Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 21:00   #1
evilwoman
Przyczajenie
 
Avatar evilwoman
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Unhappy

Problem z rozstępami i cellulitem


Hej. Jestem nowa na forum.
Mam 17 lat, 174cm i ważę ok 52kg. Jestem szczupła a mimo to mam okropne rozstępy na pośladkach, i cellulit na nogach. Jestem chora więc od 6 klasy nie ćwiczę na wf. Praktycznie w ogóle nie ćwiczę . Czy te rozstępy i cellulit to wina braku ćwiczeń ? Czy coś innego jest powodem ? Proszę was o pomoc , co mam z tym zrobić ?
evilwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:49   #2
CarminaBurana
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

Na pewno powinnaś zacząć od codziennej pielęgnacji - większość dziewczyn zaczyna dzień od peelingu (chyba najlepiej kupić do tego jakiś preparat, ja mam peeling z Eveline i jest bardzo fajny, wybór jest duży; domowe metody czyli peelingi z kawy lub soli są tańsze, ale trochę męczące - a jak masz środek od razu na półce, to jest wygodniej). Potem przechodzimy do masażu szorstką gąbką lub rękawicą, kończymy polewając się zimnym strumieniem wody (nieprzyjemne, ale świetnie działa) i koniecznie nakładamy krem lub serum antycellulitowe. Raczej serum, bo zawiera intensywniej działające składniki. No a jeśli to nie pomaga, to zostają zabiegi - z opinii, z którymi się spotkałam, najskuteczniejsze jest AWT, czyli usuwanie cellulitu falą akustyczną. Działa najszybciej i jest najmniej inwazyjne - tutaj poczytasz sobie więcej: http://www.stop-cellulit.com/
CarminaBurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:12   #3
flyfee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 78
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

Nie chcę cię martwić ale znalazłam taki news odnośnie rozstępów

1) w fazie I - zapalnej przeważa komponenta zapalna, pseudohipertroficzna, rozstępy mają kolor czerwony, czerwonowinny lub czerwononiebieski, są równolegle ułożone. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.
2) w fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Wynika to z prób regeneracji zerwanej sieci włókien kolagenu oraz cieniutkich włókien elastyny. Ponieważ nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku, w rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów na tym etapie może nieco polepszyć stan skóry, ale nie zlikwiduje się ich w 100%.
__________________
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia...
flyfee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 15:39   #4
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

W ślad za Flyfee, również przytaczam to co wyczytałam na jednym z blogów kosmetyczno - dermatologicznych . I uprzedzam... nie są to najlepsze wieści jeśli chodzi o rozstępy

"Rozstępy powstają na skutek upośledzenia fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za tworzenie włókien kolagenu i elastyny, które z kolei są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Obecnie nie ma skutecznego sposobu na całkowite pozbycie się rozstępów – jest to bowiem trwałe przerwanie tkanki łącznej. Niemniej można sprawić, że będą jaśniejsze i spłycone, a przez to mniej widoczne. Na pewno nie pomogą w tym kremy – organizm ludzki nie przyswaja obcego kolagenu, tylko (do pewnego wieku) produkuje go sam. Natomiast można pobudzić organizm do jego produkcji np. za pomocą lasera Fraxel, który uszkadza skórę, by poprzez gojenie pobudzić ją do regeneracji. Działa na poziomie skóry właściwej i tkanki podskórnej – pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Pacjent poddany zabiegowi laserem Fraxel nie jest zmuszony do rezygnacji z codziennych zajęć. Okres rekonwalescencji przebiega łagodnie i szybko. Innym sposobem jest mezoterapia igłowa, czyli mieszanka koktajli odżywczych, w których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Powierzchownie odżywia on skórę z rozstępem powodując jej nawilżenie, przez co wizualnie zmniejszamy głębokość rozstępu. Oby dwa zabiegi należy powtarzać. Jako uzupełnienie powyższych kuracji można stosować Endermologię, która ma działanie ujędrniające."
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:09   #5
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

Cytat:
Napisane przez flyfee Pokaż wiadomość
Nie chcę cię martwić ale znalazłam taki news odnośnie rozstępów

1) w fazie I - zapalnej przeważa komponenta zapalna, pseudohipertroficzna, rozstępy mają kolor czerwony, czerwonowinny lub czerwononiebieski, są równolegle ułożone. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.
2) w fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Wynika to z prób regeneracji zerwanej sieci włókien kolagenu oraz cieniutkich włókien elastyny. Ponieważ nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku, w rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów na tym etapie może nieco polepszyć stan skóry, ale nie zlikwiduje się ich w 100%.

Ja też mam rozstępy od kad pamietam a jestem wysoka i szczupla. juz sie z nimi pogodzilam. A co do tych FAZ to u mnie rozstępy nigdy nie miały koloru czerwonego ani różowego zawsze były jasne blade nawet te nowe
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 19:39   #6
lena8383
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

na cellulit i rozstępy polecam zabiegi aparatem velasmooth. 10 zabiegów i efekty super
lena8383 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 19:01   #7
paulapolpol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

zgodzę się z koleżanką aparat velasmooth na cellulit jest świetny, sama wykupiłam serię zabiegów i efekty są super. polecam
paulapolpol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 09:23   #8
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

ja po ciąży robiłam VaCavite, aby zwalczyć opisane wyżej kłopoty - pomogło! nie wiem, tylko jak to się ma do wieku.
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 18:09   #9
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Dziewczyny pytanie jak w tytule
opcja 1 nad którą się zastanawiam to 10 zabiegów laserem POLARIS o mocy IR 400mW/808nm oraz sondą laserową światła czerwonego o mocy R 40mW/606nm

lub opcja druga: 5 razy lipoliza bezigłowa plus drenaż limfatyczny plus laser
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 21:23   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Rozumie, że oprocz tego mądre odzywianie nie mylić z dietą odchudzającą i ruch?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 23:01   #11
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

co do diety to nie odchudzam się bo wagę i figurę mam ok, pije dużo wody i zielonej herbaty, staram się nie jeść słodyczy, unikam fastfoodów, jem regularnie 4 razy dziennie i max o 19, moim zdaniem odzywiam się racjonalnie . Cwicze godzinkę co 2 dzień i co 2 masuję się bańka chińska (ale te masaże dopiero od niecałych 2 tyg). Chciałam do tego dołożyć jakieś profesjonalne zabiegi i zastanawiam się miedzy tymi 2 opcjami
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 17:24   #12
Kallinna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Jak ćwiczysz, pijesz wodę, racjonalnie jesz i jeszcze robisz sobie masaż tą bańka chińską to wg mnie z cellulitem sobie szybko poradzisz. Ale rozstępy od tego nie znikną. Znam tylko jedno miejsce i jeden zabieg, o którym wiem, że jest skuteczny. Polega na głębokim nakłuciu skóry igłami aż do 3 mm i jednoczesnym jej podgrzaniu (to znaczy podgrzaniu tych igieł). Ja miałam niewielkie rozstępy po ciąży, więc u mnie to poszło migiem, po dwóch zabiegach nie ma śladu, ale na stare też to podobno tak działa! Tu jest artykuł lekarza Marka Wasiluka na ten temat i na temat rozstępów w ogóle: http://www.marekwasiluk.pl/skuteczne...f-mikroiglowa/
Kallinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 16:54   #13
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Cytat:
Napisane przez wiewioor Pokaż wiadomość
Dziewczyny pytanie jak w tytule
opcja 1 nad którą się zastanawiam to 10 zabiegów laserem POLARIS o mocy IR 400mW/808nm oraz sondą laserową światła czerwonego o mocy R 40mW/606nm

lub opcja druga: 5 razy lipoliza bezigłowa plus drenaż limfatyczny plus laser
Niepotrzebnie wydane pieniądze.
Podaję Ci link do oliwki pielęgnacyjnej, po której nie tylko pozbędziesz się cellulitu, rozstępów, to jeszcze wspaniale nawilża i świetnie ujędrnia całe ciało, w tym biust. Absolutnie rewelacja!:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-02-04 o 16:56
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:28   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

oliwka nie pozbedziesz sie rozstepow.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 14:46   #15
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

dietę i ćwiczenia stosuję "od zawsze" a cellulit jak był tak jest. dlatego chciałam sobie trochę pomóc
oliwkę dla dzieci stosuję do masażu bańka
dlatego zastanawiam się czy te zabiegi w jakimś stopniu pomogą bo planuję wyjazd w marcu
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 17:01   #16
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
oliwka nie pozbedziesz sie rozstepow.
Ja się pozbyłam, ale miałam maleńkie "prążki".
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 23:07   #17
Kallinna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Cytat:
Napisane przez wiewioor Pokaż wiadomość
dietę i ćwiczenia stosuję "od zawsze" a cellulit jak był tak jest. dlatego chciałam sobie trochę pomóc
oliwkę dla dzieci stosuję do masażu bańka
dlatego zastanawiam się czy te zabiegi w jakimś stopniu pomogą bo planuję wyjazd w marcu
Naprawdę sprawdź tę rf mikroigłową, o której pisałam wyżej. Dwa zabiegi i będziesz wiedziała wszystko. I napisz koniecznie, czy Tobie też pomogło
Kallinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:48   #18
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Cytat:
Napisane przez Kallinna Pokaż wiadomość
Naprawdę sprawdź tę rf mikroigłową, o której pisałam wyżej. Dwa zabiegi i będziesz wiedziała wszystko. I napisz koniecznie, czy Tobie też pomogło
nie znalazłam tego w ofercie gabinetów u mnie
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 23:29   #19
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Moja Koleżanka, która ma cellulit i stać ją na to, o czym wiele z Nas może sobie tylko pomarzyć przeszła już wszystkie dostępne zabiegi i... nic.
Od 3 tygodni stosuje ten olejek, który wymieniłam powyżej i już są pierwsze rezultaty, ale trzeba stosować go systematycznie i co najmniej przez 3 miesiące. Jeśli sądzicie, że jakiekolwiek zabiegi w Gabinetach Kosmetycznych go zlikwidują, to się mylicie. Niektórzy lekarze, czy kosmetyczki wmówią wszystko, byleby tylko zarobić pieniądze.

Jeśli uzna ktoś to za spam, to się...

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-02-11 o 23:52
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 01:32   #20
Alinka1968
Przyczajenie
 
Avatar Alinka1968
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Cellulit i rozstępy to dość trudne tematy i w zasadzie nie ma żadnej 100% metody.
Na pewno no jakiś czas będą się pojawiały tzw cudowne leki ponieważ każdy producent ma chrapkę na kawałek tortu, który tylko w zakresie cellulitu w USA szacuje się na 62 mln dolarów. Tymczasem niestety nie ma żadnego złotego standardu, a kremy i masażery działają bardziej na zasadzie wywołania miejscowego obrzęku maskującego pomarańczową skórkę.
Ciekawy artykuł:
http://www.nytimes.com/2009/06/25/fa...ntro.html?_r=0
Jeśli chodzi o rozstępy to dużo zależy od rodzaju:
- sinoczerwone - świeże, występują w początkowej fazie. Pręgi mają żywy kolor, różną długość i szerokość
- białe - starsze, uformowane na stałe. Pręgi są lśniące i wiotkie, marszczące się jak bibuła, przy dotyku wyczuwa się ubytek skóry właściwej i nierówne podłoże tkanki tłuszczowej. Łatwo unoszą się przy ujęciu skóry w fałd.
- pociążowe - występują głównie na brzuchu, są długie i liczne, szerokie (do 1-2 cm).
W przypadku nieuformowanych rozstępów moim zdaniem kosmetyki dają już radę chociaż nadal uważam, że to bardziej profilaktyka wystąpienia/pogłębienia rozstępów niż skuteczne leczenie. Rozstępy białe to temat trudny - moim zdaniem pozostaje tylko laser frakcyjny (potwierdzona skuteczność 50-75%) lub metody chirurgi estetycznej.
__________________
organizacja imprez
Alinka1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 17:35   #21
UrszulaKonieczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

Wiele kobiet ma problem z rozstępami Niekonieczne nawet po ciąży, czasem gdy przytyje nam się trochę to od razu się pojawiają. Ostatnio czytałam artykuł <reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-03 o 20:20 Powód: reklama
UrszulaKonieczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 23:05   #22
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

ja ćwiczę codziennie a mimo to rozstępy mi się pojawiły więc to raczej zależy jak "rośniesz" ja skóra się rozciąga itd. mogłaś szybko przybrać na wadze np. co do cellulitu każda kobieta jakiś ma większy, mniejszy, mniej lub bardziej widoczny, pomagają peelingi, masaże, nie wiem jak z kremami nie czuję się do nich przekonana mam wrażenie, że nic nie robią
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 10:28   #23
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

Moje drogie, ja w kremy też nie bardzo wierzę. Wybrałam się za to na zabieg Venus Legacy i widzę rezultaty. Zabieg jest przyjemny, czuję się na nim jak na masażu ciepłymi kamieniami – fajna rzecz. Wyszukiwałam, gdzie można zrobić ten zabieg i wypadło na Dermamed, moim zdaniem daje widoczne efekty w postaci niewidocznego cellulitu.
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 13:30   #24
wioxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Na cellulit polecam bańkę chińską, wypróbowałam ją na sobie, działa świetnie. Teraz przekazałam ją mojej mamie zobaczymy czy na nią też podziała. Więcej możecie przeczytać tutaj: http://www.sztuka-kosmetologii.pl/na...banka-chinska/
wioxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 13:54   #25
bawiaczk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Walka z celulitem i rozstępami - która opcja lepsza

Jeśli chodzi o bańkę chińską niestety pośród dziewczyn słyszałam nie zawsze pochlebne komentarze ponieważ przy złym postawieniu baniek robią się tak okropne siniaki, że głowa mała. Ja na cellulit stosuje po prostu ćwiczenia intensywne - co prawda nie jest to usunięcie cellulitu w 100% ale zawsze. Ewentualnie pozostaje jeszcze mezoterapia xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-08-28 o 15:43 Powód: reklama
bawiaczk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 15:39   #26
catpower7
Raczkowanie
 
Avatar catpower7
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

Ja całą podstawówkę i gimnazjum ostro trenowałam lekkoatletykę a rozstępy mam od kolan po talię. Wyglądam jak tygrys Żadne kremy nie pomogły, może gdybym wcześniej stosowała coś zapobiegawczo... ale wątpię, tutaj chyba zagrały geny (dzięki, mamo ). Szybko rosłam a skóra słaba.

Mocne kwasy mogą pomóc na rozstępy, rozjaśnią je trochę i spłycą. Słyszałam też coś o skuteczności RF mikroigłowej (?), ale to bardzo kosztowny sposób.
__________________
catpower7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:49   #27
Korla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z rozstępami i cellulitem

a może pomógł by Ci żel stosowany na rozszerzone naczynka i słabą skórę, warto spróbować, tutaj można dostać pozabiegu.pl i myślę, że lepiej zainwestować parę złotych niż iść na jakąś drogą operację
Korla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-01 23:49:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.