Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-28, 14:05   #1591
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No to klops. Jedwab do mnie przemawia nawet pod względem nazwy Spróbuję bez niego i zobaczę czy to on nabroił..
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 08:38   #1592
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam

Mam pytanie do limarii, ale może ktoś inny będzie znał odpowiedź.

Robie sobie ten kremik

www.mazidla.com/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=174&Item id=2

i postanowiłam go wzbogadzić o kwas alfa liponowy i wit. E. W fazie B do oleju dodalam najpierw kwas, potem witaminę i na końcu biobaze. Wstawiłam do kapieli wodnej żeby biobaza się rozpuściła. Dalej jak w przepisie. Czy moge tak robić i czy podgrzanie fazy B nie zaszkodzi wit E i kwasowi, a także czy to nie zmienia właściwosci oleju, bo co do tego mam sprzeczne informacje.

I jeszcze moja wątpliowść co do zwiększania ilości składników w formulacji kosztem hydrolatu lub wody a w fazie olejowej kosztem oleju/maceratu. Czy mam poprostu odjąć od ilości powiedzmy hydrolatu taką ilość o jaką zwiększyłam ilość np. hydromanilu, czy robi sie to jakoś inaczej?
zora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 20:47   #1593
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
czy podgrzanie fazy B nie zaszkodzi wit E i kwasowi, a także czy to nie zmienia właściwosci oleju, bo co do tego mam sprzeczne informacje.
Coś mi się pałęta po głowie, że witaminę E dodaje się po ostudzeniu. Zaś co do oleju - niektóre (a może wszystkie?) można podgrzewać, byle nie za bardzo

Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
I jeszcze moja wątpliowść co do zwiększania ilości składników w formulacji kosztem hydrolatu lub wody a w fazie olejowej kosztem oleju/maceratu. Czy mam poprostu odjąć od ilości powiedzmy hydrolatu taką ilość o jaką zwiększyłam ilość np. hydromanilu, czy robi sie to jakoś inaczej?
Tak, ale w gramach, nie mililitrach

A weszłam do tego wątku, żeby wyrazić zachwyt tonikiem z kwasem salicylowym i mlekowym. Smaruję nim nos i brodę od 4 dni (na noc) i jestem zachwycona: złuszcza mnie delikatnie, ale nie podrażnia. Zaskórniki bledsze!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 20:54   #1594
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

schaetzchen, a jaki jest przepis na ten tonik? Bo chyba w receptariuszu mazidlanym nie widzialam go...
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 21:36   #1595
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ten:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=98&Itemid=2

jak wszystkie kwasowe jest polecny do cery trądzikowej, tłustej - ja mam mieszaną a zimą wysuszoną i ten tonik sprawdza się świetnie, nie podrażnia, nie ściąga skóry, a czyści
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-03, 07:01   #1596
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mam jedno głupie pytanko:
czy skrobię kukurydzianą z mazideł mogę używać również doustnie tzn. jako dodatek do pieczenia bez?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-03, 10:35   #1597
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
mam jedno głupie pytanko:
czy skrobię kukurydzianą z mazideł mogę używać również doustnie tzn. jako dodatek do pieczenia bez?

Zaszkodzić, to pewnie by nie zaszkodziło, ale ja raczej bym sięgnęła po bardziej tradycyjną formę.
Z samego opisu na mazidłach dodawanie do czegokolwiek spożywczego "hydrofobowo zmodyfikowanego i sterylizowanego (czystość mikrobiologiczna klasy farmaceutycznej) polimeru naturalnego" nie brzmi zbyt zachęcająco i apetycznie.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-03, 10:46   #1598
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja chciałam zapytać czy dostałyście już nowy newsletter z mazideł? Powinien już chyba się ukazać...
Ja jeszcze nie dostałam Nie wiem, czy tylko ja, czy po prostu jeszcze nie wyszedł
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-03, 11:05   #1599
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Też nie dostałam, chyba jeszcze nie wyszedł.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-03, 11:06   #1600
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuję margaretko za odpowiedź
W takim razie czekam nadal
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-04, 15:43   #1601
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

Czy kwas mlekowy 80%, ktory powinnam dodać do odżwyki z lipoderminą ma takie samo działanie jak migdałowy? Bo mam na nosie czarne punkciki i kilka przebarwien na brodzie po pryszczach, czy zatem kwas mlekowy poradzi sibie z tymi paskudztwami?. Bo w opiniach czytałam, ze kwas migdałowy poradził sobie z tymi przebarwieniami i czarnymi punkcikami. Który powinnam wybrać?

Ps. Kiedy będzie olej Camelia i witaminy A oraz E??

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2007-12-04 o 15:45 Powód: pomyłka
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-06, 13:07   #1602
nikusia999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4
balsam dla dziecka

moje dziecko - 8-miesięcy ma bardzo wrażliwą skórę. chciałabym sama ukręcić płyn myjący dla niego - właśnie zamawiam jakieś produkty dla siebie z mazideł. czy ktoś ma jakiś przepis na balsam myjący dla niemowląt???
nikusia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 10:31   #1603
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Odnośnie aspektów konsumenckich wyrobów z mazideł, to zmuszona byłam ostatnio do sączenia hydrolatu z głogu. Po prostu kupiłam go po raz pierwszy, łącznie z różanym i oczarowym które wcześniej miałam. I zdziwiłam się, bo zapach - żaden, kolor - żaden. Po prostu woda. I tak pomyślałam, że ostatnią formą zbadania może być wypicie tego hydrolatu. Nie całej buteleczki bynajmniej.
I smak ma
Jakiś taki cierpko-gorzki
Czyli nie woda
Tyle że następnym razem się na niego nie skuszę. Nie dlatego, że mi nie smakuje. Po prostu, mimo wszystko wolę bardziej wyraziste kosmetyki.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 10:55   #1604
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

he, he, he
a ja mam właśnie na niego ochotę
oczywiście oprócz wielkiej butli różanego z którego części mam zamiar sobie zrobić micel

wiecie, wyczytałam ostatnio, ze polysorbate 60 i 80 stymulują rozwój nowotworów i co Wy na to?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 11:06   #1605
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
wiecie, wyczytałam ostatnio, ze polysorbate 60 i 80 stymulują rozwój nowotworów i co Wy na to?
A gdzie to wyczytałaś?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 11:09   #1606
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam od koleżanki takie zestawienie. Czekam na weryfikację źródła.

http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
wiarygodne?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 13:46   #1607
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wiarygodne, aczkolwiek talk czy glikol propylenowy niby też sprzyja powstawaniu nowotworów i połowa innych rzeczy na tej stronie Tak naprawdę to 3/4 substancji z jakimi mamy do czynienia może mieć wpływ na powstawanie nowotworów-jedzienie, powietrze (np. moje śląskie na pewno wpływa..), kosmetyki itd, a nie mamy pewności, że pozostała 1/4 równiez nie ma działania rakotwórczego..Dlatego ja tam sie nie przejmuję, bo niektórych rzeczy nie da sie uniknąć
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 19:03   #1608
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Różański to panikarz Na coś trzeba umrzeć...

Dziś przy piątku naszło mnie na kręcenie mazideł - zrobiłam krem z trikenolem na noc (już drugi raz, bo mi się spodobał), zieloniutki jak trawka, bo dodałam oleju porzeczkowego, a także kremik nawilżający na dzień z aloesem, algami i niacyniamidem. Właśnie gęstnieją w lodówce. A do ciała ukręciłam sobie znowu pomarańczowo-cynamonowe mazidełko na lecytynie według przepisu z Ecospa, już kiedyś pisałam o nim w naturalnym wątku.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 19:41   #1609
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Odnośnie aspektów konsumenckich wyrobów z mazideł, to zmuszona byłam ostatnio do sączenia hydrolatu z głogu. Po prostu kupiłam go po raz pierwszy, łącznie z różanym i oczarowym które wcześniej miałam. I zdziwiłam się, bo zapach - żaden, kolor - żaden. Po prostu woda. I tak pomyślałam, że ostatnią formą zbadania może być wypicie tego hydrolatu. Nie całej buteleczki bynajmniej.
I smak ma
Jakiś taki cierpko-gorzki
Czyli nie woda
Tyle że następnym razem się na niego nie skuszę. Nie dlatego, że mi nie smakuje. Po prostu, mimo wszystko wolę bardziej wyraziste kosmetyki.
Ale jestes odwazna, ja bym sie bala, bo tam i konserwanty siedza, moze to one takie gorzkie.
Zrobilas z siebie kroliczka!!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 14:34   #1610
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witajcie

tak sobie Was podczytuję i nabieram coraz większej ochoty na domowe eksperymenty z mazidłami Chemia dość ciężko mi wchodzi, więc mam kilka pytań - starałam się prześledzić wątek w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie bardzo je znalazłam... Chciałabym przygotować sobie serum wodne z witaminą C, czyli rozumiem, że mam po prostu wymieszać witaminę z wodą, czy tak? Ale z wodą mineralną, czy destylowaną? I w jakich proporcjach (może być 1 część kwasu askorbinowego na 3 części wody)?

Podobne serum chciałabym przyrządzić z kwasem migdałowym. Zrobić je tak, jak wyżej z wit. C, czyli zmieszać kwas z wodą i na twarz? Boję się, że zrobię sobie krzywdę Chociaż stosuję Diacneal i dołączam niedługo Lysanel Active, to wolę Was zapytać

I jeszcze jedna wątpliwość: czy jakiś olej (np. z komosy) mogę połączyć z kwasem hialuronowym i używać pod krem na noc? Nie zapycha? A czy można stosować sam ten olej bezpośrednio na twarz, już bez kwasu hialuronowego?

I czy któraś z Was używa może jedwabiu sproszkowanego? Warto dołączyć go do skrobi z cynamonem?

Dużo pytań, wybaczcie, jeżeli są banalne Bardzo proszę o pomoc i poradę Pozdrawiam.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 15:12   #1611
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Red face Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Oleje same w sobie są b. odżywcze i nawilżające, ale jeśli odczuwasz taką wewnętrzna potrzebę to oczywiście możesz. Kwas sprawi, że olej się lepiej i szybciej wchłonie, jednocześnie zwiąże w skórze wodę czyli nawilży ja maksymalnie. Kwasu można też dodać do hydrolatów

Na temat wit. C i jedwabiu w proszku ci nie odpowiem bo nie używałam.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 16:27   #1612
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuję A czy do hydrolatów mogę wsypać kwas migdałowy lub askorbinowy zamiast używać do nich wody?
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 20:24   #1613
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy ktoras z Was ma olej kokosowy? Zamowilam sobie i chcialam z woda i mocznikiem zrobic taki balsam na bardzo suche miejsca. Problem w tym, ze ten olej nie jest "olejem", nie jest plynny, tylko twardy. Nie wiem jak go wydostac z butelki i jak go wymieszac z woda i mocznikiem.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 20:32   #1614
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam olej kokosowy. Wkładasz do słoiczka coś cienkiego np. końcówkę od łyzeczki, patyczek (ale czysty), i kruszysz, przechylasz słoiczek i wypadają ci pokruszone kawałki oleju. Olej topi się po zetknięciu ze skórą. Olej kokosowy jest genialny na włosy, a jak dodasz do niego protein np. owsa hydrolizowanego, jedwabiu, ekstensyny, keratyny to dostaniesz najlepszą odżywkę na włosy, regeneracja końcówek pełna juz po pierwszym użyciu, no chyba, że masz b. zniszczone. to wtedy po 2 razach Tylko tych protein nie dawaj za często bo zamiast pomóc, wysuszysz. Proteiny tak raz na 3 tygodnie! Kokos nawet codziennie. Powodzenia.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 20:43   #1615
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość
Chciałabym przygotować sobie serum wodne z witaminą C, czyli rozumiem, że mam po prostu wymieszać witaminę z wodą, czy tak? Ale z wodą mineralną, czy destylowaną? I w jakich proporcjach (może być 1 część kwasu askorbinowego na 3 części wody)?

I jeszcze jedna wątpliwość: czy jakiś olej (np. z komosy) mogę połączyć z kwasem hialuronowym i używać pod krem na noc? Nie zapycha? A czy można stosować sam ten olej bezpośrednio na twarz, już bez kwasu hialuronowego?

I czy któraś z Was używa może jedwabiu sproszkowanego? Warto dołączyć go do skrobi z cynamonem?
1. witamina C:
a). użyj wody destylowanej
b). 25% stężenie to jednak chyba za duży hardcore
c). dodałabym coś co pomoże witaminie wniknąć w skórę (np. lipodermina)
d). w mazidłach są przepisy z sodą - podniesienie pH pozwoli uniknąć podrażnień.
e). podsumowując: przejrzyj receptariusz mazidłowy - na pewno coś dla siebie znajdziesz - ja polecam wersję z lipoderminą i bez alkoholu

2. olej - jak najbardziej możesz go zmieszać z HA, mozesz też stosować solo - wydaje mi się, że krem nie będzie Ci już potrzebny. Zapychanie - nigdy nic nie wiadomo...

3. używałam jedwabiu, kupiłam go jako dodatek do skrobi - rzeczywiście, nieco ją "uszlachetniał" ale mimo to ten specyfik jest dla mnie zbyt szorstki. Wróciłam do jedwabnego haushki.


Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Czy ktoras z Was ma olej kokosowy? Zamowilam sobie i chcialam z woda i mocznikiem zrobic taki balsam na bardzo suche miejsca. Problem w tym, ze ten olej nie jest "olejem", nie jest plynny, tylko twardy. Nie wiem jak go wydostac z butelki i jak go wymieszac z woda i mocznikiem.
Olej kokosowy rzeczywiście jest twardy - ja go wydłubuję patyczkiem (przerzuciłam się na patyczek po tym jak sobie połamałam na tym oleju bagietkę borokrzemową ), pod wpływem ciepła dłoni rozpuszcza się bardzo łatwo. Nie robiłam mieszanek, używam go tylko na końcówki, ale z tego co pamiętam to można go podgrzewać (naprawdę roztapia się bardzo łatwo i w niewysokiej temperaturze).
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 21:11   #1616
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja mam olej kokosowy. Wkładasz do słoiczka coś cienkiego np. końcówkę od łyzeczki, patyczek (ale czysty), i kruszysz, przechylasz słoiczek i wypadają ci pokruszone kawałki oleju. Olej topi się po zetknięciu ze skórą. Olej kokosowy jest genialny na włosy, a jak dodasz do niego protein np. owsa hydrolizowanego, jedwabiu, ekstensyny, keratyny to dostaniesz najlepszą odżywkę na włosy, regeneracja końcówek pełna juz po pierwszym użyciu, no chyba, że masz b. zniszczone. to wtedy po 2 razach Tylko tych protein nie dawaj za często bo zamiast pomóc, wysuszysz. Proteiny tak raz na 3 tygodnie! Kokos nawet codziennie. Powodzenia.
Dziekuje. Smarujesz tym po prostu wlosy bez splukiwania tak?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Olej kokosowy rzeczywiście jest twardy - ja go wydłubuję patyczkiem (przerzuciłam się na patyczek po tym jak sobie połamałam na tym oleju bagietkę borokrzemową ), pod wpływem ciepła dłoni rozpuszcza się bardzo łatwo. Nie robiłam mieszanek, używam go tylko na końcówki, ale z tego co pamiętam to można go podgrzewać (naprawdę roztapia się bardzo łatwo i w niewysokiej temperaturze).
Dziekuje, sprobuje podgrzac.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 22:13   #1617
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie, najpierw je zwilżam wodą i wtedy nakładam sporą ilość, na to ręcznik i chodzimy np. z godzinę, potem zmywanie. Olej jest tłusty więc prawdopodobnie będziesz musiała myć 2 razy. Możesz poeksperymentować i ociupinkę wmasować w końcówki po myciu też, ale czy nie będą tłuste, tego nie wiem.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 22:38   #1618
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ok. Dziekuje.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 07:59   #1619
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Schaetzchen, dziękuję Ci bardzo
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 10:03   #1620
kombineratorka
Zakorzenienie
 
Avatar kombineratorka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 387
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witajcie Dziewczyny,
Wczoraj ukrecilam swoje pierwsze serum z wit. c + kwas hialuronowy + lecytyna hlb 7 + wit. e. Po przygotowaniu bylo wszystko ok (jednolita mlecznobiala konsystencja), jednak po ok. 4godzinach zauwazylam jakby serum rozwarstwilo sie (na dnie wodnista konsystencja, u gory bardziej tresciwa). Zrobilam cos nie tak? Czy to normalne zjawisko? Czy serum wystarczy przed uzywiem wstrzasnac, zeby polaczyc te 2 fazy, czy ono nie nadaje sie juz do uzycia?
Z gory dziekuje za odpowiedz
kombineratorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.