Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-09, 13:25   #3871
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez uga buga Pokaż wiadomość
a ja jeszcze mam jedno pytanie
złuszczyło mnie (właściwie jestem w trakcie) po 10% toniku
chciałabym używać go codziennie więc postanowiłam, że przejdę na 5%
tylko nie wiem czy mogę się nim smarować teraz od razu czy powinnam poczekać np. tydzień od zejścia skóry (czy jak pisano wcześniej 28 dni)

no nie wiem czy nakładanie nawet słabszego toniku na świeżą skórę to....dobry pomysł?

dzięki za podpowiedź
mnie też złuszczyło okrutnie po toniku i to 5% jak już wcześniej pisałam, zrobiłam sobie teraz przerwę. wczoraj na noc posmarowałam się olejkiem z LHA i nic złego się nie dzieje (miałam chyba 3 dni bez żadnych kwasów). swoją drogą bardzo lubię LHA, jest w miarę delikatny, a skuteczny. ładnie oczyszcza mi pory i zmniejsza przetłuszczanie, a nie ma łuszczenia.
tak myślałam, żeby zrobic tygodniową przerwę od migdała. będę się smarowac tym LHA co drugi dzień dla podtrzymania efektu pomigdałowego
apropo toniku migdałowego 5%, po którym tak strasznie się złuszczyłam-wczoraj robiąc inne mazidła coś mnie tknęło, żeby sprawdzic pH mojego toniku i okazało się, że ma 2-2,5 to chyba za mało czy nie powinnam podwyższyc sodą?? może dlatego tak mnie po nim złuszczało??
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2009-11-09 o 13:28
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 16:15   #3872
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
apropo toniku migdałowego 5%, po którym tak strasznie się złuszczyłam-wczoraj robiąc inne mazidła coś mnie tknęło, żeby sprawdzic pH mojego toniku i okazało się, że ma 2-2,5 to chyba za mało czy nie powinnam podwyższyc sodą?? może dlatego tak mnie po nim złuszczało??
tonik powinień mieć ph 4 . dodaj sody odrobine i sprawdzaj ph , bardzo łatwo jest przesadzić z ilością sody
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 16:24   #3873
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
tonik powinień mieć ph 4 . dodaj sody odrobine i sprawdzaj ph , bardzo łatwo jest przesadzić z ilością sody
tak zrobię, dzięki Natalio
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:25   #3874
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

niech mi ktos pomoze kompletnie nie orientuje sie w tym kalkulatorze -> http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html czy moglby mi ktos oblizyc ile zmiesza kwasu L mlekowego - 80% z woda destylowana aby otrzyma 30% roztwor?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 19:44   #3875
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ten kalkulator faktycznie dziwny, wolę policzyć na piechotę. Żeby uzyskać np. 100 g roztworu kwasu o stężeniu 30% musisz wziąć 37,5 g (około 31,25 ml) kwasu 80% i 62,5 g (62,5 ml) wody destylowanej.
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 20:50   #3876
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zeina Pokaż wiadomość
Ten kalkulator faktycznie dziwny, wolę policzyć na piechotę. Żeby uzyskać np. 100 g roztworu kwasu o stężeniu 30% musisz wziąć 37,5 g (około 31,25 ml) kwasu 80% i 62,5 g (62,5 ml) wody destylowanej.
Zgadza sie wedlug mnie

Chcemy miec 30% czystego kwasu na 100g roztoru czyli 30g substancji, a poniewaz mamy tylko 80% to musimy go wziac 30/0,8=37,5g. Wody za to bierzemy reszte czyli 100-37,5g = 62,5g.

Zeby przeliczyc z g na ml to w wodzie nie zmieniamy nic, a kwas dzielimy przez 1,2g/cm3 czyli wchodzi nam wlasnie te 31,25

Wydaje mi sie, ze ten kalkulator po prostu nie uwzlednia , ze to jest 80% kwas, liczy tak jakbysmy chcialy 30% ale nie 100% kwasy ale po prostu 30% danego "produktu"
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 20:57   #3877
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zeina Pokaż wiadomość
Ten kalkulator faktycznie dziwny, wolę policzyć na piechotę. Żeby uzyskać np. 100 g roztworu kwasu o stężeniu 30% musisz wziąć 37,5 g (około 31,25 ml) kwasu 80% i 62,5 g (62,5 ml) wody destylowanej.
przykro mi ale to wyliczenie jest obciązone dużyyyym błędem

no dziewczyny jak tak na oko robicie peelingi , to już mnie nie dziwi że jedni płaczą że peeling strasznie mocny , a inni że na mnie nie działa
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 21:27   #3878
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Liczyłam tak jak podała Quleczka, teoretycznie nie ma tu błędu, ale pozostaje praktyka, a tej w robieniu peelingów kwasowych nie mam. Napisz proszę Natalio jak to wg. Ciebie powinno wyglądać.
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 21:40   #3879
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
niech mi ktos pomoze kompletnie nie orientuje sie w tym kalkulatorze -> http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html czy moglby mi ktos oblizyc ile zmiesza kwasu L mlekowego - 80% z woda destylowana aby otrzyma 30% roztwor?
Na 100 ml peelingu to bedzie 73.7 ml wody i 26.3 kwasu. Kalkulator uwzglednia, ze kwas L-mlekowy jest 80%.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 22:03   #3880
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

26,3 ml kwasu to 26,3 * 1,2 = 31,56 g. Jeśli dodamy do tego 73,7 g wody to będzie razem 105,26 g. W 31.56g kwasu o stężeniu 80% mamy 0,8 * 31,56 = 25,25 g samego kwasu, co stanowi około 24% całego peelingu (25,25 / 105,26 * 100). Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam, ale z całą pewnością w tym konkretnym przypadku kalkulator nie daje rady
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 22:55   #3881
ona123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[QUOTE=Natalia 1;15165268]nie trzeba prosić , wystarczy przeczytać np. 10-15 stron od końca , a potem wybrać się na zakupy kwasu a nie badziewia

zaczełam czytac od poczatku a nie od konca wątku . reszty nie skomentuje.
ona123456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 23:47   #3882
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ona123456 Pokaż wiadomość

zaczełam czytac od poczatku a nie od konca wątku . reszty nie skomentuje.
Pierwsze 10 stron wystarczy- to podstawa , polecałam koniec forum do czytania , bo wcześniej te kwasy o ktore pytałaś nie byly dostępne i nie ma o nich rzadnej informacji .
Ciesze się że udało mi się cię zmobilizować do czytania to ważne żeby nie zrobic sobie potem krzywdy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 00:32   #3883
ona123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

na ostatnich 20stronach ze wskazowek apropo kw glikolowego jest tylko link do artykulu.. ale w nim nie wyczytalam odpowiedzi.

dziewczyny, moze wy mi odpowiecie?? chodzi mi na ile czasu(czy do uczucia pieczenia?) sie naklada 25% kw. glikolowy i co ile mozna wykonywac zabieg? - chodzi o Brzuch

niby tam czytam ze "Produkty z kwasami aplikujemy maksymalnie jeden raz dziennie." - ale nie piszą jakie stężenie i czy dotyczy to kwasow, tonikow czy czego..... No i te" 25% "to napewno mniejsze stezenie. ..

tez widze ze odradzacie preparaty z allegro - ale skoro kupilam to chce juz skorzystac ile sie da

Edytowane przez ona123456
Czas edycji: 2009-11-11 o 00:33
ona123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 00:55   #3884
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zeina Pokaż wiadomość
Liczyłam tak jak podała Quleczka, teoretycznie nie ma tu błędu, ale pozostaje praktyka, a tej w robieniu peelingów kwasowych nie mam. Napisz proszę Natalio jak to wg. Ciebie powinno wyglądać.

Zgadza się jeśli chcemy wyliczyć stężenie procentowe ze 100% czystego kwasu . Przy kwasie mlekowym , różnice są nie wielkie , więc może krzywdy nie bedzie .Ale , co z kwasem glikolowym . Dostępne stęzenie na Mazidłach to kwas glikolowy 30% . Tam stęzenia toników liczone są nie ze 100 procentowego kwasu , tylko właśnie z 30procentowego kwasu glikolowego . Obliczenie stężenia ze 100% kwasu glikolowego , to byłaby masakra .
Od siebie radze zaczynać od niskich stęzeń , krzywdy nie zrobią , wyższe zawsze zdązymy zrobić , czyli w praktyce licze stęzenie dla kwasu mlekowego 80% , tak jak mam w kalkulatorze .
Wyliczenie przez biała_czekolade jest dobre . To mocny peeling , a jak pali nie to co migdał
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 01:02   #3885
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ona123456 Pokaż wiadomość
na ostatnich 20stronach ze wskazowek apropo kw glikolowego jest tylko link do artykulu.. ale w nim nie wyczytalam odpowiedzi.

dziewczyny, moze wy mi odpowiecie?? chodzi mi na ile czasu(czy do uczucia pieczenia?) sie naklada 25% kw. glikolowy i co ile mozna wykonywac zabieg? - chodzi o Brzuch

niby tam czytam ze "Produkty z kwasami aplikujemy maksymalnie jeden raz dziennie." - ale nie piszą jakie stężenie i czy dotyczy to kwasow, tonikow czy czego..... No i te" 25% "to napewno mniejsze stezenie. ..

tez widze ze odradzacie preparaty z allegro - ale skoro kupilam to chce juz skorzystac ile sie da
Robiłaś 8.11, czyli 3 dni temu. Narazie zupełnie zero reakcji? Trochę mało czasu żeby stwierdzić czy będą efekty.
Dwa tygodnie to za długo - żeby zadziałać na rozstępy musiałabyś co jakiś tydzień-10 dni stosować.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 08:08   #3886
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Zgadza się jeśli chcemy wyliczyć stężenie procentowe ze 100% czystego kwasu . Przy kwasie mlekowym , różnice są nie wielkie , więc może krzywdy nie bedzie .Ale , co z kwasem glikolowym . Dostępne stęzenie na Mazidłach to kwas glikolowy 30% . Tam stęzenia toników liczone są nie ze 100 procentowego kwasu , tylko właśnie z 30procentowego kwasu glikolowego . Obliczenie stężenia ze 100% kwasu glikolowego , to byłaby masakra .
Od siebie radze zaczynać od niskich stęzeń , krzywdy nie zrobią , wyższe zawsze zdązymy zrobić , czyli w praktyce licze stęzenie dla kwasu mlekowego 80% , tak jak mam w kalkulatorze .
Wyliczenie przez biała_czekolade jest dobre . To mocny peeling , a jak pali nie to co migdał
Masz całkowitą rację, zbyt wysokie stężenie kwasu na początek na pewno może zrobić więcej szkody niż pożytku. Tak jak pisałam, nie mam z tym doświadczenia, więc nie wiem od jakich stężeń należy zaczynać. Ale stężenie wpisane z kalkulatora, tak jak to pokazałam wyżej, pozwala otrzymać kwas o stężeniu 24% (może to lepiej dla początkującej osoby, kwas 24% jest w dalszym ciągu bardzo mocny), ale nie jest to na pewno 30%.

Tak jak pisała Quleczka, to właśnie ten kalkulator nie uwzględnia stężeń użytego roztworu, można to łatwo sprawdzić wpisując np. że chcemy otrzymać 50% roztwór z 1% kwasu hialuronowego. Na logikę jest to niemożliwe, trzeba by roztwór kwasu hialuronowego zatężyć zamiast jeszcze dodawać wody. A kalkulator radośnie podaje nam wynik

Edytowane przez Zeina
Czas edycji: 2009-11-11 o 08:45
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 08:55   #3887
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zeina Pokaż wiadomość
Masz całkowitą rację, zbyt wysokie stężenie kwasu na początek na pewno może zrobić więcej szkody niż pożytku. Tak jak pisałam, nie mam z tym doświadczenia, więc nie wiem od jakich stężeń należy zaczynać. Ale stężenie wpisane z kalkulatora, tak jak to pokazałam wyżej, pozwala otrzymać kwas o stężeniu 24% (może to lepiej dla początkującej osoby, kwas 24% jest w dalszym ciągu bardzo mocny), ale nie jest to na pewno 30%.
(...)
Wejdź na receptariusz z mazideł np.:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=66&Itemid=2
Tonik z kwasem mlekowym 10%.
Wpisz do kalkulatora składniki i procenty - kalkulator obliczy dokładnie tak jak jest na mazidłach. Wniosek - to stężenie liczy się właśnie 10% liczy się właśnie z 80% roztworu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 09:03   #3888
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ten tonik nie ma stężenia 10% tylko 8%, na stronie mazideł też jest błąd. Ja rozumiem, że nie macie do mnie zaufania, jestem na forum od niedawna. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z większym autorytetem i umiejący liczyć stężenia roztworów, bo ja się poddaję. Z chemią mam do czynienia "tylko" od 10 lat (najpierw szkoła, potem całe studia i teraz praca).
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 09:12   #3889
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Tu nie chodzi o proste liczenie, ale o to ile się stosuje kwasu do toniku czy peelingu
Ten też chcesz sprawdzić:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=98&Itemid=2 ?
Nie ma sensu podwyższanie tych stężeń, bo to i tak mocne rzeczy.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-11-11 o 09:26
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 10:26   #3890
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie bede wdawac sie w dyskuje o obliczeniach ale pamietajcie, ze na mazidlach tez zdazaja sie bledy. Ja jeden kiedys zauwazylam, napisalam do autorki strony, przyznala mi racje, a blad jak byl tak jest, mimo ze minelo sporo czasu.

Tak wiec tez nie nalezy przyjmowac wszystkiego co tam jest podane bezkrytycznie

Akurat blad nie jest bardzo "bolesny" bo to blad w przeliczeniu kwasu hialuronowego ale jednak

http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2

Kwas ma ciezar wlasciwy 1,01 (a nie 1,1) g/ml, a w przepisie z 4g robi sie 3,6ml czyli jakby bylo podzielone przez 1,1. Powinno byc prawie 4ml.

Jesli chodzi o ten kwas mlekowy 80% to ja tez pomyslalam, ze stezenia gotowych produktow czesto sa podawane jako 30% danego "produktu" czyli juz rozcienczonego kwasu... i nawet probowalam dojsc do tego czy odpowiedz kalkulatora bylaby prawidlowa przy zalozeniu, ze tak liczy...ale jednak nie jest.

Wystarczy wybrac zamiast kwas mlekowy 80%, opcje "inny" i wpisac to samo 1,20 ktore jest przy kwasie mlekowym i wyniki kalkulatora sa dokladnie takie same. Wniosek jest taki, ze nie uwzglednia tego, ze to jest 80%, a nie 100%.

Inna sprawa, ze nawet zakladajac, ze liczy dla 100% to jest minimalny blad bo 30/1.2 to nie jest 26,3. Jesli ktos umie wyjasnic w jakis sposob dokladnie ten kalkulator wyliczyl te 26,3 to chetnie sie dowiem bo naprawde jestem ciekawa.

Poza tym czy uwazacie, ze to jest mylace, ze podaje sie, ze tonik jest np. 10% skoro tak naprawde nie jest to stezenie czystego kwasu tylko akurat danej "wersji produktu" dostepnego gdzies? Przeciez gdyby podawalo sie zawartosc czystego kwasu to byloby jasniej i mozna by uniknac bledow wynikajacych z tego, ze ten kwas mozna kupic w roznych formach w roznych miejscach.

Pozostaje inna kwestia, ze jak dla mnie dla laika to mogliby podawac czy to sa stezenia wagowe czy objetosciowe Na mazidlach sa wagowe ale nie wiem czy tak jest zawsze

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-11 o 10:30
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 10:43   #3891
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Inna sprawa, ze nawet zakladajac, ze liczy dla 100% to jest minimalny blad bo 30/1.2 to nie jest 26,3. Jesli ktos umie wyjasnic w jakis sposob dokladnie ten kalkulator wyliczyl te 26,3 to chetnie sie dowiem bo naprawde jestem ciekawa.
Już wyjaśniam, 30% to właśnie procenty wagowe (ogólnie przyjmuje się, że jeżeli nie zaznaczono inaczej to podano procenty wagowe, pozostaje mieć nadzieję, że na stronach z kosmetycznymi przepisami wiedzą o tej zasadzie). Do kalkulatora wpisujemy ilość produktu w ml, 100 ml to w tym przypadku ~105,26 g (wyliczyłam to parę postów wcześniej). 30% ze 105,26 g to około 31,58 g. Jak to podzielimy na gęstość czyli 1,2 otrzymamy ~26,3 ml.
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 11:43   #3892
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zeina Pokaż wiadomość
Już wyjaśniam, 30% to właśnie procenty wagowe (ogólnie przyjmuje się, że jeżeli nie zaznaczono inaczej to podano procenty wagowe, pozostaje mieć nadzieję, że na stronach z kosmetycznymi przepisami wiedzą o tej zasadzie).
No ja tez mam taka nadzieje

Dzieki za wyjasnienie reszty, faktycznie zapomnialam, ze w tym kalkulatorze jak i wszedzie indziej sa wagowe. "Na piechote" policzylam ok, a zmylil mnie totalny brak gramow w tym kalkulatorze

Tak czy inaczej on ewidentnie liczy 30% danego "produktu" czym by on nie byl, czy to 80% kwasem czy czyms innym. Po prostu czyms o danym ciezarze wlasciwym

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-11 o 11:45
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 11:51   #3893
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja na 10 ml roztowr wlalam 2,6 ml kwasu i 5,1 wody dest....
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:03   #3894
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A ja na 10 ml roztowr wlalam 2,6 ml kwasu i 5,1 wody dest....
no to chyba nie masz 10ml...bo 2,6+5,1 to daje 7,7 ml chyba, ze dodalas cos jeszcze
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:23   #3895
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
no to chyba nie masz 10ml...bo 2,6+5,1 to daje 7,7 ml chyba, ze dodalas cos jeszcze
przepraszam ''z rana'' to mi ciezko myslenie przychodzi mam 10 ml buteleczke w ktorej znajduje sie 7,7 ml roztowru (probowalam te 30 procent uzyskac na podstawie przepisu na tonik z kwasem l mlekowym ze strony mazidel ale znajac siebie wszystko pokrecilam) czy moglabym wiec dowiedziec sie co to ja ukrecilam?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 13:09   #3896
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jak moj gust jakies 38% tego juz 80-procentowego
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 13:50   #3897
zalamana89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam,
forum podczytuję od pewnego czasu. Mam cerę tłustą, trądzik wyleczyłam, ale pozostało mi pełno dziur, przebarwień i blizn na twarzy, która wygląda dosłownie jak sitko stosowałam już lysanel active ale jakos mi nie służył - podrażniał mi twarz tylko. ;/ od ponad miesiąca stosuję peeling migdałowy - 10,15,25, 30 i ostatnio 35% i dosłownie moja twarz jest chyba jakaś oporna;/ nic kompletnie się nie dzieje zero złuszczania ? a przecież 35% to wysokie stężenie. już nie wiem, co mam robić jestem załamana czy może powinnam zacząc stosować peeling glikolowy, lub mlekowy, co możecie mi poradzić na moją oiporną twarz? prosze o -pomoc;(
zalamana89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:00   #3898
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

W ciagu miesiaca wyprobowalas az tyle stezen? To co tydzien coraz wieksze?

Wiesz, to ze nie "liniejesz" to nie zawsze znaczy, ze peeling nie dziala ale moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie

Jesli lysanel cie podraznial to wydaje mi sie, ze kwasy AHA mogly ci zwyczajnie nie sluzyc, one potrafia byc drazniace, a lysanel to mieszanka AHA i BHA (w tym glikolowy, salicylowy i mlekowy bodajze).

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Ta cala dyskusja przypomniala mi, ze mam reszte kwasu migdalowego i pora ja wykorzystac Chcialam zrobic tonik 10-15% ale stwierdzilam, ze nie ma sensu zostawiac odrobiny i wyszlo mi chyba cos powyzej 20% Tak czy inaczej u mnie to na slady po krostkach na ciele, ktore jest znacznie bardziej odporne niz twarz, wiec raczej nie powinno byc problemu Na twarz nie robilabym tak "na oko"
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:28   #3899
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja uzywam kwasu migdalowego o stezeniu 50% od polowy lipca razem z maska rozswietlajaca. Robie sobie taki zabieg raz w tygodniu od polowy lipca, dodam ze nie jestem kosmetyczka, i zamiast pedzla z wachlarzem czy cos takiego uzywam pedzla od farbowania wlosow(oczywiscie czystego). Widze poprawe kondycji skory( a musicie wiedziec, ze leczylam skore roznymi medycznymi specyfikami typu masci plyny i antybiotyki i niestety problem znikal na jakis czas i niestety szybko powracal)Od tygodnia dwoch tyg mam dopiero przerwe w stosowaniu tego kwasu i robie sobie sama maske rozswietlajaca. Kwas spowodowal, ze praktycznie znikly mi stany zapalne skory od czasu do czasu oczywiscie cos sie wydarzy ale na szczescie szybko znika. Teraz zamowilam krem na blizny po tradziku no scar i czekam az mi przyjdzie nie moge sie doczekac!!! Chce miec w koncu ladna buzke i nosic kucyk a nie ciagle w tych rozpuszczonych wlosach latac. Moj chlopak zauwazyl poprawe stanu mojej skory, a on jest dla mnie najszczerszym krytykiem, wiec polecam kwas migdalowy!
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:37   #3900
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

50% co tydzien? moja skora by tego nie zniosla chyba a jakie to ma PH? robisz z sama woda czy z czyms jeszcze?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.