Blizna po cesarce - czerwona i wypukła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 22:58   #1
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Unhappy

Blizna po cesarce - czerwona i wypukła


Jak powinna wyglądać blizna 1,5 miesiąca po cesarce? U mnie nie wygląda to ciekawie, krecha jest czerwona i trochę wypukła. Boję się że to bliznowiec (mojej mamie po operacji przedramienia zrobił się taki na bliźnie). Martwię się czy to u mnie zniknie. Jak długo goi się taka rana po cc? Po jakim czasie blednie? Czy to normalne że jest wypukła?
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 11:25   #2
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Ja jestem 5 miesiecy po cesarce i nadal to mam czerwone.
Zreszta mam to juz zagojone i zeby zbledlo trzeba smarowac. Mi sie jakos nie chce.
Pamietam , ze po cesarce tez bylam zaniepokojona tym grubym " sznurem " nad rana i myslalam nawet , ze to przepuklina. Bylam u lekarza i ten stwierdzil , ze to jest obrzek limfatyczny i bedzie sie stopniowo wchlaniac. To trwa.
Tak wiec zapomnialam o tym , olalam to i nawet nie pamietam , kiedy to zaczelo znikac.
Dzis jeszcze troche mam i nie wiem , czy to juz faktycznie ten bliznowiec czy jeszcze reszta tego co ma zniknac.
Szczerze mowiac jakos mi to zwisa, poki mam ohydna oponke na brzuchu mi to obojetne. .. Co bedzie wkrotce sie zobaczy. Moze zniknie calkiem.Kolezankom zniknelo wszystko.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:29   #3
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
Jak powinna wyglądać blizna 1,5 miesiąca po cesarce? U mnie nie wygląda to ciekawie, krecha jest czerwona i trochę wypukła. Boję się że to bliznowiec (mojej mamie po operacji przedramienia zrobił się taki na bliźnie). Martwię się czy to u mnie zniknie. Jak długo goi się taka rana po cc? Po jakim czasie blednie? Czy to normalne że jest wypukła?
Gojenie i blednięcie blizn (czas trwania) to reakcja osobnicza. U niektórych blizna blednie w ciągu 5 m-cy, u innych w ciągu 2 lat
Możesz używać różnych mazideł - ja mam bliznę na nodze (brzydka, szerokości ok 1 cm, dł, ok 7 cm, fioletowo-czerwona): używałam contratubex bezskutecznie, potem no-scar - zaczęło być lepiej, a od prawie 2 m-cy dermatix. I mam nadzieję, że pomoże bo tani nie jest Aha, moja blizna jest blizną pooperacyjną (czyli tak jak u ciebie) i nadal wygląda nieciekawie, choć od zabiegu minęło prawie 10 m-cy.
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 08:00   #4
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Moja blizna po cc przestała być czerwona po około 6 miesiącach ale nadal była wypukła do ok 9 miesiąca. Teraz jestem prawie 16 miesięcy po cc i mam tylko cieniutki blady płaski paseczek prawie niewidoczny. Będzie dobrze, musicie poczekać. Ja smarowałam no-scar. Pozdrawiam
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:58   #5
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

ja jestem po cc ponad 8 miesięcy i blizna jest dziwna. Czerwona, wypukła, a z jednej strony zaczeła zanikać, tzn zrobił sie taki biały paseczek, z drugiej tez juz cos takiego sie powoli robi ale mniej. Myślałam ze bedzie stopniowo blednąć na całej długości i nie wiem dokłanie jak to ma wyglądac czy Wam tez tak zanika od boków?
ja smarowałam sie cepanem przez pierwsze 3 miesiące ale nie potrafiłam juz dłużej znieść tego zapachu cebuli, wiec rzuciłam w cho...
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:26   #6
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Cytat:
Napisane przez taka sobie Pokaż wiadomość
ja jestem po cc ponad 8 miesięcy i blizna jest dziwna. Czerwona, wypukła, a z jednej strony zaczeła zanikać, tzn zrobił sie taki biały paseczek, z drugiej tez juz cos takiego sie powoli robi ale mniej. Myślałam ze bedzie stopniowo blednąć na całej długości i nie wiem dokłanie jak to ma wyglądac czy Wam tez tak zanika od boków?
ja smarowałam sie cepanem przez pierwsze 3 miesiące ale nie potrafiłam juz dłużej znieść tego zapachu cebuli, wiec rzuciłam w cho...
U mnie blizna pooperacyjna (na nodze) też w ten sposób zanika - czyli z boków, a środek jest nadal wypukły fioletowo-czerwony
Jeśli chodzi o maści - nie zniechęcaj się. Jeśli masz dość cepanu (ze względu na zapach) to zmień maść na inną, np. contratubex (mimo, iż też ma wyciąg z cebuli, to aż tak nie śmierdzi), no-scar (ładnie pachnie, cena ok 48 zł za 50 ml, delikatny minusik - trzeba wmasowywać w bliznę przez kilka minut kilka razy dziennie) lub droższe żele silikonowe np. veraderm lub dermatix (nie śmierdzą, nakłada się 2xdziennie, minusem jest cena - tak od 100 do 179 zł).
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:33   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Moim zdaniem 1,5 to za wczesnie zeby oczekiwac ze blizna bedzie juz niewidoczna. Smarowanie masciami przyspiesza gojenie ran.

Ja nie pamietam juz dokładnie jak długo blizna była czerwona i wypukła, taka twarda kreska. Smarowac mi sie jakos nie chciało ale po jakims czasie sama zbledła i jest prawie niewidoczna.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 21:40   #8
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Boje się ze juz taka zostanie :-( I juz zawsze jak spojrze do lustra to bede ja widziec. I jak mezczyzna na mnie spojrzy to zobaczy "mamuskę" a nie kobietę. Smaruje cepanem, jednak trochę śmierdzi - ale na razie i tak nikt oprocz mnie nie wącha...
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 08:46   #9
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Jestem rok i miesiąc po cc. Teraz już blizna jest słabo widoczna i nie odznacza się specjalnie. Ale długo, długo była zaczerwieniona i miała takie jaśniejsze zgrubienia. Poza tym przynajmniej do 6-go miesiąca po cięciu była bolesna. Nie smarowałam jej nigdy, sama zaczęła znikać.
Cytat:
I jak mezczyzna na mnie spojrzy to zobaczy "mamuskę" a nie kobietę.
Masz na myśli swojego faceta, ojca Waszego dziecka? Naprawdę myślisz, że może tak zareagować? Jeśli masz prawdziwe podstawy tak sadzić, to niech sobie następne dziecko sam rodzi.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 10:22   #10
Belinka8
Raczkowanie
 
Avatar Belinka8
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Blizna po cesarce - czerwona i wypukła

Witaj!
Moja blizna po cc początkowo wydawało się, że zrasta się dobrze. Potem uwypukliła się i po ok 1,5 roku zrobiła się podobna jak u Ciebie, teraz po prawie 2 latach od cc zmniejszyła się i jest jaśniejsza. Liczę na to, że jeszcze bardziej się zagoi.
Belinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.