Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 22:47   #1
karo***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 32

Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?


Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Należę do tych bladych osób, które nie lubią swojej karnacji i w związku z tym nie chcą jej podkreślać;-)
Nastał czas kiedy pora rozpocząć poszukiwania odpowiedniego stroju kąpielowego i tu zaczyna się problem. Jaki kolor stroju wybrać? Żeby oczywiście nie potęgował mojej bladości, a wręcz ją trochę ukrył;-)
Wiem, że ktoś może mi poradzić, żebym się opaliła, ale moja skóra bardzo nie lubi słońca i nie chce zamieniać się w brązową/złotą opaleniznę. Z kolei samoopalaczy też za bardzo nie stosuję, bo dają sztuczny efekt.
Czy istnieje jakiś kolor dla mnie? Wiem, że muszę unikać czarnego...
Przy jasnej karnacji (chyba w ciepłym odcieniu) obecnie mam ciemne kasztanowe włosy (tak,żeby łatwiej było sobie wyobrazić).
Pomożecie?

Będę wdzięczna za wszystkie rady.
karo*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 23:00   #2
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Baaaardzo polecam balsam dajacy efekt stopniowej opalenizny vichy. Efekt delikatny a jednoczesnie zadowalajacy. Bardzo naturalny. Ja sama jestem bledziochem i niedawno zuzylam cala butelke-jestem bardzo zadowolona bo wygladam zdrowiej i bardziej swiezo. Ja rowniez nie lubie samoopalaczy wlasnie ze wzgledu na sztuczny efekt i trudnosc w rownomiernym nakladaniu. Przy vichy nie ma tego problemu-mozesz wszystko kontrolowac. Jesli chodzi o kolor stroju to napewno nie powinny to byc wszelkie odcienie niebieskiego, fioletu-bo chyba podkreslaja bladosc. Ale z drugiej strony wedlug mnie mozna ladnie wygladac w niebieskim stroju i jasnej karnacji, tak samo jak i w zoltym, czerwonym-chyba nie ma znaczenia
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 16:19   #3
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Koniecznie unikaj jasnych kolorów (bieli, kremu, błękitu, jasnego różu, pastelowych odcieni).

Powinnaś wybrać kolor który pasuje do Twojego typu urody i takiego stroju kąpielowego szukać.
Weźmy na przykład zielony- myślę, że nawet by pasował do Ciebie. Najważniejsze jest to, że kostium musi być w mocnej, nasyconej zieleni. Żadnych ciemnych odcieni! Unikaj również strażackiej czerwieni, bardzo podkreśla bladość.
Idealne są np. zestawienia różnokolorowe.

Poniżej daję fotki o co mi chodzi:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a056_1.jpg (18,8 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 009d_1.jpg (21,8 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg !BOs81K!CGk~$(KGrHgoOKkUEjlLmTeZqBJv+0c)hOw~~_12.jpg (34,3 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg V271617_661.jpg (39,3 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg len-108-109-i.jpg (22,3 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mo-137-i.jpg (23,8 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lea-141-i.jpg (15,8 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lsp-274-276grn-i.jpg (22,4 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aqua-122-i.jpg (24,8 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 813197-2S.jpg (13,9 KB, 64 załadowań)
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 16:36   #4
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Ja ostatnio widziałam dziewczynę bardzo bladą, z pięknymi rudymi włosami i miała na sobie kostium koloru zielonego, bardzo ładnie wyglądała

Ja sama ma jasna karnację (jestem blondynką) i też się nie opalam bo nie mam po prostu czasu. Wydaje mi się że dobrze wyglądam w kostiumie w kolorze jasno niebieskim.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 22:08   #5
karo***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Dziękuję za Wasze rady. Chyba rzeczywiści postaram się spróbować tego samoopalacza, o którym pisała asik.
SiSleyS, myslałam właśnie o takiej zieleni jaką wkleiłaś, albo o bardziej morskiej/szmaragdowej zieleni.I chyba pójdę w taką kolorystykę. No i nie obędzie się jednak bez sztucznej opalenizny, żeby ludzi na plaży nie straszyć
Pozdrawiam,
k.
karo*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:50   #6
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Koniecznie unikaj jasnych kolorów (bieli, kremu, błękitu, jasnego różu, pastelowych odcieni).

Powinnaś wybrać kolor który pasuje do Twojego typu urody i takiego stroju kąpielowego szukać.
Weźmy na przykład zielony- myślę, że nawet by pasował do Ciebie. Najważniejsze jest to, że kostium musi być w mocnej, nasyconej zieleni. Żadnych ciemnych odcieni! Unikaj również strażackiej czerwieni, bardzo podkreśla bladość.
Idealne są np. zestawienia różnokolorowe.

Poniżej daję fotki o co mi chodzi:
Trochę się nie zgodzę, ja jestem bledziochem i w białym właśnie wyglądam najlepiej bo śnieżnobiałe ubrania ZAWSZE będą jaśniejsze niż nasza skóra Najgorzej jest z czarnym, granatem itp.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 11:24   #7
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Ja mam czerwony kostium. Pięknie prezentuje się na bladej skórze
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 12:06   #8
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

A Ty jesteś zimnym czy ciepłym typem kolorystycznym??? Ja jestem zimnym typem kolorystycznym z bardzo jasną cerą i nigdy nie czułam się źle z białą skórą, trzeba ją tylko umiejętnie podkreślić. Możesz użyć jakiegoś balsamu rozświetlającego, by skóra nabrała blasku. Fajne są kolory kontrastujące ze skórą np. butelkowa zieleń, granat, czerwień, bordo. Możesz pooglądać sobie fotki Dity von Teese, ona fajnie podkreśla swoją jaśniutką skórę. Widzę, że w białym stroju skóra wygląda na bardziej opaloną, a w czerwonym jest jeszcze bardziej biała. Fajny byłby jeansowy kolor stroju.

Znalazłam kilka fotek:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14706dca50cad8.jpg (36,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg asianchick06149f0c5cu5.jpg (47,1 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg asianchick041461393lk4.jpg (33,9 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d372cb63_7102_4e3a_b536_131ce3eb6424.jpg (41,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Emi_Kobayashi_3.jpg (82,1 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reon_kadena_616803.jpg (108,9 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reon_kadena_61678.jpg (116,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reon244.jpg (89,0 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Hitomi_Itoh_12.jpg (67,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Azusa_Yamamoto_5.jpg (101,1 KB, 49 załadowań)
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 13:56   #9
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Trochę się nie zgodzę, ja jestem bledziochem i w białym właśnie wyglądam najlepiej bo śnieżnobiałe ubrania ZAWSZE będą jaśniejsze niż nasza skóra Najgorzej jest z czarnym, granatem itp.
W białym kostiumie osoba o jasnej karnacji wygląda niewyraźnie, po prostu nieciekawie. W każdym innym kolorze jasna skóra prezentuje się lepiej niż w bieli. To moje zdanie.
Zależy też co chcemy osiągnąć- autorka wątku nie chce koloru który będzie podkreślać jej bladość. Co z tego, że biel jest jaśniejsza, trochę śmieszne jest takie tłumaczenie Czerwień też może podkreślać bladość (pisałam o typowej strażackiej), można w niej ładnie wyglądać w zależności od odcienia- oczywiście, wszystko zależy co kto lubi.
Możemy przypadkiem na plaży wyglądać jak biała, zlewająca się plama, albo mieć taki strój który zwróci na siebie uwagę a nie na kolor skóry.

Autorka wątku nie lubi swojej bladości zatem zaproponowałam jej kolory które nie będą jej uwidaczniać. Zatem z czym tu się nie zgadzać?
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-05-07 o 15:03
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 16:59   #10
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Pewnie wszystko jak zawsze zależy od stopnia bladości i ogólnego kolorytu skóry Zresztą, nie ma co uogólniać, najlepiej spróbować
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 17:52   #11
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Pewnie wszystko jak zawsze zależy od stopnia bladości i ogólnego kolorytu skóry Zresztą, nie ma co uogólniać, najlepiej spróbować
Dokładnie
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 21:40   #12
karo***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

SiSleys doskonale zrozumiała mój problem - ukrycie, "zatuszowanie" bladości, a nie jej podkreślenie. Chociaż oczywiście uważam, że podkreślanie też jest fajne, jeśli ktoś jest akurat dumny ze swojego koloru skóry - ja nie jestem

Co do koloru karnacji to podobno jestem średnią jesienią. Tzn. mam ciepłą kolorystykę, aczkolwiek pasują mi też (podobno) niektóre chłodne kolory np. granat.

Strój wybrałam w ciepłym brązowym odcieniu (górę, bo to tankini), natomiast majteczki są koloru łososiowego - tym samym mam ciemniejszy kolor przy twarzy (co sprawia, że nie wyglądam zbyt rozmycie, nie znikam) a jednocześnie mam jaśniejszy akcent na dole, żeby nie było zbyt ponuro.

Dziękuję Wam za wszelkie porady
karo*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:30   #13
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Jaki kolor kostiumu kąpielowego dla bladej skóry?

Ale wiecie, najlepsze jest to że ja naprawdę w białym wyglądam dobrze mimo bladości, z tym że ja jestem taka bardziej żółta niż biała. Blada ale jednak moja skóra ma ciepły odcień

A ten brąz to super pomysł, w sumie też mam taki jeden strój i fajnie się komponuje z bladą cerą (a ja nie lubię na basenie czy gdzieś tam podkreślać bladości - to lubię tylko w zimie i tylko na twarzy )
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.