K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2020-10-31, 12:50   #31
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 2 160
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w ogóle podziwiam, jak kto¶ chce wynajmowaæ z w³a¶cicielem.

To jest po prostu na dzieñ dobry zbyt du¿a dysproporcja w³adzy jak dla mnie. Nie zaryzykowa³abym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam siê. Przerobi³am to, na studiach wynajê³am pokój w mieszkaniu, w³a¶cicielka okaza³a siê dziewczyna mieszkaj±ca w drugim pokoju. Wytrzyma³am 2 miesi±ce jej pouczania jak na wszystko mam uwa¿aæ bo rodzice siê wykosztowali a najlepiej jakbym siedzia³a w swoim pokoju.

Najlepiej siê mieszka jak ka¿dy wynajmuje a w³a¶ciciel tylko wpada po kasê. Ka¿dy na tych samych warunkach.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-31, 18:07   #32
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomo¶ci: 278
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Troche mnie dziwi ze piszesz ze “nie przeszkadza Ci jak korzysta z aneksu kuchennego” ? To chyba normalne ze bedzie z niego korzystal ? Ma miec czajnik w swoim pokoju i tam zupki chinskie robic? Facet wydaje sie ciezkim lokatorem ale Ty tez nie wydajesz sie latwa niestety, wydaje mi sie ze kazdy by Ci przeszkadzal, no moze nie ktos kto placi a go nie ma.
Patizm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-31, 18:16   #33
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 4 349
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Wydaje mi siê, ¿e przesz³a¶ bolesne zderzenie z rzeczywisto¶ci±. Mia³a byæ ³atwa kasa, a wysz³o ¿e lokator ¿yje i ma swoje potrzeby. O ile rozumiem z³o¶æ o nieumyte naczynia czy ¶mierdz±ce rêczniki, tak ju¿ dziwi± mnie pretensje o kosmetykach na pó³ce w ³azience czy przechodzeniu na balkon. Twoim zdaniem on za ka¿dym razem powinien braæ z pokoju kosmetyki do ³azienki, korzystaæ z nich, a potem znowu taszczyæ do siebie? I tak codziennie?
Wynajem mieszkañ ze wspó³lokatorami nie jest mi obce. Nigdy nie musia³am mieæ swoich garnków. Zawsze by³y na wyposa¿eniu mieszkania. No, ewentualnie jakie¶ pojedyncze rzeczy trzeba by³o dokupiæ (i zwykle pozwalali¶my sobie nawzajem korzystaæ).

Macie z go¶ciem podpisan± umowê? Czy salon i balkon s± okre¶lone jako czê¶æ wspólna czy nie ma do nich "prawa"? Takie rzeczy, podobnie jak te naczynia trzeba od pocz±tku ustalaæ.

Je¶li chodzi o sikanie, masz pewno¶æ, ¿e to on nie trafia?
Brudne gary? Koniecznie rozmowa. Macie w umowie jakie¶ opcje, co gdy wspó³lokator jest brudasem?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-31, 20:01   #34
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Z jego punktu widzenia to pewnie nie oplaca sie wyposazac cudza kuchnie. Bo kupi sprzet za miesiac sie wyprowadzi i gdzie te wszystkie patelnie da? Do rodzicow ? Albo za kazdym razem nakupi, wyposazy i zostawi wlascicielowi ? I tak po kolei w kazdym mieszkaniu ?

Wyposaza sie wlasne lub ew. wynajem dlugoterminowy.

Jak autorka ma maly budzet to moze kupic uzywane meble do sypialni. Z czasem wymieni sobie na lepsze.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-31, 20:59   #35
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 804
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Cytat:
Napisane przez fleuve Poka¿ wiadomo¶æ
Pierwszego dnia po wprowad¼cie wspó³lokatora zobaczy³am jego szczoteczkê do mycia zêbów w moim kubku i porozstawiane kosmetyki na d³ugo¶ci pó³ki. Kolega nie przyniós³ nic poza po¶ciel±, kosmetykami i ubraniami.
Dla mnie to normalne ¿e jak siê wynajmuje, to przynosi siê rzeczy osobiste i tyle. Mog³a¶ ju¿ na etapie rozmowy o wynajmie powiedzieæ, ¿e wszystko musi mieæ swoje.

Cytat:
Napisane przez fleuve Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam problemu z korzystaniem z aneksu kuchennego
bardzo ³askawie...

Cytat:
Napisane przez fleuve Poka¿ wiadomo¶æ
aczkolwiek siê sza³u doprowadza mnie wêdrowanie przez ca³y salon ¿eby zapaliæ papierosa na balkonie co 1-1,5h. Wyglada to w ten sposób, ¿e ogl±damy TV z ch³opkiem, a wspó³lokator przechodzi nam przed twarz± przez ca³a d³ugo¶æ pokoju. ¯eby by³o ¶mieszniej nie ustalili¶my, ze mo¿e wychodziæ na balkon
Jeszcze rozumia³abym jakby na ten balkon sz³o siê przez Wasz± sypialniê, ale przez salon...

Cytat:
Napisane przez fleuve Poka¿ wiadomo¶æ
Na nasze uwagi ¿eby zmywa³ po sobie naczynia, które zostawia w zlewie powiedzia³, „¿e je¿eli mi to przeszkadza to niech nie robiê problemu i po nim pozmywam”... Umówili¶my siê co do sprz±tania, ¿e ka¿dy ma swoj± turê co tydzieñ w czego sk³ad wchodzi: korytarz, aneks i ³azienka. Przy drugiej turze ju¿ zapomnia³, posprz±ta³ z 5 dniowym opó¼nieniem i TYLKO ³azienkê.
A tutaj postawi³abym sprawê jasno, ¿e skoro siê umawiali¶cie to ma siê wywi±zywaæ i nie ma pola do dyskusji.

Swoj± drog±, wybacz lekk± z³o¶liwo¶æ ale taki wysoki standard a zmywarki nie macie...


Generalnie uwa¿am, ¿e nie po drodze Wam razem i najlepiej by³oby, gdyby kolega siê wyprowadzi³. Facet ewidentnie ma wywalone na czysto¶æ i na Wasz komfort ¿ycia. Chamskie odzywki typu 'jak ci przeszkadza to pozmywaj'. No u mnie by to nie przesz³o. Z drugiej str odbieram Ciê jak osobê, która uwa¿a, ¿e wielk± ³askê komu¶ robi, ¿e wynajmuje mu pokój w swoim mieszkaniu. A nie robisz mu ³aski w koñcu p³aci za wynajem.
K1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-31, 21:30   #36
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 402
K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88247698] Nie s³ysza³am jeszcze o ¿adnej sytuacji, kiedy to by siê dobrze skoñczy³o. Nigdy w ¿yciu bym sobie tego nie zrobi³a.

Nawet wynajmowanie kiedy w³a¶cicielem jest kto¶ z rodziny jednego ze wspó³lokatorów zwykle koñczy siê katastrof±, a co dopiero to [/QUOTE]


A ja s³ysza³am o takiej sytuacji - wynajmowa³am jako w³a¶cicielka drugi pokój fajnej dziewczynie z og³oszenia, mieszka³y¶my razem a¿ do mojego ¶lubu (3 lata), super siê dogadywa³y¶my i nawet zosta³a moj± ¶wiadkow± ¯adnej katastrofy nie by³o, aczkolwiek wiadomo, ¿e to móg³ byæ wyj±tek potwierdzaj±cy regu³ê.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zarêczeni od 1.08.2014r.
¦lub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkê (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-31, 21:39   #37
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomo¶ci: 5 874
GG do travis
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja s³ysza³am o takiej sytuacji - wynajmowa³am jako w³a¶cicielka drugi pokój fajnej dziewczynie z og³oszenia, mieszka³y¶my razem a¿ do mojego ¶lubu (3 lata), super siê dogadywa³y¶my i nawet zosta³a moj± ¶wiadkow± ¯adnej katastrofy nie by³o, aczkolwiek wiadomo, ¿e to móg³ byæ wyj±tek potwierdzaj±cy regu³ê.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Wlascicielka nie jesstem ale od kilku lat wynajmuje mieszkaanie i podnajmuje pokoj(kiedys pokoje) - nie w pl.
Rozni ludzie sie trafili ale teraz mam dziewczyne 2.5roku i za nic w swiecie nie moge zlego slowa powiedziec. Dogadujemy sie super i gdyby nie to ze potrzebujemy teraz extra pokoj i bedzie sie po swietach wyprowadzac, to mieszkalibysmy jeszcze napewno razem az ktoras z stron by cos kupila

Ale zdazaly sie brudasy tez oczywiscie, poprostu sie kulturalnie zegnalismy i tyle

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2020-11-01, 06:16   #38
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomo¶ci: 11 110
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Rozumiem, ¿e wkurza ciê, ¿e typ po sobie nie sprz±ta.
Ale serio, sikanie na stoj±co, wychodzenie na balkon?

Wys³ane z mojego moto g(8) power przy u¿yciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-11-01, 09:59   #39
Hultaj
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 27 877
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Z tymi pó³kami w ³azience autorce raczej chodzi³o o to ¿e kole¶ zaj±³ pó³kê jakby by³ sam zapominaj±c ¿e w mieszkaniu s± 3 osoby.

Przemebluj tv i kanapê w salonie, trudno aby nikt nie wychodzi³ na balkon. Raczej powinna¶ siê cieszyæ ¿e koles pali na balkonie na otwartym powietrzu a nie zasmradza mieszkanie (chocia¿ s±siadom i tak tych aromatów nie zazdroszczê).

Facet na uwagê ¿eby zmywa³ pyskuje do ciebie jak do swojej mamci (serio podejrzewam ¿e to st±d te nawyki, z domciu), zostawia brudny kibelek, generuje syf. Nie patrz na kumplostwo, w sensie rozstañ siê grzecznie mi³o bez kwasów, i szukaj innego lokatora.
Hultaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-11-01, 11:15   #40
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 1 451
Dot.: K³opotliwy wspó³lokator - rozwi±zanie problemu?

Ja bym po prostu odpu¶ci³a podnajmowanie komu¶ tego pokoju .Brzmisz jak osoba której prêdzej czy pó¼niej ka¿dy wspó³lokator bêdzie przeszkadzaæ.Ja siê nie dziwiê bo sama uwa¿am ze ¶wiêty spokój jest wa¿niejszy ni¿ te pare stówek które pewnie p³aci ten lokator .


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Voytkova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-11-01 12:15:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.