej (patrząc na ewentualne konsekwencje) uznać, ze ta osoba faktycznie takie ma poglądy i już. Żeby rozczarowania nie było - bo może być tragiczne.[/FONT]
wiele razy widziałam jak ludzie zmieniali decyzję w trakcie,więc nie przywiązywałabym do tego TAK WIELKIEJ WAGI.
bardziej nastawiałabym się na sytuacje,gdzie facet nie jest gotowy na "pachnącą kluseczkę"i daje ewidentnie o tym znać.
dziecko tak,ale nie teraz
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 08:12   #64
aquarelka199
Rozeznanie
 
Avatar aquarelka199
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 849
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
No ale jaka różnica? To taka sama aborcja, takie same usunięcie zarodka/płodu (dla niektórych) czy zabicie dziecka (dla innych). Więc co za różnica, czy usuwam ciążę bo nie chcę mieć dzieci nigdy, czy dlatego, że teraz nie mam warunków i możliwości?
Taka że to jest wspólna decyzja. Tutaj cały czas się rozchodzi o to że w razie w Ona nie chce a On chce - w sensie usunąć. Jeżeli oboje chcą aborcji to proszę bardzo ale tutaj masz odmienne poglądy a to za dobrze nie wróży na przyszłość.
aquarelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 08:48   #65
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

O dżizas ale się tu niektóre przypięły do chłopaka że nieodpowiedzialny bo nie chce mieć dzieciaka w wieku 19 lat. Dajcie spokój.

Uczciwy jest przynajmniej, bo mam kilku znajomych którzy "w razie wu" zdecydowanie woleliby żeby dziewczyna usunęła, ale swoim dziewczynom mówią że "nawet by się cieszyli, takie słodkie maleństwo" bo to "lepiej działa na laseczki" (i skądinąd, jak wynika z tego wątku, mają rację - działa). Także tego.

Inna sprawa autorko, że powinniście w takim razie dokładniej przegadać temat, bo to jest na tyle ważna kwestia że musicie wiedzieć, oboje, co druga strona dokładnie będzie chciała zrobić w razie czego. Czyli na przykład, czy jeśli on nie będzie chciał tego dziecka, urodzisz j i tak i wychowasz bez niego, albo czy on zrezygnuje z aborcji wiedząc że z jej powodu byś go zostawiła itd itp. Musicie to wiedzieć.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz

Edytowane przez All That Jazz
Czas edycji: 2012-06-18 o 08:49
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:25   #66
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Nie byłabym z facetem, który ma inne poglądy na temat aborcji niż ja. Niezależnie od tego, czy ja bym była za aborcją czy przeciw. Po prostu aborcja jest kwestią, w której raczej nie ma kompromisu ("urodzisz i się zobaczy, najwyżej oddasz do adopcji" to dla mnie marny kompromis).
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:42   #67
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Po prostu aborcja jest kwestią, w której raczej nie ma kompromisu ("urodzisz i się zobaczy, najwyżej oddasz do adopcji" to dla mnie marny kompromis).
Niestety racja.
A to żaden kompromis. Jakbym już urodziła to pewnie bym je zatrzymała choćby nie wiem co a jak oddała to pewnie do końca życia miała problemy psychiczne i wątpliwości-.-

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Widać mamy zupełnie inne podejście do sytuacji. Moim zdaniem nie tyle warto tracić kogoś bliskiego dla czystego sumienia, co po prostu warto być fair w stosunku do osoby, która jest nam bliska.
Sama zresztą oczekuję, że osoby mi bliskie nie będą przede mną ukrywały niewygodnych informacji, żeby mnie nie stracić.

Ale to już offtop
Wiem że to tchórzliwe zachowanie, ale naprawdę nie chciałabym go stracić. Mam nadzieję, że po prostu nie będę mieć okazji zweryfikować tej decyzji w rzeczywistości nigdy Bo wiem że niestety ale masz rację
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 10:01   #68
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Masz rozsądnego chłopaka
Tak czy owak, skoro jak sama napisałaś - mimo że nie jest gotowy i sam byłby za usunięciem ciąży w razie jej niespodziewanego pojawienia się - uszanowałby Twoją decyzję i nie zostawiłby Cię samej - świadczy to o nim bardzo dobrze Niewielu jest skłonnych do takiego poświęcenia Widocznie bardzo Cię kocha
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:39   #69
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Zgadzam się z drabineczką, ludzie w pewnych kwestiach powinni mieć zgodne poglądy.
Moim zdaniem chłopak nie jest zły ani niedojrzały- tu wręcz przeciwnie. Chyba zdaje sobie sprawę, że dziecko w tym wieku to zły pomysł, nie jesteście na nie gotowi. Jeśli zamierzasz dalej z nim być, to dbajcie o dobrą antykoncepcję i licz się z tym, że w razie wpadki zostaniesz samotną mamusią. Chociaż, nie dziwię się, że pewnie jesteś zszokowana i rozczarowana jego zdaniem.
My mieliśmy ostatnio z chłopakiem ryzykowną sytuację. Poważnie pogadaliśmy, bo powód do stresu był. I wiem, że w razie niechcianej ciąży będzie mnie wspierał, nie ważne czy będę chciała usunąć, czy urodzić. To daje mi jakieś poczucie bezpieczeństwa, wiem na czym stoję. U ciebie to zostało zachwiane.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:59   #70
WiecznieZlosliwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

dlatego mnie oburzylo ze to ze facet musi. jesli facet jest odpowiedzialny za dziecko i musi placic alimenty to tak samo kobieta moze pracowac i odkladac na swoje upragnione dziecko. raczka po kase jest ale zeby samemu to nie ma chetnych . mam wrazenie ze wiekszosc tu oczekuje ze zwiazek to jest wtedy kiedy kobieta powie albo oczekuje a facet to wykona. jest rownouprawnienie, mezczyzna ma prawo wyrazic swoje zapytanie. odpowiedzial szczerze, wolalabys zeby to zatail i cie oszukiwal z wiernoscia albo cie porzucil za czasu ciazy? jesli facet ma byc odpowiedzialny to kobieta tez i powinna zadbac o zabezpieczenie jesli wie ze nie ma srodkow finansowych na posiadanie potomstwa. moze antykoncepcja nie jest 100 ale bez przesady hormony czy spirala sa skuteczne
WiecznieZlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:26   #71
aquarelka199
Rozeznanie
 
Avatar aquarelka199
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 849
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Wiecie co mnie tutaj uderza - że wszyscy piszą że to ONA MUSI zadbać o zabezpieczenie/ stanąć na głowie żeby tego dziecka nie było/ starać się. A gdzie w tym wszystkim jest ten chłopak? Jak dziewczyna zajdzie w ciąże to nie sama ze sobą. On też powinien zadbać o zabezpieczanie skoro bardziej boi się niechcianej ciąży niż autorka (nie mylić z tym że dziewczyna w tą ciąże chcę zachodzić).
Po za tym dlaczego ten chłopak jest rozsądny? Bo nie chce mieć dziecka i to powiedział? Żaden chłopak w tym wieku dziecka nie chce i to mówią głośno i co każdy jest rozsądny? Większym rozsądkiem kieruje się ta dziewczyna zdając sobie sprawę z tego że uprawiając seks może zajść w ciąże (powtarzam - ale w niej nie chce być).

Cytat:
Napisane przez WiecznieZlosliwa Pokaż wiadomość
dlatego mnie oburzylo ze to ze facet musi. jesli facet jest odpowiedzialny za dziecko i musi placic alimenty to tak samo kobieta moze pracowac i odkladac na swoje upragnione dziecko. raczka po kase jest ale zeby samemu to nie ma chetnych . mam wrazenie ze wiekszosc tu oczekuje ze zwiazek to jest wtedy kiedy kobieta powie albo oczekuje a facet to wykona. jest rownouprawnienie, mezczyzna ma prawo wyrazic swoje zapytanie. odpowiedzial szczerze, wolalabys zeby to zatail i cie oszukiwal z wiernoscia albo cie porzucil za czasu ciazy? jesli facet ma byc odpowiedzialny to kobieta tez i powinna zadbac o zabezpieczenie jesli wie ze nie ma srodkow finansowych na posiadanie potomstwa. moze antykoncepcja nie jest 100 ale bez przesady hormony czy spirala sa skuteczne
Ale gdzie ktoś tutaj piszę że dziewczyna chcę a facet musi? Bo chyba jednak trochę odbiegłaś od tematu
aquarelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 11:33   #72
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie tutaj uderza - że wszyscy piszą że to ONA MUSI zadbać o zabezpieczenie/ stanąć na głowie żeby tego dziecka nie było/ starać się. A gdzie w tym wszystkim jest ten chłopak? Jak dziewczyna zajdzie w ciąże to nie sama ze sobą. On też powinien zadbać o zabezpieczanie skoro bardziej boi się niechcianej ciąży niż autorka (nie mylić z tym że dziewczyna w tą ciąże chcę zachodzić).
Przecież wszyscy piszą "musicie" nie "musisz"
Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Po za tym dlaczego ten chłopak jest rozsądny? Bo nie chce mieć dziecka i to powiedział? Żaden chłopak w tym wieku dziecka nie chce i to mówią głośno i co każdy jest rozsądny?
Nierozsądni są np Ci którzy w ogóle nie myślą o ciąży przy uprawianiu seksu, albo Ci kórzy mając 18 lat, będąc na utrzymaniu rodziców, bez pracy, zaczętych studiów bez niczego mówią oh kochanie to będzie takie cudowne Ja Ty i nasza mała kochana istotka, jakoś sobie poradzimy będzie dobrze itp. Albo Ci którzy nigdy tego tematu nie poruszają do momentu ewentualnej wpadkia wtedy zwiewają gdzie pieprz rośnie albo wciskają dziewczynie kasę w ręke i każą to "załatwić".
To jest dla mnie mega nierozsądne.

Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Większym rozsądkiem kieruje się ta dziewczyna zdając sobie sprawę z tego że uprawiając seks może zajść w ciąże (powtarzam - ale w niej nie chce być).
On też zdaje sobie sprawę z tego że uprawiając seks ona może zajść w ciążę. Nie rozumiem czemu ona jest bardziej rozsądna od niego?
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:14   #73
aquarelka199
Rozeznanie
 
Avatar aquarelka199
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 849
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Przecież wszyscy piszą "musicie" nie "musisz"
Dobra, przeczytałam raz jeszcze. Cofam to

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Nierozsądni są np Ci którzy w ogóle nie myślą o ciąży przy uprawianiu seksu, albo Ci kórzy mając 18 lat, będąc na utrzymaniu rodziców, bez pracy, zaczętych studiów bez niczego mówią oh kochanie to będzie takie cudowne Ja Ty i nasza mała kochana istotka, jakoś sobie poradzimy będzie dobrze itp. Albo Ci którzy nigdy tego tematu nie poruszają do momentu ewentualnej wpadkia wtedy zwiewają gdzie pieprz rośnie albo wciskają dziewczynie kasę w ręke i każą to "załatwić".
To jest dla mnie mega nierozsądne.
Jeżeli dziewczyna nie czuję się jeszcze zostać matką i chłopak podziela to zdanie to tak jak pisałam - proszę bardzo usuwać. Ale tutaj chodzi o różnice zdań. Nikt w tym wieku nie chcę umyślnie zachodzić w ciąże (to może prawie nikt) ale jeżeli już się takie coś trafi to niektórzy decydują się urodzić i mimo wieeeelu przeciwnością wychować to dziecko - czyli ponoszą konsekwencję swoich czynów. uwierz mi znam kilka przypadków gdzie ludzie bez żadnej szkoły, mieszkania tylko z pomocą rodziców dali radę (teraz żeby nie było to nie pochwalam takie siedzenia na głowie rodzicom ale są to sytuacje gdzie koleżanka zaszła w ciąże w ostatniej kalsie liceum i rodzice jej powiedzieli że do matury im pomogą a potem mają poszukać pracy. Dali radę i od razu wyprowadzili się od rodziców i żyją na własny rachunek więc da się). O wiele rozsądniej jest zapobiegać ALE wiadomo że nic nie daje 100% pewności.
Jeżeli chłopak w razie awarii ucieka - to problemem tutaj jest nierozsądna dziewczyna, która nie do końca wiedziała z kim idzie do łóżka. A po kilkuletnim związku można chcieć oczekiwać czegoś więcej (w razie trudnych sytuacji) niż pieniędzy na aborcje.

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
On też zdaje sobie sprawę z tego że uprawiając seks ona może zajść w ciążę. Nie rozumiem czemu ona jest bardziej rozsądna od niego?
Bo Ona poruszyła ten temat, bo Ona myśli o tym że w ciąże zajść można. Z tego co napisała do tej pory ten chłopak mówił o rodzinie i tym podobnym a tutaj się okazuję że gdyby ewentualnie okazało się że przez przypadek tudzież nieuwagę przyczynili się do powiększenia ich związku to On by chciał usunąć bez żadnej próby wyjścia z tej sytuacji w inny sposób. A Ona bałaby się usunąć i boi się tego że chłopak, którego kocha chciałby zabić ich dziecko.

Dla mnie rozsądne jest podejście typy "nie będziemy mieć teraz dziecka bo nas nie stać" ale nierozsądne jest podejście "ja nie chcę to usuniesz albo spadam." Szczególnie w długich związkach. Oczywiście można rozpatrywać sytuację gdzie dziewczyny specjalnie zachodzą w ciąże ale tutaj juz jest raczej temat na inny wątek.
aquarelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:22   #74
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Bo Ona poruszyła ten temat, bo Ona myśli o tym że w ciąże zajść można. Z tego co napisała do tej pory ten chłopak mówił o rodzinie i tym podobnym a tutaj się okazuję że gdyby ewentualnie okazało się że przez przypadek tudzież nieuwagę przyczynili się do powiększenia ich związku to On by chciał usunąć bez żadnej próby wyjścia z tej sytuacji w inny sposób. A Ona bałaby się usunąć i boi się tego że chłopak, którego kocha chciałby zabić ich dziecko.

Dla mnie rozsądne jest podejście typy "nie będziemy mieć teraz dziecka bo nas nie stać" ale nierozsądne jest podejście "ja nie chcę to usuniesz albo spadam." Szczególnie w długich związkach. Oczywiście można rozpatrywać sytuację gdzie dziewczyny specjalnie zachodzą w ciąże ale tutaj juz jest raczej temat na inny wątek.
Skoro chłopak miał(ma) jakieś zdanie w kwestii niechcianej ciąży to też świadczy o tym, że zdaje sobie sprawę z tego, jak może skończyć się seks i że jednak wcześniej zastanawiał się, co by było gdyby.

Uważasz autorkę za rozsądniejszą od niego, bo po 3 latach pierwsza zaczęła temat? Serio? Gdyby spytała o to przed rozpoczęciem współżycia- ok, wtedy można powiedzieć, że podchodzi do tego poważnie i rozsądnie. Ale żeby uważać ją za wielce rozsądną i odpowiedzialną, bo po tylu latach razem i pewnie niejednym stosunku, olśniło ją, że nie zna zdania własnego faceta, co w razie wpadki??
Chyba zbyt lajtowo ją oceniasz, a chłopaka zbyt surowo.

A co do podejścia chłopaka- autorka mogła tak przedstawić tu ich rozmowę, że faktycznie może to wyglądać z jego strony jak 'nie chcę dziecka, więc usuniesz', łatwo tu o niedopowiedzenia, zły odbiór wiadomości, a potem się okaże, że ich rozmowa miała całkiem inny przebieg. Nie wiesz czy to była krótka rozmowa w stylu: 'co byś zrobił jakby się okazało, że jestem w ciąży? -chcę, żebyś usunęła', czy dłuższa, poważna rozmowa, z wymianą poglądów, argumentów etc.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:48   #75
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie tutaj uderza - że wszyscy piszą że to ONA MUSI zadbać o zabezpieczenie/ stanąć na głowie żeby tego dziecka nie było/ starać się. A gdzie w tym wszystkim jest ten chłopak? Jak dziewczyna zajdzie w ciąże to nie sama ze sobą. On też powinien zadbać o zabezpieczanie skoro bardziej boi się niechcianej ciąży niż autorka (nie mylić z tym że dziewczyna w tą ciąże chcę zachodzić).
Po za tym dlaczego ten chłopak jest rozsądny? Bo nie chce mieć dziecka i to powiedział? Żaden chłopak w tym wieku dziecka nie chce i to mówią głośno i co każdy jest rozsądny? Większym rozsądkiem kieruje się ta dziewczyna zdając sobie sprawę z tego że uprawiając seks może zajść w ciąże (powtarzam - ale w niej nie chce być).


Ale gdzie ktoś tutaj piszę że dziewczyna chcę a facet musi? Bo chyba jednak trochę odbiegłaś od tematu
chłopak jest obok niej i wcale nie wiadomo,czy nie stosuje antykoncepcji.
oboje ustalają na jaką antykoncepcję sie decydują i jeśli na tabletki to rola w pilnowaniu przypada kobiecie,choć znam jednego mężczyznę,który przypominał swojej wybrance o pigułkach,bo ona strasznie chciała dzidziusia wbrew niemu
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:12   #76
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
chłopak jest obok niej i wcale nie wiadomo,czy nie stosuje antykoncepcji.
oboje ustalają na jaką antykoncepcję sie decydują i jeśli na tabletki to rola w pilnowaniu przypada kobiecie,choć znam jednego mężczyznę,który przypominał swojej wybrance o pigułkach,bo ona strasznie chciała dzidziusia wbrew niemu
Mój facet ustawił sobie przypomnienie w telefonie i codziennie o 13 pisze mi sms 'tabletka kochanie' No ale my oboje nie chcemy dziecka, a że ja skleroza jestem, to widać, że on też dba o nasze bezpieczeństwo, chociaż można by powiedzieć, że tabletki to głównie odpowiedzialność kobiety, to jednak on też się poczuwa do pilnowania ;p
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2012-06-18 o 14:13
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 15:19   #77
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
(...)ale jeżeli już się takie coś trafi to niektórzy decydują się urodzić i mimo wieeeelu przeciwnością wychować to dziecko - czyli ponoszą konsekwencję swoich czynów.
To tak naprawdę tylko wybór konsekwencji, aborcja tez jest konsekwencją ale tu juz różnica poglądów, szanuję Twoje więc nie bede się tu wcinać i Cię przekonywać.
Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
uwierz mi znam kilka przypadków gdzie ludzie bez żadnej szkoły, mieszkania tylko z pomocą rodziców dali radę (teraz żeby nie było to nie pochwalam takie siedzenia na głowie rodzicom ale są to sytuacje gdzie koleżanka zaszła w ciąże w ostatniej kalsie liceum i rodzice jej powiedzieli że do matury im pomogą a potem mają poszukać pracy. Dali radę i od razu wyprowadzili się od rodziców i żyją na własny rachunek więc da się).
Da się da ale nie każdemu się uda, nie każdemu rodzice pomogą nie każdy będzie szcześliwy.. Też znam dwa przypadki gdzie ludzie wpadli i dali radę, ale niestety nie każdy ma tak fajnie jak oni..
Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Jeżeli chłopak w razie awarii ucieka - to problemem tutaj jest nierozsądna dziewczyna, która nie do końca wiedziała z kim idzie do łóżka. A po kilkuletnim związku można chcieć oczekiwać czegoś więcej (w razie trudnych sytuacji) niż pieniędzy na aborcje.
To prawda.

Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Bo Ona poruszyła ten temat, bo Ona myśli o tym że w ciąże zajść można.
nie napisała chyba że to ona poruszyła ten temat tylko, że im się zgadało więc nie wiadomo do końca, może gdyby się nie zgadało nie poruszyliby tego tematu nigdy.
Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Z tego co napisała do tej pory ten chłopak mówił o rodzinie i tym podobnym a tutaj się okazuję że gdyby ewentualnie okazało się że przez przypadek tudzież nieuwagę przyczynili się do powiększenia ich związku to On by chciał usunąć bez żadnej próby wyjścia z tej sytuacji w inny sposób. A Ona bałaby się usunąć i boi się tego że chłopak, którego kocha chciałby zabić ich dziecko.
Dlatego mają problem wynikający z tej różnicy poglądów ale to nie znaczy że chłopak jest złym człowiekiem (odpowiadając na pytanie autorki)
Cytat:
Napisane przez aquarelka199 Pokaż wiadomość
Dla mnie rozsądne jest podejście typy "nie będziemy mieć teraz dziecka bo nas nie stać" ale nierozsądne jest podejście "ja nie chcę to usuniesz albo spadam." Szczególnie w długich związkach. Oczywiście można rozpatrywać sytuację gdzie dziewczyny specjalnie zachodzą w ciąże ale tutaj juz jest raczej temat na inny wątek.
Oczywiście, że nie. Ale niestety dziewczyna tez powinna się liczyć z jego zdaniem i jeśli mówi, że nie jest gotowy, że nie chce tego dziecka, że chciałby usunąć ciążę, to nie powinna się tez zaprzeć i w razie wpadki rzucić "nie obchodzi mnie co myślisz, ja je urodzę a ty masz się nim tak samo jak ja opiekować" bo to znowu nie fair w stosunku do niego..
Ciężka sytuacja niestety.
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:12   #78
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Zgadza się. Dlatego, właśnie ja bym z facetem o takich poglądach nie mogła być. No bo nie mogłabym wbrew sobie usunąć dziecka. Ja właśnie wolę mieć obok siebie faceta, o tych samych priorytetach, który w razie wpadki zaweźmie się tak jak ja i mimo przeszkód damy radę. Dla niektórych to jak widzę bajkowe podejście do sprawy, ale każdy ma inne. Dla jednych odpowiedzialnością będzie urodzenie w takiej sytuacji, dla innych usunięcie. Każdy niech robi według siebie, jak czuje.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:43   #79
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Zgadza się. Dlatego, właśnie ja bym z facetem o takich poglądach nie mogła być. No bo nie mogłabym wbrew sobie usunąć dziecka. Ja właśnie wolę mieć obok siebie faceta, o tych samych priorytetach, który w razie wpadki zaweźmie się tak jak ja i mimo przeszkód damy radę. Dla niektórych to jak widzę bajkowe podejście do sprawy, ale każdy ma inne. Dla jednych odpowiedzialnością będzie urodzenie w takiej sytuacji, dla innych usunięcie. Każdy niech robi według siebie, jak czuje.
najważniejsze żeby mieć takie same poglądy z partnerem. ja np nie mogłabym być z facetem który chciałby koniecznie wychowywać to dziecko.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 20:39   #80
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
To prawda. Z tym że jeśli dziewczyna nie chce dziecka to lepiej chyba przecierpieć parę/naście godzin niż potem na 20+ lat zmienić swoje życie i się męczyć z dzieckiem którego się nie chciało(wiem po sobie że tak tez może być, wole nieznośny ból niż dziecko no i chciałabym żebym wtedy mogła liczyć na mojego partnera heh..). To ciężka decyzja. Dlatego wg mnie ważne jest przede wszystkim czy chłopak powiedział, że chciałby żeby usunęła ciąże czy tego od niej zażądał.
Wiesz ja doskonale to rozumiem, na jej miejscu byłabym mimo wszystko rozczarowana, miałąbym poczucie, ze na chłopaka liczyc nie mogę, jesli bym sie zdecydowała z nim zostac, to bym zadbała o tabletki plus gumki, albo to albo zero seksu. Niestety, rownouprawnienie równouprawnieniem, ale jesli wpadną, to ona bedzie tak czy inaczej poszkodowana. Albo bedzie sama z dzieckiem( lub dwójką- bliznieta sie zdarzają), albo zaryzykuje aborcją, narazeniem swojego zdrowia, bolem fizycznym i ewentualnym poczuciem winy.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:44   #81
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
albo zaryzykuje aborcją, narazeniem swojego zdrowia, bolem fizycznym i ewentualnym poczuciem winy.
bo poród się nie wiąże z tym
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:57   #82
karolka190891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Moim zdaniem jeżeli chłopak kocha to powinien zaakceptować to, że będzie ojce. Powinien się zachować odpowiedzialnie i przyjąć na siebie wszelkie obowiązki. No, ale w takiej sytuacji nie jesteście więc nie wiadomo jakby to było naprawdę gdybyście jednak wpadli. Może akurat pozytywnie by cię zaskoczył i był super tatą??
karolka190891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:59   #83
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
bo poród się nie wiąże z tym
Ja bym nie porównywała jednego do drugiego. Poród to cos naturalnego, organizm sie przygotowuje do porodu całe 9 mscy,aborcja powoduje burze w organizmie.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:03   #84
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Ja bym nie porównywała jednego do drugiego. Poród to cos naturalnego, organizm sie przygotowuje do porodu całe 9 mscy,aborcja powoduje burze w organizmie.
ale stawiam stówę że poród boli bardziej
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:08   #85
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
ale stawiam stówę że poród boli bardziej
Wiesz sa teraz prawie wszedzie znieczulenia zewnatrzoponowe, wiec luz. Poza tym tylko stawiasz, wiec nie wiesz.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:11   #86
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Chyba nie ma co dyskutować na temat tego, co bardziej boli. Ból jest przecież bardzo subiektywnym odczuciem. No i też pamiętajmy, że porody są różne. Bywa, że tę samą kobietę pierwszy poród bardzo boli, a drugi już prawie wcale.
Tak czy inaczej, i aborcja i poród raczej będą się wiązały z bólem. I ogólnie z ryzykiem. Bez względu na to, czy kobieta zdecyduje się urodzić dziecko czy dokonać aborcji, to ona poniesie wszelkie fizyczne konsekwencje tego.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:14   #87
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Wiesz sa teraz prawie wszedzie znieczulenia zewnatrzoponowe, wiec luz. Poza tym tylko stawiasz, wiec nie wiesz.
na szczęście ani jednego, ani drugiego nie musiałam przeżywać.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:23   #88
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Ja bym nie porównywała jednego do drugiego. Poród to cos naturalnego, organizm sie przygotowuje do porodu całe 9 mscy,aborcja powoduje burze w organizmie.
aborcja wykonywana w podziemiu jest bardzo bolesna,poniewaz szyjka macicy jest twarda i nieprzystosowana do ingerencji wew.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
ale stawiam stówę że poród boli bardziej
poród jest rownie bolesny,jednak jest to inny rodzaj bólu.ból,ktory szybko si.e zapomina

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Wiesz sa teraz prawie wszedzie znieczulenia zewnatrzoponowe, wiec luz. Poza tym tylko stawiasz, wiec nie wiesz.
znieczulenie podaje się w ostatniej fazie porodu kiedy rozwarcie jest już 3/4 centymetrowe,więc poród i tak boli
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:30   #89
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
aborcja wykonywana w podziemiu jest bardzo bolesna,poniewaz szyjka macicy jest twarda i nieprzystosowana do ingerencji wew.

poród jest rownie bolesny,jednak jest to inny rodzaj bólu.ból,ktory szybko si.e zapomina

znieczulenie podaje się w ostatniej fazie porodu kiedy rozwarcie jest już 3/4 centymetrowe,więc poród i tak boli
Nie mam porównania, bo rodziłam bez, ale siostra i kolezanki majac porównanie bez i z twierdza inaczej niz Ty. Co do aborcji, to ingerencja sztuczna, wiec jak ma byc szyjka przystosowana?
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:30   #90
aquarelka199
Rozeznanie
 
Avatar aquarelka199
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 849
Dot.: Aborcja/Chłopak (?)

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
To tak naprawdę tylko wybór konsekwencji, aborcja tez jest konsekwencją ale tu juz różnica poglądów, szanuję Twoje więc nie bede się tu wcinać i Cię przekonywać.
Ja jestem za aborcją, ale w momencie kiedy jest to ostateczność a nie jakieś widzi mi się (np. nastolatków, których poniosła fantazja). Teraz na spokojnie mogę napisać że najbardziej chodzi mi o to że ta decyzja musi być wspólna - w sensie że jednak w związku ludzie muszą mieć takie samo zdanie na tak ważny temat. Osobiście uważam że jeżeli para wpada i jedna osoba robi coś wbrew tej drugiej (tak jak napisałaś że chłopak nie chcę a dziewczyna rodzi) to jest jak najbardziej nie w porządku. Dlatego ważne jest żeby te poglądy były takie same i wcześniej omawiane - żeby ktoś właśnie nie obudził się z ręką w nocniku. Jeżeli para ma na temat aborcji inne poglądy to moim zdaniem taki związek nie ma sensu, bo ani jedno nie przekona drugiego ani to drugie pierwszego. Ja osobiście nie czułabym się komfortowo w takim związku i straciłabym po prostu wiarę w chłopaka.
Ale autorka chyba napisała że chłopak trochę zmienił zdanie i będzie ją wspierał w razie wu więc życzę żeby jednak wszystko szło po ich myśli
aquarelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.