Przedłużenie prawka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-07, 18:30   #1
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Cool

Przedłużenie prawka


Mam czasówkę Niedługo się kończy jej ważność. Wiem, że musze znowu zbadać sobie wzrok i złożyć podanie o nowe prawo jazdy. Dziewczyny tylko ja już tak dawno prawko zdawałam i nie pamiętam skąd ja mam to podanie wziąść Z urzędu, z ośrodka egzaminacyjnego Bo chyba nie muszę znowu egzaminu zdawać...

Ths. za odpowiedz
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 08:58   #2
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Tylko ja muszę przedłużać
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:24   #3
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Przedłużenie prawka

ja tez musze przedluzac, bo jestem krecik, hehe
niestety nie pomoge co bo sama nie mam pojecia gdzie trza isc, ale podlaczam sie do twego pytania
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 12:49   #4
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Przedłużenie prawka

Podłączę się do wątku, bo mnie jedna rzecz nurtuje. Prawko zrobiłam w liceum mając sokoli wzrok. Mam bezterminowe. W międzyczasie oślepłam na studiach i noszę okulary. Czy później w przyszłości (jakiejkolwiek) będę musiała wprowadzić do prawka jakąś adnotację o tych okularach czy prawko zostaje takie jakie jest na amen (oby)?
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:25   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Podłączę się do wątku, bo mnie jedna rzecz nurtuje. Prawko zrobiłam w liceum mając sokoli wzrok. Mam bezterminowe. W międzyczasie oślepłam na studiach i noszę okulary. Czy później w przyszłości (jakiejkolwiek) będę musiała wprowadzić do prawka jakąś adnotację o tych okularach czy prawko zostaje takie jakie jest na amen (oby)?
jak masz bezterminowe to sie nie przejmuj, nawet jak zaczelas nosic okulary.

natomiast slyszalam plotke, ze chca podobno wprowadzic terminowe prawa jazdy dla wszystkich, bo dochodzi do cyrkow kiedy dziadki maja cale zycie prawo jazdy bezterminowe i nawet jezdza jak juz malo co na oczy widza...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:32   #6
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: Przedłużenie prawka

Wniosek trzeba złożyć w Urzędzie wydział Komuikacji chyba. Więc pewnie i tam będzie można dostać wniosek.

I. WYMAGANE DOKUMENTY:
A potrzebne będą Wam:
1. Wniosek
2. Załączniki:
* jedno zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
* orzeczenie lekarskie wystawione przez lekarza uprawnionego do badań kierowców
* kserokopia prawa jazdy
3. Do wglądu:
* dowód osobisty
Opłata:
* za blankiet prawa jazdy - 70, 00 zł.
* i jeszcze za opłaty skarbowe.


Lainwydaje mi się, ze to by był dobry pomysł. Bo rzeczywiście taki dziadek, który prawko zrobił 50 lat temu i ledwo widzi, jeździ bez okularów. Tylko ciekawe jaki by był to okres.
Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 14:45   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Podłączę się do wątku, bo mnie jedna rzecz nurtuje. Prawko zrobiłam w liceum mając sokoli wzrok. Mam bezterminowe. W międzyczasie oślepłam na studiach i noszę okulary. Czy później w przyszłości (jakiejkolwiek) będę musiała wprowadzić do prawka jakąś adnotację o tych okularach czy prawko zostaje takie jakie jest na amen (oby)?
Nie masz się czym martwić Jak masz na czas nieograniczony to masz i sama powinnaś zadbać o to, żeby w okularach prowadzić

A ja muszę co 5 lat badać wzrok No chyba, ze sobie załatwie też na czas nieograniczony...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 14:46   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez Daria_P Pokaż wiadomość
Wniosek trzeba złożyć w Urzędzie wydział Komuikacji chyba. Więc pewnie i tam będzie można dostać wniosek.

I. WYMAGANE DOKUMENTY:
A potrzebne będą Wam:
1. Wniosek
2. Załączniki:
* jedno zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
* orzeczenie lekarskie wystawione przez lekarza uprawnionego do badań kierowców
* kserokopia prawa jazdy
3. Do wglądu:
* dowód osobisty
Opłata:
* za blankiet prawa jazdy - 70, 00 zł.
* i jeszcze za opłaty skarbowe.
Ths

Aż 70 złotych + opłaty skarbowe + lekarz + nowe zdjęcia muszę sobie zrobić = czyli nie zawesoło
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:04   #9
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Przedłużenie prawka

no to bedzie droooga inwestycja, a dupa ze mnie byla, bo wtedy gdy robilam prawko jeszcze dobrze widzialam bez brylkow, a ja na badanie poszlam w okularach... a moja kumpela miala soczewy i -7 na oczach i ma bezterminowo, bo lekarz nie wiedzial ze masz szkla i ze krecik z niej;/
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:11   #10
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
no to bedzie droooga inwestycja, a dupa ze mnie byla, bo wtedy gdy robilam prawko jeszcze dobrze widzialam bez brylkow, a ja na badanie poszlam w okularach... a moja kumpela miala soczewy i -7 na oczach i ma bezterminowo, bo lekarz nie wiedzial ze masz szkla i ze krecik z niej;/
Ja też zamiast wogóle się nie przyznawać, że noszę okulary, bo aż tak źle nie widziałam, to powiedziałam prawdę

A podczas składania podania o przedłużenie trzeba podawać powód Bo zastanawiam się, gdybym teraz dostała zaświadczenie od lekarza, ze mój wzrok jest idealny, a wcześniej byłam krótkowidzem, czy nie było by to podejrzane
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:40   #11
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Nie masz się czym martwić Jak masz na czas nieograniczony to masz i sama powinnaś zadbać o to, żeby w okularach prowadzić
Dbam dbam Czasem już mam wyjeżdżać z osiedlowej uliczki na główną i się wracam, bo "widzę" że nic nie widzę

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jak masz bezterminowe to sie nie przejmuj, nawet jak zaczelas nosic okulary.
Dzięki

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Ja też zamiast wogóle się nie przyznawać, że noszę okulary, bo aż tak źle nie widziałam, to powiedziałam prawdę

A podczas składania podania o przedłużenie trzeba podawać powód Bo zastanawiam się, gdybym teraz dostała zaświadczenie od lekarza, ze mój wzrok jest idealny, a wcześniej byłam krótkowidzem, czy nie było by to podejrzane
Zależy jaką miałaś/masz wadę. Bo np. -7 chyba nie jest łatwo wyleczyć Ale z jakąś mniejszą chyba można spróbować.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-13, 11:45   #12
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Zależy jaką miałaś/masz wadę. Bo np. -7 chyba nie jest łatwo wyleczyć Ale z jakąś mniejszą chyba można spróbować.
Mam -1.5 na prawym i lewym oku No chyba będę próbować i postaram się pójść do jakiegoś polecanego przez znajomych lekarza
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 07:50   #13
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez Daria_P Pokaż wiadomość
Wniosek trzeba złożyć w Urzędzie wydział Komuikacji chyba. Więc pewnie i tam będzie można dostać wniosek.
Potwierdzam Wniosek można odebrać w urzędzie

Ps. Zapłaciłam za badanie 70 zł
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 08:32   #14
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Mam -1.5 na prawym i lewym oku No chyba będę próbować i postaram się pójść do jakiegoś polecanego przez znajomych lekarza
Ja mam prawko bezterminowe. Mam na jednym i drugim oku -2,0. Jak byłam na badaniu to lekarz spytał czy noszę okulary, a ja zgodnie z prawdą (wtedy jeszcze nie wiedziałam, że tak "sypnął" mi się wzrok) powiedziałam, że nie, że tylko mam okulary do komputera. Lekarz kazał mi przeczytać literki z tablicy, udało sie (może dlatego, że wg mnie za blisko wisiała ta tablica).
Na kursie na poczatku miałam trochę problemów bo jeździłam w nocy a wtedy się gorzej widzi, ale po pierwszej jeździe szybko pobiegłam zaopatrzyć się w szkła kontaktowe (jak do dobrze, że mam tatę-okulistę) i problem z widzeniem znikł.
Do tej pory chodzę bez okularów, tylko do komputera, tv czy czytania zakładam okularki z filtrem i tam mam jakieś bardzo delikatne szkła korygujące. Oczywiście za kierownicę bez soczewek bym nie wsiadła
A co do tego, żeby prawo jazdy dostawało się okresowe, to chyba możliwe jest w przypadku osób które teraz otrzymują prawo jazdy, bo jeżeli ktos dostał już bezterminowe to nie można mu tego zabrać, bo to jest sprzeczne z prawem. (było o tym kiedyś głośno)
Starsze osoby mimo, że mają prawka bezterminowo chyba musza w pewnym wieku i tak zrobić badania.

Dzięki waszym wpisom widzę jakie miałam szczęście, że wczesniej nie zbadałam sobie wzroku i nie miałam okularów, bo oczywiście tak jak Wy powiedziałabym o tym fakcie.
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 08:47   #15
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez madziczek Pokaż wiadomość
Dzięki waszym wpisom widzę jakie miałam szczęście, że wczesniej nie zbadałam sobie wzroku i nie miałam okularów, bo oczywiście tak jak Wy powiedziałabym o tym fakcie.
Wielkie szczęście

Ja dostałam na następne 5 latek I jeszcze to badanie dodatkowo mnie zdołowało, bo byłam u okulisty 3 miesiące temu i mam nowe szkła, a jak przyszło mi odczytać literki z tablicy z okularami to bardzo marnie mi to szło I wyszło na to, ze mam za słabe okulary, które wymieniałam 3 miesiące temu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:30   #16
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Przedłużenie prawka

Ja jestem troche wkurzona Moj TZ musi wymienic prawo jazdy. Okazuję się, ze za nowy platik trzeba zapłacic 80 zł, za badania 150 i co najsmieszniejsze poprzednie miał tylko na 2,5 roku . Załamuje mnie perspektywa placenia co 3 lata 250 zł Co zrobić ???

Na jaki najdłuzszy okres moze lekarz wystawic orzeczenie ?? Dodam, ze moj TZ nie ma jakiejs wielkiej wady ma około 2,5 - 3

Jak tu pozniej nie dawac łapówek, jak człowiek zarabia 800 zł a tu jeszcze tyle trzeba płacic
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:47   #17
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Przedłużenie prawka

ja jestem krecik -7,5 i mam bezterminowe. Soczewki to moje drugie oko, co pol roku jestem u okulisty (musze czesciej) i jestem na tyle rozsadna, ze jak widze nie za dobrze za kolko nie siadam. Badanie wzroku na kursie jest, sorry, tak prymitywne, ze masz soczewki i nikt o tymnie wie.
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:54   #18
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Przedłużenie prawka

no tak ale ten kurs był 3 lata temu a teraz nie bedzie sie badał na kursie tylko w medycynie pracy, a te barany specjalnie daja takie orzeczenia, zeby jak najwiecej kasy wyciagnac ehhh
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:36   #19
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
no tak ale ten kurs był 3 lata temu a teraz nie bedzie sie badał na kursie tylko w medycynie pracy, a te barany specjalnie daja takie orzeczenia, zeby jak najwiecej kasy wyciagnac ehhh
Ja mam orzeczenie na 5 lat Nie wiem czemu Twój TZ tylko na 3 dostał. Mimo wszystko perspektywa wymiany prawka co 5 lat mnie przeraża, bo to nie tani interes niestety
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 15:32   #20
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: Przedłużenie prawka

rewelacja...ja muszę też załatwić z prawkiem bo mi się we wrześniu kończy...... już chyba zacznę kasę odkładać i znając życie i lekarzy, znowu dostanę na 5 lat.....przez wadę wzroku
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 15:20   #21
*Justi85*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: lubelskie, Łęczna
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość
rewelacja...ja muszę też załatwić z prawkiem bo mi się we wrześniu kończy...... już chyba zacznę kasę odkładać i znając życie i lekarzy, znowu dostanę na 5 lat.....przez wadę wzroku
Nie martw się. Miałam wydane prawko na 5 lat, ze względu na wadę wzroku i w styczniu kończyła mi się ważność. Poszłam więc w soczewkach do innego lekarza (u którego się już więcej nie pokażę) i powiedziałam, że robię prawko po raz pierwszy. Nawet okulistka mnie zbadała i nie zauwazyła soczewek. I dostałam zaświadczenie że widzę świetnie i mam od miesiąca nowe prawko wydane bezterminowo.
*Justi85* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 16:35   #22
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez *Justi85* Pokaż wiadomość
Nie martw się. Miałam wydane prawko na 5 lat, ze względu na wadę wzroku i w styczniu kończyła mi się ważność. Poszłam więc w soczewkach do innego lekarza (u którego się już więcej nie pokażę) i powiedziałam, że robię prawko po raz pierwszy. Nawet okulistka mnie zbadała i nie zauwazyła soczewek. I dostałam zaświadczenie że widzę świetnie i mam od miesiąca nowe prawko wydane bezterminowo.
hahahah...jak to mogła soczewek nie zauważyć??matko....chyb a sobie też takiego znajdę, co sam niedowidzi a tak poważnie, to zazdroszczę Ci....też chcę bezterminowe bo nie mam aż tak dużej wady wwzroku, która by poważnie wpływała na moje widzenie a poza tym bez okularów lub soczewek nie wsiadam za kierownicę...
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 12:16   #23
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przedłużenie prawka

nie rozumiem.. jak to jest, że jedni dostają bezterminowe a inni terminowe?
Jak tu czytam to widze że reguły nie ma.
Ja mam bezterminowe, a nosze okulary. Pamiętam, ze ktoś mi kiedyś mówił, że to dużo zależy od lekarza który nas bada?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 05:21   #24
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Ja mam bezterminowe, a nosze okulary.
A nosiłaś też przed zrobieniem prawka? Bo ja nie nosiłam i dlatego mam bezterminowe (swoją drogą dobrze że nie każą powtarzać tych badań )
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 05:52   #25
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
(swoją drogą dobrze że nie każą powtarzać tych badań )
No wszystko może się jeszcze zmienić w naszym pięknym kraju
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 07:20   #26
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Przedłużenie prawka

Milka19- ja mialam bardzo podobnie jak Ty- wada -1,5. poszlam do lekarki, i dobrze trafilam, bo napisala cos takiego, ze sie wada nie zmienia i dostalam bezterminowe. trzeba pogadac z lekarzem...
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 09:07   #27
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przedłużenie prawka

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
A nosiłaś też przed zrobieniem prawka? Bo ja nie nosiłam i dlatego mam bezterminowe (swoją drogą dobrze że nie każą powtarzać tych badań )
Nosiłam okulary i w trakcie badania też miałam, żeby móc odczytać literki.
wada tak ok -1
Ale ta lekarka wszystkim dawała bezterminowe :P
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.