Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-13, 14:44   #1141
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez pppatrysiaczek555 Pokaż wiadomość
Cyclomethicone jest składnikiem warstwy tłuszczowej, podobnie jak squalane.. mimo, że nie ma substancji zapachowych to jednak nadrabia dużą ilością konserwantów co na pewno nie służy skóromproblematycznym, np.atopowej!
Ale czy te konserwanty nie sa na samym koncu (parabeny i EDTA)? Czy sa tu jeszcze jakies inne, wczesniej, ktorych nie wylapalam?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:45   #1142
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: strona - wykaz składników komedogennych

Cytat:
Napisane przez Pitipel Pokaż wiadomość
dostałam ją kiedyś na FU w odpowiedzi na pytanie o składniki komedogenne. Przydaje się!!!

http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm#inglist
strona juz nie istnieje pod tym adresem
bylabym bardzo wdzeczna za zamieszczenie nowego linku

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-31 o 00:17 Powód: Dodanie cytatu ze względu na łączenie wątków
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:07   #1143
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Prosze o pomoc w wykryciu składnika, który może powodować zapychanie. W związku z nadejściem wiosny przestałam stosować locacid i przeszłam na "normalne kremy" na noc. Na dzień uzywałam dotychczas Iwostin solecrin 40+. Nie pojawiały sie żadne niespodzianki. Zmiana wprowadzona w kosmetykach to:

1. Przetostowanie próbni Anthelios Crem o składzie
Skład: Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alkohol Denat., Pentylene Glycol, Octocrylene, Cyclopentasiloxane, Stearic Acid, , Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Ethylhexyl Triazone, Ammonium Polyacrylldimethyltaurami de/Ammonium Polyacrylouldimethyl Taurate, Capryryl Glycol, Cassia Alata Leaf Extract, Disooium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Maltodextrin, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol,Stearyl Alcohol,Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol,Triethanolamin e

2. Próbka kremu na noc Neovadiol o składzie
Skład: aquam glycerin, cyclohexasiloxane, isononyl isononanoate, alcohol denat, prunus armeniaca kernel oil, polysorbate-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, ammonium polyacrylolyldimethyl taurate, BHT, c13-14 isoparaffin, magnesium gluconate, cinnamic acid, disodium EDTA, phloroglucinol trimethyl ether, hydroxypropyl tetrahydropyrantriol, laureth-7, hydrolyzed soy protein, vitreoscilla ferment, xanthan gum, lactobacillus ferment, fagus sylvatica extr., polyacrylamide, acrylates copolymer, methylparaben, phenoxyethanol, propylene glycol, ethylparaben, capryl glycol/caprylyl glycol, isobutylparaben, propylparaben, butylparaben, CI 19140, CI 42090, parfum

3. Dax Cosmetics, Perfecta Age Control 45+ Aktywna Soja, Krem przeciwzmarszczkowy na noc

Skład: aqua, parafin oil, isopropyl myristate, glyceryl stearte, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, caprylic / captic trygliceride, glycine soya, glucose, chondrus crispus, xanthan gum, ammonium acryloyldimethylaurate?VP copolymer, carthamus tinctorius, prunus amyghalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acid, dimethicone, triethanopalamine, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum.


Co może mi szkodzić, zaczęłam alalizować zapychacze i w ostatnim kremie jest chyba najwięcej.
Nic nie działo się po Antheliosie Fondante, który stosowałam w zeszłym roku, ale teraz zmienili skład; nic nie dzieje się po Iwostinie solecrin, który tez ma zapychacze - ale mam świadomość, że miejsce w składzie danego zapychacza tez jest istotne.

Co odstawić? Myślę, że Daxa, jak się uspokoi to spróbuję Antheliosa, którego swoją drogą już kupiłam na wyjazd urlopowy (ps. jeżeli kogoś to interesuje, to donoszę iż doszła przesyłka od sprzedającego z Zakopanego).

Jeżeli może pomóc, będę wdzięczna


bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 18:17   #1144
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Nie bardzo wiem gdzie mogę umieścić to pytanie, miałam zamiar w wątku "Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowaniu", ale tam pisze, że nie wolno prosić o podanie składów, więc pozwolę sobie tutaj.

Interesuje mnie skład podkładu Max Factor - Miracle Touch.
Szukałam na opakowaniu, na stronie producenta, w KWC, w liście zanalizowanych kosmetyków i różnych innych watkach na biochemii. Przekopałam też wiele różnych stron internetowych, bez rezultatu.

Gdyby ktoś był sprytniejszy i udało mu się znaleźć skład tego kosmetyku proszę o umieszczenie go tutaj lub w wątku dot. analizy kosmetyków, bo moja cera jest bardzo skłonna do zapychania i szkoda mi wydać 60 zł na coś co mi zaszkodzi.
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:19   #1145
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Krem pielęgnacyjny hipoalergiczny nivea baby

Skład: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, caprylic/capric triglyceride,
glyceryl stearate, cetyl alcohol,cera microcristallina, dimethicone, maris sal, panthenol, PEG-40, stearate, lanolin alcohol, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, parfum

Bardzo bym prosiła
__________________


tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 11:16   #1146
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Witam
po pierwsze pierwszy raz jestem na biochemii i jestem pod wrażaniem waszej wiedzy
niestety nie mam czasu żeby przekopywać w tej chwili archiwum ale mam nadzieję że niedługo go znajdę bo wasze posty to skarbnica wiedzy

Planuje zakup podkładu i proszę o radę Koniecznie nie zapychającego!!
Do tej pory używałam Chanel Mat Lumiere i wydaje mi się że on jest przyczyną moich ostatnich problemów z cerą, głównie zapchane pory.

Napiszcie kilka propozycji podkładów do cery mieszanej które nie mają składników zapychających
Myślałam może o czymś z Guerlain może Shiseido
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 13:44   #1147
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Witam
po pierwsze pierwszy raz jestem na biochemii i jestem pod wrażaniem waszej wiedzy
Witamy Nową Forumowiczkę , choć ja też nie jestem "starą"
Niestety, w sprawie podkłądów nie pomogę, bo nie używam.

Ja to w zupełnie innej sprawie przeszukałąm forum i kurcze nie mogę znależć nic o (chyba) nowym kremie do twarzy isana med. Byłam ostatnio w rossmamie i tak przelotem zerknęłam na ten krem. Spieszyłam się, więc zerknęłam tylko na początek skłądu i wydawało mi się, że nie znalazłam popularnych zapychaczy, typu isopropyl, parafina itp. Pewności jednak nie mam, więc byłabym bardzo wdzięczna, jeśli ktoś miałby jakieś informacje na temat tego kremu, choć nadzieję mam nikłą, a cena tego mazidła jest przerażająco niska chodzi mi oczywiście o skład tylko pod kątem zapychania.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-03, 12:53   #1148
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: strona - wykaz składników komedogennych

Cytat:
Napisane przez Pitipel Pokaż wiadomość
dostałam ją kiedyś na FU w odpowiedzi na pytanie o składniki komedogenne. Przydaje się!!!
http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm#inglist
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
strona juz nie istnieje pod tym adresem
bylabym bardzo wdzeczna za zamieszczenie nowego linku
podbijam

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-31 o 00:21 Powód: Dodanie cytatów ze względu na łączenie wątków
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 19:31   #1149
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: strona - wykaz składników komedogennych

Chyba o taki spis chodziło:
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:51   #1150
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: strona - wykaz składników komedogennych

Bardzo przydatna strona, tylko zdziwiłam się ,że algi są komedogenne (chyba,że źle to odczytałam) , wydawało mi się,że są odpowiednie dla cery "z problemami"
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 17:00   #1151
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: strona - wykaz składników komedogennych

dzięki za link, dorzucam jeszcze inny-
http://www.geocities.com/mcsworld2000/comedogenic.htm
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-15, 14:47   #1152
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

pora odświeżyć wątek. ;DD

z pytaniem przybyłam.
użyłam nowego kremu i pudru w płynie. i któryś z nich przeraźliwie mnie zapchał! ;o
w kremie z 'podejrzanych składników' tylko :
menthyl lactate
i palmitic acid
czy to wina któregoś z nich? bo nie ma ich w mojej tabelce.

za to w pudrze na drugim miejscu zaraz po wodzie paraffinum liquidum . ktoś pisał, że może to zapychać, ale w tabeli też nie ma . jak to jest z tym składnikiem?

baaardzo prosze o odp. ;D
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:02   #1153
sylaiw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
drażniące składniki w kosmetykach

witam,
przekopujac sie przez cenne info na tym forum natknęłam sie na info o drazniacych , czasem kancerogennych składnikach uzywanych w kosmetykach. o poliacrylamidzie juz było sporo. wyczytałam tez coś o Aluminum Starch Octenylsuccinate oraz Acrylate/Acrylodimethyltaurate copolymer ze rowniez moga byc drazniace jak polyacrylamid-analizujac składy znanych i cenioninych kosmetyków marki La roche Posay spotyka sie te składniki-rozumiem, ze skoro producent umieszcza ten składnik, to normy pewnie tego nie zabraniaja itd, ze tylko dlugotrwale stosownie moze, nie musi byc cancerogenne, jednak nurtuje mnie pytanie, czy kosmetyki z tak dobra opinia powinny miec takie nieładne składniki?chciałabym sie dowiedziec, co na ten temat sadza wizazanki dyponujace wieksza wiedza ode mnie
sylaiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 21:56   #1154
jwjoanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Roszkowice
Wiadomości: 1
Dot.: drażniące składniki w kosmetykach

Witam cie sylaiw,


zajmuje się tematem składników kosmetycznych od jakiegoś czasu i dawno już stwierdziłam, że większość producentów stosuje tanie, łatwo uzyskiwane i przerabiane substancje. Dotyczy to również tzw. renomowanych marek, których reklamy wciąż migają nam przed oczami, czy to w telewizji, czasopismach, na bilbordach.
Szukając alternatywy przyjrzałam się również dokładniej kosmetykom naturalnym i po analizie wielu składów produktów, certyfikatów, które te produkty muszą uzyskać, aby mogły używać określenia „naturalny”, przerzuciłam się całkowicie na produkty naturalne.
Mam duże zaufanie do wielu firm, ale kupując dany kosmetyk, również sprawdzam jego skład.
Wiele substancji w kosmetykach może stanowić problem. Wszystko zależy od tego w jakiej ilości (koncentracji) został zastosowany w danym produkcie i jak często i długo jest on przez ciebie używany.
Co jakiś czas naukowcy odkrywają nowe zagrożenia w substancjach, które dotychczas jeszcze nie były niebezpieczne i zmienia się ich zakres stosowania lub zostają całkowicie skreślone z listy substancji dozwolonych. Dlatego wychodzę z założenia, że lepiej dmuchać na zimne i nie stosować produktów, w skład których wchodzą składniki o podejrzanej opinii.


Jako, że jestem całkowicie ZA stosowaniem kosmetyków naturalnych utworzyłam portal o kosmetyce naturalnej „ZDROWE KOSMETYKI”, gdyż bardzo bym chciała, aby jak najwięcej ludzi mogło dowiedzieć się o alternatywie do kosmetyków konwencjonalnych oraz o ewentualnych niebezpieczeństwach płynących ze stosowania pewnych składników w produktach pielęgnacyjnych.
Zapraszam cię, sylaiw, do odwiedzenia portalu, jeżeli interesuje cię ta problematyka.
jwjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:53   #1155
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: drażniące składniki w kosmetykach

Witajcie
Ostatnio bardzo silnie wysypał mnie puder o tak prostym składzie:

Ingredients: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007).

Sprawdziłam i Titanium Dioxide, Zinc Oxide oraz Iron Oxides należą do bezpiecznych składników. Wobec tego, czy jest możliwe, ze winę za wysyp ponosi Mica? Czy raczej jest to któryć z oxidów?

Będę wdzięczna za pomoc
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 13:25   #1156
Liczi.Aliczi
Przyczajenie
 
Avatar Liczi.Aliczi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Ethylhexyl Stearate

Czy ten składnik jest komedogenny? Czy zapycha pory? Nigdzie nie mogę o nim znaleść. Zawiera go sporo kremów. Prosze o pomoc
Liczi.Aliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 08:16   #1157
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ethylhexyl Stearate

Jest to emulgator, emolient,skladnik natluszczajacy uzywany w mleczkach,masciach,kremac h itd.
http://www.realself.com/ingredient/ethylhexyl-stearate
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 14:39   #1158
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Puk, puk jest ktoś jeszcze tutaj?

Wilhelimino, nie czuję się ekspertem, ale zarówno talc i mica mogą zapychać. Kwestia indywidualna.

Moje pytanie dot. kaolinu, występuje w kremach, maskach, pudrach, ale czy może zapychać? Czy może być potencjalnie komogenny? Mam ochotę na puder mineralny TBS, ale wydaje mi się, że kaolin mi nie sprzyja. Co sądzicie?
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 18:19   #1159
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez imposing Pokaż wiadomość
pora odświeżyć wątek. ;DD

z pytaniem przybyłam.
użyłam nowego kremu i pudru w płynie. i któryś z nich przeraźliwie mnie zapchał! ;o
w kremie z 'podejrzanych składników' tylko :
menthyl lactate
i palmitic acid
czy to wina któregoś z nich? bo nie ma ich w mojej tabelce.

za to w pudrze na drugim miejscu zaraz po wodzie paraffinum liquidum . ktoś pisał, że może to zapychać, ale w tabeli też nie ma . jak to jest z tym składnikiem?

baaardzo prosze o odp. ;D
Jakimś specjalistą nie jestem, ale z własnego doświadczenia- jest pokaźne grono osób, które paraffinum liquidum zapycha i powoduje wysyp. Sama nie mogę używać nawet mleczek do demakijażu z tym składnikiem, mimo że to mleczko przecież jeszcze zmywam. Natomiast kwas palmitynowy w teorii nie jest jakoś bardzo komodogenny, ale może po prostu Twoja cera sie z nim nie lubi i tak reaguje. Spróbuj odstawić najpierw puder i zobaczyć co się będzie działo.

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Witajcie
Ostatnio bardzo silnie wysypał mnie puder o tak prostym składzie:

Ingredients: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007).

Sprawdziłam i Titanium Dioxide, Zinc Oxide oraz Iron Oxides należą do bezpiecznych składników. Wobec tego, czy jest możliwe, ze winę za wysyp ponosi Mica? Czy raczej jest to któryć z oxidów?

Będę wdzięczna za pomoc
Niektóre osoby zwyczajnie nie tolerują dużej ilości tlenków. Używasz minerałów ? Większości cer tlenki służą, ale to kwestia indywidualna, jak zresztą napisała już Mona Lisa. Mica nie powinna powodować wysypu. Lekko zapychać, ewentualnie, ale nie powodowac wysyp. Stawiam na oxidy.

Cytat:
Napisane przez Mona Liza Pokaż wiadomość
Moje pytanie dot. kaolinu, występuje w kremach, maskach, pudrach, ale czy może zapychać? Czy może być potencjalnie komogenny? Mam ochotę na puder mineralny TBS, ale wydaje mi się, że kaolin mi nie sprzyja. Co sądzicie?
Jeśli uważasz, że kaolin Ci nie sprzyja, to nie warto ryzykować. A w kwestii Twojego pytania- tak, może być potencjalnie komodogenny, a nawet powodować wysyp większych niespodzianek. Dla niektórych cer jest po prostu zbyt agresywny.

Mam nadzieję, że nieco Wam pomogłam. Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu własnych 'bezpiecznych' kosmetyków
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 09:19   #1160
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Już wiem.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw

Edytowane przez bebunio
Czas edycji: 2008-10-08 o 14:39
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 10:07   #1161
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Evelinko_r dziękuję za odpowiedź. Zdziwiona jestem tym kaolinem, rekomendowany jest w końcu jako składnik leczniczy. Mnie zapycha nawet maseczka z białej glinki.

Dziewczyny, co radzicie? Mnie zapycha wszystko: parafina, gliceryna, silikony.. Kręcę kosmetyki sama, ale z kolorówką mam duże problemy.
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 10:38   #1162
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Przesunęłam zły watek. Moderatorki fryzjerki prosze o przesunięcie spowrotem na Biochemie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 14:20   #1163
nelka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Jestem nowa na tym forum ale przeczytalam juz je prawie od deski do deski na temat naprawy mojej skory - mieszana, tlusta z pryszczami czesto wyskakujacymi, wagry i zaskorniki, mam juz 30 lat i ciagle sie ludzilam ze to wszystko zniknie ale widze ze nie am mowy.

Juz zamowilam paczke z filtrami Avene 50+, Diacneal, Effaclar K, plyn miceralny i plyn do mycia twarzy Ziaja Calma, poza tym kupilam sobie ostatnio krem Avene HOL i HOR i jest tragedia bo strasznie mnie zapchaly i moja skora wyglada strasznie, czy one kogos tez zapychaja?
Czy LRP hydraphase light mniej zapycha?
Bardzo prosze o pomoc...
nelka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:29   #1164
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez Mona Liza Pokaż wiadomość
Evelinko_r dziękuję za odpowiedź. Zdziwiona jestem tym kaolinem, rekomendowany jest w końcu jako składnik leczniczy. Mnie zapycha nawet maseczka z białej glinki.

Dziewczyny, co radzicie? Mnie zapycha wszystko: parafina, gliceryna, silikony.. Kręcę kosmetyki sama, ale z kolorówką mam duże problemy.
a czego konkretnie z kolorówki ci potrzeba? bardziej coś pudrowego dla matu, niekoniecznie dla krycia, czy raczej coś kryjącego w stylu fluid? mi sporo podkładów szkodziło, ale nie obserwowałam jakiegoś wysypu, tylko zaskórniki i taką burą skórę. wzięłam się więc za nawilżanie i tylko doraźnie stosowałam podkład, który mi większej krzywdy nie robił. ale myślę, że osobom, które wszystko zapycha, nie będzie służył, bo to w sumie treściwy kosmetyk dla wrażliwców (toleriane). myślę, że warto w twojej sytuacji zacisnąć zęby, nie stosować podkładu i skupić się na kuracji (tu polecam wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599 ), a do matowania podobno fajnie się sprawuje puder jedwabny do ciała dr hauschka - bez talku, bez miki, wszelkich silikonów itp. tylko że on jest biały. dziewczyny mieszają go z cynamonem - ja się zastanawiam, czy można by kakao do tego wrzucić

Cytat:
Napisane przez nelka30 Pokaż wiadomość
Jestem nowa na tym forum ale przeczytalam juz je prawie od deski do deski na temat naprawy mojej skory - mieszana, tlusta z pryszczami czesto wyskakujacymi, wagry i zaskorniki, mam juz 30 lat i ciagle sie ludzilam ze to wszystko zniknie ale widze ze nie am mowy.

Juz zamowilam paczke z filtrami Avene 50+, Diacneal, Effaclar K, plyn miceralny i plyn do mycia twarzy Ziaja Calma, poza tym kupilam sobie ostatnio krem Avene HOL i HOR i jest tragedia bo strasznie mnie zapchaly i moja skora wyglada strasznie, czy one kogos tez zapychaja?
Czy LRP hydraphase light mniej zapycha?
Bardzo prosze o pomoc...
uważam, że dobrze robisz stawiając na nawilżanie. w wieku 30 lat (a wg mnie nawet i mając kilkanaście) nie należy leczyć pryszczy przez zasuszanie HOR jest treściwy i jak najbardziej może zapchać, z HOL różnie bywa. jeśli stosowałaś go samego, nie zamiennie z HOR, nie za grubo nakładałaś (wielkość groszka styknie na całą twarz), i mimo wszystko pory się zapychały, skóra protestowała - to odstawić. czy hydraphase legere będzie lepszy? hmm... podejrzany też może być - ale może warto zaryzykować (najlepiej najpierw z próbką).
kosmetyki, które kupiłaś, wprowadzaj oczywiście stopniowo, żeby wiedzieć, co ewentualnie nie sprzyja.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:46   #1165
nelka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
uważam, że dobrze robisz stawiając na nawilżanie. w wieku 30 lat (a wg mnie nawet i mając kilkanaście) nie należy leczyć pryszczy przez zasuszanie HOR jest treściwy i jak najbardziej może zapchać, z HOL różnie bywa. jeśli stosowałaś go samego, nie zamiennie z HOR, nie za grubo nakładałaś (wielkość groszka styknie na całą twarz), i mimo wszystko pory się zapychały, skóra protestowała - to odstawić. czy hydraphase legere będzie lepszy? hmm... podejrzany też może być - ale może warto zaryzykować (najlepiej najpierw z próbką).
kosmetyki, które kupiłaś, wprowadzaj oczywiście stopniowo, żeby wiedzieć, co ewentualnie nie sprzyja.[/quote]

Bardzo dziekuje za odpowiedz Cloche.
Najpierw zaczne od Effacklaru K i potem powoli wprowadze Diacneal. Ale z tym nawilzaniem to nie wiem ktorego kremu mam uzywac skoro Avene HOL mnie zapycha i LRP tez moze hm to nie wiem jaki jeszcze moge zastosowac?
Jezeli chodzi o probki to wogole nie mam do nich dostepu wszystko zamawiam przez internet.
Jakie sa jeszcze inne nawilzacze?
nelka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:37   #1166
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez nelka30 Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje za odpowiedz Cloche.
Najpierw zaczne od Effacklaru K i potem powoli wprowadze Diacneal. Ale z tym nawilzaniem to nie wiem ktorego kremu mam uzywac skoro Avene HOL mnie zapycha i LRP tez moze hm to nie wiem jaki jeszcze moge zastosowac?
Jezeli chodzi o probki to wogole nie mam do nich dostepu wszystko zamawiam przez internet.
Jakie sa jeszcze inne nawilzacze?
teraz nowy jest z LRP hydreane w wersji legere i riche. oba godne uwagi, ale legere oczywiście lżejszy. mi służy, używam już od czerwca, ale nie znajdziesz kremu bez podejrzanych składników. jeśli zapycha wszystko, to wychodzi na to, że nawet powietrze zapychać może. wówczas należy się zastanowić, czy to aby na pewno od kremów, czy może organizm - hormony itp. tak działają... trzeba testować!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 08:44   #1167
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cloche!
Odkąd sama dobieram sobie składniki moich kosmetyków cera znacznie mi się poprawiała, jest wygładzona, ale mimo wszystko chciałabym używać podkładu. Powinnam go używać codziennie (pracuję w biurze), ale to zapewne skończy się wysypem zaskórników (a mam je, odpukać, opanowane). Stosuję puder mineralny Isadory, nie jest najgorzej, denerwuje mnie tylko płaskość jaką nadaje twarzy, czasami tworzy maskę. Poczytam o pudrze dr. hauschki. Dzięki za podpowiedź. Kakao - pomysłowe - ale czy nie jest za ciężkie, poza tym ma dużo tłuszczu, wydaje mi się, że może zapychać.
Pozdrawiam. A>
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 09:38   #1168
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Witam! Czy ten krem może zapychać? Dziękuję za pomoc.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 20:20   #1169
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez Mona Liza Pokaż wiadomość
Cloche!
Odkąd sama dobieram sobie składniki moich kosmetyków cera znacznie mi się poprawiała, jest wygładzona, ale mimo wszystko chciałabym używać podkładu. Powinnam go używać codziennie (pracuję w biurze), ale to zapewne skończy się wysypem zaskórników (a mam je, odpukać, opanowane). Stosuję puder mineralny Isadory, nie jest najgorzej, denerwuje mnie tylko płaskość jaką nadaje twarzy, czasami tworzy maskę. Poczytam o pudrze dr. hauschki. Dzięki za podpowiedź. Kakao - pomysłowe - ale czy nie jest za ciężkie, poza tym ma dużo tłuszczu, wydaje mi się, że może zapychać.
Pozdrawiam. A>
co do kakao to masz rację, jeszcze ciasto by się zrobiło na twarzy... zbyt treściwe to będzie, ale jako maseczka podobno całkiem całkiem
też pracuję w biurze i też muszę wyglądać, dlatego tak prędko z podkładu nie zrezygnowałam. dalej od czasu do czasu stosuję, też mam słabsze chwile - głównie przed okresem. ale jak się da, nakładam tylko puder, aktualnie mam shiseido pureness i jestem do niego pozytywnie nastawiona. pewnie popróbuję jakieś mineralne - ale póki co nie znalazłam mojego koloru (jestem blada, ale nie różowa). jeśli z efektu twojego mineralnego nie jesteś zadowolona, spróbuj coś z innych firm. mimo że składy podobne, to różnią się dodatkami (i wiele z nich czysto mineralna wcale nie jest). ja próbowałam na ręce kilka drogeryjnych - jedne robiły smugi, inne nic nie kryły, albo nabłyszczały, pomarańczowiły, a jeszcze inne efekt dawały pozytywny, ale oczywiście jak dla mnie bladziochy kolorku brak - tego jest tyle, że na pewno cosik znajdziesz. jeśli Isadora cię nie zapycha, to warto pogrzebać w minerałach przyjrzyj się jednak składom, nim coś kupisz, widziałam nawet podkład "mineralny" z dodatkiem parafiny (no tak, toż to "mineral oil" ale mnie nie dość, że zapycha, to jeszcze często powoduje reakcje alergiczne na mojej skórze). pisałaś, że masz ochotę na TBS - tylko ten kaolin ci się nie widzi... a próbowałaś konkretnie tego? bo kaolin w jakimś lepkim kremie a kaolin w sypkim puderku bez zaklejaczy może inaczej działać na skórę... sama mam zamiar się przejść do TBS i popatrzeć na kolorki, może mają co jasnego...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 23:08   #1170
Liczi.Aliczi
Przyczajenie
 
Avatar Liczi.Aliczi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Jaki jest lekki nawilżający krem nie zapychający do 20 zł? Proszę o odpowiedz Drogie Panie
Liczi.Aliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.