Ha: Napiwki-i co wy na to? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-28, 21:43   #31
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Kolnerom zawsze się staram coś zostawić, i to w sumie jedyne miejse w którym zostawiam
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 21:45   #32
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Fryzjerowi, listonoszowi - nigdy. Będąc w restauracji zazwyczaj zaokrąglam rachunek w górę i po prostu zostawiam pieniądze. Ja sama pracując w kawiarni napiwki dostaję rzadko, zazwyczaj od obcokrajowców. Nie uważam, żeby był to obowiązek i nie czuję się niedoceniona jeśli ktoś weźmie całą resztę, zresztą nie zwracam na to większej uwagi.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 21:50   #33
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Nie daję napiwków ani kosmetyczkom ani fryzjerom.

Do restauracji nie chadzam,a w pizzerii również nie daję.
Nie będę robić czegoś,bo "tak przyjęte".
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 21:51   #34
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Ależ obsługa jest od razu wliczona w rachunek!
Dlatego jedzenie w restauracjach jest drogie bo do kosztów składników doliczana jest cała masa innych rzeczy, w tym pensje dla kelnerów...
Moim zdaniem dodatkowe wliczanie napiwku w rachunek nie jest dobrym pomysłem. Tak, każdy ma wybór czy chce kogoś dodatkowo nagrodzić czy nie a oni mają motywację żeby bardziej się starac i dostają sprawiedliwiej kase <jak ktoś sie stara-więcej, jak olewa- mniej>.
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 13:21   #35
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

kilka słow o napiwkach w restauracjach:
http://www.gastronauci.pl/art.php?p=151
i
http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,wi...l?ticaid=15ab5
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 13:49   #36
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nie daję napiwków ani kosmetyczkom ani fryzjerom.
ja to samo.
Placę np. 10 zl za depilacje brwi i nie wyobrazam sobie zebym jeszcze miala dawac napiwek (biorac pod uwage tę zawyżoną cenę)
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 14:08   #37
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

kosmetyczce nie.....fryzjerka jest moja ukochana,wiec daje wiadomo jak np.place 18zl to daje jej 20zlale to dlatego,ze ja ubostwiam wiec daje,ale teraz odchodzi i znowu ebdzie jakas inna,wiec nie bede dawac innej napiwkow....poprostu daje tylko 'swojej' fryzjerce,a tak to nie....
w restauracjach jak jestem to zostawiamy napiwek,po prostu nie czekmay na reszte
kurierowi mojemu kochanemu rowniez dajeza to,ze przynosi moje ukochane ubranka z Bon Prixu i mimo,ze widzi mnie niepomalowana ,czasem nawet w walkach to i tak zawsze mowi,ze slicznie wygladam i w ogole to moj taki juz znajomy wiec napiwek dostaje
ale innym nie daje napiwkow
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 14:38   #38
Kam_cioch
Raczkowanie
 
Avatar Kam_cioch
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 167
Dot.: Re: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Wszystko zależy od zarobków, im więcej zarabaiam mogę więcej.
Ale na dzień dzisiajszy napiwki zostawiam w restauracji,barze, listonoszowi czasami zostawiam również więcej fryzjerce, a do kosmetyczki nie chodzę :P. Uważam że to miły gest
__________________
Nigdy nie pozwól by strach przed nieznanym wykluczył cię z gry!
Kam_cioch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 17:02   #39
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Płacę napiwki w restauracji, jeśli jestem zadowolona z obsługi. Nigdy nie zostawiam nic kelnerce/kelnerowi, który ma nadętą buzię i robi łaskę, że podejdzie. Zostawiam napiwek dostawcy pizzy, ale też głównie dlatego, że to szalenie miły facet i zawsze ze mną jeszcze pogawędzi.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 17:06   #40
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

nie daję napiwków.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 18:12   #41
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

nekome dzięki za ciekawe artykuły

Pracowałam kiedyś jako kelnerka i dlatego potrafię docenić dobrego kelnera Staram się zawsze zostawić jakiś napiwek,choć nie wydaję dużo w restauracjach,bo jeszcze mnie na to nie stać Myślę,że te dodatkowe parę złotych czy po prostu zaokrąglenie rachunku w górę(czasem to tylko np.80groszy)to miłe podziękowanie za dobrą obsługę i absolutnie nie czuję się zobowiązana do robienia tego-nie każdy kelner dostaje ode mnie napiwek.Wkurzają mnie ci,którzy jak nie dostaną napiwku,to strzelają focha

Daję też napiwki taksówkarzom-zdarza mi się wracać taksówką w nocy,z imprezy,i jak dowiozą mnie szybko i sprawnie,to zazwyczaj daję im 2-3zł więcej,jeśli mam.Choć ostatnio parę razy to oni zaokrąglali mi rachunki,tyle,że w dół

Za to wkurza mnie zwyczaj dawania listonoszom "końcówki renty czy emerytury".Może wynika to z tego,że kiedyś gdy odbierałam pieniądze dla babci(zawsze ona to robi),to listonosz bezczelnie udawał,że nie ma tej końcówki Powiedziałam mu,że to nie moje pieniądze i nie będę nimi dysponować,to zrobił dziwną minę,ale reszta się znalazła...
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 19:10   #42
czarna_wiki
Raczkowanie
 
Avatar czarna_wiki
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 252
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Wiesz ja pracowalam jako kelnerka i generalnie nie bylo czegos takiego<bynajmniej u mnie w pracy>ze stalo sie przy kliencie az sie zorientowal o co chodzi i dawal napiwek. albo dal albo nie dla kazdego bylo sie milym
generalnie nie mam nic przeciwko dawaniu napiwkow ale kosmetyczce czy fryzjerce to juz lekkie przegiecie
czarna_wiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 19:55   #43
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Wydaje mi sie,że u nas nie ma takich ścisłych reguł czy dawać napiwki czy nie. Te wakacje spędziłam w Holandii, gdzie dawanie napiwków jest czymś zupełnie naturalny. Na początku o tym nie wiedziałam, wiec byłam trochę zdziwiona,kiedy płacą 20 euro w pubie za kolację,która kosztowała ok. 14 nie dostałam reszty dusigrosz nie jestem,ale akurat te parę euro to było na drogę powrotną na mieszkanie...hihi musiałam iść z koleżanką 6 km na nóżkach
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:53   #44
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Cytat:
Napisane przez Ashmira Pokaż wiadomość
dusigrosz nie jestem,ale akurat te parę euro to było na drogę powrotną na mieszkanie...hihi musiałam iść z koleżanką 6 km na nóżkach
Ee, ja bym się upomniała o te parę euro jeśli byłyby mi potrzebne na powrót do domu.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:28   #45
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Ja jeszcze niedawno śmiałam się, że bez napiwków to bym z głodu padła . Jestem kosmetyczką. Żadnych napiwków nigdy nie oczekiwałam, ale dosyć często się zdarzały, początkowo byłam skrępowana , ale po pierwszej wypłacie mi przeszło i cieszyłam się z 50groszy. Najgorsze, że to żadna przesada.
Wydaje mi się, że żadnej reguły nie ma, i to czy napiwek zostawimy czy nie, powinien zależeć od tego czy po prostu chcemy to zrobić i już
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 23:30   #46
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Na pewno ma znaczenie, ile ma się do dyspozycji pieniędzy. Niedawno przeczytałam, czy usłyszałam w tv, że 2/3 Polaków zarabia poniżej średniej krajowej. Nie dziwi zatem, że gdy przychodzi zapłacić 25 zł za pizzę, ktoś nie ma ochoty zapłacić 30 np.


Nie stosuję reguły. Na pewno nie podoba mi się pomysł wliczania napiwku do rachunku, uważam, ze wtedy jest to przymuszanie i dobrze tego nie widzę.
Cytat:
Zarobki osób, które biorą napiwki są najczęściej niewielkie – zwykle na poziomie najniższej krajowej. Ile zatem mogą dorobić dzięki sympatycznym prezentom w postaci napiwków? Trudno ustalić ogólną stawkę dzienną dla każdego z omawianych wcześniej zawodów ale średnio wygląda to tak: barmani i kelnerzy – 100-200 złotych dziennie, fryzjerzy i taksówkarze – ok. 50 zł dziennie, krupierzy – od 400 do 1200 zł miesięcznie (w zależności od stażu pracy i zajmowanego stanowiska). Nie trudno zatem stwierdzić, że dzięki napiwkom, można całkiem nieźle dorobić do pensji – jak widać, to dwu- a nawet trzykrotnie wyższa kwota od pensji, którą zarabiają.
Czyli, dajmy na to, zaczyna się od 3 tysiaków miesięcznie. Kelnerują chyba najczęściej młodzi, studenci np. Bardzo ładna (do)pensyjka, można by rzec. No i kelner to sobie przyrobi, ale kucharz to już nie. Mało sprawiedliwe.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 23:42   #47
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Czyli, dajmy na to, zaczyna się od 3 tysiaków miesięcznie. Kelnerują chyba najczęściej młodzi, studenci np. Bardzo ładna (do)pensyjka, można by rzec. No i kelner to sobie przyrobi, ale kucharz to już nie. Mało sprawiedliwe.

Yhm...10 tysięcy...
Nie przesadzajmy.

Napiwki nie są obowiązkowe-to jasne.
Tak jak nie jest obowiązkowe sprzątanie po swoim psie czy mówienie "dzień dobry" wchodząc np. do sklepu.
Ale jest w dobrym tonie.
Dla mnie to "oczywista oczywistość"- jestem w restauracji,zostałam miło obsłużona -zostawiam napiwek,ktoś musi się bardzo postarać by go nie dostać.I nie wyobrażam sobie żebym zachowała się inaczej.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 00:06   #48
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Wiesz, wpisałam sobie bardziej hipotetycznie. Nie wiem, ile dorabiają w ten sposób. Może ktoś się pochwali. ;-)
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 01:01   #49
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Wiesz, wpisałam sobie bardziej hipotetycznie.

Jasna sprawa
Krezusami to kelnerzy jednak nie są...No...chyba,że tak umiejętnie się maskują przed resztą społeczeństwa.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 02:03   #50
dakki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: nottingham
Wiadomości: 96
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

szczerze mowiąc nigdy do głowy mi nie przyszło zeby dawać napiwek fryzjerowi albo kosmetyczce Tak samo jak nie zostawiam napiwku w sklepie spozywczym kasjerce albo kierowcy w autobusie

W restauracj zawsze, przewaznie w barze( zwłaszcza jak barman jest fajny ), taksówkarzowi tez zazwyczaj i zawsze dostarczycielowi pizzy.

Moja babcia bardzo lubi dawać napiwki( zwłaszcza dla księży ).
Kiedyś chłopakowi ktory dostarczył pizze dała sporo większy napiwek niz zapłaciła za samo zamowienie. Chłopaczyna sie skołował

Edytowane przez dakki
Czas edycji: 2008-04-08 o 02:05 Powód: błąd
dakki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 09:03   #51
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

W każdym kraju sa inne zwyczaje pod tym wzgledem. Czasem na początku trudno się do wszystkiego przyzwyczaić Ja napiwki daję tam, gdzie to jest przyjęte.
Ale nie znoszę zwyczaju francuskiego, gdzie napiwek juz jest wliczony w cene dania w restauracji. Gdyby to ode mnie zalezało to francuscy kelnerzy nie dostaliby ode mnie ani centa. Niestety, muszę często bywać we Francji a szczerze tego nie znoszę. Francuzi są niezbyt mili a francuscy kelnerzy stanowią kwintesencję niemiłosci. . Juz tu gdzies chyba przytaczałam rozmaite dykteryjki z moich spotlkań z kelnerami francuskimi, przy nich kazdy inny jest wzorem taktu i kultury.
Ale raz zdarzyło mi sie, że pani w pizzerii sama sobie odebrała napiwek, czyli orżnęła mnie na 20 złotych i niestety było to w Polsce. Pani mi zle wydała (moze się pomyliła?) i zorientowałam sie dopiero w hotelu, nie lecialam z reklamacją Pani poza tym była bardzo miła i uczynna, nie było mi zal pieniedzy (mimo tego, ze napiwek ode mnie i tak dostała. Miała podwójny)
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 09:55   #52
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

ja bardzo rzadko daje napiwek kelnerowi - zazwyczaj jezeli jakos wyjatkowo dobrze obsluzyl nasz stolik. dawac kosmetyczce nawet mi sie w glowie nie miesci a fryzjerka to moja najlepsza przyjaciolka ktorej w ogole nie place.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 10:16   #53
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Ja zostawiam napiwki (nie zawsze) w restauracjach. Nie widzę potrzeby żeby zostawiać je u fryzjera czy kosmetyczki. Paranoja jakaś przyniesiona ze Stanów.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 11:47   #54
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

A ja jestem ciekawa, czy jesli w restauracji napisane jest, że do każdego zamówienia obligatoryjnie doliczane jest ileś tam procent rachunku na napiwek, to czy owe napiwki faktycznie idą w całości dla kelnerów? Bo tak w gruncie rzeczy powinno być.

Ale takie obligatoryjne doliczanie mnie wkurza - albo jest to próba wycyganienia wiekszych pieniędzy, bo napisane jest to małymi literami i ktoś się może zorientować dopiero przy placeniu, a wtedy glupio mu się awanturować - albo nieudolna próba wytresowania Polaków w kwestii dawania napiwków (na siłę).
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:48   #55
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

nie wyznaje zasady ze "tak trzeba",po prostu jeśli jestem z czegoś zadowolona np z fryzury ( chociaż to się nie zdarza często) to zostawiam kilka zł .W knajpie albo restauracji też zostawiam ale tylko jeśli ktoś był miły /uprzejmy etc .Nadętej kelnerce albo chamskiemu barmanowi nie dam .
co do listonosza -napiwki się jak najbardziej należą ,zwłaszcza za jakąs ciężka paczke której tak naprawdę nie musi ze sobą brać.
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 12:56   #56
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Cytat:
Napisane przez cal Pokaż wiadomość
co do listonosza -napiwki się jak najbardziej należą ,zwłaszcza za jakąs ciężka paczke której tak naprawdę nie musi ze sobą brać.
ja listonoszowi nie daje, bo moj listonosz jest tak leniwy, ze nawet nie nosi ze soba tych paczek tylko zostawia bezczelnie awizo w skrzynce z napisem, ze nikogo nie bylo w domu, wczesniej nawet nie sprawdzajac.
a potem o 18 na poczcie gigantyczna kolejka, bo wszyscy przychodza odebrac paczki (niby nikogo w domu nie bylo)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 14:00   #57
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

no wiadomo ,takiemu listonoszowi który odrobiny dobrej woli nie wykazuje napiwki się nie należą
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:13   #58
kasikaaaa81
Raczkowanie
 
Avatar kasikaaaa81
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 126
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

jestem fryzjerkąi jak prosila hultaj pochwale sie :P zdarza sie dzien ze mam 5zl z napiwków a zdarza sie ze 100zl i nie raz takie napiwki pozwoliły mi cos zjesc lub kupic sobie cos szałowego

Edytowane przez kasikaaaa81
Czas edycji: 2008-11-26 o 22:14
kasikaaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:29   #59
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

ja zostawiam napiwki tylko w restauracjach za jedzonko, fryzjerkę mam zaprzyjaźnioną i pomagamy sobie wzajemnie, a do kosmetyczki nie chodzę.
kakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 06:35   #60
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ha: Napiwki-i co wy na to?

Za usługi inne, niż obsługiwanie mnie w restauracji przez kelnera, rzadko daję napiwki. Czasami zdarza mi się dać fryzjerowi, ale wolę tego unikać, bo świeżo zrobiona fryzura prawie zawsze wygląda super, a w domu może się okazać, że jednak nie o to chodziło. Nieraz dałam napiwek, a potem jednak byłam niezadowolona z fryzury. Ogólnie, widząc dzisiejsze ceny usług, uważam, żę napiwek jest już w cenie usługi. Jeśli usługa nie jest wymyślna, ale standardowa, to nie widzę powodu dodatkowego premiowania osoby wykonującej usługę. No chyba, że ktoś naprawdę zabłyśnie pozytywnie. Ostatnio dałam napiwek u fryzjera, bo dziewczyna rewelacyjnie umyła mi głowę i zrobiła masaż. A z samego ścięcia byłam średnio zadowolona.

Czasami chciałabym dać napiwek, ale nie lubię sytuacji gdy w połowie wieczoru zmienia się osoba obsługująca nasz stolik (i to wcale nie z powodu zakończenia przez nią zmiany). Nie wiem wtedy, czy napiwek trafi też do niej, czy już tylko do tej drugiej kelnerki (a np. jestem zadowolona tylko z obsługi jednej z nich). Przy bardzo małych rachunkach w pubie również nie daję napiwku, bo 10, czy nawet 20% w tym przypadku to jakaś groszowa sprawa. Chociaż może warto dać nawet 1 zł.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.