Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-14, 21:18   #181
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88206460]Dziewczyny, miała któraś was problemy z jelitami i sercem przy niedoczynności tarczycy? Mam wrażenie, że mi się całkiem organizm rozregulował w ostatnich miesiącach - trądzik, senność, tachykardia, spadek nastroju i bóle brzucha. W lutym miałam co prawda TSH powyżej 4, ale USG wyszło dobre, ft3 ft4 i przeciwciała w dobre. Mimo wszystko zastanawiam się czy te problemy to nie od tarczycy. Powtórzę badania, ale nie spodziewam się zaskoczenia.

No i problem jest u mnie taki, że mam mocną niedowagę i endokrynolog boi się dać mi hormony. Mocno schudłyście jak zaczęłyście przyjmować? [/QUOTE]Nie schudlam nic. Wręcz przeciwnie
Problem z jelitami mam, tachykardię czasami też ale to raczej niezwiązane z tarczycą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 22:06   #182
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88206460]Dziewczyny, miała któraś was problemy z jelitami i sercem przy niedoczynności tarczycy? Mam wrażenie, że mi się całkiem organizm rozregulował w ostatnich miesiącach - trądzik, senność, tachykardia, spadek nastroju i bóle brzucha. W lutym miałam co prawda TSH powyżej 4, ale USG wyszło dobre, ft3 ft4 i przeciwciała w dobre. Mimo wszystko zastanawiam się czy te problemy to nie od tarczycy. Powtórzę badania, ale nie spodziewam się zaskoczenia.

No i problem jest u mnie taki, że mam mocną niedowagę i endokrynolog boi się dać mi hormony. Mocno schudłyście jak zaczęłyście przyjmować? [/QUOTE]Ja schudlam, ale dlatego, że miałam z czego. Organizm w końcu przestał magazynować...

Problemy z jelitami miałam i to duże . Często bolał mnie brzuch, po jakimkolwiek jedzeniu i wszystko działało ultra wolno. Do dzisiaj stan tarczycy poznaje po tym, jak funkcjonuje mój układ pokarmowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 19:05   #183
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Ja w ciągu kilku dni (bez leków) zeszłam z ponad 6 na 4,5 TSH bardzo skacze, czasami wystarczy się wyspać i jest inny wynik

Tak, witamina D jest ważna. Szczególnie teraz jesienią trzeba suplementować
Bo TSH podobno często skacze z tego co wiem i ważna jest witamina D
Ja przy niedoczynności miałam spore niedobory witaminy D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-17, 13:03   #184
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88206460]Dziewczyny, miała któraś was problemy z jelitami i sercem przy niedoczynności tarczycy? Mam wrażenie, że mi się całkiem organizm rozregulował w ostatnich miesiącach - trądzik, senność, tachykardia, spadek nastroju i bóle brzucha. W lutym miałam co prawda TSH powyżej 4, ale USG wyszło dobre, ft3 ft4 i przeciwciała w dobre. Mimo wszystko zastanawiam się czy te problemy to nie od tarczycy. Powtórzę badania, ale nie spodziewam się zaskoczenia.

No i problem jest u mnie taki, że mam mocną niedowagę i endokrynolog boi się dać mi hormony. Mocno schudłyście jak zaczęłyście przyjmować? [/QUOTE]Skoro nie masz problemów z waga z powodu niedoczynności to przyjmowanie leków nie powinno mieć na to wpływu. Miałam duża niedowage jak zaczynałam brac leki i żaden endo nie mówił że jeszcze schudne, a skoro jest wskazanie do brania leków (wyniki badan+objawy) to nie wiem czemu lekarz boi się dać leki? Odpowiadając na pytanie-nie, nie schudłam na lekach. Tsh powyżej 4 nie jest prawidłowe dla młodych ludzi, przy takim tsh nawet jeśli hormony są w porządku trudno zajść w ciążę i ja utrzymać (wiem z doswiadczenia, tylko tsh miałam nieprawidłowe i ciążę straciłam). Ft3 i ft4 masz powyżej połowy normy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-17, 13:15   #185
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Skoro nie masz problemów z waga z powodu niedoczynności to przyjmowanie leków nie powinno mieć na to wpływu. Miałam duża niedowage jak zaczynałam brac leki i żaden endo nie mówił że jeszcze schudne, a skoro jest wskazanie do brania leków (wyniki badan+objawy) to nie wiem czemu lekarz boi się dać leki? Odpowiadając na pytanie-nie, nie schudłam na lekach. Tsh powyżej 4 nie jest prawidłowe dla młodych ludzi, przy takim tsh nawet jeśli hormony są w porządku trudno zajść w ciążę i ja utrzymać (wiem z doswiadczenia, tylko tsh miałam nieprawidłowe i ciążę straciłam). Ft3 i ft4 masz powyżej połowy normy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja endo argumentowała to tym, że hormony tarczycy przyśpieszają jeszcze metabolizm, a ja mam 10 kg niedowagi i BMI na poziomie 15.57. Powiedziała, że jak nie czuję się tragicznie to powinnam się wstrzymać, spróbować połykać sobie witaminę D3 i selen. Ft3 i ft3 miałam dokładnie w okolicach połowie zakresów laboratoryjnych.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 21:36   #186
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88206460]Dziewczyny, miała któraś was problemy z jelitami i sercem przy niedoczynności tarczycy? Mam wrażenie, że mi się całkiem organizm rozregulował w ostatnich miesiącach - trądzik, senność, tachykardia, spadek nastroju i bóle brzucha. W lutym miałam co prawda TSH powyżej 4, ale USG wyszło dobre, ft3 ft4 i przeciwciała w dobre. Mimo wszystko zastanawiam się czy te problemy to nie od tarczycy. Powtórzę badania, ale nie spodziewam się zaskoczenia.

No i problem jest u mnie taki, że mam mocną niedowagę i endokrynolog boi się dać mi hormony. Mocno schudłyście jak zaczęłyście przyjmować? [/QUOTE]Też nie schudłam a wręcz przeciwnie. Biorę letrox 75

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 11:21   #187
Korgul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Bo TSH podobno często skacze z tego co wiem i ważna jest witamina D
Ja przy niedoczynności miałam spore niedobory witaminy D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy niedoczynności tarczycy bardzo ważne jest suplementowanie wit.D. Mnie endokrynolog zaleciła przyjmowanie witaminy D cały okres jesienno-zimowy. Devikap 4 krople.
Korgul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 13:10   #188
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Korgul Pokaż wiadomość
Przy niedoczynności tarczycy bardzo ważne jest suplementowanie wit.D. Mnie endokrynolog zaleciła przyjmowanie witaminy D cały okres jesienno-zimowy. Devikap 4 krople.
W jakim celu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 10:37   #189
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Korgul Pokaż wiadomość
Przy niedoczynności tarczycy bardzo ważne jest suplementowanie wit.D. Mnie endokrynolog zaleciła przyjmowanie witaminy D cały okres jesienno-zimowy. Devikap 4 krople.
Moje 3 lekarzy (2 endo i 1 ginekolog) też zalecają mi orzyjowanie witamy D. Badam ją od czasu do czasu. Od 5 lat stałe suplementuje.
Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
W jakim celu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tkankach tarczycy znaleziono wit. D3, pomaga ona w chorobach autoimmunologicznych. Z resztą wit. d3 powinni suplementowac nie tylko chorzy. Wielu z nas ma jej niedobory. Ja suplementuje regularnie, a i tak cały czas jestem gdzieś po środku widelek. Dużo się o jej pozytywnym wpływie mowi.

Co do samej tarczycy i odżywianiu polecam poczytać http://www.pzp.umed.wroc.pl/pdf/2017/7/4/305.pdf Jest tam też o wit D3

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 18:16   #190
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88206460]Dziewczyny, miała któraś was problemy z jelitami i sercem przy niedoczynności tarczycy? Mam wrażenie, że mi się całkiem organizm rozregulował w ostatnich miesiącach - trądzik, senność, tachykardia, spadek nastroju i bóle brzucha. W lutym miałam co prawda TSH powyżej 4, ale USG wyszło dobre, ft3 ft4 i przeciwciała w dobre. Mimo wszystko zastanawiam się czy te problemy to nie od tarczycy. Powtórzę badania, ale nie spodziewam się zaskoczenia.

No i problem jest u mnie taki, że mam mocną niedowagę i endokrynolog boi się dać mi hormony. Mocno schudłyście jak zaczęłyście przyjmować? [/QUOTE]
Przy TSH 4 miałam takie objawy. Do tego zimne poty w nocy i też w nocy kołatanie serca. Do tego zaparcia, senność, słabość.

Hormony wpływają na wszystko. U mnie w parze z niedoczynnością idzie jeszcze wysoka prolaktyna (biorę Bromergon na obniżenie) i niskie ciśnienie (ono też wpływa na to, że czasem mi słabo/zimno).

Przy TSH 4 zapisano mi euthyrox 25 raz dziennie i spadło do dwóch. Nie schudłam ani grama. Może skonsultuj to z innym endo?

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88213003]Moja endo argumentowała to tym, że hormony tarczycy przyśpieszają jeszcze metabolizm, a ja mam 10 kg niedowagi i BMI na poziomie 15.57. Powiedziała, że jak nie czuję się tragicznie to powinnam się wstrzymać, spróbować połykać sobie witaminę D3 i selen. Ft3 i ft3 miałam dokładnie w okolicach połowie zakresów laboratoryjnych.[/QUOTE]
Z niedowagą idź do dietetyka!
D3 oznacz (pewnie wyjdzie niedobór) i zażywaj. Ja dostałam aż 6 tysięcy jednostek do połykania, taki miałam duży. Warto wiedzieć, że mamy na rynku witaminę D, która jest lekiem a nie suplementem - jest to Vigantoletten. Niestety o małej dawce - 1000 ale zawsze to coś. (Ta sama firma robi też większe dawki ale to już suplementy). Leki wiadomo, że mają wyższy standard i masz pewność ze ta substancja tam jest w określonej ilości.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 21:23   #191
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Przy TSH 4 miałam takie objawy. Do tego zimne poty w nocy i też w nocy kołatanie serca. Do tego zaparcia, senność, słabość.



Hormony wpływają na wszystko. U mnie w parze z niedoczynnością idzie jeszcze wysoka prolaktyna (biorę Bromergon na obniżenie) i niskie ciśnienie (ono też wpływa na to, że czasem mi słabo/zimno).



Przy TSH 4 zapisano mi euthyrox 25 raz dziennie i spadło do dwóch. Nie schudłam ani grama. Może skonsultuj to z innym endo?

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------



Z niedowagą idź do dietetyka!

D3 oznacz (pewnie wyjdzie niedobór) i zażywaj. Ja dostałam aż 6 tysięcy jednostek do połykania, taki miałam duży. Warto wiedzieć, że mamy na rynku witaminę D, która jest lekiem a nie suplementem - jest to Vigantoletten. Niestety o małej dawce - 1000 ale zawsze to coś. (Ta sama firma robi też większe dawki ale to już suplementy). Leki wiadomo, że mają wyższy standard i masz pewność ze ta substancja tam jest w określonej ilości.
Lekiem jest jeszcze Vigantol w kropelkach. Kiedyś na receptę, teraz już bez recepty. Wychodzi tanio i można samemu kontrolować dawkę (1 kropla to dawka 500 j.wit.D3). Też polecam.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-25, 08:06   #192
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Moje 3 lekarzy (2 endo i 1 ginekolog) też zalecają mi orzyjowanie witamy D. Badam ją od czasu do czasu. Od 5 lat stałe suplementuje. W tkankach tarczycy znaleziono wit. D3, pomaga ona w chorobach autoimmunologicznych. Z resztą wit. d3 powinni suplementowac nie tylko chorzy. Wielu z nas ma jej niedobory. Ja suplementuje regularnie, a i tak cały czas jestem gdzieś po środku widelek. Dużo się o jej pozytywnym wpływie mowi.

Co do samej tarczycy i odżywianiu polecam poczytać http://www.pzp.umed.wroc.pl/pdf/2017/7/4/305.pdf Jest tam też o wit D3

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Ciekawy artykuł.

Ja akurat lykam devikap. Na receptę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 08:22   #193
Korgul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
W jakim celu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W skrócie: Suplementacja wit. D zalecana jest nie tylko jako działanie prewencyjne, ale również jako mające na celu złagodzenia objawów i zmniejszenia aktywności choroby hashimoto. W pracach badawczych zaobserwowano również, że niedobory witaminy D3 zwiększają częstość występowania wola guzowatego i raka tarczycy.
Poczytaj o tym w necie.
Korgul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 11:28   #194
czarovnicaa
Raczkowanie
 
Avatar czarovnicaa
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Dziewczyny, podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy, niestety na razie tylko na podstawie własnej obserwacji objawów + kilku sugestii od bliskich i przyjaciółki, która również na to choruje. Na ten moment nie jestem zarejestrowana w zusie, ale zrobiłam dziś badania medycyny pracy - ob, morfologię, mocz. Chciałabym jednak zbadać tarczycę poprzez wykupienie pakietu badań za 60 zł - TSH, FT4 i AntyTPO, niestety bez FT3. Czy bez oznaczenia FT3 te wyniki będą miarodajne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarovnicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 11:48   #195
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez czarovnicaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy, niestety na razie tylko na podstawie własnej obserwacji objawów + kilku sugestii od bliskich i przyjaciółki, która również na to choruje. Na ten moment nie jestem zarejestrowana w zusie, ale zrobiłam dziś badania medycyny pracy - ob, morfologię, mocz. Chciałabym jednak zbadać tarczycę poprzez wykupienie pakietu badań za 60 zł - TSH, FT4 i AntyTPO, niestety bez FT3. Czy bez oznaczenia FT3 te wyniki będą miarodajne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak, i nie. Najważniejszym wskaźnikiem niedoczynności tarczycy jest podwyższony poziom TSH. Natomiast dobrze byłoby oznaczyć też fT4 i fT3. Nie możesz dokupić tego fT3 poza pakietem? To powinien być koszt ok.20 zł.

A ja zwiększyłam suplementację witaminy D3, odstawiłam selen, który mi chyba jednak nie służy i czuję się o niebo lepiej
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 11:57   #196
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez czarovnicaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy, niestety na razie tylko na podstawie własnej obserwacji objawów + kilku sugestii od bliskich i przyjaciółki, która również na to choruje. Na ten moment nie jestem zarejestrowana w zusie, ale zrobiłam dziś badania medycyny pracy - ob, morfologię, mocz. Chciałabym jednak zbadać tarczycę poprzez wykupienie pakietu badań za 60 zł - TSH, FT4 i AntyTPO, niestety bez FT3. Czy bez oznaczenia FT3 te wyniki będą miarodajne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
warto dokupić ft3, jeśli zaczniesz leczenie to później lekarz będzie decydował co oznaczać regularnie. sam pakiet ma korzystną cenę, z tego co pamiętam to samo anty tpo kosztuje ok 40zł.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 12:26   #197
czarovnicaa
Raczkowanie
 
Avatar czarovnicaa
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Dzięki za odpowiedzi, nie pomyślałam o wykupieniu osobno FT3. Brak badania Anty-TG nie stanowi dużego mankamentu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarovnicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 21:17   #198
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez czarovnicaa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, nie pomyślałam o wykupieniu osobno FT3. Brak badania Anty-TG nie stanowi dużego mankamentu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zasadniczo nie stanowi. Natomiast może być tak, że anty tpo wyjdzie ci w normie, a anty tg będzie szybować. Natomiast potem na usg endokrynolog zobaczy ewentualne zapalenie tarczycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:21   #199
czarovnicaa
Raczkowanie
 
Avatar czarovnicaa
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Dziewczyny, nie chcę was nadmiernie wykorzystywać, ale mogłybyście zerknąć na wyniki? Niestety pracę zaczynam dopiero w połowie grudnia i nie jestem na ten moment ubezpieczona, stąd nie mogę iść na konsultację. TSH - 2,390 qIU/ml; FT3 - 3,95 pg/ml; FT4 1,12 ng/dl; AntyTPO - <9,00 IU/ml Na moje chyba w porządku, ale to oznacza, że muszę dalej diagnozować powody moich dolegliwości
Normy: TSH: 0,27-4,2; FT3: 2-4,4; FT4: 0,93-1,71; antyTPO: 0-34

Edytowane przez czarovnicaa
Czas edycji: 2020-11-23 o 18:24
czarovnicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 20:44   #200
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez czarovnicaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie chcę was nadmiernie wykorzystywać, ale mogłybyście zerknąć na wyniki? Niestety pracę zaczynam dopiero w połowie grudnia i nie jestem na ten moment ubezpieczona, stąd nie mogę iść na konsultację. TSH - 2,390 qIU/ml; FT3 - 3,95 pg/ml; FT4 1,12 ng/dl; AntyTPO - <9,00 IU/ml Na moje chyba w porządku, ale to oznacza, że muszę dalej diagnozować powody moich dolegliwości
Normy: TSH: 0,27-4,2; FT3: 2-4,4; FT4: 0,93-1,71; antyTPO: 0-34
Hashimoto nie masz, ale masz dość mało FT4. Może to subkliniczna niedoczynność? Lekarz musiałby to sprawdzić... TSH takie na granicy dla młodej kobiety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 05:33   #201
czarovnicaa
Raczkowanie
 
Avatar czarovnicaa
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hashimoto nie masz, ale masz dość mało FT4. Może to subkliniczna niedoczynność? Lekarz musiałby to sprawdzić... TSH takie na granicy dla młodej kobiety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję serdecznie za odpowiedź Tak czy siak nie odpuszczę tego endokrynologa i jak tylko będę mogła skonsultuję z nim te wyniki Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarovnicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 01:56   #202
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Dziewczyny, stosujecie specjalna diete przy niedoczynnosci? Odczuwacie jakas poprawe samopoczucia od jedzenia?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-26, 18:41   #203
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosujecie specjalna diete przy niedoczynnosci? Odczuwacie jakas poprawe samopoczucia od jedzenia?
Od ok. 3 miesięcy staram się stosować dietę o niskim indeksie glikemicznym. Jako że mam też insulinooporność, to widzę znaczącą poprawę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-26, 19:03   #204
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosujecie specjalna diete przy niedoczynnosci? Odczuwacie jakas poprawe samopoczucia od jedzenia?
Jestem od 4 miesięcy na keto - w sumie jest to dieta o niskim ig, bezglutenowa. Też czuję poprawę. Nie mam już takich spadków energii, ale to właśnie można pewnie powiązać z IO.
Przez pierwsze lata choroby jadłam normalnie, ale czułam już od jakiegoś czasu, że coś mi nie służy. Myślę, że nie zmieniałabym za wiele, gdybym nie miała problemów .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:27   #205
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Dziewczyny, odebralam dzisiaj wyniki, mozecie powiedziec czy ft3 i ft4 sa OK? Bo w sumie nie wiem jak te dwa wyniki powinny sie prezentowac jestem zaskoczona ze TSH takie ladne wyszlo, bo (nie bijcie), ale ostatnio zdarzalo mi sie brac Letrox bardzo w kratke, a i tez srednio sie czuje, mam spadki energii, potrafie spac po 14-15 godzin dziennie, bylam pewna ze TSH bedzie powyzej 3-4 a tu 1.6, wiec nie wiem w czym tym razem dopatrywac sie przyczyny i co powinnam znowu skontrolowac (mam tez IO i PCO)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png tsh.PNG (12,1 KB, 42 załadowań)
__________________


Edytowane przez Agaciok xD
Czas edycji: 2020-12-08 o 17:28
Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:37   #206
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odebralam dzisiaj wyniki, mozecie powiedziec czy ft3 i ft4 sa OK? Bo w sumie nie wiem jak te dwa wyniki powinny sie prezentowac jestem zaskoczona ze TSH takie ladne wyszlo, bo (nie bijcie), ale ostatnio zdarzalo mi sie brac Letrox bardzo w kratke, a i tez srednio sie czuje, mam spadki energii, potrafie spac po 14-15 godzin dziennie, bylam pewna ze TSH bedzie powyzej 3-4 a tu 1.6, wiec nie wiem w czym tym razem dopatrywac sie przyczyny i co powinnam znowu skontrolowac (mam tez IO i PCO)
hormony za niskie, możesz źle się czuć dawka raczej będzie do zwiększenia (lub regularnego brania:P)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:39   #207
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
hormony za niskie, możesz źle się czuć dawka raczej będzie do zwiększenia (lub regularnego brania:P)
Dziekuję za odpowiedz. W jakim przedziale powinny oscylowac hormony?
Postaram sie teraz brac regularnie przez 4 tygodnie i znowu skontrolowac
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:51   #208
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedz. W jakim przedziale powinny oscylowac hormony?
Postaram sie teraz brac regularnie przez 4 tygodnie i znowu skontrolowac
przynajmniej 50% przedziału normy, u Ciebie na oko to jakieś kilka procent tylko
tu masz przykłądowy kalkulator https://hashimotoplan.com/kalkulator...iomu-hormonow/
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 18:45   #209
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odebralam dzisiaj wyniki, mozecie powiedziec czy ft3 i ft4 sa OK? Bo w sumie nie wiem jak te dwa wyniki powinny sie prezentowac jestem zaskoczona ze TSH takie ladne wyszlo, bo (nie bijcie), ale ostatnio zdarzalo mi sie brac Letrox bardzo w kratke, a i tez srednio sie czuje, mam spadki energii, potrafie spac po 14-15 godzin dziennie, bylam pewna ze TSH bedzie powyzej 3-4 a tu 1.6, wiec nie wiem w czym tym razem dopatrywac sie przyczyny i co powinnam znowu skontrolowac (mam tez IO i PCO)
Zgadzam sie. Masz bardzo mało hormonów. Musisz brać regularnie leki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 17:35   #210
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Chciałbym zasięgnąć waszej opinie, czy objętość tarczycy 11ml u mężczyzny, o jednorodnym echu, normoechogeniczna, bez zmian morfologicznych. TSH=3,74[0,38-5,33] FT4=0,91[0,65-1,45], FT3=3,53[2,5-4-4,3], ATPO i ATG w normach jest w stanie wyprodukować hormon do TSH około 1. Czy przy takiej objętości tarczycy jestem skazany na przyjmowanie hormonu.
Obecne TSH=2,59 [0,38-5,33], czyli spadło.
Objawy: nerwowość, brak odporności na stress, potliwość mimo to zimne kończyny, problemy z pamięcią koncentracją, bezsenność. Czyli bardziej objawy wskazują nadczynność.

Edytowane przez gosh85
Czas edycji: 2021-01-14 o 17:38
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-05 12:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.