Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-06, 13:04   #1
leeemonka2
Raczkowanie
 
Avatar leeemonka2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 68

Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.


Witam!

Jestem posiadaczką okropnej, problematyznej wręcz cery - nie dość, że tłusta, ze zmianami trądzikowymi to i wrażliwa. Dobór kosmetyków to dla mnie istne piekło (i dla mojego portfela).
Dermatolodzy sobie nie radzą - dostawałam pakiety leków za ponad 200zł które radziły sobie gorzej niż wybrane przeze mnie kosmetyki.

Opis mojej cery:
strefa T błyszcząca, policzki normalne, czasami wyskakują jakieś zmiany; masa zaskórników, na nosie ciągle schodzi mi skóra - zgrubia się, wysusza i odchodzi, rozszerzone pory, zaczerwienienia po myciu/peelingu.

Buzia nie wygląda generalnie tragicznie, bo o nią dbam na tyle, ile mogę. Używam serii kosmetyków dla cery tłustej Iwostin, krem na noc Pharmaceris, na dzień Garnier/Soraya matujące, peeling Under Twenty/Iwostin, Differin żel miejscowo.
To się sprawdza na razie dobrze. Produktów używałam wielu, drogą prób i błędów.

Nie sięgałam po kosmetyki stricte dla cery wrażliwej, bo wrażliwość jest u mnie na drugim miejscu. Cera trądzikowa wygrywa...

I mam pytanie - co może mi pomóc w walce z zaskórnikami, wygładzeniem cery, zmniejszeniem porów? Jakie znacie domowe metody, leki, produkty do pielęgnacji, po których zastosowaniu zauważyłyście, że coś się zmienia na plus?
Dodam, że hormony mam w porządku. Antybiotyki od dermatologów pomagają jedynie w czasie, kiedy je zażywam, nawet po kilku miesiącach brania, po ich odstawieniu problemy wracają.

Będę Wam ogromnie wdzięczna za rady
__________________


leeemonka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 13:26   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

Kup sobie do oczyszczania i demakijażu (oprócz oczu) mydło z Aleppo 40% + do maseczek: glinkę ghassoul lub zieloną.
Aleppo stosowane regularnie bardzo wygładza cerę i zmniejsza zmiany trądzikowe.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 16:37   #3
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

Lemonka czytając twój post to zupełnie tak jakbym czytała swój. wszystko pasuje, typ cery i wszystkie jej mankamenty. Antybiotyki też pomagały mi jedynie na krótką metę a kurację nimi powtarzałam chyba ze 3 razy. Ostatni raz brałam kilka miesięcy temu i od paru dni znowu widzę nawroty trądziku. Zauważyłam że im mniej kosmetyków stosuję tym moja cera jest lepsza, zrezygnowałam z kosmetyków na bazie alkoholu, ciężkich kryjących fluidów (zwłaszcza z parafiną w składzie). Używam jedynie bezzapachowego żelu do cery tłustej, na słońce matujący krem z wysokim filtrem i maści w antybiotyku. Jeżeli mam ochotę na peeling ( jedynie w celu złuszczenia starego naskórka bo niestety na moje upiorne zaskórniki nie pomaga mi nic oprócz oczyszczania u kosmetyczki, oczywiście mam tak tłustą cerę i sebum powoduje że ten efekt utrzymuje się tylko tydzień ) to wybieram drobnoziarnisty firmy bielenda , robię to rzadko ponieważ efekty mnie do tego nie zachęcają. Podobnie jak ty kiedyś używałam kosmetyków iwostin, pharmaceris itp. ale nie zauważyłam aby w działaniu różniły się od chociażby ziaji którą stosuję teraz. Efekt identyczny tyle że w portfelu dużo więcej kasy zostaje.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 17:12   #4
noiselesslyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

eva, a jaki krem matujący stosujesz na dzień i czy on daje radę? Pytam, bo jestem w desperacji. Używam matującego Garniera, ale moja skóra jest po nim (myję twarz wodą i smaruję tonikiem Garnier do skóry mieszanej bez alkoholu) matowa, ale czerwona w strefie T, więc muszę ją brązowić podkładem, który z kolei uwidacznia rozszerzone pory i rozświetla, więc do tego dochodzi puder. Efekt końcowy jest średni i już mam dosyć tego, że tyle tego nakładam a nie jest tak jakbym chciała.
noiselesslyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 17:38   #5
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

Cytat:
Napisane przez leeemonka2 Pokaż wiadomość
Witam!

Jestem posiadaczką okropnej, problematyznej wręcz cery - nie dość, że tłusta, ze zmianami trądzikowymi to i wrażliwa. Dobór kosmetyków to dla mnie istne piekło (i dla mojego portfela).
Dermatolodzy sobie nie radzą - dostawałam pakiety leków za ponad 200zł które radziły sobie gorzej niż wybrane przeze mnie kosmetyki.

Opis mojej cery:
strefa T błyszcząca, policzki normalne, czasami wyskakują jakieś zmiany; masa zaskórników, na nosie ciągle schodzi mi skóra - zgrubia się, wysusza i odchodzi, rozszerzone pory, zaczerwienienia po myciu/peelingu.

Buzia nie wygląda generalnie tragicznie, bo o nią dbam na tyle, ile mogę. Używam serii kosmetyków dla cery tłustej Iwostin, krem na noc Pharmaceris, na dzień Garnier/Soraya matujące, peeling Under Twenty/Iwostin, Differin żel miejscowo.
To się sprawdza na razie dobrze. Produktów używałam wielu, drogą prób i błędów.

Nie sięgałam po kosmetyki stricte dla cery wrażliwej, bo wrażliwość jest u mnie na drugim miejscu. Cera trądzikowa wygrywa...

I mam pytanie - co może mi pomóc w walce z zaskórnikami, wygładzeniem cery, zmniejszeniem porów? Jakie znacie domowe metody, leki, produkty do pielęgnacji, po których zastosowaniu zauważyłyście, że coś się zmienia na plus?
Dodam, że hormony mam w porządku. Antybiotyki od dermatologów pomagają jedynie w czasie, kiedy je zażywam, nawet po kilku miesiącach brania, po ich odstawieniu problemy wracają.

Będę Wam ogromnie wdzięczna za rady
Jak dla mnie cudem na poprawe cery jest maseczka soraya antybakteryjna drożdżowa , łagodna nie podrażnia a jak działa!!! wychwalam te cudo co dnia i modle się żeby nie wycofali z produkcji najlepsza maseczka na świecie i jaka wydajna https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:06   #6
olasl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.


---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

hm, maseczka jest ok, ale raczej trudno jej użyć pod makijaż lub na noc. Ja mam tłustą cere, więc męczyły mnie wypryski, cera świeciła się okropnie. A teraz używam kremu robionego na zamówienie, kupuję przez www.naturpharma.pl. Jest tel zadzwonisz, powiesz o co ci chodzi i babeczka zrobi kremik dla ciebie, taki jakiego potrzebujesz. Polecam też kosmetyki z Pharmaceris też niezłe.

Edytowane przez olasl
Czas edycji: 2013-08-13 o 19:21
olasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:49   #7
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

Cytat:
Napisane przez noiselesslyy Pokaż wiadomość
eva, a jaki krem matujący stosujesz na dzień i czy on daje radę? Pytam, bo jestem w desperacji. Używam matującego Garniera, ale moja skóra jest po nim (myję twarz wodą i smaruję tonikiem Garnier do skóry mieszanej bez alkoholu) matowa, ale czerwona w strefie T, więc muszę ją brązowić podkładem, który z kolei uwidacznia rozszerzone pory i rozświetla, więc do tego dochodzi puder. Efekt końcowy jest średni i już mam dosyć tego, że tyle tego nakładam a nie jest tak jakbym chciała.
Stosuję krem firmy ziaja do cery tłustej/trądzikowej z filtrem 50+ jest on dla mnie dobry ale... Właśnie i tu zaczynają się schody: jak pisałam wcześniej moja cera jest naprawdę bardzo tłusta, żaden krem nie sprawił by przestała się kiedykolwiek błyszczeć (mówiła mi to kosmetyczka i dermatolog że nawet krem za 1000zł nie powstrzyma u mnie lejącego się sebum) więc jedyne czego wymagam od kremu to nawilżenia, ochrony przed słońcem i najważniejsze: ŻEBY NIE ZATYKAŁ PORÓW (bo jak wiadomo to skutkuje powstawaniem krostek). Krem którego używam minimalnie matuje (jest lepiej niż jakbym nie miała wcale na buzi) ale i tak naprawdę najlepszy jaki dotychczas miałam.
Kremu garnier którego ty używasz nie próbowałam ponieważ nie przepadam za kosmetykami z tej firmy.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 10:44   #8
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

przed wyjściem z domu nakładasz maseczke na 20 min a po zmyciu nie poznajesz swojej twarzy
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:00   #9
leeemonka2
Raczkowanie
 
Avatar leeemonka2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 68
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

Znalazłam genialny dla mnie kremik, bo mimo cery tłustej mam skłonności do łuszczenia i podrażnień, szczególnie na nosie i lekko na czole. Udałam się do apteki i pani poleciła mi pharmaceris octopirox... po jednym nałożeniu mojej skórze ulżyło! Zaczerwienienie zniknęło, nie przypominam rudolfa :P A i skóra zaczyna się mniej łuszczyć.
Bałam się, że nie podziała, zważając na cenę... ale kremik dla mnie działa cuda, nigdy się z nim nie rozstanę.

A jeśli chodzi o kremik matujący na dzień, to u mnie świetnie sprawdza się: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-matujacy.html niestety się kończy i nie wiem co pocznę dalej, może sięgnę po coś z pharmaceris, chociaż ceny mnie odstraszają.
__________________


leeemonka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 14:49   #10
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Co stosować - cera wrażliwa, mieszana/tłusta.

jeżeli po leelingu masz podrażnoiną cere to radze go odłożyc i zamast tego robic peeling płatkami owsianymi. kremów matujących dobrych nie znam, po nałożeniu i tak wszystkie się swieca, mi matują cere toniki, ale niestety nie na długo. po brevoxylu skóra jest matowa ponieważ ma on fajną konsystencje i szybko się wchłania
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.