Kiedy Polak daje w kosc Polakowi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 16:26   #31
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
a powiedzialo sie tak ktorejs wizazance albo dwom
naprawde? matko i co, udaje sie wtedy kogo? hiszpana? czecha? no bo chyba nie rodowitego anglika?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:28   #32
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
naprawde? matko i co, udaje sie wtedy kogo? hiszpana? czecha? no bo chyba nie rodowitego anglika?

mowi sie"Hi I am human from Earth "
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:30   #33
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
mowi sie"Hi I am human from Earth "
nie powiem ci skad jestem bo sie wstydze. o rety. to jest przykre
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:36   #34
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a kto powiedzial ze sie nie przyznajemy? gdzie?

(a mialam sie nie odzywac w tym watku bo ja nie narzekam na polkow, a to watek do narzekania )
Kilka dziewczyn powiedzialo, ze wola sie nie przyznawac! Ja jak jestem w sklepie i ktos rozmawia po polsku, to wiadomo, ze sie nie wtracam w rozmowe, ale jesli ktos mnie zapyta wprost to nie zmyslam

Ja tam mysle, ze wiecej jest Fajnych Polakow, tylko tych kilku beznadziejnych bardziej sie pamieta, i przezywa

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
naprawde? matko i co, udaje sie wtedy kogo? hiszpana? czecha? no bo chyba nie rodowitego anglika?

Zalezy od akcentu i z kim sie rozmawia! Ja kiedys bylam w barze i dwie Polki kolo mnie stoja , paplaja po polsku Podchodzi Australijczyk, rozmawiaja , smieja sie itd. Po jakims czsie, gdy Australijczyk juz zniknal, podchodzi Polak , a one po polsku ani be ani me Owszem, moze nie chcialy z nim rozmwaiac, ale bez przesady po polsku tez mozna natreta pogonic! ;-)

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
nie powiem ci skad jestem bo sie wstydze. o rety. to jest przykre

Dokladnie! Przykre!
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 17:00   #35
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
a ja wam powiem ( zawsze udzielam sie w watkach o podobnych tematach), ze nie znosze takiego uogolniania. Wiadomo, ze zawsze sie pamieta zle wydarzenia dluzej, niz te dobre. Na pewno spotyaklyscie milych, uczynnych , polakow ktorzy nie zrobili wam kolo tylka! Trafilyscie na kilka osobnikow, ktorzy tak samo by sie zachowali w Polsce ale wcale to nie oznacza, ze wszyscy sa tacy sami. Dodam, ze skoro wiekszosc z was nie przyznaje sie , ze jestescie z Polski to nic dziwnego , ze nie poznajecie fajnych ludzi. A sa tu tacy! Ja poznalam i takich i takich, tych zlosliwych'zuli' olewam z innymi utrzymuje kontakt. Znam cala mase Polakow w Polsce , ktorzy sa swietnymi ludzmi, jesli przyjada za granice beda sie zachowywac przyzwoicie. Jeste, pewna , ze kazda z Was ma sporo znajomych za ktorych mozna poreczyc.
Nawet na tym forum ile nas fajnych, porazdnych osob jest Ale z drugiej strony, czemu nie przyznajecie sie , ze jestescie z Polski? Ja sie tego bodajze nie wstydze, i olewam ludzi ktorzy oceniaja Cie na podstawie pochodzenia.

Nie mowie, ze wszyscy Polacy sa swieci ( co to to nie ) ale wiekszosc z nas zachowuje sie na poziomie. Dziewczyny moze sie jakos w kupe w takim razie zbierzemy i zorganizujemy spotkanie na obczyznie w celach zwlaczania stereotypow o Polakach wsrod Polakow ;-)
wiadomo, ze sa tez fajni ludzie, tylko akurat watek jest o tym, ze Polacy nie zachowuja sie ok wobec swoich rodakow i sie tak zagalopowalysmy w tym, ze faktycznie chyba zapomnialysmy o tym, ze przeciez sa i normalni ludzie
to ja bede pierwsza mialam okazje poznac jednego Polaka, ktory jest w Stanach od praiwe 20 lat i faktycznie byl mily i rozmowialo sie tez z nim ok ale to chyba dlatego ze ja sie lepiej z facetami dogaduje
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 10:52   #36
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
naprawde? matko i co, udaje sie wtedy kogo? hiszpana? czecha? no bo chyba nie rodowitego anglika?
Katakumba To miedzy innymi mi sie zdarzylo sie nie przyznawac... Oczywiscie nie, jesli ktos mnie po polsku zagadnie wprost! Za Czeszke to jeszcze moglabym uchodzic, za Hiszpanke z moimi rudo-blond wlosami to raczej nie bardzo, za Anglielke raczej tez nie, bo ciagle mi zarzucaja francuski akcent (jakim cudem??? przeciez moje poczatki lingwistyczne maja korzenie w slonecznym Utah!) Ale za Dunke - prosze bardzo - mieszkalam w Kopenhadze przez pol roku, studiowalam i robilam badania do pracy magisterskiej. Wiekszosc Dunczykow swietnie gada po angielsku (nawet panie sprzatajace na KVL!), z typem urody sie wpasowuje, Skandynawie znam o tyle o ile, w kazdym skandynawskim i nadbaltyckim kraju bylam - moge udawac

Roxyroxy - masz racje po stokroc! Wlasnie o to mi chodzi - jesli normalni i porzadni ludzie nie afiszuja sie z faktem, ze sa z Polski, to pozostawiamy bycie ambasadorami naszego kraju tym, ktorzy na pewno sa glosni, widoczni i daja sie zauwazyc, niekoniecznie jednak w pozytywny sposob. Po zastanowieniu - chyba musze zmienic podejscie
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 11:55   #37
bertii104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: gdzies daleko ..
Wiadomości: 12
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Ja tez , mialam tu znajomych a nawet byli naszymi przyjaciolmi ,ale dostali to co chcieli i odeszli ,mianowicie otrzymali pomoc iiii ihha .

Przyjechali w ciemno dostali u nas prace
mieszkali w namiocie dostali mieszkanie zalatwiony przez nas
chcieli wolnego ( zwolnic sie kilka godzin ) zawsze dostali no chyba ze bylo na prawde duzo pracy .

zawsze bardzo ladnie prosili i szlismy na reke
chcieli dorywcza prace na te 2 -3 miesiace kiedy u nas jest wolne, nasz znajomy potrzebowal wlasnie na ten czas, czyli dodatkowa prace tez dolstali
wpadali do nas , od tak na kawe ,pogadac spali u nas ,jedli ,
calkiem normalne .

potem wrocili do nas, ale cos zaczeli mowic ze chcieli by tam wrocic, (w tej pracy u naszego znajomego)
..... my wam bardzo dziekujemy, jestesmy wdzieczni za wszytko ale my wolimy tam ( w karawanie mieszkac a u nas mieli mieszkanie ze wszystkim ale ok o )

muze dodac ze wczesniej pracowali u naszego znajomego, ( wtedy jeszcze ich nie znalam ) i tam tez nie chcieli wrocic jak sami mowili bo .....nie chcieli pracowac z tamtymi polakami ,dla mnie wtedy byl nie problem bo mialam znajomych i nawet sama pomagalam wymyslec powod ze nie wroca do niego heh

I w tedy bylismy zli powiedzialam, ze jak macie tak postepowac to juz mozecie odejsc , dzis pakowac sie i czesc ,


Wiecie co jest najlepsze , ze ten znajomy ( pracodawca )do nas mowi ze sie troche obawia ,poniewaz wymyslili sobie ze chca miec dodatkowa prace aby wypelnic luki w miesiacach ,kiedy u niego nie pracuja ,u niego jest tylko kilka miesiecy pracy ,ale jak dostana kontrakt to nie wroca do niego !
bertii104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 12:23   #38
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez bertii104 Pokaż wiadomość
Ja tez , mialam tu znajomych a nawet byli naszymi przyjaciolmi ,ale dostali to co chcieli i odeszli ,mianowicie otrzymali pomoc iiii ihha .

Przyjechali w ciemno dostali u nas prace
mieszkali w namiocie dostali mieszkanie zalatwiony przez nas
chcieli wolnego ( zwolnic sie kilka godzin ) zawsze dostali no chyba ze bylo na prawde duzo pracy .

zawsze bardzo ladnie prosili i szlismy na reke
chcieli dorywcza prace na te 2 -3 miesiace kiedy u nas jest wolne, nasz znajomy potrzebowal wlasnie na ten czas, czyli dodatkowa prace tez dolstali
wpadali do nas , od tak na kawe ,pogadac spali u nas ,jedli ,
calkiem normalne .

potem wrocili do nas, ale cos zaczeli mowic ze chcieli by tam wrocic, (w tej pracy u naszego znajomego)
..... my wam bardzo dziekujemy, jestesmy wdzieczni za wszytko ale my wolimy tam ( w karawanie mieszkac a u nas mieli mieszkanie ze wszystkim ale ok o )

muze dodac ze wczesniej pracowali u naszego znajomego, ( wtedy jeszcze ich nie znalam ) i tam tez nie chcieli wrocic jak sami mowili bo .....nie chcieli pracowac z tamtymi polakami ,dla mnie wtedy byl nie problem bo mialam znajomych i nawet sama pomagalam wymyslec powod ze nie wroca do niego heh

I w tedy bylismy zli powiedzialam, ze jak macie tak postepowac to juz mozecie odejsc , dzis pakowac sie i czesc ,


Wiecie co jest najlepsze , ze ten znajomy ( pracodawca )do nas mowi ze sie troche obawia ,poniewaz wymyslili sobie ze chca miec dodatkowa prace aby wypelnic luki w miesiacach ,kiedy u niego nie pracuja ,u niego jest tylko kilka miesiecy pracy ,ale jak dostana kontrakt to nie wroca do niego !
najbardziej nieczytelna wypowiedz jaka na wizazu widzialam.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 15:11   #39
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
najbardziej nieczytelna wypowiedz jaka na wizazu widzialam.
hehe fakt, trudno troche zrozumiec
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:49   #40
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

To wszystko jest kwestia charkteru i to nie ma znaczenia czy Polak, czy Litwin czy Francuz... Sa ludzie normalni i sa Ci , za których nam wstyd. To normalna kolej rzeczy żyjąc w społeczenstwie. Tego zjawiska nie da sie wyeliminowc!
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 19:09   #41
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
Ja pracowałam w Austrii w gospodarstwie agroturystycznym, gdy powiedziałam, że nie piję alkoholu wszyscy powiedzieli, że będą musieli zmienić zdanie o Polakach... Poza tym byli zdania, że Polacy dobrze pracują i raczej byli zadowoleni...
U mnie tu w Irladnii tak samo myślą o polakach, że lubią sobie wypić
A ja myślę, że my mamy mocniejsze głowy a poza tym pijemy tylko w weekendy lub gdy mamy wolne a oni codziennie Pracowałam w barze, więc wiem a co do irlandek to wogóle żal mi ich i jak się zachowują jeszcze tak pijanych dziewczyn nigdzie nie widziałam po prostu masakra one wogóle siebie nie szanują a polki jeszcze nie widziałam takiej pijanej żeby się przewracała

co do pracowitości to tak samo irlandczycy myślą o polakach, że jesteśmy pracowici i są zadowoleni z naszej pracy

Cytat:
Napisane przez bertii104 Pokaż wiadomość
Wpadla mi taki mysl ,czy macie tu jakichs znajomych ,przyjaciol z kim sie widujecie czesciej i im ufacie ?
My mamy kilkoro znajomych ale jeszcze takich co się z nimi w Polsce przyjaźniliśmy znajomi z dzieciństwa
a tu poznaliśmy też w pracy i muszę przyznać, że to sami normalni ludzie
czasami spotykamy się na jakiejś imprezce lub dziewczyny na kawkę, a chlopacy na mecz np. tak samo jak w Polsce
sama osobiście nie miałam do czynienia z jakimiś "burakami" ale wiem, że nie brakuje tu takich a podejrzane typy omijam z daleka

a i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby ktoś się wstydził, że jest polakiem lub to ukrywał


Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
najbardziej nieczytelna wypowiedz jaka na wizazu widzialam.
fakt ciężko skumać

pozdrowionka dla wszystkich emigrantek
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 19:11   #42
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
To wszystko jest kwestia charkteru i to nie ma znaczenia czy Polak, czy Litwin czy Francuz... Sa ludzie normalni i sa Ci , za których nam wstyd. To normalna kolej rzeczy żyjąc w społeczenstwie. Tego zjawiska nie da sie wyeliminowc!
racja, nie mozna wszystkich pakowac do jednego wora, ze sa zli
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:29   #43
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Ja tutaj w ogole nie znam Polakow. Moj kontakt z rodakami ogranicza sie do przyjemnej gadki z pania z polskiego sklepu, ale tam wpadam raz na miesiac, a raczej rzadziej.
Jednak slyszalam historie o tym, jak pomocni sa rodacy na obczyznie.
Trudno- umiesz liczyc, licz na siebie.

Udawac kogos innego, niz sie jest? Nie, to bezsens. Zreszta, jestem dumna z bycia Polka- Angielka byc nie chce, dziekuje.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:16   #44
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

a ja jestem poprostu soba ale opowiem wam co mi sie przydarzylo
pwenego pieknego ranka szlam do pracy i panie dozorczynie (starszej daty, polki) mily szyby w drzwiach i mnie przywitaly tak:
- o idzie ta...(tutaj sie przedrzeznilay ktora glosniej) paniusia, dame rznaca, wielka angielke udajaca ...itd
szczeka mi opadla i od tej pory im nawet nie mowie dzien dobry (rozmaiwma tylko z 1 dziwczyna)
a wiecie co - ja jestem calkiem normalna tylko teraz zestresowana ze ktoregos dnia to one mi oczy wydrapia
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:54   #45
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Hmmmm....co tu mozna wiele powiedziec...Polska mentalnosc.
Babki, które pewnie nic innego nie mają do roboty jak ploty i jeszcze raz ploty, ludzie na poziomie chyba nie maja takich głupich nawyków
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 23:14   #46
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Ja naszczescie od rodkow jeszcze nigdy "w kosc" nie dostalam ....moze to dlatego ze przez 2 lata pobytu w UK praktycznie nie spotykalam nikogo z mojego karaju .... zmienilo sie to pozniej gdy przenieslislmy sie w inne miejsce..
smieszy mnie jak widze jak ludzie tutaj miedzy soba rywalizuja,jak sie popisuja samochodami,jezykiem,prac a... jak staraja sie udowodnic ze sa kims,kim naprawde niegy nie byli i nie beda... przechwalanki,wyliczanki, do tego wieczne narerzekanie na ten kraj .... na lekarzy,na pogode na bog wie jeszcze co.... przeciez nikt tu nikogo nie trzyma ...no troche zboczyla z tematu ale taka jest prawda.
Nie chce robic z siebie jakiegos filantropa,ale ludzie zawsze sa zszokowani gdy oferuje im pomoc,gdy radze gdzie zwrocic sie o np.przetlumaczenie czegos albo gdzie szukac pracy (mam 4 miesieczne doswiadczenie w poszukiwaniu pracy w edukacji wiec wiem cos na ten temat ) etc etc
natomiast nie znosze tych natarczywych,wykorzystywa czy ktorym dasz palec to pozniej cala reke wezma .... takich tez znam i..... i moznaby bylo tak bez konca ....mnozyc przyklady
Dziwny z nas narod ..... jestesmy strasznie zarozumiali,dumni, kłotliwi czasem nawet agresywni penwie wynika to z naszej kultury, z tego ze musielismy o wszytstko walczyc .... nie wiem ale z drugiej strony barka nam kultury,obycia,czesto tez brak nam stylu i ogłady to wlasnie to czego niecierpie w Polakach.... a jak przychodzi co do czego to jestesmy gdzies tam na szarym koncu .....
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2009-03-06 o 23:17
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:30   #47
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
powiem tak, niestety Polacy (oczywiscie nie wszyscy bo nie mozna wszystkich pakowac do jednego wora) traktuja sie za granica dosyc wrogo i niechetnie przyznaja sie ze sa z PL. Jest duza zawisc, nichec i taki "wyscig szczurow", ktos musi byc lepszy bo tamten ma to czy tamto no i wszystko na pokaz. Szkoda, ze sie tak niektorzy zachowuja, bo mozna by bylo fajnie spedziec czas razem, powspominac i poznac nowych ludzi a tu takie cuda odprawiaja. Nie wspomne tez o ludziach ktorzy sa zagranica kilka lat i nagle zapominaja polskie jezyka i co drugie slowo to po ang., jedynie przeklenstwa po polsku
Zgadzam sie z toba w 100%!!!Przykre to jest ale prawdziwe...Ja niestey sie tez nie raz przejechalam...Do dzis mam uraz...I dlatego podchodze z dystansem do nowo poznanych ludzi..wogole wsrod moich znajomych wiekszosc to obcokrajowcy...Ale niestety spotkac normalnego polaka jest trudno...Nasz narod jest jakis chory! nie potrafimy sie trzymac razem...Jakos nie zauwazylam tego wsrod innych narodowosci...
__________________

Edytowane przez Katia25
Czas edycji: 2009-03-07 o 20:31
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 18:00   #48
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba w 100%!!!Przykre to jest ale prawdziwe...Ja niestey sie tez nie raz przejechalam...Do dzis mam uraz...I dlatego podchodze z dystansem do nowo poznanych ludzi..wogole wsrod moich znajomych wiekszosc to obcokrajowcy...Ale niestety spotkac normalnego polaka jest trudno...Nasz narod jest jakis chory! nie potrafimy sie trzymac razem...Jakos nie zauwazylam tego wsrod innych narodowosci...

Nie moge sie z tym zgodzic. Mam dobrych znajomych wśród Polaków. Mozemy zawsze na siebie liczyc i stoimy murem za soba.
Wszystko zalezy od ludzi, od charakteru i srodowiska, nie od narodowosci!
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 13:26   #49
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Katia25 ja też się nie mogę zgodzić z Tobą, ja spotykam samych fajnych polaków i mam kilku znajomych na których można liczyć w każdej sytuacji
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 13:33   #50
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Ja naszczescie od rodkow jeszcze nigdy "w kosc" nie dostalam ....moze to dlatego ze przez 2 lata pobytu w UK praktycznie nie spotykalam nikogo z mojego karaju .... zmienilo sie to pozniej gdy przenieslislmy sie w inne miejsce..
smieszy mnie jak widze jak ludzie tutaj miedzy soba rywalizuja,jak sie popisuja samochodami,jezykiem,prac a... jak staraja sie udowodnic ze sa kims,kim naprawde niegy nie byli i nie beda... przechwalanki,wyliczanki, do tego wieczne narerzekanie na ten kraj .... na lekarzy,na pogode na bog wie jeszcze co.... przeciez nikt tu nikogo nie trzyma ...no troche zboczyla z tematu ale taka jest prawda.
Nie chce robic z siebie jakiegos filantropa,ale ludzie zawsze sa zszokowani gdy oferuje im pomoc,gdy radze gdzie zwrocic sie o np.przetlumaczenie czegos albo gdzie szukac pracy (mam 4 miesieczne doswiadczenie w poszukiwaniu pracy w edukacji wiec wiem cos na ten temat ) etc etc
natomiast nie znosze tych natarczywych,wykorzystywa czy ktorym dasz palec to pozniej cala reke wezma .... takich tez znam i..... i moznaby bylo tak bez konca ....mnozyc przyklady
Dziwny z nas narod ..... jestesmy strasznie zarozumiali,dumni, kłotliwi czasem nawet agresywni penwie wynika to z naszej kultury, z tego ze musielismy o wszytstko walczyc .... nie wiem ale z drugiej strony barka nam kultury,obycia,czesto tez brak nam stylu i ogłady to wlasnie to czego niecierpie w Polakach.... a jak przychodzi co do czego to jestesmy gdzies tam na szarym koncu .....

Na jakim szarym koncu??? Ja znam wielu Polakow ktorzy uczciwa praca , osiagneli duzo na obczyznie. Generalizowanie , ze Polacy nie maja stylu i manier jest bez sensu. Ja znam wielu Polakow ktorzy sa dobrze wychowani.

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba w 100%!!!Przykre to jest ale prawdziwe...Ja niestey sie tez nie raz przejechalam...Do dzis mam uraz...I dlatego podchodze z dystansem do nowo poznanych ludzi..wogole wsrod moich znajomych wiekszosc to obcokrajowcy...Ale niestety spotkac normalnego polaka jest trudno...Nasz narod jest jakis chory! nie potrafimy sie trzymac razem...Jakos nie zauwazylam tego wsrod innych narodowosci...
Jak mozesz mowic , ze nasz narod jest chory??? Znam obcokrajowcow ktorzy narzekaja na swoich rodakow ( np. Kobieta z Nigerii z ktora pracuje, Rumuni tez nie sa zbyt pozytwinie nastawieni do siebie! ). wszystko zalezy od charakteru czlowieka. A moze jest tak , ze my od Polakow wymagamy za duzo??? Bo sa naszymi rodakami i maja 'obowiazek ' nam pomagac, a gdy pomocy nie chca udzielic robi sie wielki halo???? Oczywiscie jest roznica miedzy nie udzieleniem pomocy obcej osobie, a wykorzystanie kogos, ale to juz jest kwestia charakteru a nie narodowosci.

Posumowywujac, ja tam uparcie bronie opini o Polakach zawsze i wszedzie
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 13:36   #51
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Taaa....

Charakter i Narodowosc to dwie różne sprawy ...

U mnie nawet swieciło słoneczko na ale zawsze jak musze wyjsc to przychodzą wstrętne czarne chmury...ech:/

Miłego dnia dziewczyny
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:00   #52
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Nie moge sie z tym zgodzic. Mam dobrych znajomych wśród Polaków. Mozemy zawsze na siebie liczyc i stoimy murem za soba.
Wszystko zalezy od ludzi, od charakteru i srodowiska, nie od narodowosci!
Nie mowie ze wszyscy sa tacy!Masz szczescie ze trafilas na dobrych ,normalnych ludzi ,zadroszcze ci!Ja zawiodlam sie na "przyjaciolach"jeszcz e poznanych w Pl dopiero tu pokazali swoja prawdziwa twarz...
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Katia25 ja też się nie mogę zgodzić z Tobą, ja spotykam samych fajnych polaków i mam kilku znajomych na których można liczyć w każdej sytuacji
Tak jak napisalam nie wszyscy sa tacy,macie szczescie dziewczyny!!!!
Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Jak mozesz mowic , ze nasz narod jest chory??? Znam obcokrajowcow ktorzy narzekaja na swoich rodakow ( np. Kobieta z Nigerii z ktora pracuje, Rumuni tez nie sa zbyt pozytwinie nastawieni do siebie! ). wszystko zalezy od charakteru czlowieka. A moze jest tak , ze my od Polakow wymagamy za duzo??? Bo sa naszymi rodakami i maja 'obowiazek ' nam pomagac, a gdy pomocy nie chca udzielic robi sie wielki halo???? Oczywiscie jest roznica miedzy nie udzieleniem pomocy obcej osobie, a wykorzystanie kogos, ale to juz jest kwestia charakteru a nie narodowosci.

Posumowywujac, ja tam uparcie bronie opini o Polakach zawsze i wszedzie
Przyklad :Polak slyszy innych polakow w okolicy raptownie przestaje mowic po polsku i udaje ze nie jest polakiem !Czy to nie jest chore?Nie raz juz sie z czyms takim spotkalam...
Poprostu napisalam to czego sama doznalam od naszych rodakow mieszkajac za granica kraju...mieszkam juz po za Polska od ponad 8miu lat i powiem wam ze wszystko bylo piekne do czasu...znajomosci niestety szybko sie konczyly...W wielu przypadkach oberawalam bo bylam za dobra,....
__________________
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:10   #53
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
Nie mowie ze wszyscy sa tacy!Masz szczescie ze trafilas na dobrych ,normalnych ludzi ,zadroszcze ci!Ja zawiodlam sie na "przyjaciolach"jeszcz e poznanych w Pl dopiero tu pokazali swoja prawdziwa twarz...
Tak jak napisalam nie wszyscy sa tacy,macie szczescie dziewczyny!!!!
Przyklad :Polak slyszy innych polakow w okolicy raptownie przestaje mowic po polsku i udaje ze nie jest polakiem !Czy to nie jest chore?Nie raz juz sie z czyms takim spotkalam...
Poprostu napisalam to czego sama doznalam od naszych rodakow mieszkajac za granica kraju...mieszkam juz po za Polska od ponad 8miu lat i powiem wam ze wszystko bylo piekne do czasu...znajomosci niestety szybko sie konczyly...W wielu przypadkach oberawalam bo bylam za dobra,....
przykre to jest
na pocieszenie, nie wszędzie na szczęście tak jest
w moim miasteczku nie spotkałam sie z tym aby polak się nie przyznawał do tego, że jest polakiem i mówił po angielsku

miłego wieczorku dziewczynki
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:10   #54
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Wierze Ci Katia25 ale naprawde musiałaś źle trafić. Sama przecież widze zachowanie poszczegolnych Polaków wobec rodaków i tu przykładów nie trzeba daleko szukac. Wystarczy wejsc na jakies forum...hehehe. Jedni mają szacunek i kulture wpojoną w swoje dziedzictwo, inni niestety nie. Jak mówilam - kwestia charakteru.
A jesli , jak twierdzisz okazywałaś dobroc wobec innych (zreszta daje sie odczuc,ze złą osobką nie jestes) a w zamian otrzymałaś tylko pogarde, to mozemy tu mówić o natknieciu sie tylko na nieciekawe osobowosci, szkoda,ze byli to Twoi przyjaciele ... którzy najwyrażniej tymi przyjaciółmi nie byli w istocie.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:19   #55
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Wierze Ci Katia25 ale naprawde musiałaś źle trafić. Sama przecież widze zachowanie poszczegolnych Polaków wobec rodaków i tu przykładów nie trzeba daleko szukac. Wystarczy wejsc na jakies forum...hehehe. Jedni mają szacunek i kulture wpojoną w swoje dziedzictwo, inni niestety nie. Jak mówilam - kwestia charakteru.
A jesli , jak twierdzisz okazywałaś dobroc wobec innych (zreszta daje sie odczuc,ze złą osobką nie jestes) a w zamian otrzymałaś tylko pogarde, to mozemy tu mówić o natknieciu sie tylko na nieciekawe osobowosci, szkoda,ze byli to Twoi przyjaciele ... którzy najwyrażniej tymi przyjaciółmi nie byli w istocie.
wiesz najbardziej boli
to ze byli to ludzie wlasciwie dla nas jedyni mozna by powiedziec bliscy tu...Zaufalismy im i traktowalismy jak rodzine a oni potraktowali nas jak....nawet nie przychodzi mi do glowy wlasciwe okreslenie...Zadrosc to starszna sprawa...Oni stali sie o nas zadrosni bez sesu wrecz!O wszystko!!!Zaczeli wymyslac na nas nie prawdziwe historie,...Chcieli byc od nas lepsi we wszystkim...Lepsze mieszaknie nowsze auto.itp itd...Gwozdziem do trumny stala sie moja zmiana pracy na lepsza a potem meza,,,,to juz ich dobilo...Naprawde ciezko mi jest o tym pisac ...ale przeszlismy przez nich gehenne....zwlaszcza ja bo jestem bardzo wrazliwa osoba ....nie raz przez nich plakalam...
__________________

Edytowane przez Katia25
Czas edycji: 2009-03-11 o 20:20
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:28   #56
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
wiesz najbardziej boli
to ze byli to ludzie wlasciwie dla nas jedyni mozna by powiedziec bliscy tu...Zaufalismy im i traktowalismy jak rodzine a oni potraktowali nas jak....nawet nie przychodzi mi do glowy wlasciwe okreslenie...Zadrosc to starszna sprawa...Oni stali sie o nas zadrosni bez sesu wrecz!O wszystko!!!Zaczeli wymyslac na nas nie prawdziwe historie,...Chcieli byc od nas lepsi we wszystkim...Lepsze mieszaknie nowsze auto.itp itd...Gwozdziem do trumny stala sie moja zmiana pracy na lepsza a potem meza,,,,to juz ich dobilo...Naprawde ciezko mi jest o tym pisac ...ale przeszlismy przez nich gehenne....zwlaszcza ja bo jestem bardzo wrazliwa osoba ....nie raz przez nich plakalam...
Niepotrzebnie wylewalaś łzy, pomysl tylko, dzieki temu wydarzeniu, uswiadomiliscie sobie,ze to pseudo - przyjaciele, a nie Ci prawdziwi. Skoro nie macie sobie nic do zarzucenia, to nie warto tego nawet wspominac. Nie wszyscy ludzie są źli. Z reszta i tych zlych przyjdzie nam wszystkim jeszcze w życiu spotkac.

Moja bardzo dobra znajoma, która poznałam tutaj (chyba Twoja imienniczka) ma równiez pecha co do kwestii współlokatorow wśród Polaków. Po swiecie chodzą ze tak brzydko powiem "marginesy", z którymi musimy jakoś żyć niestety.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 204915dzidzia[1].jpg (10,4 KB, 2 załadowań)
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:38   #57
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

tylko teraz jest mi tak trudno sie otworzyc na nowych ludzi...nie chce sie znowu sparzyc
__________________
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:39   #58
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Na jakim szarym koncu??? Ja znam wielu Polakow ktorzy uczciwa praca , osiagneli duzo na obczyznie. Generalizowanie , ze Polacy nie maja stylu i manier jest bez sensu. Ja znam wielu Polakow ktorzy sa dobrze wychowani.
i ja sama jestem tego przykladem,dlatego nie to akurat mialam na mysli - piszac o "szarym koncu" myslalam raczej o nas jako o narodowosci o kraju - sa owszem jednostki takie jak ty, ja, twoi znajomi ale reszta???? a co mozesz powiedzec o naszym panstwie??? gdzie my sie liczymy?? no gdzie??? bo ja jakos (odkad pamietam) nie zauwazylam aby jakiekolwiek mocarstwo, jakiekolwiek panstwo europejskie traktowalo nas powaznie!!! Nasi politycy wystawiaja nas na posmiewisko dlatego tak naprawde wcale nie nalezy udawac sie do "emigranckich przykaldow" ktore zreszta i tak sie mnoza.......
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 22:01   #59
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
i ja sama jestem tego przykladem,dlatego nie to akurat mialam na mysli - piszac o "szarym koncu" myslalam raczej o nas jako o narodowosci o kraju - sa owszem jednostki takie jak ty, ja, twoi znajomi ale reszta???? a co mozesz powiedzec o naszym panstwie??? gdzie my sie liczymy?? no gdzie??? bo ja jakos (odkad pamietam) nie zauwazylam aby jakiekolwiek mocarstwo, jakiekolwiek panstwo europejskie traktowalo nas powaznie!!! Nasi politycy wystawiaja nas na posmiewisko dlatego tak naprawde wcale nie nalezy udawac sie do "emigranckich przykaldow" ktore zreszta i tak sie mnoza.......
Czy my mamy brac odpowiedzialnosc za czyny naszych durnych polityków, którzy dochodząc do władzy myślą tylko o zabezpieczeniu swoich interesów? Kogóż z nich obchodzą losy jednostek, takich jak my. A o naszym prezydencie to nawet wole nie wspominac, bo generalnie to on nam psuje i reputacje i kontakty zagraniczne. Dlatego nie dziwie sie ,ze przestajemy sie liczyc na jakimkolwiek szczeblu! A prawda jest taka,ze bez emigrantów Irl. niewiele by dokonała, bo mimo wszystko ich edukacja jest na defintywnym niższym poziomie i nikt mi nie wmówi, ze jest inaczej.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.