Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-03, 10:22   #1
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Post

Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum


Zasady zakładania nowego wątku:

Tytuł wątku, powinien zawierać jak najwięcej informacji:

Rozbieranie flakonu na ml:
- Pełna nazwa zapachu (unikajmy skrótów i forumowych terminologii)
- Cena za 1ml i ile ml mamy do oddania
- Termin zakupów, tylko jeśli mają się odbyć w późniejszym terminie

Starajmy się unikać pisania CAPS LOCK-iem, unikajmy zwrotów: szybko, okazja, tanio, oraz zbędnych wykrzykników.

Wspólne zakupy w perfumeriach:
- Nazwa sklepu.
- Termin, jeśli zakupy mają się odbyć w późniejszym terminie.
- Jeśli są jakieś ograniczenia co do kwoty, bądź liczby uczestniczek, należy w miarę możliwości dodać informację w tytule.

Treść pierwszego postu:

- Nazwa zapachu, oraz link do KWC lub miejsca gdzie znajduje się opis nut zapachowych
- Cena całego flakonu, jego pojemność, pojemność do oddania, wybrana forma wysyłki flakonu do osoby rozlewającej, wyliczona cena za 1ml (pogrubioną czcionką)
- Źródło zakupu: link do aukcji, sklepu internetowego
- Ilość posiadanych atomizerów i ich ceny
- Cena za kopertę, wysyłkę
- W przypadku zakupów zagranicznych, informacje o możliwych dodatkowych opłatach, podanie szacunkowego kursu waluty.
- Lista chętnych, uaktualnienia w pierwszym poście korzystając z funkcji Edytuj.
termin zbierania wpłat


Osoba która organizuje zakupy w momencie podawania swojego konta na PW do przelewu, powinna podać swój numer telefonu, to samo dotyczy osoby chętnej na udział w zakupach, informując o nadaniu przelewu, adresie do wysyłki powinna podać swój numer telefonu.

Osoba biorąca udział w zakupach, ma obowiązek niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki poinformować organizatora o jej dotarciu.

Wątki bez podanej ceny za 1ml, nie mają według mnie prawa bytu, głównie od ceny zależy czy ktoś się zdecyduje na zakupy.

Przy dołączaniu do wspólnych zakupów, przelewaniu dużych kwot stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli organizatorem jest osoba nikomu dotychczas nieznana.

Nowi Użytkownicy! Byłoby nam miło, gdybyście przed samodzielnym organizowaniem zakupów, dali nam się poznać jako osoby uczciwe i rzetelne (poprzez sprawną współpracę, terminowy przelew i zgłoszenie otrzymania przesyłki) podczas wspólnych zakupów organizowanych przez doświadczone w tej kwestii Wizażanki.



Wątku nie zamykam. To na razie wstępne warunki, które przyszły mi do głowy.
Proszę o wszelkie sugestie, rady, pomysły, zastrzeżenia.

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-08-05 o 05:41
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 10:45   #2
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

I nareszcie będzie porządek

ja mam tylko jedną małą sugestię żeby oprócz pełnej nazwy perfum podawać obowiązkowo link do KWC albo pochodzące z jakiegoś innego źródła nuty zapachowe lub opis zapachu (na aukcjach czy w perfumeriach nie zawsze są podane te informacje... ) Wiadomo, można samemu poszukać, ale umieszczenie na starcie takiej informacji byłoby dużym ułatwieniem w podejmowaniu szybkich decyzji

Poza tym regulamin super Blue, widać że sprawę porządnie przemyślałaś
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 10:54   #3
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
I nareszcie będzie porządek

ja mam tylko jedną małą sugestię żeby oprócz pełnej nazwy perfum podawać obowiązkowo link do KWC albo pochodzące z jakiegoś innego źródła nuty zapachowe lub opis zapachu (na aukcjach czy w perfumeriach nie zawsze są podane te informacje... ) Wiadomo, można samemu poszukać, ale umieszczenie na starcie takiej informacji byłoby dużym ułatwieniem w podejmowaniu szybkich decyzji

Poza tym regulamin super Blue, widać że sprawę porządnie przemyślałaś
Dziękuję, wiedziałam ze o czymś zapomniałam.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:16   #4
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Blue, przede wszystkim gratuluje nowego stanowiska
Regulamin sie przyda, troche to zabija caly spontan tego watku, ale cos za cos. Porzadek musi byc!
Mam kilka sugestii, ktore moze wezmiesz pod uwage...

1. co z flachonami zakupionymi inna droga niz sklep i aukcja, gdzie nie mozna podac linka, nie mozna zweryfikowac ceny i oryginalnosci perfum, a jakas dobra duszyczka chce sie podzielic okazyjnie kupionym gdzies tam flakonem? ( takie sytuacje juz bywaly),

2. wydaje mi sie, ze trzeba ustalic stala kwote za wysylke z koperta (przynajmniej za wysylke jednoatomkowa Polska-Polska), zeby uproscic i zeby uniknac sytuacji kiedy ktos chce zwracac jakies grosze bo np koperta byla tansza, jesli ceny poczty podskocza zrobi sie nowy "cennik",

3. po zakonczeniu akcji kazda osoba bioraca udzial w zakupach powinna poinformowac w watku, ze przesylka dotarla,

4. nie bardzo wiem, co ma gwarantowac podanie numeru telefonu, jesli jakas osoba (oszust) organizuje zakupy i znika, to latwo ja namierzyc po danych przelewowych, a jesli ktos sie zapisze i nie zaplaci to przeciez nie zmusimy go do tego, tym bardziej wydzwaniajac na jej/jego komorke

Proponuje jeszcze umiescic jakies ostrzezenie ( jako przeciwniczka wszelkiego rodzaju regulaminowych grozb sama sie dziwie, ze to pisze ) Ale na razie liczba osob organizujacych zakupy jest w miare uregulowana dostepnoscia atomkow. Wszyscy sie znaja i jest bezpiecznie. Ale jesli kiedys atomy beda dostepne na kazdym rogu i nastapi wysyp nieznajomych organizatorow? Trzeba postraszyc towarzystwo konsekwencjami oszustwa, a wspolnozakupowiczow uprzejmie prosic o przemyslane zakupy i nie wycofywanie sie z nich w trakcie.

Przepraszam za przydlugi wywod Mam nadzieje, ze nie zamotalam za bardzo...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:26   #5
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Zgadzam się z LouLou. Uważam, że informowanie o dotarciu przesyłki w wątku jest konieczne.
I przychylam się też do pytania - jak postępować w przypadku zakupu perfum np. w jakimś zagranicznym sklepie stacjonarnym? Czasem można w podróży trafić jakąś okazję, czasem ktoś znajomy wyjeżdża, czasem rodzina zza granicy może się na coś przydać i kupić flachę taniej niż jest u nas.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 13:59   #6
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Blue, przede wszystkim gratuluje nowego stanowiska
Regulamin sie przyda, troche to zabija caly spontan tego watku, ale cos za cos. Porzadek musi byc!
Mam kilka sugestii, ktore moze wezmiesz pod uwage...

1. co z flachonami zakupionymi inna droga niz sklep i aukcja, gdzie nie mozna podac linka, nie mozna zweryfikowac ceny i oryginalnosci perfum, a jakas dobra duszyczka chce sie podzielic okazyjnie kupionym gdzies tam flakonem? ( takie sytuacje juz bywaly),

2. wydaje mi sie, ze trzeba ustalic stala kwote za wysylke z koperta (przynajmniej za wysylke jednoatomkowa Polska-Polska), zeby uproscic i zeby uniknac sytuacji kiedy ktos chce zwracac jakies grosze bo np koperta byla tansza, jesli ceny poczty podskocza zrobi sie nowy "cennik",

3. po zakonczeniu akcji kazda osoba bioraca udzial w zakupach powinna poinformowac w watku, ze przesylka dotarla,

4. nie bardzo wiem, co ma gwarantowac podanie numeru telefonu, jesli jakas osoba (oszust) organizuje zakupy i znika, to latwo ja namierzyc po danych przelewowych, a jesli ktos sie zapisze i nie zaplaci to przeciez nie zmusimy go do tego, tym bardziej wydzwaniajac na jej/jego komorke

Proponuje jeszcze umiescic jakies ostrzezenie ( jako przeciwniczka wszelkiego rodzaju regulaminowych grozb sama sie dziwie, ze to pisze ) Ale na razie liczba osob organizujacych zakupy jest w miare uregulowana dostepnoscia atomkow. Wszyscy sie znaja i jest bezpiecznie. Ale jesli kiedys atomy beda dostepne na kazdym rogu i nastapi wysyp nieznajomych organizatorow? Trzeba postraszyc towarzystwo konsekwencjami oszustwa, a wspolnozakupowiczow uprzejmie prosic o przemyslane zakupy i nie wycofywanie sie z nich w trakcie.

Przepraszam za przydlugi wywod Mam nadzieje, ze nie zamotalam za bardzo...
Ad 1. Myślałam nad tym, nawet w notesie miałam zapisane że w przypadkach zakupu w stacjonarnej perfumerii najlepiej byłoby umieścić zdjęcie flakonu w wątku, jednak nie każdy ma aparat, a poprzez zdjęcie jesteśmy w stanie zweryfikować czy ktoś nie przyśle nam odlewki podróbki.
Czekam na sugestie, co w takich przypadkach robić, jak to ująć w regulaminie podforum.

Ad 2. I tu mam zagwozdkę.
Każdy pakuje inaczej, inaczej na każdej Poczcie naliczają opłaty niby zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej, inaczej interpretują regulamin, u mnie np. nie można wysyłać przedmiotów w kartonie jako list polecony, ale karton opakowany w kopertę już tak, gdzie inne Wizażanki spokojnie mogę wysłać kartonik jako polecony bez koperty, kilkukrotnie zdarzyło mi się że wysyłając taką samą 5ml odlewkę, ta sama Pani w okienku wyceniła mi znaczki na kwoty różniące się o kilkadziesiąt gr. Nie mówiąc już o różnych cenach kopert na pocztach, sklepach papierniczych czy na aukcjach Allegro.
Nie chciałabym narzucać organizatorkom innego sposobu pakowania, aby zmieścić się w wyznaczonej kwocie wysyłki.
Ja mam koperty kupione za ok 60gr sztuka, a na poczcie płacę 1,4zł-2zł. Trudno byłoby ustalić stałą kwotę.
np. ustalając kwotę na 7zł,
wysyłka 5ml atomizera mnie może kosztować 5,2zł i tej nadwyżki i tak zatrzymać nie będę chciała, inną osobę która ma dostęp do kopert po 2zł kosztować będzie 7,5zł bo pakuje dodatkowo w bąbofolię i kartonik, więc przesyłka jest cięższa.

Myślę że wystarczyłoby aby każda osoba zakładająca wątek podała w pierwszym poście jaką opłatę przewiduje za znaczki i kopertę.

Ad 3. Zdecydowanie trzeba dodać do regulaminu. Są przypadki że przez kilka dni ktoś nie pisze czy wszystko dotarło całe i zdrowe, ale wpisuje w wątku że pachnie tym zapachem.

Ad. 4. Jednak nalegałabym na podawanie numeru telefonu.
Czasem może coś komuś wypaść, można nie mieć dostępu do internetu, nagły wyjazd, a tutaj jedna czy druga strona się denerwuje, w takim przypadku możemy chociażby wysłać smsa z przypomnieniem, czy z jakąś krótką wiadomością.


Odnośnie ostrzeżeń, oczywiście muszą się znaleźć w regulaminie.
Jutro się tym zajmę.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:01   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
4. nie bardzo wiem, co ma gwarantowac podanie numeru telefonu, jesli jakas osoba (oszust) organizuje zakupy i znika, to latwo ja namierzyc po danych przelewowych, a jesli ktos sie zapisze i nie zaplaci to przeciez nie zmusimy go do tego, tym bardziej wydzwaniajac na jej/jego komorke

Proponuje jeszcze umiescic jakies ostrzezenie ( jako przeciwniczka wszelkiego rodzaju regulaminowych grozb sama sie dziwie, ze to pisze ) Ale na razie liczba osob organizujacych zakupy jest w miare uregulowana dostepnoscia atomkow. Wszyscy sie znaja i jest bezpiecznie. Ale jesli kiedys atomy beda dostepne na kazdym rogu i nastapi wysyp nieznajomych organizatorow? Trzeba postraszyc towarzystwo konsekwencjami oszustwa, a wspolnozakupowiczow uprzejmie prosic o przemyslane zakupy i nie wycofywanie sie z nich w trakcie.

Przepraszam za przydlugi wywod Mam nadzieje, ze nie zamotalam za bardzo...
Podawanie nr telefonu może ułątwić sprawę, gdy ktos np. zapisuje się na zakupy, a potem znika i nie wiadomo, co robic, czekać, rozdziela przydzial tej osoby między innych chętnych, itp?

Co do organizatorów, na ogół za zakupy biora się osoby już znane na Perfumach, jak do tej pory dzialalo to na zasadzie zaufania. Może się oczywiście zdarzyć, że ktoś zupełnie świezy weźmiesię za organizację zakupów. To chyba leży bardziej w kwestii uczestników, czy chcą zaufać mało znanej osobie. Wiem, że na zakupach ciuchowych jst regulamin, który jasno okreśła, kto może być organizatorem (jest lista i nikt spoza listy nie może organizować zakupów). Ale tam było chyba więcej zamieszania, bo więcej osób rzucalo się na zakupy odzieżowe. Tutaj grono na Perfumach jest dość zgrane i do tej pory radziłysmy sobie z zakupami. Może nie trzeba (przynajmniej na razie) wprowadzać regulaminu?

Co do tytułów wątkow wspólnozakupowych, proponowałabym zacząć od organizatora, np:

BLUEGIRL - TEA FOR TWO - QUALITY, WRZESIEŃ 2009.

Wiadomo kto, gdzie i kiedy. Cenę flakonu mozna podać w pierwszym poście, aby tytuł był w miarę krótki i klarowny.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 14:09   #8
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Co do tytułów wątkow wspólnozakupowych, proponowałabym zacząć od organizatora, np:

BLUEGIRL - TEA FOR TWO - QUALITY, WRZESIEŃ 2009.

Wiadomo kto, gdzie i kiedy. Cenę flakonu mozna podać w pierwszym poście, aby tytuł był w miarę krótki i klarowny.
Ja bym pomijała organizatora. Organizuje ten kto zakłada wątek, a założyciel jest widoczny pod tematem.
czyli np.
Tea for Two, Quality - 2,64zł/1ml, grudzień
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 14:24   #9
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

A ja się zastanawiam co w przypadku perełkowych aukcji KT - nim organizator założy temat, rozpisze się o przesyłce, terminach, liczbie osób, płatnościach itp. perełka może zniknąć - a nie każdy ma na tyle silne nerwy żeby założyć, że chętni się znajdą i klikać w ciemno. Czy takie "szybkie" wątki można by edytować po zakupie?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:44   #10
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ad. 4. Jednak nalegałabym na podawanie numeru telefonu.
Czasem może coś komuś wypaść, można nie mieć dostępu do internetu, nagły wyjazd, a tutaj jedna czy druga strona się denerwuje, w takim przypadku możemy chociażby wysłać smsa z przypomnieniem, czy z jakąś krótką wiadomością.
racja, nie pomyslalam o jakichs wyjazdowych sprawach

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Tutaj grono na Perfumach jest dość zgrane i do tej pory radziłysmy sobie z zakupami. Może nie trzeba (przynajmniej na razie) wprowadzać regulaminu?
tez o tym myslalam, regulaminy troche obrazaja ludzka inteligencje ale z drugiej strony to, co jest dla nas oczywiste dla innych byc nie musi,dobrym przykladem jest teks, ktory gdzies mi sie przewinal przed oczami " wezme 10-20ml z flaszka". Nawet ilosc upowazniajaca do flachy nie jest dla wszystkich oczywista. Jesli juz Blue zaczela pisac, to trzeba skonczyc jakos wspolnymi silami, zeby bylo idealnie
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 16:36   #11
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
tez o tym myslalam, regulaminy troche obrazaja ludzka inteligencje ale z drugiej strony to, co jest dla nas oczywiste dla innych byc nie musi,dobrym przykladem jest teks, ktory gdzies mi sie przewinal przed oczami " wezme 10-20ml z flaszka". Nawet ilosc upowazniajaca do flachy nie jest dla wszystkich oczywista. Jesli juz Blue zaczela pisac, to trzeba skonczyc jakos wspolnymi silami, zeby bylo idealnie
Ilości upoważniającej do flaszki proponowałabym nie regulować w żaden sposób. Dla niektórych flakon jest wynagrodzeniem za trud włożony w organizację wspólnych zakupów, nawet jeżeli sami biorą tylko 20-30 ze 100ml buteleczki. Przecież jeżeli osoba chętna do rozebrania flaszki uważa, że flakon należy się jej ze względu na większą ilość kupowanych mililitrów, nie musi brać udziału w zakupach, w których flakon bierze kto inny Może wziąć mniej lub sama zorganizować zakup, zająć się rozlewaniem i wysyłaniem oraz odpowiedzialnością za całe przedsięwzięcie.

Moim zdaniem nie należy za bardzo ingerować w szczegółowe zasady wspólnych zakupów, W końcu podforum powstało dla uporządkowania poszczególnych akcji zakupowych, a nie ich regulowania. Blue - ja bym ustaliła jedynie zasady niezbędne dla utrzymania porządku i przejrzystości na forum wspólnozakupowym, tak aby nie powstawały bezsensowne wątki. A ceny przesyłek już do takich zasad nie należą... Nie spotkałam się do tej pory z sytuacją, aby ktoś kazał mi zapłacić za przesyłkę jakąś wygórowaną cenę ani też z uwagami, bym ja sama doliczała zbyt duże koszty przesyłki. A sprawy groszowe - oddawanie nadwyżki czy dopłacanie - zawsze będą się pojawiać, nawet jeżeli zapisze się w regulaminie sztywną cenę.
Blue, zostałabym przy takim regulaminie, jaki zamieściłaś w pierwszym poście.
__________________
Przygarnę Meharees



Edytowane przez KasiaxQ
Czas edycji: 2009-08-03 o 17:04
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 16:57   #12
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Osobiście jednak jestem za wprowadzeniem regulaminu Owszem, grono jest zamknięte, ale czasem ktoś wpada spoza naszego forum. Niech ono będzie po prostu pro forma, gdzie wszystko jest oficjalnie podane "na tacy". Nikt nie będzie miał pretensji, że panują jakieś nieformalne, tajne, kumpelskie zasady.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-08-03 o 16:58
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 17:11   #13
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ad 1. Myślałam nad tym, nawet w notesie miałam zapisane że w przypadkach zakupu w stacjonarnej perfumerii najlepiej byłoby umieścić zdjęcie flakonu w wątku, jednak nie każdy ma aparat, a poprzez zdjęcie jesteśmy w stanie zweryfikować czy ktoś nie przyśle nam odlewki podróbki.
Czekam na sugestie, co w takich przypadkach robić, jak to ująć w regulaminie podforum.
A co do tego problemu, to sądzę, że nie da się go rozwiązać regulaminem. Przecież nawet w przypadku zakupu na aukcji czy w sklepie internetowym ktoś może podać linka, a kupić gdzieś indziej albo kupić pod wskazanym adresem i zachować dla siebie, a odlewkę zrobić z innej flaszki albo nawet w ogóle nie kupić, tylko odlewać ze swojej starej butli podstarzałe perfumy. Powiem szczerze, że gdy na początku jedynie przyglądałam się wspólnym zakupom myśl, że ktoś może w ten sposób oszukiwać kręciła mi się po głowie i długo wstrzymywałam się z udziałem w takich akcjach Ale istnieje ZAUFANIE - albo komuś ufamy i decydujemy się na zakupy z nim albo nie powierzamy mu naszych pieniędzy. Jak ktoś jest wyjątkowo nieufny, to wspólne zakupy nie są dla niego...
__________________
Przygarnę Meharees



Edytowane przez KasiaxQ
Czas edycji: 2009-08-03 o 17:16
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 17:15   #14
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Zgadzam się z Kasią . I wątpię ,żeby któraś wizażanka w ogóle zdecydowała się na zakupy z kimś kogo zupełnie nie zna.....
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 09:43   #15
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam co w przypadku perełkowych aukcji KT - nim organizator założy temat, rozpisze się o przesyłce, terminach, liczbie osób, płatnościach itp. perełka może zniknąć - a nie każdy ma na tyle silne nerwy żeby założyć, że chętni się znajdą i klikać w ciemno. Czy takie "szybkie" wątki można by edytować po zakupie?
Myślę że takie informacje, jak cena za 1 ml, opcja wysyłki od sprzedającego jaką wybierasz, to czy posiadasz atomizery musi być.

Nie jest tego tak dużo, nuty oczywiście możesz uzupełnić później.
Jednak podstawowe informacje, które wpływają na to czy ktoś się decyduje czy nie, muszą być.


Myślę że informacja o posiadanych atomizerach jest istotna i konieczna. Dosyłanie swojego atomizera zwiększa koszty, nie posiadanie atomizerów w momencie zbierania chętnych i zakupu flaszki przeciąga zakupy w czasie.

W przypadku zakupów przez internet link musi być, w przypadku zakupów poza siecią, wystarczy po prostu cena, jeśli ktoś ma możliwość zrobienia zdjęcia flakonu, paragonu, może je wkleić.

Przy zakładaniu wątku muszą być ceny, nie mają prawa bytu wątki typu: " szukam chętnych na wodę xxx", bez podania ceny i miejsca gdzie planujemy kupić, potem okazuje się że planujemy kupić w Douglas, czy Sephora za ogromną cenę, gdzie na Allegro 1ml wychodzi prawie połowę taniej. Osoby chętne na ml, zaczną się wycofywać.

Może oczywiście się zdarzyć że cena podskoczy, można pisać do mnie śmiało PW, zmienię wtedy cenę w tytule.

Możemy dodać informację w Regulaminie odnośnie zachowania ostrożności, zwłaszcza wobec nowych użytkowników którzy chcą organizować zakupy, tylko jak to sprecyzować, tak żeby nowi użytkownicy nie czuli się w jakiś sposób wykluczeni, czy traktowani gorzej.

Dodałam adnotację o obowiązku informowania organizatora o dotarciu przesyłki, niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Pominęłam coś?
Mam problemy z pisaniem poprawnie stylistycznie, nawet jeśli są gdzieś literówki, czytając sama, czytam poprawnie, nie widząc błędów. Proszę krzyczeć na PW jak coś razi.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 11:26   #16
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Możemy dodać informację w Regulaminie odnośnie zachowania ostrożności, zwłaszcza wobec nowych użytkowników którzy chcą organizować zakupy, tylko jak to sprecyzować, tak żeby nowi użytkownicy nie czuli się w jakiś sposób wykluczeni, czy traktowani gorzej.
Myślę, że można to napisać od pupy strony, mianowicie poprosić świeżych użytkowników o cierpliwość i szansę obdarzenia ich zaufaniem. Należałoby wyjaśnić, że każda z nas, zanim zorganizowała zakupy, dała się najpierw poznać jako uczciwa osoba, biorąc udział w zakupach organizowanych przez "zadomowione" i "zakorzenione" Wizażanki
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 13:56   #17
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

KasiaxQ dobrze prawi
Pytanie jeszcze kogo uznać za świeżego użytkownika? Ja piszę na wizażu ale zakupów nigdy nie organizowałam, czy wobec tego jestem nowa czy stara? Czy "nowość" miałaby zależeć od ilości postów, które zasadniczo można natrzaskać w jedną noc, stażu na wizażu (boski rym) czy od tego, że wizażanka jest w tych kręgach znana choć np. do tej pory udzielała się tylko na gazetowym?

Jeszcze mam pytanie bardziej ogólne - jeśli załóżmy kupię flaszkę za granicą, zapłacę cło, przesyłkę itp. i dojdę do wniosku, że mogłabym odstąpić mililitry potrzebującym to czy mogę podzielić między chętnych całkowity koszt (czyli + cło + przesyłkę) czy tylko "gołe" mililitry? Nie orientuję się jak to jest praktykowane.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 14:04   #18
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
KasiaxQ dobrze prawi
Pytanie jeszcze kogo uznać za świeżego użytkownika? Ja piszę na wizażu ale zakupów nigdy nie organizowałam, czy wobec tego jestem nowa czy stara? Czy "nowość" miałaby zależeć od ilości postów, które zasadniczo można natrzaskać w jedną noc, stażu na wizażu (boski rym) czy od tego, że wizażanka jest w tych kręgach znana choć np. do tej pory udzielała się tylko na gazetowym?
A, dziękuję Mam nadzieję, że przydam się na coś Blue.
Świeżości bym nie definiowała. Sądzę, że każdy ma poczucie swojej świeżości bądź starości , niezależnie od tego, co jest powodem takiego stanu - staż, ilość postów, bezpośrednie znajomości itd.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 14:52   #19
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Może dorzucić coś takiego.

Przy dołączaniu do wspólnych zakupów, przelewaniu dużych kwot stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli organizatorem jest osoba nowa na forum.

Do nowych użytkowników forum, którzy chcą organizować wspólne zakupy, dajcie okazję Wizażankom na poznanie swojej osoby, pierwszym krokiem może być dołączenie się do zakupów przez kogoś organizowanych i wywiązanie się ze swoich obowiązków.

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-08-04 o 15:27
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 15:08   #20
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Może dorzucić coś takiego.

Przy dołączaniu do wspólnych zakupów, przelewaniu dużych kwot stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli organizatorem jest osoba nowa na forum.

Do nowych użytkowników forum, które chcą organizować wspólne zakupy, dajcie okazję Wizażankom na poznanie swojej osoby, pierwszym krokiem może być dołączenie się do zakupów przez kogoś organizowanych i wywiązanie się ze swoich obowiązków.
Chyba będzie dobrze
Chociaż może w tym pierwszym zdaniu zamiast "osoba nowa" napisałabym "osoba nikomu dotychczas nie znana".
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 15:30   #21
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Przy dołączaniu do wspólnych zakupów, przelewaniu dużych kwot stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli organizatorem jest osoba nikomu dotychczas nieznana.

Do nowych użytkowników forum, dajcie okazję Wizażankom na poznanie swojej osoby, pierwszym krokiem może być dołączenie się do wspólnych zakupów i wywiązanie się ze swoich obowiązków(kontakt z organizatorką, terminowy przelew, zgłoszenie otrzymania przesyłki), dopiero kolejnym może być samodzielne organizowanie zakupów.


kombinuje, pewnie przekombinuję, chciałabym żeby pozostało mimo wszystko mi miłym tonie, coby nikogo nie urazić czy nie zrazić

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-08-04 o 15:35
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 17:58   #22
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Przy dołączaniu do wspólnych zakupów, przelewaniu dużych kwot stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza jeśli organizatorem jest osoba nikomu dotychczas nieznana.

Do nowych użytkowników forum, dajcie okazję Wizażankom na poznanie swojej osoby, pierwszym krokiem może być dołączenie się do wspólnych zakupów i wywiązanie się ze swoich obowiązków(kontakt z organizatorką, terminowy przelew, zgłoszenie otrzymania przesyłki), dopiero kolejnym może być samodzielne organizowanie zakupów.


kombinuje, pewnie przekombinuję, chciałabym żeby pozostało mimo wszystko mi miłym tonie, coby nikogo nie urazić czy nie zrazić
A może tak:

Nowi Użytkownicy! Byłoby nam miło, gdybyście przed samodzielnym organizowaniem zakupów, dali nam się poznać jako osoby uczciwe i rzetelne (poprzez sprawną współpracę, terminowy przelew i zgłoszenie otrzymania przesyłki) podczas wspólnych zakupów organizowanych przez doświadczone w tej kwestii Wizażanki.
?

EDIT: Myślałam jeszcze o dopisaniu kolejnego zdania: Dzięki temu możecie zdobyć nasze zaufanie, a co za tym idzie szybko skompletować listę chętnych i przeprowadzić wspólne zakupy - czy coś w tym stylu, ale to już chyba brzmi jak plan działania dla potencjalnego oszusta ...
__________________
Przygarnę Meharees



Edytowane przez KasiaxQ
Czas edycji: 2009-08-04 o 18:06
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 05:43   #23
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
A może tak:

Nowi Użytkownicy! Byłoby nam miło, gdybyście przed samodzielnym organizowaniem zakupów, dali nam się poznać jako osoby uczciwe i rzetelne (poprzez sprawną współpracę, terminowy przelew i zgłoszenie otrzymania przesyłki) podczas wspólnych zakupów organizowanych przez doświadczone w tej kwestii Wizażanki.
?

EDIT: Myślałam jeszcze o dopisaniu kolejnego zdania: Dzięki temu możecie zdobyć nasze zaufanie, a co za tym idzie szybko skompletować listę chętnych i przeprowadzić wspólne zakupy - czy coś w tym stylu, ale to już chyba brzmi jak plan działania dla potencjalnego oszusta ...
Dodałam pierwszą część, wyedytowałam w pierwszym poście.
Spójrzcie czy może tak być, bo już chyba najwyższy czas sprecyzować ostatecznie.
Jako regulamin utworzę nowy wątek, a w tym zmienię tytuł i pozostanie on jaszcze przez jakiś czas wątkiem organizacyjnym.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:01   #24
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

blue- mnie sie wydaje, ze jest bardzo dobrze wiecej nie ma sensu dopisywac bo tym sposobem nigdy bysmy tego nie skoczyli bo zawsze by bylo "cos"
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:07   #25
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
blue- mnie sie wydaje, ze jest bardzo dobrze wiecej nie ma sensu dopisywac bo tym sposobem nigdy bysmy tego nie skoczyli bo zawsze by bylo "cos"
Też wydaje mi się że na razie nie potrzebujemy więcej ograniczeń, nakazów i zakazów.
Zaczekam do godz. 16, czy pojawią się jeszcze jakieś głosy za i przeciw.
O 16 stworzę zamknięty wątek z tymi zapiskami jako regulaminem podforum.


Wątek w którym piszemy zostawię przypięty i otwarty, zmienię tylko tytuł na np. "Pomysły i zmiany dotyczące funkcjonowania podforum"

Może tak być?

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-08-05 o 11:09 Powód: literówka
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:12   #26
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Zasady zakładania nowego wątku

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Też wydaje mi się że na razie nie potrzebujemy więcej ograniczeń, nakazów i zakazów.
Zaczekam do godz. 16, czy pojawią się jeszcze jakieś głosy za i przeciw.
O 16 stworzę zamknięty wątek z tymi zapiskami jako regulaminem podforum.


Wątek w którym piszemy zostawię przypięty i otwarty, zmienię tylko tytuł na np. "Pomysły i zmiany dotyczące funkcjonowania podforum"

Może tak być?
Moim zdaniem idealnie
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 15:30   #27
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pomysły i sugestie dotyczące funkcjonowania podforum

Zabieram się do kolejnego wątku.

Mam w planach stworzenie wątku w którym będzie lista Wizażanek które chętnie pomogą w zagranicznych zakupach, pisaniu maili, kliknięciu czegoś na Strawberrynet(mają tam zniżki), eBay, mają konta PayPal.

W wątku tym chciałabym też umieścić poprawnie napisane w j.ang oraz niemieckim pytanie o wysyłkę do Polski, dostępność większej ilości perfum, takie gotowce.
To w ramach pomocy tym osobom które konto na eBay mają, czy są w stanie przejść przez kolejne kroki zamawiania ze sklepu, potrafią czytać np. w j. angielskim, na tyle żeby zrozumieć piąte przez dziesiąte, ale mają problem z poprawnym napisaniem maila do zagranicznej perfumerii internetowej.

Przeglądając eBay, można wyszukać okazję, ale nie wiadomo do kogo skierować swoje kroki, aby ktoś dla nas kliknął, przelał należność.
Czasem znajdziemy coś w zagranicznej perfumerii internetowej i chcielibyśmy zapytać o wysyłkę do Polski, a z reszta już jakoś byśmy sobie poradzili.

Lista w moim zamyśle ma wyglądać tak:
- bluegirl: konto eBay, PayPal, Strawberrynet(zniżka 10%), znajomość j.ang, niemieckiego, czeskiego itp. , organizowała zakupy ze strony Demeter(pomoże w razie problemów) -- oczywiście tylko przykładowo, bo ani mój angielski biegły nie jest, z czeskim styczności nie miałam, eBay to dla mnie czarna magia

Czekam na zgłoszenia i opis swoich umiejętności na PW. Po czym założę stosowny wątek z listą Dobrych Pomocnych Dusz

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-08-06 o 05:36
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 16:55   #28
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Pomysły i sugestie dotyczące funkcjonowania podforum

Wytłumaczcie mi coś bo już zgłupiałam Czy teraz przy każdym nowych zapachu jaki ktoś zaproponuje do wspólnych zakupów należy zakładać nowy wątek, czy nadal propozycje odbywają się w "starym"


Blue, świetna robota
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 17:01   #29
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Pomysły i sugestie dotyczące funkcjonowania podforum

Moniko - osobiście mam nadzieję i chyba dobrze myślę, że każde zakupy to osobny wątek. W tym jednym już się nie szło połapać.

Blue
- chylę czoła. Jak ja lubię dobra organizację
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 17:12   #30
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Pomysły i sugestie dotyczące funkcjonowania podforum

Super wykonane zadanie, blue W razie czego mogę pomóc w języku niemieckim
liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.