Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-02, 09:23   #811
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Magda w kąpieli wodnej.

Postanowiłam zrobić ciasto. Po cichu liczyłam że zdążę nim znowu królewna zachce jeść. Taaa rozdarla się na sam koniec, tak szybko to jeszcze nie zrobiłam żadnego ciasta

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Casa nie martw się na zapas (tak, wiem że to trudne), ale zwazcie go na szpitalnej i zobaczycie ile wyjdzie.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:24   #812
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Keas jesli dobrze pamietam to w instrukcji mojego podgrzewacza jest ze zamrozone wklada sie do niego i dluzej grzeje ale czy to jest poprawna metoda to nie wiem, nie rozmrazalam jeszcze moich zapasow.

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:33   #813
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Hmmm. Ja bym zamrożone wystawiła jak wszystko na grzejnik a w lecie normalnie na szafkę.. Właśnie myślałam o kąpieli wodnej bo Olce tak wszystko grzalam mimo że mieli ten podgrzewacz do butelek ale nie grzal.
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:40   #814
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Keas - my też rozmrażamy w kąpieli wodnej...I pije mleko takie w temp. pokojowej i mu pasuje.W sumie on chyba wszystko zjadł w każdej formienawet schabowego zjadł, bo to straszny obrzartuch Ale faktycznie sprawdz butelkę. My mamy calmę i to nie jest taka łatwa butelka. Mąż potrafi małego nią super nakarmić , a tesciowa stwierdziła, że to musi być jakaś zepsuta butelka bo mleko nie leci i nie dała rady małego nakarmić. Fajnie mieć próbę wczesniej.

Keas, a jak robisz zapasy mleka na uczelnie? Ja też planuję niedługo wrocic i się głowię , staram się zawsze coś odciągnąć ,ale boję sie laktaktora po nawale i zapaleniu nie chcę mieć nadprodukcji ( nie wiem , czy to uzasadniony lęk ). Hmm, nie wiedziałam, że powrót na studia to będzie takie wyzwanie W ten weekend miałam ostatni egzamin ( ponad 4 h bez karmienia) cycki prawie mi wybuchły, pierwszy raz tak miałam. W ciagu 5 minut ściągnęłam 120 ml ...a mogłabym więcej. I tak mi się cycki rozregulowały ,że dwa dni miałam jak kamienie. Trzeba na uczelnie laktator do torebki Ps. Ale się pochwalę , egzamin napisałam najlepiej na roku !!! Kurde, a w ogole się nie moglam skupic, ciagle myslalam o Olku, karmieniu itd
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:54   #815
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Jerzyczka, wkurzylabym sie na taka nieodpowiedzialnosc:/

Kinga, szerokiej drogi - jedzcie spokojnie.


U nas strasznie, nie spalysmy ani minuty, nie wiem o co chodzi ale mam ochote umrzec.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:58   #816
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
Jerzyczka, wkurzylabym sie na taka nieodpowiedzialnosc:/

Kinga, szerokiej drogi - jedzcie spokojnie.


U nas strasznie, nie spalysmy ani minuty, nie wiem o co chodzi ale mam ochote umrzec.
Jejku, co się stało? Hmm,ja po niektorych nocach tez tak mam...W sumie to tak je oceniam .dobra noc jest wtedy gdy nie mam ochoty się zabić
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:02   #817
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Keas - my też rozmrażamy w kąpieli wodnej...I pije mleko takie w temp. pokojowej i mu pasuje.W sumie on chyba wszystko zjadł w każdej formienawet schabowego zjadł, bo to straszny obrzartuch Ale faktycznie sprawdz butelkę. My mamy calmę i to nie jest taka łatwa butelka. Mąż potrafi małego nią super nakarmić , a tesciowa stwierdziła, że to musi być jakaś zepsuta butelka bo mleko nie leci i nie dała rady małego nakarmić. Fajnie mieć próbę wczesniej.

Keas, a jak robisz zapasy mleka na uczelnie? Ja też planuję niedługo wrocic i się głowię , staram się zawsze coś odciągnąć ,ale boję sie laktaktora po nawale i zapaleniu nie chcę mieć nadprodukcji ( nie wiem , czy to uzasadniony lęk ). Hmm, nie wiedziałam, że powrót na studia to będzie takie wyzwanie W ten weekend miałam ostatni egzamin ( ponad 4 h bez karmienia) cycki prawie mi wybuchły, pierwszy raz tak miałam. W ciagu 5 minut ściągnęłam 120 ml ...a mogłabym więcej. I tak mi się cycki rozregulowały ,że dwa dni miałam jak kamienie. Trzeba na uczelnie laktator do torebki Ps. Ale się pochwalę , egzamin napisałam najlepiej na roku !!! Kurde, a w ogole się nie moglam skupic, ciagle myslalam o Olku, karmieniu itd
To chyba do mnie nie do Keas
Myślałam nad calma ale zdecydowałam się na avent natural. Podobno też tak samo mleko nie leci
Myślę jeździć z tz i małym. Jechać na 4-5 h w międzyczasie jest godzinna przerwa obiadowa więc mogłabym go nakarmić. I zaliczać tylko te ważniejsze wykłady, a pod koniec roku nieobecności będę zaliczać indywidualnie
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 10:02   #818
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Baby co sie dzieje?

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:03   #819
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Gorzej mnie martwią praktyki teraz, ale mam nadzieję że babka zrozumie i będę wpisywać 5 h a będę w przedszkolu np 3
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:06   #820
lune1992
Zadomowienie
 
Avatar lune1992
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 211
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Jezyczka biedny Kubus, zdrowka zycze
czarnula dawno ciasta nie robiłam.Super ze na szybko sie tak udało

Co do przepukliny to mojego meza siosty córka to ma dalej bo do 3 miesiaca ryczała non stop przez refluks. Poprostu ma na wierzchu jakby troche.

Moj wczoraj stekał od 16 do 23 nie spał bo w dzien sie ksiaze wyspał.
Ale nocka super takze wybaczam
__________________
Maleństwo 02.01.2016
lune1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:07   #821
ahnessy
Rozeznanie
 
Avatar ahnessy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 817
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Jerzyczka Pokaż wiadomość
Siostra w piatek do domu przyjechala i ja rozlozyla goraczka i kaszel,bol gardla. Zarazila Mame. I mowie jak krowa na rowie "nie wchodzic do malego,nie dotykac go" to oczywiscie obie musialy wejsc "nic sie nie stanie,na piersi dzieci nie choruja". Gowno tam. Jestem wsciekla. Wieczorem zaczal tak jeczec delikatnie jakby go cos bolalo. Wzielam go na raczki i dziwnie goracy mi sie wydawal. Mial wtedy 38 stopni. Kolo 1 doszedl do prawie 39 i odkaslywal mega nasmiar slinki. Dostal czopek i temperatura ladnie spadla. Ale w gardle charczy,slini sie bardzo. Na szczeacie usmiecha sie,a wieczorem nic.. Jedziemy na 18.30 do pani doktor.
bidulek, kciuki za zdrówko Kubusia

rozumiem cie doskonale my po wnikliwej analizie sytuacji doszlismy do wniosku ze moja babcia i ciocia nas zaraziły. W niedziele bylismy u moich rodziców i one tez przyjechały - nie proszone bo nie chciałam tłumów przy dziecku i potem podejrzanie szybko sie zmyły a ciocia była dosc apatyczna jak na siebie. I sie okazuje ze przed wczoraj wymiotowała moja siostra, wczoraj mój mąż a dzis w nocy moi rodzice - za☠☠☠iscie nieodpowiedzialne podejscie
dobrze ze ja miałam tylko wieczorem lekka goraczke a dzis jest juz dobrze.

A na obiad z racji domowego szpitala niezawodny rosół
ahnessy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 10:12   #822
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Casaa, to nie duza główka, więc pewnie body jakieś dziwne miałaś :P



Magda, w mikrofali sie mleka nie grzeje!



Ja egzaminy wszystkie pozdawałam w styczniu, w każdy weekend tam byłam, najlepsze że jeszcze na dupę nie mogłam usiąść ale dałam radę. Praktyki mam pod koniec roku na szczęście.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:17   #823
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Uaoo, moze inaczej przecisnac bym moze i przecisnela ale nie chcialam wkurzac malego a ponad tydzien temu bez problemow je zakladalam

Ja na praltyki nie musze chodzic bo pracuje w zawodzie wiec przynajmniej to odpada

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:18   #824
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
No nie wiem i tak przecież zapłacze od czasu do czasu, moją czasem trudno uspokoić, a jak bąka chce puścić albo kupę zrobić to też napnie te mięśnie. Facet mówił, że przez 25 lat nie widział żeby te jelitka tam uwięzły. Podobno w ogóle w anglii to się to olewa do 5 roku życia. U nas zabieg robi się już po 1,5. Jak dziecko się już więcej rusza i siada to się to najczęściej zaczyna schodzić.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Casaa ja bym się na razie nie martwiła, właśnie dzieci przybierają czasem nierownomiernie. Najważniejsze że przybiera i czy się w siatce mieści. Teraz się marwisz a zaraz ci zacznie przybierać np kilogram przez 2 tyg ;-)

facet siostry (anglik) ma przepuklinę w pachwinie i do Polski przyjechał się operować bo tam go nie chcieli zoperować, mówili że nie ma po co :/

Cytat:
Napisane przez mojakaren Pokaż wiadomość
Kinga co to za uciekajacy piesek?

Dotka wlasnie dzisiaj od rana wisialam na telefonie jakies 40 minut o też usłyszałam ze brak bloczkow :/ ale i tak lekarz przyjmie wiec ok pojde tam pognic w kolejce

Casaa dziekuje

Ewusia wow ale mialas łaskawa nocke!

Dotka fajnie ze Maly z rana taki komunikatywny i powodzenia na badaniach dzis

Kinga kurcze oby droga Wam dobrze minela częste postoje i dacie rade!

Na obiad jeszcze nie wiem troche pusto mi sie nagle w lodowce zrobiło musze skoczyc po jakies warzywa i upieke z mieskiem i ziemniakami

Jerzyczka biedny Kubus zdrowka i oby obylo sie bez antybiotyku

Daisy moj też uwielbia na brzuszku zawszs pieknie i mocno spi no ale tylko w dzien go tak klade.

Kurcze casaa nie wiem co Ci doradzic z ta waga.. a wazycie sie na normalnej takiej domowej? Bo one sa chyba niezbyt miarodajne

W sumie my tez sie martwimy juz nawet TZ pytal czy to normalne zd Maly taki powazny i praktycznie sie nie usmiecha sporadycznie mu sie zdazy a wydaje mi sie ze my bardzo duzo energii wkladamy w jego zagadywanie i rozweselanie - duzo do niego gadamy, spiewam mu, tancze z nim, TZ go nosi po calym domu, gugamy i wydajemy rozne dziwne dzwieki, zabawiamy zabawkami, puszczamy angielskie piosenki itd.a ten ciagle markotny albo slucha i patrzy tak poważnie skupiony. Eh. ..


Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
moje dziecko też mega poważne, zawsze mi na smutną wygląda

Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Baby co sie dzieje?

Wyslane z Lumia920.
Olivia nie chce powiedzieć ale od 4 dni bardzo mało śpi, no a dzisiejszej nocy w ogóle nie spała, ciągle płacze, całe ciało ma napięte, macha łapkami....
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:19   #825
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
To chyba do mnie nie do Keas
Myślałam nad calma ale zdecydowałam się na avent natural. Podobno też tak samo mleko nie leci
Myślę jeździć z tz i małym. Jechać na 4-5 h w międzyczasie jest godzinna przerwa obiadowa więc mogłabym go nakarmić. I zaliczać tylko te ważniejsze wykłady, a pod koniec roku nieobecności będę zaliczać indywidualnie
Faktycznie,przepraszsm W sumie mi chyba też będzie dowozić małego...ale r h to strasznie długo dla moich cyckow.Chyba ze cos sie zmieni. Też zmierzam chodzic wybiórczo na zajecia.Najgorsze,że mam pracę do napisania.zostały mi 2 rozdzialy.Teraz juz wiem ze w lipcu sie nie obronie A praktyki też jakos zalatwie.Ja na pedagogice mialam super babki od praktyk, jak delikatnie do tego podejdziesz,z wyczuciem to na pewno pojda ci na reke











Cytat:
Napisane przez lune1992 Pokaż wiadomość
Jezyczka biedny Kubus, zdrowka zycze
czarnula dawno ciasta nie robiłam.Super ze na szybko sie tak udało

Co do przepukliny to mojego meza siosty córka to ma dalej bo do 3 miesiaca ryczała non stop przez refluks. Poprostu ma na wierzchu jakby troche.

No u nas tak to wlasnie wyglada.Taki orzeszek laskowy pod pepkiem...

Moj wczoraj stekał od 16 do 23 nie spał bo w dzien sie ksiaze wyspał.
Ale nocka super takze wybaczam
Zamienie się Byleby tylko przesypisc noce😝
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:22   #826
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

czy któraś z was ma matę edukacyjną taką płaską, bez żadnych wiszących rzeczy, i do tego drugą z wiszącymi? jaka jest między nimi różnica, tzn. kiedy powinnam się na jaką zdecydować? bo bardzo podoba mi się np. taka prosta z Ikei, ale nie wiem czy będzie interesująca dla małej.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:28   #827
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
czy któraś z was ma matę edukacyjną taką płaską, bez żadnych wiszących rzeczy, i do tego drugą z wiszącymi? jaka jest między nimi różnica, tzn. kiedy powinnam się na jaką zdecydować? bo bardzo podoba mi się np. taka prosta z Ikei, ale nie wiem czy będzie interesująca dla małej.


Mam obie na razie maly chwile sie skupia na wiszacych, a poki lezac na brzuchu nie bedzie sztywno trzymal glowy i nie bedzie sie na przedramionach podpieral to tej plaskiej nie ma sensu uzywac

Dajesz malej jakies kropelki na brzuszek?
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:31   #828
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

espumisan, ale nie widzę poprawy....tak naprawdę chyba wszystkie możliwe opcje wypróbowałam i bez efektu. wczoraj na chwilę przestała płakać jak jej suszarkę właczyłam ale później od nowa...

ja niby mam oba rodzaje maty od siostry ale ani jedna ani druga mi się nie podobają, mogę skip hopa za 55e kupić (tego z pałąkami, nie płaskiego), ale nie wiem czy jest sens, czy dziecku tak naprawdę robi różnicę jaką ma matę
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:31   #829
kasia01987
Wtajemniczenie
 
Avatar kasia01987
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 925
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez czarnulax Pokaż wiadomość
Magda w kąpieli wodnej.

Postanowiłam zrobić ciasto. Po cichu liczyłam że zdążę nim znowu królewna zachce jeść. Taaa rozdarla się na sam koniec, tak szybko to jeszcze nie zrobiłam żadnego ciasta

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Casa nie martw się na zapas (tak, wiem że to trudne), ale zwazcie go na szpitalnej i zobaczycie ile wyjdzie.
Co upieklas?,
Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Uaoo, moze inaczej przecisnac bym moze i przecisnela ale nie chcialam wkurzac malego a ponad tydzien temu bez problemow je zakladalam

Ja na praltyki nie musze chodzic bo pracuje w zawodzie wiec przynajmniej to odpada

Wyslane z Lumia920.
Mi z pepco ciężko przez głowę bodziAki przechodziły a Darian wyjątkowo nerwowy przy przekładaniu przez głowę
kasia01987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 10:32   #830
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez keas Pokaż wiadomość
My mamy podgrzewacz, a czasami w zagotowanej wodzie w garnku.

A mam pytanie do mam ktore podawaly mleko ktore mialy zamrozone. Najpierw rozmrazalyscie w lodowce i dopiero podgrzewanie czy mozna od razu wlozyc do cieplej nie goracej wody i wtedy podgrzac??
Najlepiej jest najpierw rozmnażać w lodówce ale jak się wcześniej nie wyciągnie to można w podgrzewaczu albo w ciepłej wodzie





Cytat:
Napisane przez czarnulax Pokaż wiadomość
Magda w kąpieli wodnej.

Postanowiłam zrobić ciasto. Po cichu liczyłam że zdążę nim znowu królewna zachce jeść. Taaa rozdarla się na sam koniec, tak szybko to jeszcze nie zrobiłam żadnego ciasta

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Casa nie martw się na zapas (tak, wiem że to trudne), ale zwazcie go na szpitalnej i zobaczycie ile wyjdzie.
za błyskawiczne ciasto






Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Keas - my też rozmrażamy w kąpieli wodnej...I pije mleko takie w temp. pokojowej i mu pasuje.W sumie on chyba wszystko zjadł w każdej formienawet schabowego zjadł, bo to straszny obrzartuch Ale faktycznie sprawdz butelkę. My mamy calmę i to nie jest taka łatwa butelka. Mąż potrafi małego nią super nakarmić , a tesciowa stwierdziła, że to musi być jakaś zepsuta butelka bo mleko nie leci i nie dała rady małego nakarmić. Fajnie mieć próbę wczesniej.

Keas, a jak robisz zapasy mleka na uczelnie? Ja też planuję niedługo wrocic i się głowię , staram się zawsze coś odciągnąć ,ale boję sie laktaktora po nawale i zapaleniu nie chcę mieć nadprodukcji ( nie wiem , czy to uzasadniony lęk ). Hmm, nie wiedziałam, że powrót na studia to będzie takie wyzwanie W ten weekend miałam ostatni egzamin ( ponad 4 h bez karmienia) cycki prawie mi wybuchły, pierwszy raz tak miałam. W ciagu 5 minut ściągnęłam 120 ml ...a mogłabym więcej. I tak mi się cycki rozregulowały ,że dwa dni miałam jak kamienie. Trzeba na uczelnie laktator do torebki Ps. Ale się pochwalę , egzamin napisałam najlepiej na roku !!! Kurde, a w ogole się nie moglam skupic, ciagle myslalam o Olku, karmieniu itd





Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
Jerzyczka, wkurzylabym sie na taka nieodpowiedzialnosc:/

Kinga, szerokiej drogi - jedzcie spokojnie.


U nas strasznie, nie spalysmy ani minuty, nie wiem o co chodzi ale mam ochote umrzec.





Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Casaa, to nie duza główka, więc pewnie body jakieś dziwne miałaś :P



Magda, w mikrofali sie mleka nie grzeje!



Ja egzaminy wszystkie pozdawałam w styczniu, w każdy weekend tam byłam, najlepsze że jeszcze na dupę nie mogłam usiąść ale dałam radę. Praktyki mam pod koniec roku na szczęście.


Pospał chwilę i udało mi się umyć i ubrać śniadanie już jadłam z Młodym na kolanach bo nie chciał się dać odłożyć
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:44   #831
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
espumisan, ale nie widzę poprawy....tak naprawdę chyba wszystkie możliwe opcje wypróbowałam i bez efektu. wczoraj na chwilę przestała płakać jak jej suszarkę właczyłam ale później od nowa...

ja niby mam oba rodzaje maty od siostry ale ani jedna ani druga mi się nie podobają, mogę skip hopa za 55e kupić (tego z pałąkami, nie płaskiego), ale nie wiem czy jest sens, czy dziecku tak naprawdę robi różnicę jaką ma matę


Inne poza espumisanem podawalas? Olivka robi normalne kupy? Nie ma goraczki?

Dla takich dzieciaczkow jak nasze wydaje mi sie, ze lepsza mata z palakiem i zabawkami na nim

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Czarnula za ekspresowe ciasto czym nas na kawie uraczysz? :P

Ewusia za odlozenie Konradka mnie tez to zaraz czeka

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:45   #832
kasia01987
Wtajemniczenie
 
Avatar kasia01987
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 925
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Ja odespalam może pora się ubrać i obiad robić... hmm

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
kasia01987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:45   #833
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Inne poza espumisanem podawalas? Olivka robi normalne kupy? Nie ma goraczki?

Dla takich dzieciaczkow jak nasze wydaje mi sie, ze lepsza mata z palakiem i zabawkami na nim

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Czarnula za ekspresowe ciasto czym nas na kawie uraczysz? :P

Ewusia za odlozenie Konradka mnie tez to zaraz czeka

Wyslane z Lumia920.
tutaj tylko espumisan jest tzn. krople z takim samym składnikiem jak espumisan.
wczoraj jeszcze spróbowaliśmy Blevit jakąś herbatkę na brzuszek, ale nawet jej wypić nie chciała...kupy normalne, tylko strasznie się przy nich pręży, gorączki nie ma. ta ostatnia noc to już naprawdę koszmar, akurat na pierwszy miesiąc taką atrakcję nam zafundowała
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:47   #834
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

meldujemy sie ze zyjemy
czytam Was ale nie mam jak pisac przy karmieniu to ciezko mi jedna reka, a na kompie to sie potem tyle nazbiera do nadrabiania...

u nas nadal zielono-zółte kupy. jutro tydzien jak odstawilam nabial i nic
bylismy wczoraj na bioderkach i niby wszystko ok. mamy klasc na brzuszku w dzien jak najcześciej i na noc szeroko pieluszkowac i za 6tyg kontrola. tylko kurcze nie dostalismy zadnego papierka ze bylismy i nie mam co dac pediatrze. a wy coś dostaliście? bo my tylko paragon
dziś pojechaliśmy na pobranie krwi na bilirubinę i Wojtuś był taki dzielny popłakał trochę ale się nie darł i szybko się uspokoił. miał pobierane z piętki.
a jutro jedziemy na usg przezciemiączkowe.
i na piątek umawiamy sie do pediatry. kurde az sie boje co powie ze nie robilismy pepka fioletem bo oczywiście kikut nadal mamy. chyba juz jako jedyni spirytus widze ze troche pomaga no ale... chyba nie chce odpasc bo jest strasznie głęboko i przez te fałdki brzuszkowe słabo powietrze dochodzi

kurcze wiecei co zrobiłam ostatnio? przyciełam mu paluszek od nogi cążkami bo zle chwyciłam paznokiec ale sie krew lała ale młody nie płakał cale szczęcie.

no i wczoraj i dziś rano przy czyszczeniu noska wyciągnełąm mu babolka z krwią? czy już mam się martwić???

Boże nie ogarniam czasami. zmartwienie za zmartwieniem.

ale najlepszy hit:
wy narzekacie ze dzieci wam nie śpią a mój spi cały czas! no i tez kurde dobrze czy nie dobrze? jak np nakarmie go o 8 to o 9 już tak ziewa i marudzi ze musze lulac do snu.

sorry za znow przydługi post
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:56   #835
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
tutaj tylko espumisan jest tzn. krople z takim samym składnikiem jak espumisan.


wczoraj jeszcze spróbowaliśmy Blevit jakąś herbatkę na brzuszek, ale nawet jej wypić nie chciała...kupy normalne, tylko strasznie się przy nich pręży, gorączki nie ma. ta ostatnia noc to już naprawdę koszmar, akurat na pierwszy miesiąc taką atrakcję nam zafundowała


Moze ogrzewaj brzuszek i masuj, to pomoze uwolnic bączki.

Gratulacje miesiaca



MallaMi niezle z tym kikutem macie ja jeszcze nie bylam na usg wiec Ci nie pomoge

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia01987 Pokaż wiadomość
Ja odespalam może pora się ubrać i obiad robić... hmm

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Po co? Pognij w lozku, a obiad zamow jak tato? Wraca do sil?
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:58   #836
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Odciagnelam 120 ml w jakieś pół godziny mniej więcej. Całkiem zgrabnie nie?

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Ubieram się, jego i trzeba potuptac do apteki i biblioteki :d
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:59   #837
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Baby montana - ja po takiej nocy mialam windi,sab simplex,termofor...itd przez tydz.podawalam sab sim. masowalam brzuszek czesto,kladlam na brzuchu i jest duzo lepiej.Ale nie idealnie...bo maly czesto przy kupce się wybudza,napina sie, prezy itd. Ale podobni to normalnie bo maluszki jak chca zrobic kupke to spinaja zwieracz.Jezczenie wiedza o co chodzi z kupka

MallaMi ja też raz wyciagnelam babolka z krwią...tez sie przestraszylam i teraz jestem ostrozniejsza z aspiratorem.czesciej wietrze,chodzimy na spacery,nawet rozszczelnian okno na nic.A Pan prof.neonatolog-pediatra w ogole mowil zebysmy okno uchylali,ale dla mnie to juz hardcore
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:59   #838
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Odciagnelam 120 ml w jakieś pół godziny mniej więcej


Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 11:02   #839
kasia01987
Wtajemniczenie
 
Avatar kasia01987
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 925
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Moze ogrzewaj brzuszek i masuj, to pomoze uwolnic bączki.

Gratulacje miesiaca



MallaMi niezle z tym kikutem macie ja jeszcze nie bylam na usg wiec Ci nie pomoge

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------





Po co? Pognij w lozku, a obiad zamow jak tato? Wraca do sil?
Nie nie trzeba żyć jakoś^^ ja nie umiem leżeć za długo bezczynnie. Tata wczoraj wieczorem wrócił do domu. Twierdzi ze ok...hmm mama pewnie dziś przyjdzie to się dowiem czegoś więcej.
Dzięki za troskę kochana

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Odciagnelam 120 ml w jakieś pół godziny mniej więcej. Całkiem zgrabnie nie?

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Ubieram się, jego i trzeba potuptac do apteki i biblioteki :d
Ładnie ale pol godziny by mi się nie chciało ja max 10 minut a zazwyczaj 5 i koniec cierpliwości
kasia01987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 11:04   #840
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Kasia i tak nic nie mam do roboty to sobie machalam laktatorem
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 14:19:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.