Gitara elekrtyczna w kościele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 16:20   #1
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54

Gitara elekrtyczna w kościele


Chciałabym żeby w kościele w części muzycznej na pierwszy plan wysuwała się gitara elektryczna. Może któraś ma namiary na jakiegoś dobrego muzyka? Jak myślicie jak będzie brzmiała w kościelnych murach? Czy nie bedzie zbyt duzego echa?
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:06   #2
bobik77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

Jeśli jest to Kościół Katolicki, to jest bezwzględny zakaz urzywania w czasie Liturgii tego typu instrumentów, ale wiadomo przepisy swoje a życie swoje. Za kaske, to wiadomo..........
bobik77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 09:01   #3
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

Nie wiem, czy za kaske, czy nie. Ale ja już kilka razy uczestniczyłam w liturgii, gdzie gitara elektryczna była używana. Owszem nie była to jakaś mega odjechana solówka, ale było słychać. Jak są jacyś "ludzcy" księża, to nie będą widzieć problemu. Jak dla mnie brzmiało to super, nie było wielkiego echa. Wszystko się jakos tak ładnie 'rozbijało' po murach.
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 20:13   #4
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

Jak dla mnie Kościół to nie miejsce na gitarowe solówki.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 20:33   #5
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

A ja już nie raz byłam na rockowej drodze krzyżowej, gdzie były nie tylko gitary elektryczne, ale i perkusja. Kościół niemalże trząsł się w posadach, ale efekt był niesamowity Nasz proboszcz (po 60tce) zaprasza tych wykonawców co roku w Wielkim Poście i cieszy się to ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży, ale nie tylko. Moim zdaniem chwalić Boga można nawet grając muzykę metalową. Ważne, czy robi się to z sercem, a nie na jakim instrumencie czy za pomocą jakich rytmów. Może w małym drewnianym kościółku akustyka się nie sprawdzi przy gitarze elektrycznej, ale w murowanym kościele jak najbardziej. Wszystko to kwestia dobrego ustawienia wzmacniaczy i przesterów oraz znajomości akustyki danego miejsca - dobrze, żeby muzycy zrobili sobie tam wcześniej próbę, jeśli jeszcze nie grali w danej świątyni. Ogólnie - jestem jak najbardziej "za".
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 22:29   #6
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

Nie planuję nie wiadomo jakich solówek, roznoszących się po całej okolicy. Mam wstępny plan i uważam, że to bardzo delikatna wersja. Ja też uważam, że chwalić Pana można na wiele sposobów. Organista z tamtego kościoła odpada, a same skrzypce to nie moja bajka. Lubię klasykę, ale chciałbym żeby ten ślub był jak najbardziej mój, nieograniczony przez jakiekolwiek konwenanse.
W takim razie mam pytanie do dziewczyn, które miały już doczynienia z tego typu muzyką na ślubie. Poszukuję dobrych muzyków z Warszaway lub okolic. Czy któraś mogłaby kogoś polecić, doradzić gdzie szukać?
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 05:56   #7
szalona2013
Przyczajenie
 
Avatar szalona2013
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 26
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

Cytat:
Napisane przez bobik77 Pokaż wiadomość
Jeśli jest to Kościół Katolicki, to jest bezwzględny zakaz urzywania w czasie Liturgii tego typu instrumentów, ale wiadomo przepisy swoje a życie swoje. Za kaske, to wiadomo..........
Polecam poszukanie czegoś takiego jak msza bitowa - o ile wiem były to lata 70. Do dziś niektóre z tych utworów używane są w kościele jako utwory wykonywane na organach. Nie ma żadnego zakazu używania takich instrumentów.
Sama uczestniczyłam w mszach gdzie była używana perkusja i gitary.
szalona2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 12:35   #8
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Gitara elekrtyczna w kościele

Bardzo mi się podoba Twój pomysł na bardziej zindywidualizowaną muzykę na ślubie
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.