KPiR jak księgować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 09:07   #1
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440

KPiR jak księgować?


Witam, zakładam wątek z myślą o osobach, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze.
Chciałabym aby były tutaj poruszane sprawy dotyczące sprzedaży, księgowości, realizowania swoich marzeń itp.

Mam pytanie do osób, które znają się lepiej na KPiR. Moje pytanie dotyczy księgowania rachunków/FV.

Jak zaksięgować w KPiR FV, która ma 30 produktów a na samym końcu koszty wysyłki? Czy można to zaksięgować w kolumnie "Zakupione Towary" czy trzeba to rozdzielić na kolumne "Zakupione towary" a koszty przesyłki w kolumnie "koszta uboczne" ?

Jeszcze jedno pytanie, jeśli sprzedam 5 rzeczy w ciągu dnia to mam zaksięgować 5 pokwitowań z poczty czy dodać koszta i wpisać jako jedność? Czy może zrobić to na samym końcu miesiąca?

Może ktoś coś wie na ten temat
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 20:28   #2
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: KPiR jak księgować?

podpisz umowę z księgową bo proste rzeczy sprawiają ci problem

tak -osobne koszty zakupu a osobno koszty transportu/przesyłki
możesz wprowadzić 1 dowód wewnętrzny(sporządzić go) obejmujący wszystkie pokwitowania-btw.czemu nie bierzesz faktury?
wpis robi się z data wystawienia
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 20:48   #3
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: KPiR jak księgować?

Gdy pracowałam w biurze doradztwa podatkowego, to obsługiwałam paru klientów, którzy sami prowadzili KPiR. Zanim zaczynali, to szef dał im szczegółowy instruktarz co i jak, a potem oni sami wprowadzali sobie faktury zakupowe a na koniec miesiąca przynosili mi swoje wyliczenia. Potem ja wprowadzałam do systemu kwoty z ich książek, ich koszty (których zwykle było kilka faktur), robiłam potrzebne dowody i drukowałam im gotowe zestawienia łącznie z wyliczeniem podatku i zusu. Wszystko to zajmowało mi ok 10 - 15 minut, więc miesięcznie dużo szef od nich nie kasował, a oni zaoszczędzali kilka godzin pracy oraz mieli pewność, że wszystko jest dobrze i z uwzględnieniem najnowszych przepisów (które trzeba śledzić na bieżąco bo bardzo szybko się zmieniają i są dość skomplikowane).
Dodam tylko, że ja, gdybym prowadziła własną działalność to też bym podpisała umowę z księgową lub doradca podatkowym pomimo tego, że się znam na tym i kiedyś prowadziłam księgowość dla innych. Po prostu szkoda mi było by czasu na codzienne śledzenie przepisów i martwienie się że może coś przeoczyłam (no chyba że sama bym prowadziła firmę rachunkową )
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.