Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 05:18   #1
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Lightbulb

Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)


Badz piekna za grosze.....( jakie macie sposoby ? )

Zmarszczki


Problem, z którym boryka się każda z nas. Aby zapobiec powstawaniu niechcianych zmarszczek wcale nie trzeba sięgać po najnowsze kremy. Wystarczy codziennie nawilżać twarz, trzymając ją nad miską z parującą wodą. Należy także kilka razy dziennie myć twarz zimną wodą. Doskonałym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest także wywar z szyszek jodły, którym co wieczór przemywamy twarz.
Kurze łapki pod oczami możemy znacznie zmniejszać, jeśli będziemy w nie regularnie wklepywać olejek z awokado. Dodatkowo bardzo skutecznym środkiem odmładzającym są wszelkiego rodzaju maseczki z zastosowaniem jajka, miodu, soku z cytryny, oliwy.

Skóra tłusta

Wiadomo, że każda z nas ma inny rodzaj skóry. Przed laty i z tym problemem radzono sobie doskonale. Na tłustą skórę twarzy i rozszerzone pory dobrze działają okłady z zimnej czarnej herbaty. Doskonałe efekty przynosi przemywanie twarzy octem jabłkowym rozcieńczonym w wodzie (łyżka octu na szklankę wody). Dodatkowo powinno się pić na czczo rozcieńczony ocet jabłkowy. Oczyszcza on skórę i poprawia przemianę materii.
Rozszerzone pory likwiduje maseczka z plastrów świeżego ogórka, który dodatkowo rozjaśnia plamy na skórze.

Szyja

Do zlikwidowania zmarszczek na skórze szyi nie potrzeba wcale głęboko działających kosmetyków. Wystarczy, jeśli co jakiś czas zastosujemy maseczkę z rozgniecionego banana zmieszanego z olejkiem migdałowym. Po nałożeniu papki owijamy szyję gorącą wilgotną ścierką i trzymamy okład około godziny. Oddając się w tym czasie dobrej lekturze, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Wszystkie domowe, niedrogie sposoby pielęgnacji skóry, równie dobrze zdają egzamin w walce ze zmarszczkami i mijającym czasem. Wcale nie musisz mieć najdroższego kremu, żeby skuteczne dbać o urodę. Jednak, kto w dzisiejszych czasach uwierzy sprawdzonym metodom sprzed lat. Teraz zachwyca nas piękna, zadbana twarz modelki, która reklamuje krem. Każda z nas wierzy w działanie tego magicznego kosmetyku, ponieważ chcemy być piękne za wszelką cenę. A szkoda, że nie jesteśmy w stanie przekonać się do babcinych rad. Ile pieniędzy miałybyśmy w kieszeni?
-----

(portal NY)
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 08:44   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Szczerze mówiąc nie widze w tych radach nic odkrywczego
jeśli wgłębiłabyś się w biochemię to zauważysz , że spora częśc osób tu przebywających już dawno temu zbojkotowała przemysł kosmetyczny...używamy tylko tych kremów których nie da się podrobić....

ocet jabłkowy - w wersji na zewnątrz i do wewnątrz to już bylo dziesiątki razy przerabiane na kilku forach...

czy zamieszczając ten post czytałaś przed tem wątki na biochemii?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:37   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Okłady z zimnej, czarnej herbaty? Nie słyszałam..interesujące może wyprobuję, taka taką pije, podkradnę
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:47   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Cytat:
Napisane przez Leo$ Pokaż wiadomość
Wystarczy codziennie nawilżać twarz, trzymając ją nad miską z parującą wodą. Należy także kilka razy dziennie myć twarz zimną wodą.
z tym fragmentem się nie zgodzę. od kiedy to parująca woda nawilża skórę? parówka może co najwyżej rozszerzyć pory i przysporzyć popękanych naczynek. a twarzy nie powinno się myć częściej niż 2 razy dziennie (nie licząc szczególnych przypadków, typu ubabranie się ), gdyż zmywamy warstwę ochronną skóry, może ona stać się bardziej wrażliwa, bardziej się przetłuszczać... natomiast, że dobrze jest myć zimną woda, bo to ujędrnia skórę, to już słyszałam.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:02   #5
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Cytat:
Napisane przez Leo$ Pokaż wiadomość
Badz piekna za grosze.....( jakie macie sposoby ? )

Zmarszczki


Problem, z którym boryka się każda z nas. Aby zapobiec powstawaniu niechcianych zmarszczek wcale nie trzeba sięgać po najnowsze kremy. Wystarczy codziennie nawilżać twarz, trzymając ją nad miską z parującą wodą. Należy także kilka razy dziennie myć twarz zimną wodą. Doskonałym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest także wywar z szyszek jodły, którym co wieczór przemywamy twarz.
Kurze łapki pod oczami możemy znacznie zmniejszać, jeśli będziemy w nie regularnie wklepywać olejek z awokado. Dodatkowo bardzo skutecznym środkiem odmładzającym są wszelkiego rodzaju maseczki z zastosowaniem jajka, miodu, soku z cytryny, oliwy.

Skóra tłusta

Wiadomo, że każda z nas ma inny rodzaj skóry. Przed laty i z tym problemem radzono sobie doskonale. Na tłustą skórę twarzy i rozszerzone pory dobrze działają okłady z zimnej czarnej herbaty. Doskonałe efekty przynosi przemywanie twarzy octem jabłkowym rozcieńczonym w wodzie (łyżka octu na szklankę wody). Dodatkowo powinno się pić na czczo rozcieńczony ocet jabłkowy. Oczyszcza on skórę i poprawia przemianę materii.
Rozszerzone pory likwiduje maseczka z plastrów świeżego ogórka, który dodatkowo rozjaśnia plamy na skórze.

Szyja

Do zlikwidowania zmarszczek na skórze szyi nie potrzeba wcale głęboko działających kosmetyków. Wystarczy, jeśli co jakiś czas zastosujemy maseczkę z rozgniecionego banana zmieszanego z olejkiem migdałowym. Po nałożeniu papki owijamy szyję gorącą wilgotną ścierką i trzymamy okład około godziny. Oddając się w tym czasie dobrej lekturze, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Wszystkie domowe, niedrogie sposoby pielęgnacji skóry, równie dobrze zdają egzamin w walce ze zmarszczkami i mijającym czasem. Wcale nie musisz mieć najdroższego kremu, żeby skuteczne dbać o urodę. Jednak, kto w dzisiejszych czasach uwierzy sprawdzonym metodom sprzed lat. Teraz zachwyca nas piękna, zadbana twarz modelki, która reklamuje krem. Każda z nas wierzy w działanie tego magicznego kosmetyku, ponieważ chcemy być piękne za wszelką cenę. A szkoda, że nie jesteśmy w stanie przekonać się do babcinych rad. Ile pieniędzy miałybyśmy w kieszeni?
-----

(portal NY)
My na biochemii też lubimy być piękne za grosze, nic nowego.

Do powyższych rad należy się jednak odnieść z rozsądkiem:
1. parówka nie służy nawilżeniu skóry.
2. nie należy myć twaryz kilka razy dziennie, poza tym nikt chyba nie zmyje brudu z twarzy sama wodą.
3. czy ten wywar z szyszek jodły ma coś wspólnego z olejkiem pichtowym?
4. olej z awokado do cery suchej jest bardzo polecany. Oliwa nie jest polecana, bo zatyka pory, wysusza skórę.
5. o occie jabłkowym wielokrotnie już była mowa
6. olej migdałwy też polecany jest do pielęgnacji skóry.

Babcine rady, owszem, ale należy dodać do nich naszą aktualną wiedzę biochemiczną.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:34   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
My na biochemii też lubimy być piękne za grosze, nic nowego.

Do powyższych rad należy się jednak odnieść z rozsądkiem:
1. parówka nie służy nawilżeniu skóry.
2. nie należy myć twaryz kilka razy dziennie, poza tym nikt chyba nie zmyje brudu z twarzy sama wodą.
3. czy ten wywar z szyszek jodły ma coś wspólnego z olejkiem pichtowym?
4. olej z awokado do cery suchej jest bardzo polecany. Oliwa nie jest polecana, bo zatyka pory, wysusza skórę.
5. o occie jabłkowym wielokrotnie już była mowa
6. olej migdałwy też polecany jest do pielęgnacji skóry.

Babcine rady, owszem, ale należy dodać do nich naszą aktualną wiedzę biochemiczną.
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!
Tzw. "parówki" to killer dla naczynek. Jak x lat temu chodziłam do kosmetyczki, to zawsze mi nakładała na twarz gorącą ciapę z zielska, a na to albo taką straszliwą elektryczną maskę, co jeszcze podgrzewała, albo właśnie parę dmuchającą z takiego specjalnego "czajnika". Efekt - gęba czerwona, naczynka szlag trafił.
Myślę że sposoby "babcine" opierały się na doświadczeniach i intuicji, a nasze opierają się na wiedzy. Babcie wiedziały, że ocet działa, a my wiemy, DLACZEGO działa.
A ogólnie hasło "piękna za grosze" popieram w całej rozciągłosci
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:51   #7
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Za ocet to i ja sie musze wreszcie wziac
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-14, 16:17   #8
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Za ocet to i ja sie musze wreszcie wziac
I ja też, i ja też, mamę już namówiłam; muszę od niej tylko wydębić kasę na ocet i obie będziemy się tonikować..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 18:19   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
z tym fragmentem się nie zgodzę. od kiedy to parująca woda nawilża skórę? parówka może co najwyżej rozszerzyć pory i przysporzyć popękanych naczynek. a twarzy nie powinno się myć częściej niż 2 razy dziennie (nie licząc szczególnych przypadków, typu ubabranie się ), gdyż zmywamy warstwę ochronną skóry, może ona stać się bardziej wrażliwa, bardziej się przetłuszczać... natomiast, że dobrze jest myć zimną woda, bo to ujędrnia skórę, to już słyszałam.
pewnie ze tak. pielegnacja nie poparta faktami naukowymi.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 20:47   #10
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

CO szkodzi jednym - pomaga drugim.........
-------------------------------------
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 01:11   #11
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

To prawda z miodem i cytryna na skore bez zmarszczek.Mam kolezanke ktora ma 41 lat i zawsze stosowala na twarz maseczke z miodu i cytryny-efekt skora gladka bez jednej zmarszczki-wyglada o 10 lat mlodziej.Musze sprobowac jej sposobu

Natomiast olej z avocado zupelnie na mnie nie dzialal-wysuszyl mi strasznie skore pod oczami.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 12:28   #12
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

A jak się robi taką maseczkę z miodu i cytryny? Jakie są proporcje i sposób użycia? Jestem zainteresowana. Mam dopiero 26 lat to może nie jest za późno
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:53   #13
gosławka
Przyczajenie
 
Avatar gosławka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 11
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Ja również podpinam się pod prośbę o przepis na maseczkę cytrynowo-miodową Czytam i czytam biochemię a na taki przepis sie jeszcze nie natknęlam... ale skoro cytryna to kwas i działa też z tego co mi wiadomo wybielająco to może warto spróbować Z góry dziękuję za odp
gosławka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 13:46   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Ja wiem jedno, nigdy bym czegoś takiego na twarz nie połozyła, bo miód rozszerza naczynka, a stężony sok z cytryny podrażnia buzię, więc byłabym czerwwona jak burak. Poza tym miód może uczulać.
Mój pradziadek miał super cerę , miękka, gładką, bez wielu zmarszczek, a miał prawie sto lat, jak umarł. Był pszczelarzem, pielęgnowął skórę ziołami i produktami pszczelarskimi, kręcił maści, używal propolisu, ale miodu nie kładł wprost na twarz.
Miód poleca się na usta, wtedy stają się odżywione, ale tez lekko zaczerwienione.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:12   #15
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

a mnie miodek szczypie w usta
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:58   #16
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Ja znam dwa przepisy, w których używa się miodu na twarz, ale nie próbowałam jeszcze. Wskazanie dla cery tłustej.

1. 3 łyżki miodu, piana z białka, troche mąki - na 30 min., spłukać letnią wodą
2. łyżeczka miodu, łyżka kwaśnej śmietany, łyżka mąki - 20 min

Obie odżywiają, oczyszczają, pierwsza ściąga.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 19:29   #17
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Moja kolezanka robila tak:trzy lyzeczki miodu mieszala z kilkoma kroplami soku z cytryny(tak na oko pol lyzeczki tego soku bylo)Fakt nie dla kazdego taka maska jest dobra ale na nia dzialala i nawet poleca ja swoim corkom.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 19:41   #18
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

miód podrażnia i często uczula. Kiedyś próbowałam wygładzić tak usta ale spowodował ich większe spierzchnięcie, ponieważ zawiera cukier.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:43   #19
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
miód podrażnia i często uczula. Kiedyś próbowałam wygładzić tak usta ale spowodował ich większe spierzchnięcie, ponieważ zawiera cukier.
To pewnie i mnie podrazni(skora wrazliwa) ale kusi mnie sprobowac.Ta kolezanka ma cere normalna-bardzo sobie chwali tez kosmetyki Olay ktore mnie np strasznie podrazniaja.Jak napisala Leo$-co szkodzi jednym pomaga drugim.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-22, 10:49   #20
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Badz piekna za grosze...(dawno, dawno temu...)

A ja robię taka maseczkę miód+cytryna+drożdze kładę na twarz do wyschcięcia, potem zmywam wodą (najczściej przegotowaną cipła) cera po tej maseczce jest super (mam cerę mieszaną, rozszerzone naczynka na skrzydełkach nosa)
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.