Olejek z drzewa herbacianego - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-30, 05:54   #211
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez caryca84 Pokaż wiadomość
Do alergików: uważajcie na ten olejek. Ja np. po wszystkich kosmetykach z nim dostaję reakcji alergicznej i cała buzia robi się czerwona jak burak i lekko piecze. Tak więc używać nie mogę

Poczytałam trochę i okazuje się, że w testach laboratoriów chemicznych 3 osoby na 28 dostawały jakiejś reakcji alergicznej na ten olejek.
...
kazdy olejek naturalny ,czy zioło moze uczulić,są to mocno skondensowane preparaty dlatego zawsze lepiej je rozcięczyc przed zastosowaniem na skóre.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:21   #212
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Dziewczyny, a czy ktoras z was probowala uzywac olejek Manuka? zastanawiam sie nad nim, bo olejek z dzewa herbacianego powinno sie zuzyc w ciagu 6 m-cy. ja swoj mam dobre 6 m-cy, moze ciut wiecej i zauwazam ze coraz gorzej dziala, tzn dziala, ale jak by ciut slabiej i pomyslalam ze skoro manuka ma takie samo dzialanie, ale nie utlenia sie , to moze wyprobuje. No i lawendy pur na pryszcze tez jeszcze nie probowalam, a mam w chalupie.

caryca, ale alergicy to chyba wiedza ze musza najpierw wszystko na zgieciu lokcia przetestowac, albo? Jak tego nie robia, a cos ich uczuli, to sami sa sobie winni.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:12   #213
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez caryca84 Pokaż wiadomość
Do alergików: uważajcie na ten olejek. Ja np. po wszystkich kosmetykach z nim dostaję reakcji alergicznej i cała buzia robi się czerwona jak burak i lekko piecze. Tak więc używać nie mogę

Poczytałam trochę i okazuje się, że w testach laboratoriów chemicznych 3 osoby na 28 dostawały jakiejś reakcji alergicznej na ten olejek.
Olejki eteryczne to substancje uczulające. Nie są dla każdego, nie powinny ich używać kobiety w ciąży i dzieci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:22   #214
kasia9125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

Założyłam ten wątek ponieważ mam nadzieje że mi doradzicie oraz że pomoże ten wątek może i innym.
Zacznę może od tego że od paru dni zastanawiałam się nad kupnem olejku z drzewa herbacianego. Robiąc dziś zakupy w Aldi natrafiłam na ten olejek firmy Mildeen med więc bez wahania go wzięłam, dopiero później w domu gdy spojrzałam na skład wyczytałam że składa się on z kilku składników.
skład: Melaleuca alternifolia leaf oil, D-limonene, Eugenol, Geraniol, Linalool
Dlatego mam wahania czy go nie zwrócić oraz pytania co do niego:
-czy któraś może go miała? jeśli tak to jak ocenia jego działanie?
-czy pod względem składu jest on dobry?
-czy trzeba go rozcieńczać?
Pod spodem zamieszczam zdjęcie tego olejku
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg teebaumoelminzoel_normal_a217662.jpg (17,3 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez kasia9125
Czas edycji: 2013-10-17 o 19:34
kasia9125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:43   #215
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

to olejek z drzewa herbacianego wzbogacony kilkoma dodatkowymi olejkami jak wlasnie Linalool, Geraniol. Bez oba sama natura w nim, jesli oto ci chodzi. A jak oceniam go? tak samo jak olejek ktory zawiera tylko Melaleuca alternifolia leaf oil. U mnie dzialal tak samo. Ja uzywam bezposrednio na pryszcze, wiec nie rozcienszam. Smaruje zawsze po wchlonieciu oleju ktorym pielegnuje skore, wiec mnie olejek eteryczny nie wysusza i nie podraznia.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 20:16   #216
kasia9125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

Ale skoro jest on naturalny to czemu jest taka różnica cenowa między tym (ok9zł/30ml) a tym z apteki ( ok10zł/10ml) ?
kasia9125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 20:25   #217
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

w aptece jest zawsze drozej ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 10:20   #218
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

Cytat:
Napisane przez kasia9125 Pokaż wiadomość
Robiąc dziś zakupy w Aldi natrafiłam na ten olejek firmy Mildeen med więc bez wahania go wzięłam, dopiero później w domu gdy spojrzałam na skład wyczytałam że składa się on z kilku składników.
skład: Melaleuca alternifolia leaf oil, D-limonene, Eugenol, Geraniol, Linalool
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
to olejek z drzewa herbacianego wzbogacony kilkoma dodatkowymi olejkami jak wlasnie Linalool, Geraniol.
Na opakowaniu jest informacja, że to olejek z drzewa herbacianego wzbogacony innymi olejkami? Gdyby do TTO były dodane inne olejki, ich nazwy powinny się znaleźć w składzie. D-limonene, Eugenol, Geraniol, Linalool to nie dodatkowe olejki, tylko związki chemiczne występujące w olejkach, które jako potencjalne alergeny muszą być wyszczególnione na liście INCI zgodnie z 7. poprawką do dyrektywy kosmetycznej. Olejki eteryczne zawierają nie kilka, a kilkadziesiąt lub nawet kilkaset związków chemicznych.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 15:16   #219
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na opakowaniu jest informacja, że to olejek z drzewa herbacianego wzbogacony innymi olejkami? Gdyby do TTO były dodane inne olejki, ich nazwy powinny się znaleźć w składzie. D-limonene, Eugenol, Geraniol, Linalool to nie dodatkowe olejki, tylko związki chemiczne występujące w olejkach, które jako potencjalne alergeny muszą być wyszczególnione na liście INCI zgodnie z 7. poprawką do dyrektywy kosmetycznej. Olejki eteryczne zawierają nie kilka, a kilkadziesiąt lub nawet kilkaset związków chemicznych.
to sa substancje zapachowe/perfumujace, ktore jak napisalas musza byc wyszczegolnione w skladzie, wiec czesto na kremach itp produktach pisze poza slowem Perfum jeszcze dodatkowo sa wyszczegolnione te alergizujace substancje zapachowe. Cala filozofia ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 14:51   #220
Naleigh
Raczkowanie
 
Avatar Naleigh
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 36
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Witajcie kochane! Nie wiem, czy powinnam to odstawić, czy to naturalny proces, ale stosuję olejek od tygodnia i owszem, niektóre pryszcze zniknęły, ale zauwazylam ogromny wysyp na czole - roi się na nim od maleńkich krosteczek. Nie mam pojęcia o co chodzi, myślałam, ze na poczatku olejek wszystko oczyszcza, a wiec wszystko musi 'wyjść' na wierzch a pózniej bedzie lepiej...ale boje sie, ze jednak to tak ne działa i pryszcze tylko bedą przybywać. Czy ktos miał podobny problem do mojego? Dodam, ze używam nierozcieńczonego olejku dr.organic, bioactive skincare organic, Tea Tree Pure Oil, Natural Antiseptic. Dwie kropelki nakładam na wacik i smaruje cała mordkę.
Naleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 14:57   #221
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez Naleigh Pokaż wiadomość
Witajcie kochane! Nie wiem, czy powinnam to odstawić, czy to naturalny proces, ale stosuję olejek od tygodnia i owszem, niektóre pryszcze zniknęły, ale zauwazylam ogromny wysyp na czole - roi się na nim od maleńkich krosteczek. Nie mam pojęcia o co chodzi, myślałam, ze na poczatku olejek wszystko oczyszcza, a wiec wszystko musi 'wyjść' na wierzch a pózniej bedzie lepiej...ale boje sie, ze jednak to tak ne działa i pryszcze tylko bedą przybywać. Czy ktos miał podobny problem do mojego? Dodam, ze używam nierozcieńczonego olejku dr.organic, bioactive skincare organic, Tea Tree Pure Oil, Natural Antiseptic. Dwie kropelki nakładam na wacik i smaruje cała mordkę.
...
ojjj nie nie,stosuj tylko miejscowo,albo dolej kilka kropel do innego olejku np winogronowego,ale narazie odstaw zupełnie,aż skóra dojdzie do siebie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 17:50   #222
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

A nic innego ostatnio nie wprowadzilas poza olejkiem do pielegnacji?
Mnie tez tak wysypalo, ale wszedzie. Pare na czole, na policzkach przy brodzie wygladam jak ciastka pieguski, tylko ze ja mam rozowawe kropki, a nie brazowe. Od jakis jeden maly pryszczyk ok, ciepla pora roku i cos lubi wyskoczyc, ale ja ostatnio kupilam sobie nowa pianke do doroslej cery z zanieczyszczeniami od Alterra i mam wrazenie ze ona taka delikatna a mimo to skuteczna nie jest jak poprzednia wersja z mieta. Od paru dni zamiast wspomoc gojeniee/wysuszanie gosci, dostaje ich coraz wiecej, wiec tak sobie wnioskuje ze to ta pianka musi mi nie sluzyc. Cera ogolem jakas taka bardziej rumiana sie stala. Wczoraj zlapalam na syndet Sebamedu i odrazu koloryt byl lepszy, widac bylo tylko pryszczyki, a nie pol geby w kolorze rozowawym. U mnie zdecydowanie to nowy kosmetyk jest winny a nie olejek herbaciany, ktory nakladam nierozcienczony tylko na niespodzianki.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-06-20 o 17:51
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 11:51   #223
Naleigh
Raczkowanie
 
Avatar Naleigh
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 36
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Stosuję tylko płyn micelarny garniera, ale wydaje mi się, że moja twarz się nieco oczyściła, bo na czole jest zdecydowanie lepiej niż było na początku stosowania, choć wciąż mam gdzieniegdzie te czerwone krosteczki. Stosuję teraz olejek punktowo, zobaczymy, jak będzie, bo byłam pewna, że po prostu wszystko mi wyłazi, a później będzie okej. Nie wiem, może skóra musiała się przyzwyczaić, bo olejek herbaciany jednak nie należy do najdelikatniejszych Twarz przeżyła szok, a teraz się przyzwyczaja i jest lepiej. Postosuję jeszcze trochę, jak nie będzie poprawy, ba, zauważę pogorszenie, to odkładam na samo dno i ubolewam nad wyglądem mej twarzy dalej...

Naprawdę mam dość tych wyprysków, więc złapałam się zachwalanego olejku...Mam raczej cerę wrażliwą, świecącą się w strefie T, a po większej ilości wysuszających kosmetyków skóra się łuszczy...I co tutaj z taką zrobić
Naleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 11:59   #224
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez Naleigh Pokaż wiadomość
Stosuję tylko płyn micelarny garniera, ale wydaje mi się, że moja twarz się nieco oczyściła, bo na czole jest zdecydowanie lepiej niż było na początku stosowania, choć wciąż mam gdzieniegdzie te czerwone krosteczki. Stosuję teraz olejek punktowo, zobaczymy, jak będzie, bo byłam pewna, że po prostu wszystko mi wyłazi, a później będzie okej. Nie wiem, może skóra musiała się przyzwyczaić, bo olejek herbaciany jednak nie należy do najdelikatniejszych Twarz przeżyła szok, a teraz się przyzwyczaja i jest lepiej. Postosuję jeszcze trochę, jak nie będzie poprawy, ba, zauważę pogorszenie, to odkładam na samo dno i ubolewam nad wyglądem mej twarzy dalej...

Naprawdę mam dość tych wyprysków, więc złapałam się zachwalanego olejku...Mam raczej cerę wrażliwą, świecącą się w strefie T, a po większej ilości wysuszających kosmetyków skóra się łuszczy...I co tutaj z taką zrobić
....
olejek jest dobry,tylko poprostu przedobrzyłaś,trzeba go rozcięczać,albo stosowac tylko punktowo....jako łagodzący krem nawilżający na tę chwilę mogę Ci polecić Bepanthen Krem z apteki,pomoże usunąć te podrażnione miejsca na skórze.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:41   #225
Nicole_83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Mi olejek z drzewa herbacianego pomógł na trądzik i nie uwierzycie - wyleczył grzybicę paznokci. Dowiedziałam się, że ma on bardzo wiele zastosowań i niezwykłych właściwości. Polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-01-07 o 10:05 Powód: link
Nicole_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:05   #226
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Kupilam olejek 100% bio i zamierzam robic sobie te plukanki do ust i wdychac z chusteczki Dam tez chlopakowi Zeby zapobiegac infekcjom gardla, przeciw katarowi, uodparniajaco - ciekawe czy podziala Mysle zeby tez te kapiele oczyszczajace robic z olejkiem
Plukanke to ile kropel na pol szklanki wody I czy to musi byc woda przegotowana czy moze byc z kranu?
A z chusteczki ile tak wdychac, bo na razie zielona w temacie
I jeszcze choc na razie kupilam sobie jako tonik wode rozana To chetnie bym sobie i taki zrobila - Ale jak go zrobic?
A moznaby dodac np krople do koncowki wody rozanej (konkretnie z Ktc)jakby ktos mogl spojrzec na sklad, czy nic nie przereaguje Bo nie chce sobie krzywdy narobic A np cos do psikania sobie na dekolt i wdychania przed snem, jako pewnego rodzaju inhalacje?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 10:49   #227
bikle
Przyczajenie
 
Avatar bikle
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Podbeskidzie!!!
Wiadomości: 18
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Dziewczyny,
rozumiem stosowanie na pryszcze, a w przypadku zaskórników też pomoże?
szukam czegoś, co pomoże w tej kwestii...
__________________
Cofamy się, aby skoczyć wyżej....
bikle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 23:42   #228
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Dobry post na pociągnięcie tematu olejku herbacianego. Olejek ten to pierwsza klasa w pielęgnacji naturalnej a nawet leczeniu. Miałam zapalenie jakieś tam "na dole" wiecie chyba o co chodzi zrobiłam 1,5% stężenie olejku herbacianego w oleju konopnym nasączyłam tym tampon i włożyłam. Zrobiłam tak 3 razy i wyleczone Sama tego nie wymyśliłam, przeczytałam o takim sposobie u dr różańskiego i o tym, że taki eksperyment się powiódł. Fajna sprawa
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 06:30   #229
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

ja też zamierzam kupić ten olejek. Zamierzam stosować go na stopy i dłonie. Spróbuje płukanek, mieszanie z kremem i wsmarowanie kropelki w skóre. Zobacze który sposób okaże się najlepszy. Dodatkowo mam zamiar stosować punktowo na wypryski.
Dodam też kropelke do nawilżaczy powietrza
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 20:52   #230
_biedroneczka_K
Zakorzenienie
 
Avatar _biedroneczka_K
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7 056
Talking Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez bikle Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
rozumiem stosowanie na pryszcze, a w przypadku zaskórników też pomoże?
szukam czegoś, co pomoże w tej kwestii...


Pomoże
Ja kończę już 2 buteleczkę olejku i jestem bardz zadowolona
Od czasu, gdy zaczęłam stosować olejek nie ma żadnych niespodzianek pomaga też na zaskórniki .
Ja z olejku zrobiłam sobie tonik. Napar z rumianku i olejek .
Wysusza skórę, najbardziej w okolicach nosa i ust.
Stosuję też krem nawilżający który nie "zapycha".
Aktualnie ziaji z serii oczyszczanie- liście manuka z kwasem migdałowym na noc. Mogę polecić też z tej serii pastę do mycia
_biedroneczka_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 11:28   #231
palma_kokosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 97
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

fajnie się sprawdza na te okropne bolące podskórne pryszcze. ładnie i szybko goi. ja go mieszam z kremem lub solo stosuję tylko punktowo.
palma_kokosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:08   #232
Justink
Raczkowanie
 
Avatar Justink
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

O dziwo zgodzę się... Trzy dni temu na noc zastosowałam na moją ogromną nowość olejek z ZSK i w ciągu dwóch dni zrobił się strup, który zszedł i teraz chociaż dalej jest duża pozostałość, to chociaż nie jest taka wypukła i czerwona i ogromna

Jestem bardzo ciekawa czy to tylko tak jednorazowo sprawdził się dobrze, czy zostanie ze mną na dłużej.
Justink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 10:26   #233
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Moja siostra używa i bardzo go chwali.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:51   #234
mau5_1995
Przyczajenie
 
Avatar mau5_1995
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest świetny. Ja stosowałam na twarz ale ma tez inne zastosowania, wymienione np. tutaj: xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-19 o 12:21 Powód: reklama
mau5_1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 21:44   #235
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego mildeen med

Cytat:
Napisane przez kasia9125 Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek ponieważ mam nadzieje że mi doradzicie oraz że pomoże ten wątek może i innym.
Zacznę może od tego że od paru dni zastanawiałam się nad kupnem olejku z drzewa herbacianego. Robiąc dziś zakupy w Aldi natrafiłam na ten olejek firmy Mildeen med więc bez wahania go wzięłam, dopiero później w domu gdy spojrzałam na skład wyczytałam że składa się on z kilku składników.
skład: Melaleuca alternifolia leaf oil, D-limonene, Eugenol, Geraniol, Linalool
Dlatego mam wahania czy go nie zwrócić oraz pytania co do niego:
-czy któraś może go miała? jeśli tak to jak ocenia jego działanie?
-czy pod względem składu jest on dobry?
-czy trzeba go rozcieńczać?
Pod spodem zamieszczam zdjęcie tego olejku
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Hej kupując olejek musisz zwrócić uwagę na to czego tak na prawdę chcesz. Domyślam się, że chodzi Ci o olejek eteryczny Olejki eteryczne, mają bardzo skomplikowane składy i nie prawdą jest co pisze tutaj ktoś poniżej, że np eugenol wchodzi w skład olejku z drzewa herbacianego eugenol wytwarza się z goździków w procesie chemicznym - wiem bo sama go na chemii organicznej produkowałam i jeżeli znajduje się w Twoim produkcie to znaczy, że jest dodany i masz do czynienie z olejkiem zapachowym - nie eterycznym. Najlepsze oczywiście są te eteryczne. Bo jest to 100% tego za co płacisz Oczywiście olejki eteryczne są droższe, buteleczki ok 10 ml to koszt przynajmniej 20-30 zł, ale stosuje się ich do jednorazowego użytku 1-3 kropli. W większej ilości działają drażniącą nie tylko na skórę ale i na układ oddechowy, oczy czy śluzówki. Także umiarkowanie Co ważne: olejek MUSI BYĆ ŚWIEŻY, wraz z czasem w olejku zachodzą zmiany w składzie i staje się coraz bardziej drażniący dla skóry. Dlatego polecam kupić taki olejek w sklepie stacjonarnym gdzie można sprawdzić datę, a ta powinna być oddalona o min 2 lata. Polecam zakup w sklepie zielarskim, aptece albo XXX, ewentualnie można sobie zamówić, np. z dr Bety - to są polskie olejki eteryczne klasy aromaterapeutycznej, bardzo wysokiej jakości, chociaz na tych z organique też nigdy się nie zawiodłam, powiedziałabym nawet, że ich lawendowy opowiada mi najbardziej.
Kolejną kwestią jest samo zastosowanie takiego olejku - najlepiej jest robić sobie parówki wodne z dodatkiem kilku kropel olejku eterycznego i wtedy nie mamy bezpośredniego kontaktu wysoko stężonego produktu ze skórą. Zgadzam się, że punktowo można też stosować, ale w wielu przypadkach wręcz rozogni to wyprysk. Fajnym rozwiązaniem jest dodanie kilkunastu kropel do buteleczki z hydrolatem i używanie w formie toniku. Ogólnie rzecz biorąc skład olejków eterycznych to setki substancji i wiedza o nich jest bardzo nikła, w wielu przypadkach całkowite składy chemiczne nie są znane, wiemy na pewno, że warto zachować bezpieczeństwo, absolutnie nie smarować płatka kosmetycznego i bezpośrednio nie przecierać skóry bo na dłuższą metę to się nie sprawdzi. Z resztą same widzicie, że większość z Was ma podobne krostkowo-wypryskowe doświadczenia Olejki eteryczne mogą zdziałać cuda, ale trzeba wiedzieć jak się z nimi obchodzić

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:46 Powód: reklama
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 16:01   #236
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Odświeżam

Mam zamiar kupić sobie olejek z drzewa herbacianego do stosowania punktowego - na te "guzki" "gule" co tak wyjść nie chcą, a zniknąć też im nie śpieszno. I tak sobie siedzą i siedzą...

Stąd pytanie - jaką firmę polecacie (może być online i apteka)? Podobno peeeeeełne 100% olejku do stosowania miejscowego może być i nie trzeba rozcieńczać, czy to prawda?

Będę bardzo wdzięczna za wasze sprawdzone typy (nazwa firmy, link), bo już oczopląsu dostaje i dalej nie widze tego co mnie interesuje

Z góry dziękuje za pomoc <3

Edytowane przez Szczypiorowaa
Czas edycji: 2017-08-04 o 16:17
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 12:17   #237
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Odświeżam

Mam zamiar kupić sobie olejek z drzewa herbacianego do stosowania punktowego - na te "guzki" "gule" co tak wyjść nie chcą, a zniknąć też im nie śpieszno. I tak sobie siedzą i siedzą...

Stąd pytanie - jaką firmę polecacie (może być online i apteka)? Podobno peeeeeełne 100% olejku do stosowania miejscowego może być i nie trzeba rozcieńczać, czy to prawda?

Będę bardzo wdzięczna za wasze sprawdzone typy (nazwa firmy, link), bo już oczopląsu dostaje i dalej nie widze tego co mnie interesuje

Z góry dziękuje za pomoc <3
Ale olejek z drzewa herbacianego nie ma właściwości zasuszających, tylko antybakteryjne szeroko pojęte zastosowanie antyseptyczne. Na takie podskórne guzki polecałabym np. maść cynkową, albo maść Clarina z Himalaya. Taki wyprysk możesz ewentualnie patyczkiem do uszu wokół posmarować, żeby nie rozniósł się na inne miejsca.
Olejek ogólnie może Ci pomóc w zwalczeniu bakterii powodujących zmiany trądzikowe, ale jak już Ci coś takiego wyskoczyło to może wręcz podrażnić ten wyprysk, ale oczywiście możesz spróbować
Ja polecam
1. Dr Beta - ze względu na cenę http://www.drbeta.pl/olejek-drzewa-herbacianego.html
2. XXX
3. Oriflame olejek Z DODATKIEM olejku z drzewa herbacianego.

Ps. Sama używam teraz z niemieckiem firmy Alkmene toniku z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego: roza: i z pewnością taka rozcieńczona forma kosmetyku - zaraz po parówce wodnej - jest najlepsza

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:52 Powód: reklama
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 12:46   #238
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Tak, olejek z drzewa herbacianego można stosować na skórę w stężeniu 100%. Ja akurat miałam olejki firmy Etja i Kej i były ok.
Ze swojej strony na wypryski i 'krosty-gule' polecam też punktowy żel na wypryski Sylveco (też ma w składzie olejek z drzewa herbacianego).
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 12:10   #239
mariolcia93
Przyczajenie
 
Avatar mariolcia93
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Wszystko tak naprawdę zależy od skóry. Jedni mogą nakładać bezpośrednio na wyprysk w postaci nierozcieńczonej, natomiast jeśli masz wrażliwą skórę warto jednak taki olejek rozcieńczyć. Osobiście nakładam bezpośrednio czysty olejek z drzewa herbacianego, mam swój sprawdzony xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-09-09 o 09:36 Powód: link reklama
mariolcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 07:48   #240
EdytaKruk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego

Ja uwielbiam olejek herbaciany, za to mój mąż nie może go znieść. Czasami nawet zrywa go na wymioty jak otworzę przy nim butelkę.
EdytaKruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-25 21:14:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.