Listopadowe Mamy 2014- część II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-07, 06:49   #1861
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
Ale za to w dzien nie spj wsumie. Ma drzemki oo 5 mjnut cos za cos
Mój też w dzień mało śpi. Po każdym karmieniu 1 albo 2 krótsze drzemki po kilkanaście minut albo jedna dłuższa ale to jak jest spacer ale też nie zawsze bo jak wejdziemy do domu to robi oczy jak 5 zł i szeroki uśmiech i koniec spania 😉

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Polozyla ja na brzuchu i sprawdzala. Mowila ze patrzy sie tylko na ta pierwsza od gory i one powinny byc symetryczne a Zuzia lewy posladek ma praktycznie gladki...
To ja muszę zobaczyć jak jest u mojego bo jak byliśmy na badaniu jak miał miesiąc to ortopeda nic takiego mu nie robił. W ogóle więcej czasu zajęło mi go rozbieranie i ubieranki9niż całe to badanie. Za 3 tygodniu znowu wizyta. Ciekawe czy tak samo będzie wyglądała??
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 07:03   #1862
sloneczko_1201
Zadomowienie
 
Avatar sloneczko_1201
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 216
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
A ja jak daje mm na wieczor to w avencie natural i ciagle mam smoczek 1,zmienic?
Marta nie zmieniaj ciągle karmisz piersią więc uwaźaj, bo się mała rozleniwi i będzie klops. My już mamy 3,5 mies a nadal smoczek 1 i mały nie protestuje w 2 pije wodę tylko.

Ela powodzenia.

Gonia Frau zdrówka
__________________
Oskarek 24.10.2014

Razem możemy więcej...
sloneczko_1201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 07:20   #1863
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Goniaas zdrowia dla malej

Moja dalej tez ma kaszel. Zjadła rano cyca i zakaslala i wszystko chlusnela... Jak nie polepszy się, ide w poniedziałek do lekarza z nia

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Ela u nas bioderka w sumie na USG ok. Ale sama zerkne na malej pośladki.

Edytowane przez Zanet84
Czas edycji: 2015-02-07 o 07:21
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 07:49   #1864
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Sloneczko nie bede zatem zmieniac tego.smoczka, ja tez nie czuje takiej potrzeby. Nie pije duzo tego mm mala, ale wlasnie niech sie nie przyzwyczaja, ze leci szybciej. O!

U nas noc znosna, poszlysmy spac jakos po poonocy i ok 7 pobudka, ale teraz troche zabawy i dalej spanie i usypianie.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 08:08   #1865
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
A u nas znowu oczko ropieje...ehhh...a jak pytalam o to odtykanie kanalikow to mi mowila zeby czekac z tym do pol roku...juz nic nie wiem.
I jeszcze podjerzenie azsu mamy...kapie i smaruje w emolientach a skora dalej brzydka. Moze bede musiala serie zmienic
I db ze Wan ten fb nie dziala! Odzylo tu troche
Wszystkich chorowitym dzieciom zdrowka zycze
Manieczka, my dostaliśmy takie same info co do oczka.
aleska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 09:35   #1866
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Manieczka, zmień emolienty na inne, to czasem pomaga, w innym wątku dziewczyna pisała, że Oillan i Oillatum źle dziecko znosi, a Ziaji emulsję dobrze, może wystarczy

Gonia, zdrówka, może nebulizacje by się przydały? pulmicortczy ebbud bardzo pomagają, a podaje je się nawet maluszkom, tylko lekarz musi wypisać i dawkę dobrać. Czytałam wywiad z Krajowym Konsultantem ds Alergologii i on mówił, że sterydy wziewne są bezpieczne, bo działają tylko na drogi oddechowe, nie wchłaniają się do krwioobiegu.

Frau,
współczuję choróbsk znowu, przy dwójce to się nalatasz

Ela, powodzenia na usg, a czemu do tej pory nie byłaś jeszcze?
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 09:55   #1867
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Ja tez jeszcze nie byłam na usg. 18 idziemy. Najpierw czekaliśmy na wizytę u ortopedy, potem terminy na usg tez odległe.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 10:27   #1868
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Widzicie, tak to jest z naszyn nfz. Niby usg bioderek jest obowiazkowym badaniem dla niemowlakow, a ja przychodzi co do czego, to zrobic w terminie normalnym nie mozna.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 10:53   #1869
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Widzicie, tak to jest z naszyn nfz. Niby usg bioderek jest obowiazkowym badaniem dla niemowlakow, a ja przychodzi co do czego, to zrobic w terminie normalnym nie mozna.
Ja to od razu poszłam prywatnie bo na sama myśl o tych kolejkach , numerkach to krew mnie zalewa. Człowiek płaci podatki, składki i g**** z tego ma

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Moja siostra mieszka w Niemczech. Córka jej zachorowała na angine dostała antybiotyki itp. Poszły do apteki ona chce płacić a pani jej w okienku mówi ze dzieci takie leki mają za darmo 😮😮😮😮😮kopara jej opadla u nas tak nigdy nie będzie bo to państwo człowieka nie szanuje
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 11:16   #1870
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
Ja to od razu poszłam prywatnie bo na sama myśl o tych kolejkach , numerkach to krew mnie zalewa. Człowiek płaci podatki, składki i g**** z tego ma

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Moja siostra mieszka w Niemczech. Córka jej zachorowała na angine dostała antybiotyki itp. Poszły do apteki ona chce płacić a pani jej w okienku mówi ze dzieci takie leki mają za darmo 😮😮😮😮😮kopara jej opadla u nas tak nigdy nie będzie bo to państwo człowieka nie szanuje

U nas za darmo to można....zachorowac:brzyd al:
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 14:34   #1871
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Oj można

Jak bylam w srode z Lilą na szczepieniu to akurat przyszla mama z synkiem, ktory mial ospe. Przerazilam sie lekarka tez ale potem powiedziala, ze ok bo ja chorowalam. Mowi ze miala ostatnio przypadek ze 4 miesieczne dziecko zachorowalo na ospe a najblizszy szpital tego typu zachorowan w Krakowie. (Ona pracuje w CZD w Ligocie a mimo wszystko do Krakowa wyslali)
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 14:42   #1872
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Oj można

Jak bylam w srode z Lilą na szczepieniu to akurat przyszla mama z synkiem, ktory mial ospe. Przerazilam sie lekarka tez ale potem powiedziala, ze ok bo ja chorowalam. Mowi ze miala ostatnio przypadek ze 4 miesieczne dziecko zachorowalo na ospe a najblizszy szpital tego typu zachorowan w Krakowie. (Ona pracuje w CZD w Ligocie a mimo wszystko do Krakowa wyslali)
O kurde.....aż do Krakowa?
A to ma znaczenie jak matka (my) miała ospę?
Pewnie chodzi o jakies przeciwciala ze juz są...

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Nadii lzawi jedno oczko. Czy to oznacza przytkany kanalik łzowy?
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:00   #1873
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
O kurde.....aż do Krakowa?
A to ma znaczenie jak matka (my) miała ospę?
Pewnie chodzi o jakies przeciwciala ze juz są...

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Nadii lzawi jedno oczko. Czy to oznacza przytkany kanalik łzowy?
Tak, do 6 miesiecy dziecko ma nasze przeciwciała no ale to 4miesieczne dziecko zachorowalo... Podobno sam przebieg choroby nie jest zly ale powiklania powazne, ja sie przedtraszylam bo razem siedzielismy w poczekalni i Lila w ten dzien miala szczepionki :-/

A Nadii to oczko łzawi od poczatku? Jak nie to moze tylko chwilowo sie przytkał, rob masazyk. Pocieraj malym opuszkiem od noska w strone oczka (ten maly kawalek miedzy niskiem a kącikiem oka)
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:03   #1874
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Tak, do 6 miesiecy dziecko ma nasze przeciwciała no ale to 4miesieczne dziecko zachorowalo... Podobno sam przebieg choroby nie jest zly ale powiklania powazne, ja sie przedtraszylam bo razem siedzielismy w poczekalni i Lila w ten dzien miala szczepionki :-/

A Nadii to oczko łzawi od poczatku? Jak nie to moze tylko chwilowo sie przytkał, rob masazyk. Pocieraj malym opuszkiem od noska w strone oczka (ten maly kawalek miedzy niskiem a kącikiem oka)
Nie od poczatku. Ostatnie dni to zaobserwowalam. Spróbuje masować. Dzięki. a nie wiesz ile razy dziennie tak masowac i czy jakoś mocniej uciskac czy lekko wystarczy?

Dobrze kojarze ze Wasza Lilcia miała przetykany ?

Edytowane przez Zanet84
Czas edycji: 2015-02-07 o 15:05
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:54   #1875
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Nie od poczatku. Ostatnie dni to zaobserwowalam. Spróbuje masować. Dzięki. a nie wiesz ile razy dziennie tak masowac i czy jakoś mocniej uciskac czy lekko wystarczy?

Dobrze kojarze ze Wasza Lilcia miała przetykany ?
Tak nasza Lilcia, ale u nas od urodzenia bylo zatkene i dosc mocno ropialo w koncu sie okazalo ze dwa byly przytkane nam nekarka mowila zeby masowac co zmiana pieluchy ale tak jak mowie u nas bylo mocno. Czy mocno, raczej nie, zeby nie bolalo ale tez zeby to nie bylo smyranie
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:19   #1876
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Polozyla ja na brzuchu i sprawdzala. Mowila ze patrzy sie tylko na ta pierwsza od gory i one powinny byc symetryczne a Zuzia lewy posladek ma praktycznie gladki...
ooo musze sprawdzic!
tu we Fr nie robia usg bioderek

Jak ja bylam chrzestna dwa lata temu to w kosciele byl fotograf i fotografowal wszystkie dzieci, ktore akurat mialy chrzest.
Pozniej kto z rodzicow byl zainteresowany to dawal mu swojego maila i on mial sie odezwac.

Moj M. tez szybko rosnie. Nosi juz 62-68 (jak sie urodzil mial 49cm). Mam nadzieje, ze teraz juz troche zwolni bo mam fajne ubranka na wiosne w rozmiarze 68 (ale za duze jeszcze sa).
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:30   #1877
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Juz nie mam pomyslu jak zabawiac dziecie swoje.

My w marcu mamy powtorne bioderka. Musze do okolisty zapisac jeszcze mloda
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:38   #1878
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
Juz nie mam pomyslu jak zabawiac dziecie swoje.

My w marcu mamy powtorne bioderka. Musze do okolisty zapisac jeszcze mloda
Właśnie a do okulisty to masz skierowanie od pediatry czy sama chcesz sprawdzić jej wwzrok ??

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Polecacie jakieś fajne zabawki 3+. Mamy matę i jakieś tam grzechotki i pluszaki. Ale może jest top fajnego o czym nie wiem
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 19:24   #1879
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
Właśnie a do okulisty to masz skierowanie od pediatry czy sama chcesz sprawdzić jej wwzrok ??

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Polecacie jakieś fajne zabawki 3+. Mamy matę i jakieś tam grzechotki i pluszaki. Ale może jest top fajnego o czym nie wiem
23 ide do pediatry i chce poprosic o skierowanie do okulisty.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 19:29   #1880
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

My po usg.
Co do nerek sa dwie, ale cos tam nie do konca w porzo. Mamy zrobic badanie moczu jak bedzie ok to za 3 msc znow usg kontrolne.
A bioderka. To lewe widac ze wolniej sie rozwija. W prawym juz sa jadra kostnienia a w lewym jeszcze nie. I to co jest to na wiek do 3 msc jest ok ale ona ma 2,5 msc wiec niewiadomo czy zdazy i konieczna kontrola u ortopedy...
W poniedzialek mam odebrac wynik to doczytam bp teraz juz nie pamietam... nie jest zle ale dobrze tez nie
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:06   #1881
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Ela - bedzie dobrze

Marta - fajnie, ze zalatwilas ten chrzest, tez mnie zainteresowalas tym fotografem, na chrzciny tez chodza?

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
Kostka, serio? Nie wiedziałam. Nam zawsze pomagał. Ostatnio Klara też dostała. Hmmm
Dosc zle opinie mial biseptol, teraz na topie jest bactrim podobno ulepszona jego wersja, daja to chyba wszystkim dzieciom ciekawe dlaczego nieduzo tanszy biseptol o tym samym skladzie, pomaga jasne tylko ma sporo skutkow ubocznych..

Nie moge jakos Was nadrobic wczoraj na FB nie moglam pisac i dopiero dzisiaj sie ogarniam ze wszystkim bo dotarlismy do domu od moich rodzicow.

Dziewczyny pytanie czy i ew. ile placilyscie za chrzest ?
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:07   #1882
Beata Marcina :0
Raczkowanie
 
Avatar Beata Marcina :0
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 458
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
Jak jesteś z nia w sklepie to tylko rozpinasz kombinezon i zdejmujesz czapkę ??ja jeszcze nie byłam z małym w żadnym centrum handlowym i nie wiem jak to zorganizować do tego mm. na samą myśl o takim wyjściu brzuch mnie boli
Ja zwykle rozbieram mała. Zależy na ile wchodzę do sklepu, czasem rozpinać kombinezon, czasem zdejmuje czapkę, a czasem całkiem rozbieram.

PolecM wyjsciedo CH Jak dla mnie to praktycznie jedyne miejsce publiczne do którego wychodzę z mała. Maja restauracje można coś zjeść, a jak się mała wydrze to wyjsć z nią na korytarz. Pokoje rodzica wiec w spokoju można nakarmić, przewinąć, odpocząć. Byliśmy kilka razy w takiej zwykłej restauracji ale to za dużo stresu jak dla mnie, publiczne karmienie i przewijanie to nie dla mnie a z mm to wydaje mi się ze łatwiej nawet wyjsć niż z kp.

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Aleksandretta LLL to La Leche League to organizacja non-profit wdpierajaca matki karmiace piersia, akurat ich liderka jest z Lodzi i raz w miesiacu sa spotkania oraz pogadanki. Jest tez doradca laktacyjnym, wiec moze cos doradzi... bo padniemy wszyscy.
Maratha jak będziesz to zapytaj ta liderkę o taka rozpiskę ile można wypić alkoholu i kiedy potem karmić piersią. Znajoma mi mówiła ze ta liderka coś takiego ma bo to znajoma znajomej znajomego

Dziewczyny doradźcie co zrobić z moim kp. Tyle mnie to nerwów kosztuje, a okazuje się ze dziecko znowu głodne "chodziło" Pisałam ze się tak na spacerach wścieka i ze przed południem mi mleka brakuje, dzisiaj byłam u spterapeuty w południe, odciagnelam 50ml po karmieniu, mała jak zwykle po godzinie wstała na jedzonko, tz dał jej ta 50, potem jeszcze 50mm i zabrał na spacer. Dziecko spokojniutkie, cały spacer przespalo, po powrocie dalej spało. Wstało zadowolone, żadnego skoku rozwojowego i nerwów nie widać. Po 17 znowu się wściekała przy obu cyckach (a zwykle z jednego tylko je) zrobiliśmy eksperyment i daliśmy mm i znowu spokój, bez wrzasków i nerwów.

Nie wiem co robić, mleko niby jest, jak nacisnę to leci pod ciśnieniem, ale jak mała ssie to do końca dojeść nie może, potem już nie łyka. Tak samo z laktatorem, na początku ładnie odciąga, a pózniej nie chce. A ręcznie coś leci. Mam wrażenie jakby mleko było głęboko w piersi, a sanie czy odciąganie tylko z okolic sutka mleko idzie. Trochę to głupio brzmi

Naprawdę nie wiem co robić, nienawidzę kp, ale wiem ze to dobre dla mojej malutkiej i chciałam karmić przynajmniej do rozszerzenia diety, ale ten stres i wrzask małej przez 7-8h dziennie tez jest bez sensu. Co robić?
Beata Marcina :0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:21   #1883
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Mamulunda Pokaż wiadomość
Ja to od razu poszłam prywatnie bo na sama myśl o tych kolejkach , numerkach to krew mnie zalewa. Człowiek płaci podatki, składki i g**** z tego ma

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Moja siostra mieszka w Niemczech. Córka jej zachorowała na angine dostała antybiotyki itp. Poszły do apteki ona chce płacić a pani jej w okienku mówi ze dzieci takie leki mają za darmo 😮😮😮😮😮kopara jej opadla u nas tak nigdy nie będzie bo to państwo człowieka nie szanuje
Ale tez obywatel niemiecki szanuje panstwo To dziala w dwie strony u nas wiele osob jak ma okazje to niestety chetnie oszukuje panstwo a przynajmniej sporo jest takich a reszta musi za to placic no i tam tez nie jest tak rozowo z lekarzami, czasem dlugo sie czeka do specjalisty i za wiele rzeczy sie placi albo ma sie dodatkowe ubezpieczenie...
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:29   #1884
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Kostka, ja wyrzuciłam do skarbonki pięć dych, ale ja u francmanów, także nie wiem jak w diecezjalnych
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:59   #1885
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Zanet to chyba nie przytkany kanalik. U nas jest podjerzenie ale ropieje od poczatku z przerwami i lzawi bardziej ciagle.
Kostka u nas bylo co laska. Dalismy 100.
Beata chcialabym Ci cos doradzic, ale ja w zwiazku z moimi przebojami karmie mm wiec nie pomoge
Ela trzymam kciuki, zeby bylo dobrze
Co do bioderek to my pod koniec lutego idziemy prywatnie. W styczniu maly byl tak beznadziejnie zbadany i w tak fatalnych warunkach ze im nawet nie ufam.
Podlaczam sie pod pytanie mamulundy o zabawki. Nasz poki co karuzelka, grzechotki, pluszaki, a bujak ostatnio w odstawke poszedl. No i mate mam ale musze jakies zabawki do powieszenia kupic bo dostalam bez.
Indra dzieki za rade w spr emolientow. Najgorsze ze to strasznie drogie. Chyba zaczne od probek jakis czy cos...
Nasz ostatnio smieje sie w glos. Slodkie to bardzo
I w dzien ma drzemi ok.45-50 minut odkad zasypia sam, tak byly krotsze. No i na spacerze to pospi ale tez jakas godzine, rzadko dluzej
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 21:16   #1886
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez Beata Marcina :0 Pokaż wiadomość
Ja zwykle rozbieram mała. Zależy na ile wchodzę do sklepu, czasem rozpinać kombinezon, czasem zdejmuje czapkę, a czasem całkiem rozbieram.

PolecM wyjsciedo CH Jak dla mnie to praktycznie jedyne miejsce publiczne do którego wychodzę z mała. Maja restauracje można coś zjeść, a jak się mała wydrze to wyjsć z nią na korytarz. Pokoje rodzica wiec w spokoju można nakarmić, przewinąć, odpocząć. Byliśmy kilka razy w takiej zwykłej restauracji ale to za dużo stresu jak dla mnie, publiczne karmienie i przewijanie to nie dla mnie a z mm to wydaje mi się ze łatwiej nawet wyjsć niż z kp.



Maratha jak będziesz to zapytaj ta liderkę o taka rozpiskę ile można wypić alkoholu i kiedy potem karmić piersią. Znajoma mi mówiła ze ta liderka coś takiego ma bo to znajoma znajomej znajomego

Dziewczyny doradźcie co zrobić z moim kp. Tyle mnie to nerwów kosztuje, a okazuje się ze dziecko znowu głodne "chodziło" Pisałam ze się tak na spacerach wścieka i ze przed południem mi mleka brakuje, dzisiaj byłam u spterapeuty w południe, odciagnelam 50ml po karmieniu, mała jak zwykle po godzinie wstała na jedzonko, tz dał jej ta 50, potem jeszcze 50mm i zabrał na spacer. Dziecko spokojniutkie, cały spacer przespalo, po powrocie dalej spało. Wstało zadowolone, żadnego skoku rozwojowego i nerwów nie widać. Po 17 znowu się wściekała przy obu cyckach (a zwykle z jednego tylko je) zrobiliśmy eksperyment i daliśmy mm i znowu spokój, bez wrzasków i nerwów.

Nie wiem co robić, mleko niby jest, jak nacisnę to leci pod ciśnieniem, ale jak mała ssie to do końca dojeść nie może, potem już nie łyka. Tak samo z laktatorem, na początku ładnie odciąga, a pózniej nie chce. A ręcznie coś leci. Mam wrażenie jakby mleko było głęboko w piersi, a sanie czy odciąganie tylko z okolic sutka mleko idzie. Trochę to głupio brzmi

Naprawdę nie wiem co robić, nienawidzę kp, ale wiem ze to dobre dla mojej malutkiej i chciałam karmić przynajmniej do rozszerzenia diety, ale ten stres i wrzask małej przez 7-8h dziennie tez jest bez sensu. Co robić?
Ja od początku miałam problemy z kp. też mleko niby leciało a on nie chciał doic-ile to ja się nameczylam ale i tak po każdym karmieniu musiałam robić mm i dałam sobie spokój bo nie mogłam patrzeć jak on płacze z głodu a ja odciagalam z obu piesi 30 ml. I przetłumaczylam sobie ze dziecko jest najważniejsze i mnóstwo dzieci są karmione mm i żyją i są okazami zdrowia. Ta nagonka w szpitalu na kp dala mi nieźle w kość. Dziecko mi leciało z waga na łeb na szyję a te położne mówiły ze mam nawał pokarmu bo jak naciśnisnela sutka to mleko leciało. Ale już chce o tym zapomnieć . decyzja należy do ciebie -to twoje dziecko i zrób tak żeby było szczęśliwe i ty też 😉
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 21:35   #1887
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Kostka na chrzty tez chodza ale ja to chyba bardziej chcialabym fotki w studio z chrzestnymi i z nami, zeby pamiatka byla. Gdyby bylo cieplej to w plenerze. Do Kosciola to chyba nie chce, mamy aparat to sie zrobi. zreszta zaluje, ze sesji noworodkowej lub ciazowej nie mialam...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 01:46   #1888
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Oj tam zawsze mozesz zrojic niemowlęcą

Gratki dla Gabi i Hani za 3 miesiące

Znowu nie mogę komentowwc na fb grr
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 02:29   #1889
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Gonia dziekujemy


Aaaa, ja za chrzest 100zl w kancelarii placilam, ksiadz sam zapytal, czy teraz place i ze 100zl. Uwazam, ze to calkiem znosna kwota.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 04:25   #1890
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część II

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Gonia dziekujemy





Aaaa, ja za chrzest 100zl w kancelarii placilam, ksiadz sam zapytal, czy teraz place i ze 100zl. Uwazam, ze to calkiem znosna kwota.

Sto to całkiem ok. Ciekawe ile u nas. Przeprowadziliśmy sie i nie wiem jak jest w tej parafii i jacy są księża.

Ludzie to sie bawią. Któryś z sąsiadów imprezę zrobił. 5:30 a tam sie bawią. Trzeba mieć zdrowie.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-13 09:31:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.