Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-01, 20:25   #721
86ewula
Rozeznanie
 
Avatar 86ewula
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 694
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Dotka a mi pasują pajace przez głowę. Zakładam bez body pod spód.

Magda bardzo ładna suknia. Ja miałam falbaniastą. Szyłam u krawcowej z odpinanym całkowicie trenem który był bardzo długi bo nie chciałam podpinanego bo to jednak ciężar. .. po całej nocy czuje się każdy gram

Malwi wszystkiego dobrego Dla Wojtusia nasze chłopaki podobnie rosną. mój Dawidek dziś też ma 8 tygodni i też ważyłam go przy kąpieli to ma 5 180.g a w zeszłym tygodniu 5005g wiec chyba normalny przyrost. Przednio 190g a teraz 175g na tydzień.

Dotka współczuję ,biedny Wituś dobrze że Już macie za sobą. ..

Daisy może niech mąż bierze od ciebie pieluchę z zapachem mleka to się będzie maluszek bezpiecznej czuł ..

A my dziś znów 2h spaceru. Piękna pogoda była u nas. Słońce grzało i było czuć wiosnę !

Mały obudził się o 19. Zjadł na śpiocha 20 minut co mu się nie zdarzało. Przysypiał mi znów na rękach wiec szybko zorganizowałam kąpiel (mąż na siłownię poszedł). Tak się wybudził że się bałam że nie zaśnie a on od razu po kąpieli padł bez cycania znów. .. i śpi już 1,5 h. Ewidentnie kąpiel go relaksuje i wycisza. Super rytuał nam się wyrobił juz.
A jak u was ?

.......
I zapomniałam napisać że Dawid został dziś zapisany do żłobka. Jest na 284 miejscu ;-) ciekawe czy się uda

Edytowane przez 86ewula
Czas edycji: 2016-03-01 o 21:32
86ewula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 20:28   #722
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

z little frog, bawełniana, splot skośno-krzyżowy - tak jak polecałyście. Jak przyjdzie to się w nią zawiąże, żebyście mogły ocenić co zrobiłam źle.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 20:34   #723
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Ua00, ale jaki wzór
I zainwestuj w spotkanie z doradcą
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 20:39   #724
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ua00, ale jaki wzór
I zainwestuj w spotkanie z doradcą
Zapisałam się na te warsztaty z Zawitkowskim i dowiedziałam się, że będzie tam pani od chustowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pol_pm_Chusta-tkana-Little-Frog-Onyks-L-4-6-m--2643_1.jpg (181,0 KB, 15 załadowań)
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 20:40   #725
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Dotka, nawet nie jest sobie wstanie wyobrazić tego badania, dobrze, że już po i wszystko w porządku, za rok kolejne, kurcze to już może być gorzej utrzymać ponad roczne dziecko.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 20:42   #726
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez 86ewula Pokaż wiadomość
Mały obudził się o 19. Zjadł na śpiocha 20 minut co mu się nie zdarzało. Przysypiał mi znów na rękach wiec szybko zorganizowałam kąpiel (mąż na siłownię poszedł). Tak się wybudził że się bałam że nie zaśnie a on od razu po kąpieli padł bez cycania znów. .. i śpi już 1,5 h. Ewidentnie kąpiel go relaksuje i wycisza. Super rytuał nam się wyrobił juz.
A jak u was ?
Moja jest chyba ewenementem bo wydaje mis ię że kąpiel ją rozbudza a nie wycisza kąpaliśmy ja o 19 i szkodnik nie chce zasnąć... a o tej 19 praktycznie na śpiocha ją rozbierałam do kąpieli
Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Zapisałam się na te warsztaty z Zawitkowskim i dowiedziałam się, że będzie tam pani od chustowania
ooo a gdzie te warsztaty? Ja dziś byłam własnie na takim spotkaniu z wiązaniem chust i super będę chustować młodą i będzie spokój jak co to polecam na fb - Trójmiejskie Gadki Szmatki - mają cykliczne spotkania
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 20:51   #727
mojakaren
Zakorzenienie
 
Avatar mojakaren
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 486
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Uaoo jaka wybralas?

Uf Dotka oby jutro te badania Wam sprawnie poszly
Ja jutro walcze z przychodnia i rejestracja do pediatry po skierowanie na to usg mózgu dobrze ze Malego nie musze ze sobą brać



Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
__________________
27 IX 2014

jesteśmy jedno
jedno ze stali

1+1=3
mojakaren jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 21:06   #728
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

viki, w gdańsku te warsztaty w kwietniu. I dzięki na namiar na pewno zajrzę na te gadki szmatki



Mojakaren, wstawiłam zdj
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:28   #729
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Dotka a myslalam dzisiaj o Tobie i Witku, jak po badaniu. Dobrze, ze to juz za Wami.

Uaoo bardzo ladna chusta

Ewula teraz dzieci nie beda juz tak duzo przybierac.

A mnie zgasl piec i nie moge dziada rozpalic na nowo, jeszcze mi sie zapalki skonczyly. Tesknie za ogrzewaniem w bloku :-(
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:28   #730
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Kąpiel była o 20. Myślałam że zaśnie. Dalej leży przy cycku. nie wiem co mu dziś ale w ogóle nie chce z tz zasypiac. Już drugi raz dzisiaj. Boję się następnego tygodnia jak idę na praktykę..
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:30   #731
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

malwi, dziękuję ja nie wiedziałam jaka wybrać czy szarą czy czerwoną padło na szara, bo tz powiedział że będzie do wszystkiego pasowała :P
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 21:32   #732
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
malwi, dziękuję ja nie wiedziałam jaka wybrać czy szarą czy czerwoną padło na szara, bo tz powiedział że będzie do wszystkiego pasowała :P
To moj uzyl argumentu, ze on rozowej nie chce i w takiej chodzic nie bedzie. No to wzielam niebiesko-zielona i co i ani razu nie sprobowal sie zamotac
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:34   #733
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Na moje dziecko szumiś nie działa. Ma ktoś tak?
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:48   #734
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Magda, szumiś to u nas różnie działa - to znaczy jak dziecko jest śpiące i nie może się zdecydować czy spać czy nie, to pomaga. Podobnie jak śpi niespokojnie to też trochę pomaga. Pomaga też uspokoić wyjca ale nie usypia tak od zera sam z siebie. Lepiej działa suszarka albo odkurzacz. Tu zdarza się, że np tz zacznie odkurzać a dziecko nagle znienacka odpływa, ale też zdarza się że odkurzacz się wyłącza a ona z powrotem oczy jak 5 zł.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

A ja też mam wrażenie że kąpiel wcale nas nie wycisza, może i nie pobudza specjalnie - w każdym razie nie sama kąpiel. W wodzie jest spokojna, ale potem osuszanie, ubieranie i inne zabiegi pielęgnacyjne potrafią ją wkurzyć n tyle że się rozbudza :-(
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:55   #735
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Na moje dziecko szumiś nie działa. Ma ktoś tak?
U nas jak u rudej jak nie może się zdecydować i troszkę się kręci to pomoże, z płaczu nie uspokoi i oczu jak 5 zł też nie uśpi.

U mnie już śpi z mężem od 2 godzin, ja przeglądam krzesełka i chyba wstępnie wybrane, torty na chrzest oglądam, zamówiłam tą folię do kosza i chyba jeszcze zamówię uciekającego pieska.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Co do kąpieli to u nas zdecydowanie nie wycisza, a wręcz przeciwnie, przy procesie wycierania i ubierania najczęściej ulice obok go słyszą
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:55   #736
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Na moje dziecko szumiś nie działa. Ma ktoś tak?

ja...ani szumis ani woombie...

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Magda, szumiś to u nas różnie działa - to znaczy jak dziecko jest śpiące i nie może się zdecydować czy spać czy nie, to pomaga. Podobnie jak śpi niespokojnie to też trochę pomaga. Pomaga też uspokoić wyjca ale nie usypia tak od zera sam z siebie. Lepiej działa suszarka albo odkurzacz. Tu zdarza się, że np tz zacznie odkurzać a dziecko nagle znienacka odpływa, ale też zdarza się że odkurzacz się wyłącza a ona z powrotem oczy jak 5 zł.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

A ja też mam wrażenie że kąpiel wcale nas nie wycisza, może i nie pobudza specjalnie - w każdym razie nie sama kąpiel. W wodzie jest spokojna, ale potem osuszanie, ubieranie i inne zabiegi pielęgnacyjne potrafią ją wkurzyć n tyle że się rozbudza :-(
u nas to samo. juz inne zabiegi w ciagu dnia robie ale samo ubieranie ja wkurza i wybudza a teraz wisi od 20 na cycu i nie chce spac...
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 21:59   #737
koktajlowa7
Rozeznanie
 
Avatar koktajlowa7
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 997
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Hej Na koniec dnia. Mam dwie sprawy..

1) Zamówiłam stanik z Alles i super się układa ale ramiączka wychodzą prawie po za ramie i przez to lekko wżynają się w ręke czy to świadczy o za dużej miseczce? Wydaje mi się jak zamówię mniejszy rozmiar to znowu jednak ta miska będzie za mała, a nie wiem czy to zrobi dużą różnicę w rozstawie rąmiączek - jeśli wiecie o co mi chodzi. Każdy model tak ma? Że niewiele im brakuje, aby spaść z ramion?
2) Zamówiłam na allegro osłony na piersi zbierające pokarm. Szybko przyszło super ale przysłali nie to co zamawiałam! Wrr.. Czy można w Polsce wymienić zakup po przez kuriera? Ktoś się orientuje? Czy jedynie listem/paczką?
Muszę do nich napisać co zamierzają z tym zrobić bo to przecież ich wina. Przypuszczam, że napiszą, żebym przyjechała do siedziby bo niby tylko 40 km ale jednak specjalnie zamawiałam to kurierem, żeby się tam nie pchać bo nie mam czasu na to.

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Znalazłam suknie jaką bym chciała tylko czemu taki mały rozmiar http://allegro.pl/przepiekna-suknia-...021937796.html Ah będę szukać w moim rozmiarze mimo że cena przewyższa mój budżet o 200 zł. Ale nie ważne. Jest cudna od małego ze skarbonki pożyczę

---------- Dopisano o 02:18 ---------- Poprzedni post napisano o 02:17 ----------

To ja jutro jadę po warke 0! Walne od razu po karmieniu i będzie ok
Śliczna

Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość
Hej hej my też znowu witamy zimę a pomiędzy wychodzące przebisniegi. Śmiesznie to wygląda

Nasza noc spoczko. Jedno karmienie o 2.30 i spanie do 6 aż tatulek do pracy wstawal

Hariett no to ładnie Was mama zalatwila z tymi kluczami. Zapasowych pewnie nie macie?


Dziewczynki suplementujecie jeszcze wit D i K? Ja daje dopiero od 2 dni i kurde od wczoraj nie mamy kupy...
Tak. Chociaż ostatnio zapomniałam dwa dni ;/

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Bardzo chciałabym do was już aktywnie dołączyć .Czytałam Was po cichu do tej pory w zasadzie od początku ciąży. Jestem styczniową mamusią z 15-go Termin miałam na 20-go ,ale musiałam mieć cesarkę z powodu niewspółmierności. Urodziłam Olusia , waga 3370 g , długość 55 cm. Teraz rośnie i przybiera na potęgę. W pierwszym miesiącu prawie 1,5 kg ) W sumie to się nawet trochę tym martwiliśmy, jak wszystkim na samym początku! Oluś jest pogodnym i miłym chłopcem w dzień, dla gości i u lekarza Noce natomiast są ciężkie- czasami wstaję co 50 minut. Karmimy się tylko cycusiem.

Mam nadzieję ,że uda mi się do Was jakoś przykleić. Bo nie ukrywam, że wielokrotnie czytanie Was rozwiało mi wiele wątpliwości...I naprawdę sporo się dowiedziałam. Teraz bardzo mi brakuje takiego kobiecego wsparcia i " wspólnoty "... Ciągłe wątpliwości czasami spędzaja mi sen z powiek i wiem, że nikt mnie nie zrozumie tak jak wy.
Witaj

Cytat:
Napisane przez kogielmogiel Pokaż wiadomość
Malwi najlepsze życzenia
Jerzyczka super pomysl z slubem. A bedziesz kupować typowo ślubna suknie?
Witaj Daisy.
Moja po K nie ulewa. Właściwie ona ulewa bardzo niewiele.
Dotka kciuki za wizytę.

Czy Wasze dzieci gugaja juz ? Bo moja od kilku dni jak ma humor to tak pięknie gada
Moja nie, przynajmniej nie zauważyłam.

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Dzięki za serdeczne przyjęcie

Teraz siedzę na You Tube i oglądam filmy o prawidłowej technice karmienia piersią...Nie wiedziałam,że robię to źle...Dopiero wczoraj okazało się, że mam sutki jak " szminki" po karmieniu. A tak być nie powinno...Hmm, a miałam konsultację z doradcą laktacyjnym Położna w szpitalu też widziała, że tak mi się sutki zniekształcają. I nic! Niby nic mnie nie boli i wydaje mi się , że mały dobrze chwyta, ale chyba musimy jeszcze nad tym popracować. Być może smoczek nam wcale nie pomogl...Mąż sie uparł. A teraz muszę małego odzywczajać póki nie skorygujemy techniki...No i chyba wybrać się znowu na konsultację...A jak u Was jest z karmieniem? Preferujecie jakieś pozycje ? Wszystko bezproblemowo ? Ja już niestety raz miałam zator ...Pielucha w zębach, płacz z bólu, gorączka ...no i o krok od zrezygnowania piersi. Zwłaszcza, że naciski rodziny były duże.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Dotka,12 tyg. magiczna granicaZ jedej strony juz bym chciala a z drugiej czas tak szybko leci...ze żałuję,ze zaraz te maluszki sie zmienią
Ja mam tego typu problem, że wróciłam na zajęcia i piersi były przyzwyczajone co 1-2 godziny do karmienia, a teraz mam czasem 3-4 godziny przestoju i się robi problem z pokarmem. Ale się nie poddam bo zbyt ważne to dla mnie.

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość


Ja mam usztywniany Alles Mama Kelly fajny jest
Ja też beżowy

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
U nas jak u rudej jak nie może się zdecydować i troszkę się kręci to pomoże, z płaczu nie uspokoi i oczu jak 5 zł też nie uśpi.

U mnie już śpi z mężem od 2 godzin, ja przeglądam krzesełka i chyba wstępnie wybrane, torty na chrzest oglądam, zamówiłam tą folię do kosza i chyba jeszcze zamówię uciekającego pieska.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Co do kąpieli to u nas zdecydowanie nie wycisza, a wręcz przeciwnie, przy procesie wycierania i ubierania najczęściej ulice obok go słyszą
U nas tak samo, o ile sama kąpiel jest ok, rozgląda się i jest cicho. Momentalnie jak ją przeniesiemy na ręcznik i zaczynamy wycierać to jest płacz. Już się staram powoli, delikatnie itp. itd. ale nic to nie daje.
koktajlowa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 22:06   #738
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

co do kapieli, ja dzisiaj ja wykapalam w misce duzej i w duuuuzo cieplejszej wodzie niz zwykle i byla jakas spokojniejsza pozniej, dopiero pod sam koniec ubierania zaczela plakac

myslicie ze w lezaczku tiny love stabilnie polozonym moge polozyc plytke angelcare?
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 22:34   #739
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
z little frog, bawełniana, splot skośno-krzyżowy - tak jak polecałyście. Jak przyjdzie to się w nią zawiąże, żebyście mogły ocenić co zrobiłam źle.
fajna chusta
Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Magda, szumiś to u nas różnie działa - to znaczy jak dziecko jest śpiące i nie może się zdecydować czy spać czy nie, to pomaga. Podobnie jak śpi niespokojnie to też trochę pomaga. Pomaga też uspokoić wyjca ale nie usypia tak od zera sam z siebie. Lepiej działa suszarka albo odkurzacz. Tu zdarza się, że np tz zacznie odkurzać a dziecko nagle znienacka odpływa, ale też zdarza się że odkurzacz się wyłącza a ona z powrotem oczy jak 5 zł.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

A ja też mam wrażenie że kąpiel wcale nas nie wycisza, może i nie pobudza specjalnie - w każdym razie nie sama kąpiel. W wodzie jest spokojna, ale potem osuszanie, ubieranie i inne zabiegi pielęgnacyjne potrafią ją wkurzyć n tyle że się rozbudza :-(
mojego też kąpiel nie wycisza w kąpieli się pluska, a po kąpieli z minuty na minutę traci cierpliwość i jak mu buźkę myje (to już na koniec) to już się zazwyczaj drze wniebogłosy
wycisza go cyc tylko i wyłącznie
Cytat:
Napisane przez koktajlowa7 Pokaż wiadomość
Hej Na koniec dnia. Mam dwie sprawy..

1) Zamówiłam stanik z Alles i super się układa ale ramiączka wychodzą prawie po za ramie i przez to lekko wżynają się w ręke czy to świadczy o za dużej miseczce? Wydaje mi się jak zamówię mniejszy rozmiar to znowu jednak ta miska będzie za mała, a nie wiem czy to zrobi dużą różnicę w rozstawie rąmiączek - jeśli wiecie o co mi chodzi. Każdy model tak ma? Że niewiele im brakuje, aby spaść z ramion?
2) Zamówiłam na allegro osłony na piersi zbierające pokarm. Szybko przyszło super ale przysłali nie to co zamawiałam! Wrr.. Czy można w Polsce wymienić zakup po przez kuriera? Ktoś się orientuje? Czy jedynie listem/paczką?
Muszę do nich napisać co zamierzają z tym zrobić bo to przecież ich wina. Przypuszczam, że napiszą, żebym przyjechała do siedziby bo niby tylko 40 km ale jednak specjalnie zamawiałam to kurierem, żeby się tam nie pchać bo nie mam czasu na to.
co do stanika to skoro masz taki jak ja to mogę powiedzieć ze u mnie sie tak nie układa na pewno, więc to na pewno nie kwestia firmy/modelu, ale nie wiem o czym to może świadczyć ze tak wygląda u Ciebie
Zwrot powinni Ci przyjąć tak jak Tobie będzie wygodnie, bo to ich wina. Moim zdaniem powinni się zgodzić na kuriera ale nie wiem czy są na to jakieś przepisy czy to tylko ich dobra wola by musiała być

Mały zasnął parę minut przed 22 (po wiszeniu mi przez ponad godzinę na cycu), ciekawe o której pobudka będzie
Ja idę spać w każdym razie
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 22:43   #740
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Koktajlowa mi przysłali kilka razy coś przez pomyłkę to w zależności, albo przysłali mi dobrą rzeczy, albo zwracali pieniądze ,a zła rzecz już zostawala u mnie.
Co do stanika nie pomogę.

Baby, a ustawisz na tyle stabilnie , że się nie poruszy? Jeżeli tak to czemu nie.

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2016-03-01 o 22:44
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 23:48   #741
keas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 475
Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

3 razy probowalam cytowac Was i nic z tego nie wyszlo bo maly mi nie pozwolil

Pisalyscie o bolu nadgarstka, mnie nie boli ale za to mnie boli kolano pod kolanem(?) ma ktoras z Was cos takiego?


Cytat:
Napisane przez mojakaren Pokaż wiadomość
a co do bólów nadgrastkow to mi też sie zdarzają podczas karmienia jak trzymam Młodego.

Ahnessy o kurcze trzymaj sie i nie daj chorobie, z tego co kojarze jak mama choruje to dziecko tym bardziej trzeba karmić piersią

Mój TZ z kolei przeziębiony i kaszle, boję się, że Młodego zarazi :/

Dotka masakra z tym badaniem, wyobrażam sobie jakie to okropne patrzeć na taki placz bezczynnie

Uaoo co do chusty to ponoć 4,6 lepsza bo więcej możliwości motania

Mój Jasko też po kąpieli padł i śpi, ja lecę pod prysznic i lokuję się z książką w łóżku

U mnie tz tez przeziebiony na antybiotyku

Dotka jak to dobrze ze juz po badaniu

A ta wasza grupa na f to ta co trzeba kryteria spelnic?
keas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 00:38   #742
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Dotka, nawet nie jest sobie wstanie wyobrazić tego badania, dobrze, że już po i wszystko w porządku, za rok kolejne, kurcze to już może być gorzej utrzymać ponad roczne dziecko.
Nie nie. Jak bedzie mial rok to juz nie badanie dna oka tylko normalna konsultacja i badanie w kierunku ew wad wzroku.
Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Zapisałam się na te warsztaty z Zawitkowskim i dowiedziałam się, że będzie tam pani od chustowania
fajna chusta co do warsztatow to obawiam sie ze nie bedzie tyle czasu zeby Cie pani od podstaw porzadnie nauczyla u nas warsztaty 2,5h a przerobilismy tylko kangurka i troszke kieszonki.

Cytat:
Napisane przez mojakaren Pokaż wiadomość
Uaoo jaka wybralas?

Uf Dotka oby jutro te badania Wam sprawnie poszly
Ja jutro walcze z przychodnia i rejestracja do pediatry po skierowanie na to usg mózgu dobrze ze Malego nie musze ze sobą brać



Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
jednym z plusow mieszkania tu gdsie mieszkam jedt to ze nie ma problemu z lekarzem i zawsze sie dostaniesz i mozna na konkretne terminy sie zapisac. Np u mojej mamy to jest wiszenie od 7 na telefonie i o 7;55 dowiadujesz sie ze nie ma juz bloczkow..

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Moja jest chyba ewenementem bo wydaje mis ię że kąpiel ją rozbudza a nie wycisza kąpaliśmy ja o 19 i szkodnik nie chce zasnąć... a o tej 19 praktycznie na śpiocha ją rozbierałam do kąpieli

ooo a gdzie te warsztaty? Ja dziś byłam własnie na takim spotkaniu z wiązaniem chust i super będę chustować młodą i będzie spokój jak co to polecam na fb - Trójmiejskie Gadki Szmatki - mają cykliczne spotkania
Warsztaty sa w wielu miastsch, pisalam tu o nich - Mama Wie, wejdz na strone
Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
Dotka a myslalam dzisiaj o Tobie i Witku, jak po badaniu. Dobrze, ze to juz za Wami.

Uaoo bardzo ladna chusta

Ewula teraz dzieci nie beda juz tak duzo przybierac.

A mnie zgasl piec i nie moge dziada rozpalic na nowo, jeszcze mi sie zapalki skonczyly. Tesknie za ogrzewaniem w bloku :-(
dlatego u nas ten plus ze mamy piec ale i c.o. i jak nie ma np czasu palic w piecu to kaloryfery puszczamy. Np dzisiaj, bo wrocilismy tak wypluci oboje ze po 21 padlismy.

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
To moj uzyl argumentu, ze on rozowej nie chce i w takiej chodzic nie bedzie. No to wzielam niebiesko-zielona i co i ani razu nie sprobowal sie zamotac
moj tez niby entuzjasta i sie nie mota. Nie ma kiedy. Wraca pozno, obiad itp potem maly nie spi tylko gada, chce sie bawic, zeby go nosic i pokazywac no a potrm kapiel to kiedy go ma motac?

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Na moje dziecko szumiś nie działa. Ma ktoś tak?
u nas szumis raz dziala raz nie. Ostatnio wrocil do lask

Dziecko dalo matce pospac i 4,5h od karmienia sie obudzil a ja 3,5h snu
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 00:43   #743
Jerzyczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Jerzyczka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 570
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

A my walczymy z goraczka(
Jerzyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 01:29   #744
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cos tapatalk zaczal mi szwankowac i nie moglam dobrac sie do watku, pozniej kapiel, zasypianie

Cudowne sa Wasze dzieciaczki naogladalam sie fotek na fb i mezowi pokazywalam Kubus super zagaduje na filmiku no i zaproszenia na chrzciny bardzo ladne, takie delikatne



Malwi, dziekuje za poprowadzenie za reke

Dotka dobrze, ze juz po tym okropnym badaniu wynik niemoglby byc inny jesli za rok nic sie nie zmieni to przestana Was meczyc?

U nas kapiel wycisza, wycieranie rozbudza, pozniej jest masaz wiec znow spokoj i na koniec nerwy przy ubieraniu :P ale rytual chyba zaczal dzialac (oby) bo dzis po kapieli wnioslam dzidka do sypialni i juz na rekach zaczal mi odlatywac bez problemow odlozylam do lozeczka i spal

Jerzyczka, wysoka ta temperatura? biedactwo



My po cycku, przewinieciu i maly juz spi oby jak najdluzej

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 02:54   #745
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Koktajlowa, teraz są chyba takie przepisy, że sprzedawca pokrywa koszty zwrotu, ale to chyba może byc najtańszy możliwy transport czyli np poczta. Coś mi się tak w głowie kołacze.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 03:08   #746
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Jerzyczka bidulek

U nas kąpiel nie wycisza. W wodzie ma oczy jak 5zł i patrzy na nas wzrokiem w stylu 'co tu się dzieje' Potem przy wycieraniu, ubieraniu jest spokój, ale do spania to jej daleko. Dopiero potem dostaje jeść i spać.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 04:26   #747
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie nie. Jak bedzie mial rok to juz nie badanie dna oka tylko normalna konsultacja i badanie w kierunku ew wad wzroku.
fajna chusta co do warsztatow to obawiam sie ze nie bedzie tyle czasu zeby Cie pani od podstaw porzadnie nauczyla u nas warsztaty 2,5h a przerobilismy tylko kangurka i troszke kieszonki.

jednym z plusow mieszkania tu gdsie mieszkam jedt to ze nie ma problemu z lekarzem i zawsze sie dostaniesz i mozna na konkretne terminy sie zapisac. Np u mojej mamy to jest wiszenie od 7 na telefonie i o 7;55 dowiadujesz sie ze nie ma juz bloczkow..


Warsztaty sa w wielu miastsch, pisalam tu o nich - Mama Wie, wejdz na strone
dlatego u nas ten plus ze mamy piec ale i c.o. i jak nie ma np czasu palic w piecu to kaloryfery puszczamy. Np dzisiaj, bo wrocilismy tak wypluci oboje ze po 21 padlismy.

moj tez niby entuzjasta i sie nie mota. Nie ma kiedy. Wraca pozno, obiad itp potem maly nie spi tylko gada, chce sie bawic, zeby go nosic i pokazywac no a potrm kapiel to kiedy go ma motac?

u nas szumis raz dziala raz nie. Ostatnio wrocil do lask

Dziecko dalo matce pospac i 4,5h od karmienia sie obudzil a ja 3,5h snu
Co do nauki chustowania to dokładnie u nas babka była 4 godziny i zdążyliśmy się dwóch wiązań nauczyć z czego tylko jednego naprawdę dobrze

Też się zapisałam na te warsztaty Mama wie, ciekawe czy dam radę pójść





Cytat:
Napisane przez Jerzyczka Pokaż wiadomość
A my walczymy z goraczka(
O rany biedny Kubuś, zdrówka

U nas super spanie, od 22 do 5 spał i to bez żadnego jeczenia w międzyczasie teraz przysypia przy cycu
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 04:35   #748
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Slicznie Konradek spi

My juz po cycu dzis karmienia 22, 1:50, 5:10 nie ma tragedii



Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 04:38   #749
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Jerzyczka Pokaż wiadomość
A my walczymy z goraczka(
Ooojej, 3majcie sie





Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
dlatego u nas ten plus ze mamy piec ale i c.o. i jak nie ma np czasu palic w piecu to kaloryfery puszczamy. Np dzisiaj, bo wrocilismy tak wypluci oboje ze po 21 padlismy.

moj tez niby entuzjasta i sie nie mota. Nie ma kiedy. Wraca pozno, obiad itp potem maly nie spi tylko gada, chce sie bawic, zeby go nosic i pokazywac no a potrm kapiel to kiedy go ma motac?
Normalnie zazdro, tez bym tak chciala.

U nas bylo kilka takich sytuacji, ze mogl sie zamotac, ale stwierdzil Ty to zrob.
Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Malwi, dziekuje za poprowadzenie za reke
Ciesze sie, ze sie udalo
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 05:13   #750
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Jerayczka i jak udało się zbić gorączkę, jak dużą miał?

U nas ciężka noc, dawno tak nie było budził się co 3 godzi, nie wiem czy wyczuwa ze jedziemy. chyba będzie ciężko. Nie wiek jak to będzie bez ostatniej nocnej drzemki ze mną w łóżku
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 14:19:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.