Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-27, 21:39   #571
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

uff przeczytalam prawie wszystko ( dzielna jestem ) jutro lece do apteki bo po dwoch aplikacjach Retinu A cos koniecznie musze dac nawilzajacego. Bede tez probowala cos z mazidel zrobic- na razie serum z jedwabiem sprobuje- i napisze co z tego wyszlo- bo czyms musze uspokoic obolale pysio Obolale ale juz po 2 retinach mam minus 10 lat- naprawde ( Oby to nie byla podpucha chwilowa )
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 07:01   #572
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

znalazlam spoob na uspokojenie i o dziwo nawilzenie skory po Retinolach Nie mialam nic a koniecznie musialam cos polozyc na sciagnieta skore. Sera z mazidel ( pisalam wyzej) nie nawilzyly jak potrzeba. No to wzielam maslo karite I bylo super. Ulga natychmiastowa a po 2 dniach stosownia ZERO efektow ubocznych stosowania Retinoli! Wczoraj dalam Reton A ponownie i juz wlasciwie zadnych niemilych efektow Polecam- czyste maslo karite z mazidel mialam.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:20   #573
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Wyszukiwarka nie znalazła mi że pisałyście o tym kremie,a może któraś jednak sie uchowała
Bioderma Sebium, Hydra
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-34347-opis-Bioderma-Sebium-Hydra-Moisturising-Cream-Krem-nawilzajacy-do-skory-tlustej-i-tradzikowej.htm
Możecie napisać jak się sprawdza przy takich skórach?
Jestem na epiduo,potrzebuje silnego nawilżenia bo skórki schodzą mi płatami
(Obawiam sie parafiny i gliceryny w składzie ale może jednak nie zapcha,opinie sa nawet ok)
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-03-10 o 16:21
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 19:57   #574
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

dziewczyny, czy któras z Was stosowała olejek khadi?
Dziewczyny na kwc pisza, że nie zapycha, szybko się wchłania i pozostawia skórę bardzo nawilzoną. Sama już nei wiem co mam używać, żeby te suche skórki znikneły!
Przestal na mnie działać krem lipidowy z cetaphil.
podaje skład olejku:
Sesamum Indicum Oil **, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Oryza Sativa Oil, Ricinus Communis Oil, Asparagus Racemosus, Withania Somnifera , Pogostemon Cablin essential oil, Rosa Damascena, Santalum Album, Glycyrrhiza Glabra**, Rubia Cordifolia **, Bacopa Monnieri , Mimosa Pudica, Lavandula Angustifolia, Terminalia Arjuna **, Centella Asiatica **, Triticum Vulgare Oil, Tocopherol , Daucus Carota Sativa Seed Oil, Linum Usitatissimum Seed Oil, Commiphora Myrrha essential oil, Vanilla Planifolia , Curcuma Longa, Curcuma Aromatica, Geraniol*, Linalool*, Limonene*
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 16:02   #575
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja tez mam pytnie, wybaczcie jak juz bylo w watku:

czy moge nawilzac skore po retinie - a sokiem z aloesu? Ktos juz probowal?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2014-02-14 o 16:43
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:59   #576
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

słuchajcie, ja zawsze nawilżam przy kwasach Balneum intensive krem.
wszystko inne mnie zapychało a to o dziwo nie. Może tylko mi sluży.
Na składach się nie znam.

Skład:Aqua, Cocos Nicifera Oil, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Paraffinum liquidum, Glycerin, Isohexadecane, PEG-20 Stearate, Polysorbate 60, Squalane, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 06:58   #577
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja jestem własnie w trakcie dłuższej kuracji retinolem, efekty super, więc postanowiłam, że raz do roku obowiązkowo taka kuracja. Na początku nie stosowałam nic dodatkowo w celu nawilżania, nie łuszczyłam się i czułam takiej potrzeby ale z czasem ale z czasem stwierdziłąm, ze coś by się przydało, więc zaczęłąm czytać co najlepsze. Oczywiście zdaje sobie sprawę , że wszytsko to kwestia indywidualna, ale czy ktoś w tym celu stosował żel hialuronowy?
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 08:11   #578
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Emola Pokaż wiadomość
Ja jestem własnie w trakcie dłuższej kuracji retinolem, efekty super, więc postanowiłam, że raz do roku obowiązkowo taka kuracja. Na początku nie stosowałam nic dodatkowo w celu nawilżania, nie łuszczyłam się i czułam takiej potrzeby ale z czasem ale z czasem stwierdziłąm, ze coś by się przydało, więc zaczęłąm czytać co najlepsze. Oczywiście zdaje sobie sprawę , że wszytsko to kwestia indywidualna, ale czy ktoś w tym celu stosował żel hialuronowy?
Pewnie żę tak, tylko oczywiscie nie mozesz używać go solo. Najlepiej na ręce zmieszac sobie krople żelu z jakims kremem ktory Ci odpowiada, albo z olejkiem
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:17   #579
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
Pewnie żę tak, tylko oczywiscie nie mozesz używać go solo. Najlepiej na ręce zmieszac sobie krople żelu z jakims kremem ktory Ci odpowiada, albo z olejkiem
Dzieki za podpowiedź Ja najbardziej lubię wersję mieszaną z olejami.
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:13   #580
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Zorac naprawdę ORA twarz ja sobie ciągle funduje takie piekiełko. Używam filtru ziaji do skóry tłustej i trądzikowej (niestety męczarnią jest okrutną stosować go na tak zaognioną twarz, lepiej jeśli ktoś ma możliwość zostać te 3 dni w domu i trochę dać skórze odpocząć i zrezygnować z filtra). Do nawilżania używam oliwki/olejku dla mam BabyDream, oleju z makadamii, kapsułek z wit. a. Tylko to nie zaognia mnie skóry.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 11:28   #581
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Zastanawiam się, czy nawilżanie podczas kuracji, których działanie polega na odnowie skóry, czyli złuszczeniu starej (salicyl, kwasy, retinoidy) nie jest kontraproduktywne.

Tak sądzi mój dermatolog i faktycznie jak się nad tym zastanowić to po złuszczaniu kwasami również nie poleca się kremu nawilżającego, jedynie natłuszczający.

Nie byłam jednak w stanie znaleźć na ten temat poważnych informacji na stronach medycznych na przykład. Wie ktoś coś?
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:28:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.