Problem z narzeczonym!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-28, 19:20   #1
justynka2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Unhappy

Problem z narzeczonym!!


Cześć dziewczyny!!!!!!!
Jesteśmy z moim narzeczonym parą już 4 lata. Ja mam 22 lata, a on 27 lat. W przyszłym roku bierzemy ślub. Niestety w jednej kwestii się nie zgadzamy. Ja planuję zajść w ciążę najwcześniej za 5, 6 lat a on chciałbym być ojcem znacznie wcześniej. On nie rozumie, że z moją marną pensją (trochę ponad 1ooo zł) nie stać nas na to! Od roku szukam innej pracy ale nic z tego... Kończe studia licencjackie, chciałabym jeszcze zrobić magisterskie. Nie ma miejsca u moich rodziców ani u niego żeby zamieszkać więc będziemy wynajmować mieszkanie, a to spory koszt. Niestety wszystkie te argumenty do niego nie trafiają i często się o to spieramy... co robić???
justynka2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:03   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez justynka2601 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!!!!!!
Jesteśmy z moim narzeczonym parą już 4 lata. Ja mam 22 lata, a on 27 lat. W przyszłym roku bierzemy ślub. Niestety w jednej kwestii się nie zgadzamy. Ja planuję zajść w ciążę najwcześniej za 5, 6 lat a on chciałbym być ojcem znacznie wcześniej. On nie rozumie, że z moją marną pensją (trochę ponad 1ooo zł) nie stać nas na to! Od roku szukam innej pracy ale nic z tego... Kończe studia licencjackie, chciałabym jeszcze zrobić magisterskie. Nie ma miejsca u moich rodziców ani u niego żeby zamieszkać więc będziemy wynajmować mieszkanie, a to spory koszt. Niestety wszystkie te argumenty do niego nie trafiają i często się o to spieramy... co robić???
Może pokaż mu ceny rzeczy dla dzieci. Bo rozumiem, że on też nie zarabia kokosów, skoro tak się martwisz o kwestię finansową?

Sama uważam, że nie ma co czekać na lepszą sytuację materialną, bo ludziom zawsze będzie mało, a wiecznie młodzi nie będziemy, jednak jako takie warunki trzeba mieć, wynajem mieszkania pochłania oszczędności, plus jesteś w trakcie studiów - więc rozumiem.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:05   #3
justynka2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z narzeczonym!!

tak, on jako mężczyzna zarabia więcej niż ja ale nie ma stałej pensji... Zależy jak mu pójdzie sprzedaż, bo jest przedstawicielem handlowym. Są miesiące lepsze i miesiące gorsze.
justynka2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:27   #4
little_zosh
Rozeznanie
 
Avatar little_zosh
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 765
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Może spróbujcie się jakoś dogadać. Np. że poczekacie aż skończysz studia i wtedy zobaczycie, jak sytuacja materialna Wam się ułoży. Nie ma też co czekać w nieskończoność, więc może nie mów mu z góry, że Ty to nie wcześniej niż za 5/6 lat.
__________________

Razem od 05.03.2010
Narzeczeni od 02.05.2012
Ślub 24.05.2014
little_zosh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 00:00   #5
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Mój TŻ chciał dziecko od razu po ślubie, ale wybiłam mu to z głowy. Warto przedstawić te argumenty, które podały już dziewczyny wyżej plus to, ile czasu oboje będziecie w stanie poświęcać dziecku w tym okresie w jakim Twój partner chciałby mieć dziecko,ale i ogólne koszty utrzymania typu jedzenie, leki ewentualnie, akcesoria dziecięce... no i moim zdaniem mocnym argumentem jest to, że nie ma stałej określonej kwoty zarobków. Stancja swoje kosztuje przecież... a mogą być różne wydatki. Wiadomo zegar biologiczny tyka, ale uważam, że jest to decyzja obojga ludzi i powinni znaleźć kompromis. Przede wszystkim jest to ogromna odpowiedzialność więc trzeba czuć się na to gotowym. Ja w prost powiedziałam mojemu TŻowi, że nie dojrzałam do bycia matką i jeżeli po ślubie do tego dojrzeje to wtedy wrócimy do rozmowy.
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:06   #6
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Problem z narzeczonym!!

No nie powiem, jesteś bardzo młoda więc nie dziwię się, że nie masz jeszcze ochoty na dziecko - w twoim wieku tez jeszcze nie miałam. No a Twój narzeczony jest dojrzalszym facetem, w którym najwyraźniej budzi się potrzeba posiadania dzieci. Mam pytanie czy narzeczony powiedział ci dokładnie, że zaraz po ślubie chce mieć dziecko? Może miał na myśli, że planuje mieć z Tobą dziecko ale np. 2,3 lata po ślubie a teraz chce się upewnić, że i ty tego chcesz. No nie wiem, tak gdybam tylko. Warto pogadać szczerze, jakie twój przyszły mąż ma względem ciebie oczekiwania i czego ty oczekujesz od niego.
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:09   #7
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Ja uważam, że 22 lata i kontynuacja studiów to za wcześnie na dziecko wszystki emoje koleżanki, które podczas studiów zaszły w ciążę cieszyły się dzieckiem niezmiernie, ale żadna z nich nie stwierdziła, że to byl dobry czas i że wolałyby mieć dzidzię później. Jesteś młoda a dziecko to ogromne zobowiązanie - pomijając kwestie finansowe, musisz się liczyć z tym, że dziecko pochłania każdą minutę Ja bym jeszcze skorzystała z czasu, jaki zostaje na różne "szaleństwa". Sama planowałam dzidziusia po ślubie (25 lat) , ale tak się potoczyło, że będziemy myśleć o nim najwcześniej za 2 lata, czyli w wieku jakichś 27-28 lat
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 14:18   #8
justynka2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Niestety on nie rozumie mnie i moich wszystkich argumentów!! On najchętniej chciałby dziecko 2 lata po ślubie, ale dla mnie to za wcześnie! Dodam, że studiuje zaocznie a to są dodatkowe koszty... Na dodatek jego siostra i mama wmawiają mu, że dziecko powinno się mieć zaraz po ślubie... Jego siostra zaraz po ślubie (wyszła za mąż w wieku 24 lat) zaszła w ciążę i ma 4,5 letniego syna i 2 letnia córkę.

Edytowane przez justynka2601
Czas edycji: 2013-07-29 o 14:45
justynka2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:49   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z narzeczonym!!

zanim weźmiecie ślub - wypracujcie kompromis.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:55   #10
justynka2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: Problem z narzeczonym!!

niestety to nie takie proste...
justynka2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:57   #11
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Problem z narzeczonym!!

A może spróbujcie ugryźć temat od nieco innej strony? Zamiast zakładać, ile lat po ślubie zaczniecie starania o dziecko, ustalcie, że zabierzecie się za to jak np. oboje będziecie mieli stałą pracę i stabilną sytuację mieszkaniową?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 20:02   #12
justynka2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z narzeczonym!!

próbowałam już z tej strony podejść, ale on twierdzi że nie ma na co czekać, ale ja marnie zarabiam (na umowie mam pół etatu) więc nawet z macierzyńskiego bym grosze dostawała... Poza tym nie widzę go jeszcze w roli ojca... Nawet mu się nie chce sprzątać w pokoju i żyje w totalnym nieładzie lub czeka aż ja to zrobię, a przy dziecku trzeba więcej robić i on sobie pewnie wyobraża że ja bym miała te wszystkie rzeczy sama robić podczas gdy on pójdzie grac w piłkę lub będzie grał na konsoli...
justynka2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:58   #13
little_zosh
Rozeznanie
 
Avatar little_zosh
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 765
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Skoro nie idzie się zupełnie z nim dogadać, a do roli ojca według Ciebie jeszcze nie dojrzał i nie widzisz w nim wsparcia dla siebie w takim wypadku, to może lepiej poczekać ze ślubem...?
__________________

Razem od 05.03.2010
Narzeczeni od 02.05.2012
Ślub 24.05.2014
little_zosh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:02   #14
justynka2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Bardzo go kocham i wydaje mi się, że może zrozumie jak po ślubie zamieszkamy razem, że ciężko będzie nam się utrzymać... Ale na razie strasznie denerwuje mnie to że przyszła teściowa i szwagierka go też nakręcają przeciwko mnie w tym temacie...
justynka2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:42   #15
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Problem z narzeczonym!!

A może rzeczywiście warto zastanowić się nad ślubem? Nie ma nic gorszego niż zakładanie, że "po ślubie się zmieni i zmądrzeje". Mieszkaliście może kiedyś razem? Możesz na niego liczyć w kwestii obowiązków domowych?

Jak dla mnie to Twój TŻ zachowuje się jak niektóre kobiety, którym wizja słodkiej dzidzi odebrała cały rozsądek Czy on ma w ogóle jakiekolwiek wyobrażenie o tym ile pieniędzy i czasu pochłania dziecko, czy wyobraża sobie, że jakoś to będzie, a jego rola ograniczy się do zabaw z maluchem?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:44   #16
Lady_159
Raczkowanie
 
Avatar Lady_159
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 109
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez justynka2601 Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że może zrozumie jak po ślubie zamieszkamy razem, że ciężko będzie nam się utrzymać
A mnie się wydaje, że jeśli jest taki skory do posiadania potomstwa to powinniście TERAZ razem zamieszkać, a nie czekać na to czy po ślubie luby się zmieni. Pewnie się zmieni - na gorsze. Niech zobaczy jak to jest mieszkać samemu i samemu wynosić śmieci, płacić rachunki, robić zakupy, sprzątać po sobie, będziesz wiedziała czy Ci pomaga czy czeka aż mu podasz na tacy jak mamusia

Tak sobie tylko myślę, po co się tak spieszyć ze ślubem? Ja bym poczekała z tym jeśli nie byłabym pewna partnera
__________________
- ?... Czego szukasz?
- Szczęścia.
- W lodówce?
- Gdzieś musi być )
Lady_159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 13:24   #17
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Problem z narzeczonym!!

O matko ja bym poczekała ze ślubem w takiej sytuacji, skoro się jak dziecko zachowuje. Po co ten pośpiech?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 14:35   #18
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Problem z narzeczonym!!

tak to jest jak jest różnica wieku, facet chce dziecko a ty zmienić prace poimprezować, też to przerabiałam w zeszłym roku. Należy też pamiętać, że jeżeli tak będziesz myśleć po ślubie, odkładać macierzyństwo, to mu łatwiej będzie otrzymać rozwód

Edytowane przez adela50
Czas edycji: 2013-08-01 o 14:40
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 20:52   #19
blue_dress
Rozeznanie
 
Avatar blue_dress
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 580
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez justynka2601 Pokaż wiadomość
Niestety on nie rozumie mnie i moich wszystkich argumentów!! On najchętniej chciałby dziecko 2 lata po ślubie, ale dla mnie to za wcześnie! Dodam, że studiuje zaocznie a to są dodatkowe koszty... Na dodatek jego siostra i mama wmawiają mu, że dziecko powinno się mieć zaraz po ślubie... Jego siostra zaraz po ślubie (wyszła za mąż w wieku 24 lat) zaszła w ciążę i ma 4,5 letniego syna i 2 letnia córkę.
Zastanów się dobrze czy chcesz być z facetem, na którego ma tak duży wpływ matka i siostra?! W ogóle nie rozumiem co ma do Waszej sytuacji, sytuacja jego siostry? Ja również mam nieco starszego TŻ i planujemy śub za jakiś czas, ale dzieci oboje nie chcemy mieć od razu - najpierw należy nacieszyć się sobą, więc w pełni Cię popieram.

Przemyśl czy warto pchać się w związek, gdzie nie potraficie już teraz w tak ważnej sprawie porozumieć się. Twój facet musi być świadomy,że dziecko to wydatek, ogromny wydatek i nie mieści się to miesięcznie w granicach 300-400 zł tylko 800! Poza tym, wiążąc się z Tobą, powinien brać pod uwagę różnicę wieku i to, że nie będziesz chciała w tak młodym wieku bawić się w pieluchy, kupki, kaszki itp. Powinien myśleć również o Tobie - Twoich potrzebach, marzeniach...
__________________
będzie się działo,
i znowu nocy będzie mało,
będzie głośno, będzie radośnie,
znów przetańczymy razem całą noc!

odchudzam się! z 63 kg do 55 kg! TRZYMAĆ KCIUKI BO CHOLERA ZNÓW SKOŃCZY SIĘ FIASKIEM!

blue_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 16:16   #20
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez blue_dress Pokaż wiadomość
Zastanów się dobrze czy chcesz być z facetem, na którego ma tak duży wpływ matka i siostra?! W ogóle nie rozumiem co ma do Waszej sytuacji, sytuacja jego siostry? Ja również mam nieco starszego TŻ i planujemy śub za jakiś czas, ale dzieci oboje nie chcemy mieć od razu - najpierw należy nacieszyć się sobą, więc w pełni Cię popieram.

Przemyśl czy warto pchać się w związek, gdzie nie potraficie już teraz w tak ważnej sprawie porozumieć się. Twój facet musi być świadomy,że dziecko to wydatek, ogromny wydatek i nie mieści się to miesięcznie w granicach 300-400 zł tylko 800! Poza tym, wiążąc się z Tobą, powinien brać pod uwagę różnicę wieku i to, że nie będziesz chciała w tak młodym wieku bawić się w pieluchy, kupki, kaszki itp. Powinien myśleć również o Tobie - Twoich potrzebach, marzeniach...

Gdzieś ty tyle uzbierała??? Sorki ale ciekawa jestem

Dziecko to poważna decyzja, rozumiem autorko że nie jesteś gotowa na dziecko, ale trzeba wziąć pod uwagę też jednak zdanie twojego faceta. Wiadomo to musi być wspólna decyzja, ale w tym wypadku nie widzę innego wyjścia jak kompromis. Musicie się dogadać jeszcze przed ślubem.

Jednego tylko nie rozumiem często jest tak że gdy kobieta chce mieć dziecko a facet nie to od razu wszystkie jedziecie na faceta... No a gdy jest odwrotnie to solidarnie bronicie kobiety. Jak dla mnie to sprawa dziecka jest tak samo zależna od kobiety jak i mężczyzny, wiadomo matka musi zajmować się dzieckiem, mężczyzna powinien też, ale w sumie to bardziej powinien dbać aby temu dziecku niczego nie zabrakło. To jest moje zdanie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 20:41   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez justynka2601 Pokaż wiadomość
Bardzo go kocham i wydaje mi się, że może zrozumie jak po ślubie zamieszkamy razem, że ciężko będzie nam się utrzymać... Ale na razie strasznie denerwuje mnie to że przyszła teściowa i szwagierka go też nakręcają przeciwko mnie w tym temacie...
NIE ZMIENI SIĘ. Skoro jest fleją, to na tobie, po slubie, będzie spoczywał obowiązek sprzątania po was dwojgu.
Odłóżcie ślub na później. On ci nie ucieknie, jesli cię kocha. Skończ te studia ze spokojem. Naprawdę 22 lata to nie jest dużo.

Czy rozmawialiście o tym, co będzie, jak się okaże, że nie możesz mieć dzieci wcale? Zostawi cię dla innej, bo chce mieć dziecko od razu?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:43   #22
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Kolejna z nastawieniem "po ślubie się zmieni". Tak, oczywiście.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 00:15   #23
HopeDieLast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez justynka2601 Pokaż wiadomość
Niestety on nie rozumie mnie i moich wszystkich argumentów!! On najchętniej chciałby dziecko 2 lata po ślubie, ale dla mnie to za wcześnie! Dodam, że studiuje zaocznie a to są dodatkowe koszty... Na dodatek jego siostra i mama wmawiają mu, że dziecko powinno się mieć zaraz po ślubie... Jego siostra zaraz po ślubie (wyszła za mąż w wieku 24 lat) zaszła w ciążę i ma 4,5 letniego syna i 2 letnia córkę.
To dokładnie tak jak u mnie. Mama TŻta już kilka razy opowiadała mi jak to ktoś czekał aż skończy studia i znajdzie pracę, a później okazywało się, że na dziecko jest już za późno, bo nie może zajść w ciążę. A ja za każdym razem tłumaczę, że dziecko będzie w odpowiednim czasie, bo to nie sztuka dać mu życie, trzeba je jeszcze wychować, a przede wszystkim chcieć... Wpadka nie byłaby dla mnie tragedią, na pewno pokochałabym dzidziusia, ale nie mogłabym mu zapewnić tego wszystkiego czego bym chciała. Przede wszystkim czasu, nie wyobrażam sobie zostawić z kimś maluszka i biec na zajęcia.
Najlepiej by było jakbyś "wypożyczyła" od kogoś dzieciaczka. Jakby TŻ opiekowałby się nim przez dzień to być może przestałoby mu się spieszyć do bycia tatusiem. Może on sobie wyobraża, że dziecko to takie słodkie stworzonko, które leży w łóżeczku i uroczo gaworzy i zmieniłby zdanie kiedy trzeba by było zostać z ciągle płaczącym maluchem. Może nie zdaje sobie sprawy z tego ile czasu i pieniędzy trzeba temu dziecku poświęcić. Porozmawiajcie szczerze, powiedz jakie masz obawy. Jak już ktoś wyżej napisał nie mów mu, że na dziecko możesz sobie pozwolić za 5 lat. Powiedz, że potrzebujecie czasu na odłożenie pieniędzy, czy po prostu ogarnięcie się z tym wszystkim, zanim na świecie pojawi się Wasz maluszek. Zapewnij, że też pragniesz dziecka, ale nie chcesz planować, że już za 2 lata będziesz mamą, bo Cię to przeraża. Powinien zrozumieć..
__________________
czy mozna przestac kochac niebo
tylko dlatego, ze czasem jest burza ?
HopeDieLast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 22:50   #24
blue_dress
Rozeznanie
 
Avatar blue_dress
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 580
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Gdzieś ty tyle uzbierała??? Sorki ale ciekawa jestem

Dziecko to poważna decyzja, rozumiem autorko że nie jesteś gotowa na dziecko, ale trzeba wziąć pod uwagę też jednak zdanie twojego faceta. Wiadomo to musi być wspólna decyzja, ale w tym wypadku nie widzę innego wyjścia jak kompromis. Musicie się dogadać jeszcze przed ślubem.

Jednego tylko nie rozumiem często jest tak że gdy kobieta chce mieć dziecko a facet nie to od razu wszystkie jedziecie na faceta... No a gdy jest odwrotnie to solidarnie bronicie kobiety. Jak dla mnie to sprawa dziecka jest tak samo zależna od kobiety jak i mężczyzny, wiadomo matka musi zajmować się dzieckiem, mężczyzna powinien też, ale w sumie to bardziej powinien dbać aby temu dziecku niczego nie zabrakło. To jest moje zdanie
Kilka moich znajomych/koleżanek już ma dzieci i mówią, że 700-800 zł to minimum, gdy dziecko nie choruje.
__________________
będzie się działo,
i znowu nocy będzie mało,
będzie głośno, będzie radośnie,
znów przetańczymy razem całą noc!

odchudzam się! z 63 kg do 55 kg! TRZYMAĆ KCIUKI BO CHOLERA ZNÓW SKOŃCZY SIĘ FIASKIEM!

blue_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:38   #25
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez blue_dress Pokaż wiadomość
Kilka moich znajomych/koleżanek już ma dzieci i mówią, że 700-800 zł to minimum, gdy dziecko nie choruje.
oo matko, to na co one wydają te pieniądze?? ja kupując pampersy, mleko na receptę i inne rzeczy tyle nie wydałam w żadnym miesiącu
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 15:12   #26
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez klaudusk_a Pokaż wiadomość
oo matko, to na co one wydają te pieniądze?? ja kupując pampersy, mleko na receptę i inne rzeczy tyle nie wydałam w żadnym miesiącu

No mi się też wydaje że chyba trochę przesadziła z tymi liczbami
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:30   #27
mojakaren
Zakorzenienie
 
Avatar mojakaren
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 486
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Studia, praca,niedojrzały mąż, dziecko, na które nie czujesz się gotowa? To może już od razu lot na Marsa za jednym zamachem?
Szaleństwo.
Pójdźcie na kompromis, niech on Ci pozwoli spokojnie skończyć studia i spełnić się, a potem sam niech się spełnia w roli tatusia. Ale tego też nie byłabym taka pewna skoro widzisz, że jest niedojrzały...
mojakaren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:28   #28
blue_dress
Rozeznanie
 
Avatar blue_dress
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 580
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez klaudusk_a Pokaż wiadomość
oo matko, to na co one wydają te pieniądze?? ja kupując pampersy, mleko na receptę i inne rzeczy tyle nie wydałam w żadnym miesiącu
Być może przesadziłam, ale mówię to co słyszę - nie wiem jak jest w rzeczywistości, ponieważ nie mam dzieci, ale kwoty jakie słyszę od znajomych to od 700 do nawet tys. zł z tym że to już osoba, która nie potrafi utrzymać grosza w ręku.
__________________
będzie się działo,
i znowu nocy będzie mało,
będzie głośno, będzie radośnie,
znów przetańczymy razem całą noc!

odchudzam się! z 63 kg do 55 kg! TRZYMAĆ KCIUKI BO CHOLERA ZNÓW SKOŃCZY SIĘ FIASKIEM!

blue_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 07:43   #29
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: Problem z narzeczonym!!

Cytat:
Napisane przez blue_dress Pokaż wiadomość
Być może przesadziłam, ale mówię to co słyszę - nie wiem jak jest w rzeczywistości, ponieważ nie mam dzieci, ale kwoty jakie słyszę od znajomych to od 700 do nawet tys. zł z tym że to już osoba, która nie potrafi utrzymać grosza w ręku.
chyba, że piszesz o osobach które mieszKają w dużym mieście i ceny są meega, bo jeśli dziecko nie choruje to nawet w 400zł miesięcznie można się zmieścić, najwięcej wydaje się na mleko i pampersy
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:14   #30
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Problem z narzeczonym!!

gdy dziecko wymaga w zasadzie tylko pampersów - jest bardzo tanie w utrzymaniu gorzej jest, gdy jest w wieku kilku lat lub starsze - gdy co chwilę wyrasta z ciuchów; gdy otwarcie informuje, co chciałoby zjeść, a czego nie czy że ma ochotę na lody na mieście; gdy wychodzi się z nim raz na jakiś czas do lunaparku; gdy trzeba kupić książki do szkoły, tornister czy papier do wycinania; gdy potrzebny mu jest komputer, rower itp., itd.
niedawno usłyszałam, że dziecko jest trochę jak samochód - im starsze, tym droższe w utrzymaniu taka skarbonka bez dna
oczywiście można berbeciowi wszystkiego odmawiać, bo się nie ma na to pieniędzy, ale chyba nie o to chodzi. tak jak nie chodzi o to, by rozpieszczać malucha nie wiadomo czym - trzeba wyśrodkować
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 17:52:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.