Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 13:31   #3691
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dzięki za wyjaśnienie.Teraz człowiek mądrzejszy
Znowu się spotykamy tyle tylko,że znowu w innym wątku
Tyle nas łączy
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 09:33   #3692
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki za odp, za jakiś czas będe farbować Khadi A&J, zostało mi troche czarnej. Zastanawiam się o połączeniu z niewielką ilością black, myślicie że może z tego wyjść coś sensownego? (szkoda mi wyrzucać resztę black)
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 10:46   #3693
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny mam pytanie do was. Farbuje włosy khadi jasny brąz (jak na razie dwa razy tylko) i chciałabym żeby ten kolor był trochę jaśniejszy - bardziej rudy. Myślicie, że jeśli bym zmieszała w proporcji 50 na 50 khadi jasny brąz i czystą hennę to bym mogła uzyskać mniej więcej taki efekt. Zamówiłam sobie te dwie khadi i chcę trochę poeksperymentować i je pomieszać, myślicie, że to dobry pomysł?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 12:50   #3694
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was. Farbuje włosy khadi jasny brąz (jak na razie dwa razy tylko) i chciałabym żeby ten kolor był trochę jaśniejszy - bardziej rudy. Myślicie, że jeśli bym zmieszała w proporcji 50 na 50 khadi jasny brąz i czystą hennę to bym mogła uzyskać mniej więcej taki efekt. Zamówiłam sobie te dwie khadi i chcę trochę poeksperymentować i je pomieszać, myślicie, że to dobry pomysł?
Podpinam się do pytania. Choć włosy mam śliczne po moim pierwszym farbowaniu Khadi i do kolejnego zdaje się dużo czasu. Zastanawiałam się nad położeniem Khadi Henna z Amlą, a może pomieszać jak Dink... Tylko co z ewentualnymi odrostami?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 13:08   #3695
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Chciałabym pomalować włosy henną, na ciemny brąz, (ok. odcień/dwa ciemniejsze od mojego naturalnego koloru), ale bardzo zależy mi na ciepłym odcieniu.
Jaką hennę możecie mi polecić ? Myślałam nad khadi ciemny brąz - tej dostępnej na helfy, ale dzięki tej hennie można osiągnąć chłodną tonację ...
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 15:37   #3696
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, czy przytrafiły Wam się problemy z usunięciem henny z umywalki/wanny/prysznica/janych kafli? Mnie do tej pory nie, ale przeprowadziłam sięi znajoma mi powiedziała, że miała trudności z domyciem z białego montażu Koła (ona ma tą wersję ze specjalną powłoką teoretycznie utrudniającą wchłanianie barwników z otoczenia, ale co dziwne właśnie na tej powłoce ciężko było domyć, używa Khadi Ciemny Brąz). Ja mam właśnie teraz biały montaż z tej samej serii i zaczęłam się obawiać czy nie będę mieć podobnych problemów.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 16:18   #3697
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przytrafiły Wam się problemy z usunięciem henny z umywalki/wanny/prysznica/janych kafli? Mnie do tej pory nie, ale przeprowadziłam sięi znajoma mi powiedziała, że miała trudności z domyciem z białego montażu Koła (ona ma tą wersję ze specjalną powłoką teoretycznie utrudniającą wchłanianie barwników z otoczenia, ale co dziwne właśnie na tej powłoce ciężko było domyć, używa Khadi Ciemny Brąz). Ja mam właśnie teraz biały montaż z tej samej serii i zaczęłam się obawiać czy nie będę mieć podobnych problemów.
Nie miałam żadnych problemów. Nawet z ręczników i koszulki wszystko się doprało i to po kilku dniach. Co do ceramiki, spłukuję włosy najpierw w kuchni przy zlewie, dopiero później w łazience.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 16:25   #3698
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przytrafiły Wam się problemy z usunięciem henny z umywalki/wanny/prysznica/janych kafli? Mnie do tej pory nie, ale przeprowadziłam sięi znajoma mi powiedziała, że miała trudności z domyciem z białego montażu Koła (ona ma tą wersję ze specjalną powłoką teoretycznie utrudniającą wchłanianie barwników z otoczenia, ale co dziwne właśnie na tej powłoce ciężko było domyć, używa Khadi Ciemny Brąz). Ja mam właśnie teraz biały montaż z tej samej serii i zaczęłam się obawiać czy nie będę mieć podobnych problemów.
Nigdy nie miałam problemów ze zmyciem czegokolwiek po hennie,a zachlapie zawsze wszystko co mam w pobliżu
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 16:46   #3699
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, po glossie też nie nakładacie żadnych odżywek?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 17:36   #3700
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przytrafiły Wam się problemy z usunięciem henny z umywalki/wanny/prysznica/janych kafli? Mnie do tej pory nie, ale przeprowadziłam sięi znajoma mi powiedziała, że miała trudności z domyciem z białego montażu Koła (ona ma tą wersję ze specjalną powłoką teoretycznie utrudniającą wchłanianie barwników z otoczenia, ale co dziwne właśnie na tej powłoce ciężko było domyć, używa Khadi Ciemny Brąz). Ja mam właśnie teraz biały montaż z tej samej serii i zaczęłam się obawiać czy nie będę mieć podobnych problemów.
U mnie wanna na dnie trochę złapała rudość . Ale to nie problem. Polewasz ACE (wybielacz), czekasz 5 minut, spłukujesz i nie ma najmniejszego śladu
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 18:13   #3701
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie poplami umywalki czy glazury.
Od dłuższego czasu przeszłam na naturalną pielęgnację włosów (Sesa, Amla, Vatika i nafta kosmetyczna, itp) i bardzo chciałabym kontynuować farbowanie włosów henną bez uszczerbku na łazienkach czy kuchni.

Chciałabym również zapytać ile czasu bledną Wam ewentualne plamy/zabarwienia na skórze głowy, karku czy czoła? Muszę podpytać dawną fryzjerką czym oni dokładnie zabezpieczają skórę przed farbowaniem chemicznym i poszukać tego czegoś na allegro czy w hurtowniach. Na razie używałam wazeliny kosmetycznej.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 18:15   #3702
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie poplami umywalki czy glazury.
Od dłuższego czasu przeszłam na naturalną pielęgnację włosów (Sesa, Amla, Vatika i nafta kosmetyczna, itp) i bardzo chciałabym kontynuować farbowanie włosów henną bez uszczerbku na łazienkach czy kuchni.

Chciałabym również zapytać ile czasu bledną Wam ewentualne plamy/zabarwienia na skórze głowy, karku czy czoła? Muszę podpytać dawną fryzjerką czym oni dokładnie zabezpieczają skórę przed farbowaniem chemicznym i poszukać tego czegoś na allegro czy w hurtowniach. Na razie używałam wazeliny kosmetycznej.
Hennę ze skóry zawsze usuwam-po nałożeniu na włosy-samą wodą Albo z odrobiną mleczka
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 18:27   #3703
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przytrafiły Wam się problemy z usunięciem henny z umywalki/wanny/prysznica/janych kafli? Mnie do tej pory nie, ale przeprowadziłam sięi znajoma mi powiedziała, że miała trudności z domyciem z białego montażu Koła (ona ma tą wersję ze specjalną powłoką teoretycznie utrudniającą wchłanianie barwników z otoczenia, ale co dziwne właśnie na tej powłoce ciężko było domyć, używa Khadi Ciemny Brąz). Ja mam właśnie teraz biały montaż z tej samej serii i zaczęłam się obawiać czy nie będę mieć podobnych problemów.
ja ja ja
miałam trudności - cifem poszło pięknie


plamy ze skóry, uszu etc schodzą bez śladu normalnie wodą i mydłem, czy mleczkiem - to zupelnie inna bajka niż farby chemiczne
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 19:32   #3704
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mi zawsze plamy ze skóry, schodziły od razu, przy spłukiwaniu henny.
Ale tym razem trzymałam hennę dłużej niż zwykle i się nie zmyły. Nie mogłam ich usunąć niczym. Mydłem, mleczkiem, pilingiem, kremem. I tak chodziłam 3 dni z łatami na czole, a uszy chowałam pod włosami. Czoło malowałam korektorem, i i tak było widać.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 20:12   #3705
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Mi zawsze plamy ze skóry, schodziły od razu, przy spłukiwaniu henny.
Ale tym razem trzymałam hennę dłużej niż zwykle i się nie zmyły. Nie mogłam ich usunąć niczym. Mydłem, mleczkiem, pilingiem, kremem. I tak chodziłam 3 dni z łatami na czole, a uszy chowałam pod włosami. Czoło malowałam korektorem, i i tak było widać.
łomatko !!

i tu jest ta różnica miedzy czystą henną a indygo - moja nawet po 7 h zmyła sie idealnie a czystą te wzorki na rękach sie chyba robi?

Kocurzyco, wrzuc swoje piękniste włoski cobym mogła pomścić
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 20:17   #3706
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
łomatko !!

i tu jest ta różnica miedzy czystą henną a indygo - moja nawet po 7 h zmyła sie idealnie a czystą te wzorki na rękach sie chyba robi?

Kocurzyco, wrzuc swoje piękniste włoski cobym mogła pomścić
W podpisie jest stosunkowo aktualne zdjęcie.

Z rąk i paznokci to pewnie z miesiąc henna by nie zeszła.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 21:07   #3707
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
W podpisie jest stosunkowo aktualne zdjęcie.

Z rąk i paznokci to pewnie z miesiąc henna by nie zeszła.
eeee tam z grudnia widziałam

rób w rękawiczkach, miesiąc z wzorkami niezamówionymi pełen czad
z czoła i okolic szybciej schodzi, znaczy się.
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 22:07   #3708
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Etammm orzechowy brąz ładnie zszedł z rączek Nie miałam rękawiczek ostatnio. Ale może naturalna henna lepiej trzyma.
To na wszelki wypadek przed następnym farbowaniem już naturalną henną red może jednak zaopatrzę się w porządne lateksowe rękawiczki (bo tymi foliowymi to nie daje rady nakładać henny)

Właśnie siedzę z cassią na głowię. I modle się, żeby zielona się nie obudzić. Coś w ulotce wspominali, że to się czasem może zdarzać
__________________

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.


Moje włosy


Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 22:21   #3709
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

W końcu mam swój pierwszy raz za sobą. Wrażenia z farbowania całkiem przyjemne - udało mi się bezproblemowo nałożyć błotko na włosy. Po zmyciu byłam w szoku, że tak łatwo rozczesałam włosy, bałam się, że będą jednym wielkim kołtunem, a poszło lepiej niż po zwykłym myciu. Nie wiem za bardzo jak z kolorem, bo gdy wyschły było już ciemno, a sztucznemu światłu nie ufam, więc oglądać się będę bliżej rano. Na razie nie wydają mi się wcale mocno ciemne i na pewno nie wyszły chłodne - kładłam ciemny brąz, ale moje włosy mają naturalnie mocno rudą poświatę i ją lubię, więc nawet się cieszę.
Jedyne, co mi się nie podoba to zapach. Rozbolała mnie już od niego głowa i nie wiem, czy wytrzymam z brakiem mycia do poniedziałku.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 09:20   #3710
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Zrobiłam glossa Nie wiem czy nie dałam za dużo henny-1 część na ok. 2 części odżywki
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:32   #3711
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Siedzę od 10 minutach z henną na głowie i strasznie swędzi mnie skalp czy to normalne czy może objaw jakiegoś uczulenia? Nie wiem co robić, skrórę na szyi rozdrapałam prawie do krwi

Dodam, że wczęsniej miałam już różne alergie skórne, ale raczej na środki chemiczne niż na naturalne składniki.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:34   #3712
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Siedzę od 10 minutach z henną na głowie i strasznie swędzi mnie skalp czy to normalne czy może objaw jakiegoś uczulenia? Nie wiem co robić, skrórę na szyi rozdrapałam prawie do krwi

Dodam, że wczęsniej miałam już różne alergie skórne, ale raczej na środki chemiczne niż na naturalne składniki.
Pierwszy raz hennujesz? Ojj...Nie drap!
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:36   #3713
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz hennujesz? Ojj...Nie drap!
Tak, pierwszy raz wcześniej używałam chemicznych farb, zawsze trochę swędziało, ale nigdy aż tak! Skalp się trochę uspokoił, albo się przyzwyczaiłam do tego swędzenia... nie wiem. A kark posmarowałam aloesem. Mam nadzieję, że nie spłuczę henny razem z całymi włosami?
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:41   #3714
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja jestem dziś po cassi, włosy wyschnięte. Są boskie. Miekkie błyszczące i tak sypkie, że aż wkurzające Starsznie mi lecą na oczy Nawet końcówki nie są tak po wywijane jak zwykle. Zdjęcia do galerii wrzucę później.

Tylko chyba dałam za dużo cytryny do mieszanki i mi podrażniło trochę skalp. W sumie wyszło, że dałam sok z dwóch cytryn i resztę dopełniłam wodą. Co ewentualnie mogę dać zamiast soku z cytryny, aby zakwasić?

Zrobiłam tak jak w instrukcji, ale chyba coś zrobiłam nie tak, bo się nie wymieszało dokładnie. To znaczy pojawiły się grudki. Przy hennie orzechowy brąz nie miałam tego problemu.
__________________

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.


Moje włosy


Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.

Edytowane przez Dotka z OZ
Czas edycji: 2012-02-19 o 09:58
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:49   #3715
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Tak, pierwszy raz wcześniej używałam chemicznych farb, zawsze trochę swędziało, ale nigdy aż tak! Skalp się trochę uspokoił, albo się przyzwyczaiłam do tego swędzenia... nie wiem. A kark posmarowałam aloesem. Mam nadzieję, że nie spłuczę henny razem z całymi włosami?
Dalej Cię tak mocno swędzi? Jak tak, to lepiej spłucz, żebyś się czegoś nie nabawiła
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:56   #3716
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Dalej Cię tak mocno swędzi? Jak tak, to lepiej spłucz, żebyś się czegoś nie nabawiła
Już jest lepiej. Tylko tam, gdzie rozdrapałam swędzi bardziej, ale to chyba normalne... W ruch poszła maść z witaminą A jeszcze i jest lepiej. W każdym razie to moje ostatnie farbowanie naturalną henną, wydaje mi się, że sok z cytryny spowodował u mnie takie podrażnienie, bo innego winowajcy tutaj nie widzę

Ale się wystraszyłam mogłabym zrobić aloesową płukankę przy okazji zmywania henny?
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:07   #3717
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Już jest lepiej. Tylko tam, gdzie rozdrapałam swędzi bardziej, ale to chyba normalne... W ruch poszła maść z witaminą A jeszcze i jest lepiej. W każdym razie to moje ostatnie farbowanie naturalną henną, wydaje mi się, że sok z cytryny spowodował u mnie takie podrażnienie, bo innego winowajcy tutaj nie widzę

Ale się wystraszyłam mogłabym zrobić aloesową płukankę przy okazji zmywania henny?
Zrób płukankę Nawet, jeśli kolor miałby się delikatnie wypłukać
Może następnym razem wypróbuj inny sok?

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
Ja jestem dziś po cassi, włosy wyschnięte. Są boskie. Miekkie błyszczące i tak sypkie, że aż wkurzające Starsznie mi lecą na oczy Nawet końcówki nie są tak po wywijane jak zwykle. Zdjęcia do galerii wrzucę później.

Tylko chyba dałam za dużo cytryny do mieszanki i mi podrażniło trochę skalp. W sumie wyszło, że dałam sok z dwóch cytryn i resztę dopełniłam wodą. Co ewentualnie mogę dać zamiast soku z cytryny, aby zakwasić?
Zrobiłam tak jak w instrukcji, ale chyba coś zrobiłam nie tak, bo się nie wymieszało dokładnie. To znaczy pojawiły się grudki. Przy hennie orzechowy brąz nie miałam tego problemu.
Można zakwasić sokiem z pomarańczy albo grejpfruta
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:07   #3718
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Zrób płukankę Nawet, jeśli kolor miałby się delikatnie wypłukać
Może następnym razem wypróbuj inny sok?
Inny sok albo w ogóle hennę, która nie wymaga zakwaszania, bo z tego co widzę w instrukcji tylko do naturalnej henny kazali dodać cytrynę?

O losie, zawsze coś

Dzięki za pomoc
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:14   #3719
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ariada chyba każda henna potrzebuje zakwaszenia Brązy i czernie się nie zakwasza
Sokiem z grejpfruta, pomarańczy, pewnie można jeszcze czymś innym, ale tylko to zapamiętałam
Nie ma za co
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:35   #3720
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

O to klops będę próbowała najwyżej innych soków, może znajdę taki, który mnie nie podrażni jeszcze godzinka i zmywam, już wcale nie swędzi
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.