Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-06, 11:15   #31
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Skończyłaś 38my, zaczynasz 39ty. Jesteś dokładnie tydzień przede mną.
To znaczy ginek nie oszalał

Jak mi cycki odpadną to się przynajmniej nad butelką nie będę musiała zastanawiać
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:17   #32
asiejka86
Rozeznanie
 
Avatar asiejka86
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 590
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Melduję się na nowym wątku

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny, w związku z otwarciem kolejnego wątku postanowiłam też przy końcowce trochę się poudzielać czytam Was od dłuuugiego czasu ale jakoś teraz się zmotywowałam do napisania po raz pierwszy pozdrawiam wszystkie rozpakowane mamusie

Witamy w naszym gronie
asiejka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:17   #33
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
To znaczy ginek nie oszalał

Jak mi cycki odpadną to się przynajmniej nad butelką nie będę musiała zastanawiać
Nakręciłam. Masz termin 2 tygodnie przede mną. Czyli musisz kończyć 39ty.

Ja mam taką aplikacje na komórkę i ona dopóki nie kończę kolejnego tygodnia to podaje, że jestem w poprzednim. Np. od dziś pokazuje tydzień 37 choć zaczynam 38. Pewnie Twój gin tak samo robi - liczy tylko pełne ukończone tygodnie

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2012-09-06 o 11:19
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:17   #34
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
I ja sie melduje

No w tym wątku to już na pewno urodze
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:18   #35
asiejka86
Rozeznanie
 
Avatar asiejka86
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 590
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
już odpowiadam termin mam na 24.09., teraz jestem w 37tc5d więc już niedługo spodziewam się chłopczyka - Szymonka teraz żałuję, że wcześniej się nie odezwałam do Was hihi 17.09. kończę 25 lat - może mały zrobi jakieś surprise na urodziny :p
Termin mamy prawie ten sam - ja mam na 25.09. Choc może faktycznie synuś zrobi mamusi prezent urodzinowy
asiejka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:20   #36
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Witam się z Zuzią z domku.

Przed chwilą wróciłyśmy.

Jak się ogarnę to opiszę poród.

Małą ubóstwiam i kocham ponad życie
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:20   #37
marzenka1984
Rozeznanie
 
Avatar marzenka1984
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 702
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Jestem i ja nadrobić Was to nie lada wyczyn, po tylu dniach nie obecności

Przed wczoraj miałam usg i okazało się, że na 99% będzie nie Tosia a Sebastian a z kalendarza chińskiego wychodzi dziewczynka hmmm.. wierzycie w te kalendarze? U mnie w rodzinie się sprawdzały.

Wyniki drugi raz robionej glukozy wyszły, brak cukrzycy ale moja prowadząca tak czy inaczej kazała mi badać glukometrem cukier i zapisywać

Badanie na paciorka już zrobione u prowadzącej martwiłam się, że będę musiała latać tak jak niektóre z Was po lekarzach i laboratoriach. I za darmożkę

Gratuluję wszystkim nowo upieczonym mamusiom, dzieciaki są przecudne

Dentyste też już mam z głowy na ten miesiąc ząb zatruty i uratowany bo dla niego każdy ząb jest bardzo ważny i najpierw będzie leczyć a w ostateczności wyrywać
kamień ściągnięty i wogóle cud, miód i malina
__________________
Maksymilian

Edytowane przez marzenka1984
Czas edycji: 2012-09-06 o 11:22
marzenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 11:20   #38
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Nakręciłam. Masz termin 2 tygodnie przede mną. Czyli musisz kończyć 39ty.

Ja mam taką aplikacje na komórkę i ona dopóki nie kończę kolejnego tygodnia to podaje, że jestem w poprzednim. Np. od dziś pokazuje tydzień 37 choć zaczynam 38. Pewnie Twój gin tak samo robi.
Nie bo go zapytałam i mi powiedział, że pisze zaczęte tygodnie a 13.09 jest dokładnie pierwszym dniem 40-tego tygodnia

Pieprzę to już, termin z pierwszego usg mam na 9.09. I marzę już, żeby to prawda była
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:21   #39
justyna12345
Raczkowanie
 
Avatar justyna12345
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Pszów
Wiadomości: 220
GG do justyna12345
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

chciałam jeszcze napisać, że też wzięłam się za picie herbatki z liści malin :p wczoraj wypiłam dwie konkretne, przedwczoraj jedną. Wczoraj też trochę pobujałam się na piłce - postawiłam sobie cel żeby urodzić do terminu hehe wiem, że Szymon wyjdzie wtedy kiedy będzie chciał (chcę rodzić w klinice w Bielsku, tam w razie czego mam wywołanie na 01.10., a jeżeli do 24.09. nic nie ruszy to moja gin prowadząca pewnie mnie zostawi dzień po terminie w szpitalu i wtedy nici z kliniki i znieczulenia :/ )

wczoraj miałam ogólnie stresa, sama się zdziwiłam bo w sumie w te całe herbatki nie chce mi się wierzyć :p a przed 21:00 dostałam skurczy..zaczęłam liczyć - regularne co 20 minut od 21:05 jak w zegarku i tak 5 razy do 22:30 ale potem przeszło, nie było nic do 23:15, wzięłam gorącą kąpiel i już skurcze się nie powtórzyły..

masakra..takiego bólu to w całej ciąży nie miałam :/ wczoraj jeszcze nacisk na spojenie w momencie skurczów że aż mi łzy poleciały masakra..moja mama jak byla ze mna w ciazy miala dokladnie to samo tyle ze co 10min i to byly skurcze z ktorymi całą noc przeleżała a nie wiedziała że to jest już to :/ mnie brało tak samo: co 20 min seria po parę skurczy raz po raz co minutę, ucisk na max 3 sekundy :/ i po 20 minutach powtórka z rozrywki..
__________________
Szymonek

ur.16.09. CC
3400g 57cm miłości
justyna12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:24   #40
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Hej!My dziś wkraczamy w 39tc!Ja chce już rodzić................... ........

Sojka moje gratulacje.Pięknie Zosieńka podrosła

Konczi słodka ta Wasza królewna

Katiem ja nadal nie widzę fotki chłopców

Trzymam kciuki za wizyty i usg,no i oczywiście pogratulować kolejnych tygodni

A gdzie niegrzeczna???

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny, w związku z otwarciem kolejnego wątku postanowiłam też przy końcowce trochę się poudzielać czytam Was od dłuuugiego czasu ale jakoś teraz się zmotywowałam do napisania po raz pierwszy pozdrawiam wszystkie rozpakowane mamusie
Witaj.Powiedz nam coś o sobie w takim razie
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:27   #41
justyna12345
Raczkowanie
 
Avatar justyna12345
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Pszów
Wiadomości: 220
GG do justyna12345
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
już odpowiadam termin mam na 24.09., teraz jestem w 37tc5d więc już niedługo spodziewam się chłopczyka - szymonka :d teraz żałuję, że wcześniej się nie odezwałam do was hihi 17.09. Kończę 25 lat - może mały zrobi jakieś surprise na urodziny :p
:d
__________________
Szymonek

ur.16.09. CC
3400g 57cm miłości
justyna12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 11:27   #42
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Nakręciłam. Masz termin 2 tygodnie przede mną. Czyli musisz kończyć 39ty.

Ja mam taką aplikacje na komórkę i ona dopóki nie kończę kolejnego tygodnia to podaje, że jestem w poprzednim. Np. od dziś pokazuje tydzień 37 choć zaczynam 38. Pewnie Twój gin tak samo robi - liczy tylko pełne ukończone tygodnie
Skoro termin porodu jest na 13go, to dziś musisz kończyć 39 tydzień

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
I ja sie melduje

No w tym wątku to już na pewno urodze
no raczej
Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam się z Zuzią z domku.

Przed chwilą wróciłyśmy.

Jak się ogarnę to opiszę poród.

Małą ubóstwiam i kocham ponad życie
no to witamy i czekamy na relacje i zdjęcia małej Zuzi. jeszcze raz gratuluje
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:28   #43
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
już odpowiadam termin mam na 24.09., teraz jestem w 37tc5d więc już niedługo spodziewam się chłopczyka - Szymonka teraz żałuję, że wcześniej się nie odezwałam do Was hihi 17.09. kończę 25 lat - może mały zrobi jakieś surprise na urodziny :p
Witaj

Dziewczyny, używacie laktatorów? jakie polecacie?
Właśnie mnie oświeciło, że za tydzień (a nie w październiku) zaczynam ostatni semestr zajęć (zachciało mi się podnosić kwalifikacje to mam - btw bardzo lubię zdobywać nową wiedzę ale teraz zamiast na zajęcia wolałabym z Zuzanką w domu być) i muszę wreszcie w laktator i pojemniki do przechowywania się zaopatrzyć. do tej pory nie chciałam uczyć jej jeść z butelki, żeby nie odzwyczaiła się od ssania piersi. No a teraz nie mam wyjścia.
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:33   #44
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Nie bo go zapytałam i mi powiedział, że pisze zaczęte tygodnie a 13.09 jest dokładnie pierwszym dniem 40-tego tygodnia

Pieprzę to już, termin z pierwszego usg mam na 9.09. I marzę już, żeby to prawda była
Termin porodu jest ostatnim dniem 40 tygodnia, ciąża trwa równe 40 tygodni (tzn. od zapłodnienia teoretycznie 38).

Ja mam z usg na 15.09, a z OM na 20.09...

A jak Twoje fizycznie samopoczucie? Masz dużo energii czy raczej flaczek? Bo ja jestem jakaś wymęczona i nawet bym porobiła coś, żeby przyspieszyć, ale nie mam zupełnie siły...

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
chciałam jeszcze napisać, że też wzięłam się za picie herbatki z liści malin :p wczoraj wypiłam dwie konkretne, przedwczoraj jedną. Wczoraj też trochę pobujałam się na piłce - postawiłam sobie cel żeby urodzić do terminu hehe wiem, że Szymon wyjdzie wtedy kiedy będzie chciał (chcę rodzić w klinice w Bielsku, tam w razie czego mam wywołanie na 01.10., a jeżeli do 24.09. nic nie ruszy to moja gin prowadząca pewnie mnie zostawi dzień po terminie w szpitalu i wtedy nici z kliniki i znieczulenia :/ )

wczoraj miałam ogólnie stresa, sama się zdziwiłam bo w sumie w te całe herbatki nie chce mi się wierzyć :p a przed 21:00 dostałam skurczy..zaczęłam liczyć - regularne co 20 minut od 21:05 jak w zegarku i tak 5 razy do 22:30 ale potem przeszło, nie było nic do 23:15, wzięłam gorącą kąpiel i już skurcze się nie powtórzyły..

masakra..takiego bólu to w całej ciąży nie miałam :/ wczoraj jeszcze nacisk na spojenie w momencie skurczów że aż mi łzy poleciały masakra..moja mama jak byla ze mna w ciazy miala dokladnie to samo tyle ze co 10min i to byly skurcze z ktorymi całą noc przeleżała a nie wiedziała że to jest już to :/ mnie brało tak samo: co 20 min seria po parę skurczy raz po raz co minutę, ucisk na max 3 sekundy :/ i po 20 minutach powtórka z rozrywki..
Mi też się pojawiają skurcze po tej herbatce i od razu przeczyszcza.

A powiedz - to skakanie na piłce jak ma przyspieszyć poród? Też mam piłę, ale siadam na niej tylko jak kręgosłup boli...

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam się z Zuzią z domku.

Przed chwilą wróciłyśmy.

Jak się ogarnę to opiszę poród.

Małą ubóstwiam i kocham ponad życie
Cześć!!! Super, że już jesteście.
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:34   #45
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:36   #46
justyna12345
Raczkowanie
 
Avatar justyna12345
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Pszów
Wiadomości: 220
GG do justyna12345
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A powiedz - to skakanie na piłce jak ma przyspieszyć poród? Też mam piłę, ale siadam na niej tylko jak kręgosłup boli...
ja kupiłam sobie tą piłkę w 4 mcu ciąży z zamiarem wykonywania ćwiczeń przygotowujących do porodu ale nic z tego nie wyszło ostatnie tygodnie musiałam leżeć i się nie przemęczać bo w 32 tyg dostałam się do szpitala na kurację Fenoterolem :/ na szkole rodzenia u nas położna mówiła że na piłce można rozciągać mięśnie do porodu oczywiście nie przemęczając się, można też pomóc, żeby brzuch się obniżał a dzidzia żeby łatwiej w kanał mogła wejść, ja usiadłam na piłce i przesuwałam się miednicą do przodu i do tyłu, na boki a potem lekko do góry "skakałam" po niej


Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.
GRATULACJE
__________________
Szymonek

ur.16.09. CC
3400g 57cm miłości

Edytowane przez justyna12345
Czas edycji: 2012-09-06 o 11:39
justyna12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:37   #47
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez marzenka1984 Pokaż wiadomość
Jestem i ja nadrobić Was to nie lada wyczyn, po tylu dniach nie obecności

Przed wczoraj miałam usg i okazało się, że na 99% będzie nie Tosia a Sebastian a z kalendarza chińskiego wychodzi dziewczynka hmmm.. wierzycie w te kalendarze? U mnie w rodzinie się sprawdzały.

Wyniki drugi raz robionej glukozy wyszły, brak cukrzycy ale moja prowadząca tak czy inaczej kazała mi badać glukometrem cukier i zapisywać

Badanie na paciorka już zrobione u prowadzącej martwiłam się, że będę musiała latać tak jak niektóre z Was po lekarzach i laboratoriach. I za darmożkę

Gratuluję wszystkim nowo upieczonym mamusiom, dzieciaki są przecudne

Dentyste też już mam z głowy na ten miesiąc ząb zatruty i uratowany bo dla niego każdy ząb jest bardzo ważny i najpierw będzie leczyć a w ostateczności wyrywać
kamień ściągnięty i wogóle cud, miód i malina
To ci niespodziankaJa nie wierze w te kalendarze.Choć ostatnio słyszę opowieści jak to usg może się mylić,ale ja nie sądze aby i w moim przypadku,na 4aparatach usg wyszło,że chłopak i tego się trzymam.

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Witaj

Dziewczyny, używacie laktatorów? jakie polecacie?
Właśnie mnie oświeciło, że za tydzień (a nie w październiku) zaczynam ostatni semestr zajęć (zachciało mi się podnosić kwalifikacje to mam - btw bardzo lubię zdobywać nową wiedzę ale teraz zamiast na zajęcia wolałabym z Zuzanką w domu być) i muszę wreszcie w laktator i pojemniki do przechowywania się zaopatrzyć. do tej pory nie chciałam uczyć jej jeść z butelki, żeby nie odzwyczaiła się od ssania piersi. No a teraz nie mam wyjścia.
Ja mam medela,ale widziałam w tesco są w promocji Baby Ono za 25zł ze 100,któraś o tym wspominała wcześniej...może warto i za tą cene
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:37   #48
anusiaaniaanusia
Rozeznanie
 
Avatar anusiaaniaanusia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 991
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Sojeczko gratuluje Wreszcie się doczekałaś

Angel Twoja Jagódka jest taka mikra przy tym cycuchu Śliczna

Choco nie bawię się z Tobą oby się rozkręciło
Coś dawno nie pisałaś na forum, a ja telefon w aucie zostawiłam
Już biegnę po niego

A wcześniej napisze, że jestem po wizycie i wszystko u mnie już gotowe, maluch waży 3700g. Jak ja go urodze
__________________
Bartosz 13.09.2012
anusiaaniaanusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:43   #49
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

To i ja z rozpychającym się mocno w brzuchu Antosiem, witam się w nowej części.

U mnie standardzik... wstałam o 12. Z tym, że ok. 2 zasnęłam i wstałam tylko 2 razy do łazienki.
Wczoraj mama nastraszyła mnie, że mam małego nie przyzwyczajać do takiego trybu dnia. Czy to prawda takie gadanie, że dziecko później po urodzeniu ma podobny "tryb życia", jak gdy było jeszcze w brzuszku? Czy to jedna z tych mądrości ludowych? Moja mama twierdzi, że ja jako maluszek bardzo późno przesypiałam noce. Z dnia robiłam sobie noc, a z nocy dzień. Podobno dlatego, że ona będąc ze mną w ciąży całymi nocami uczyła się do egzaminów, więc ja nie spałam razem z nią.

Choco trzymam kciuki za rokręcenie akcji ( choć kto wie czy to nie już, bo coś zniknęłaś od kilku postów).


Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny, w związku z otwarciem kolejnego wątku postanowiłam też przy końcowce trochę się poudzielać czytam Was od dłuuugiego czasu ale jakoś teraz się zmotywowałam do napisania po raz pierwszy pozdrawiam wszystkie rozpakowane mamusie
Witam Ciebie i Szymka.

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
WRÓCIŁAM niestety jeszcze bez Jaśka i ponoć się nie zanosi ... rozwarcia brak jedyne co to coraz mniej wód mam ...
Witamy w domu Spokojnie, już niedługo nacieszysz się Jasiem.

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam się z Zuzią z domku.

Przed chwilą wróciłyśmy.

Jak się ogarnę to opiszę poród.

Małą ubóstwiam i kocham ponad życie
Witamy Was gorąco. Jeszcze raz gratuluję!!!!

Cytat:
Napisane przez marzenka1984 Pokaż wiadomość
Jestem i ja nadrobić Was to nie lada wyczyn, po tylu dniach nie obecności

Przed wczoraj miałam usg i okazało się, że na 99% będzie nie Tosia a Sebastian a z kalendarza chińskiego wychodzi dziewczynka hmmm.. wierzycie w te kalendarze? U mnie w rodzinie się sprawdzały.
O, czyli jednak chłopak!

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:
Wspaniała wiadomość! Jaka Pola duża, aż pozazdrościć, że obyło się bez nacięcia. W ogóle brawa dla Sandry za urodzenie siłami natury, takiej dużej dziewczynki. Sandra gratuluję i czekamy tutaj na Wasz powrót!


Ale nam się posypało tych dzieciaczków. Wrześniówki jak tak dalej pójdzie to do połowy miesiąca wszystkie nam się rozpakujecie.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 11:44   #50
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Termin porodu jest ostatnim dniem 40 tygodnia, ciąża trwa równe 40 tygodni (tzn. od zapłodnienia teoretycznie 38).

Ja mam z usg na 15.09, a z OM na 20.09...

A jak Twoje fizycznie samopoczucie? Masz dużo energii czy raczej flaczek? Bo ja jestem jakaś wymęczona i nawet bym porobiła coś, żeby przyspieszyć, ale nie mam zupełnie siły...



Mi też się pojawiają skurcze po tej herbatce i od razu przeczyszcza.

A powiedz - to skakanie na piłce jak ma przyspieszyć poród? Też mam piłę, ale siadam na niej tylko jak kręgosłup boli...

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------



Cześć!!! Super, że już jesteście.
Dziś czuję się jak flak, mała w brzuchu szaleje i na dodatek wymieniłam majtki przed chwilą bo były mokre, ale nie wiem czy nie od upławów. Jest mi zimno, co jest niewiarygodne bo całą ciążę się rozpływałam.

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:
to się nam Sandra namęczyła, gratulacje i witamy Polę

Cytat:
Napisane przez anusiaaniaanusia Pokaż wiadomość
Sojeczko gratuluje Wreszcie się doczekałaś

Angel Twoja Jagódka jest taka mikra przy tym cycuchu Śliczna

Choco nie bawię się z Tobą oby się rozkręciło
Coś dawno nie pisałaś na forum, a ja telefon w aucie zostawiłam
Już biegnę po niego

A wcześniej napisze, że jestem po wizycie i wszystko u mnie już gotowe, maluch waży 3700g. Jak ja go urodze
Dasz radę
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:46   #51
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Wspaniała wiadomość! Jaka Pola duża, aż pozazdrościć, że obyło się bez nacięcia. W ogóle brawa dla Sandry za urodzenie siłami natury, takiej dużej dziewczynki. Sandra gratuluję i czekamy tutaj na Wasz powrót!


Ale nam się posypało tych dzieciaczków. Wrześniówki jak tak dalej pójdzie to do połowy miesiąca wszystkie nam się rozpakujecie.
Sandra napisała że z USG wychodzilo że bedzie miała 3100 g, a tu ponad 4 kg. niezły rozjazd
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:47   #52
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Nadrabiam stary wątek

muminku - Ciężko mi cokolwiek napisać.. Trudno czytać o czymś takim, a co dopiero przeżyć.. Jesteś bardzo silną kobietą, podziwiam I życzę zdrowia dla córci. Już teraz będzie wszystko dobrze

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Colds mam prośbe ostani raz hehe żebyś zmieniła imie na Fabian Piotr.
Będzie Nasz mały Fabiś
Zmienię

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Colds, chyba każdy maluch dostaje od 8 doby życia obowiązkowo witaminę K i D3
przy karmieniu piersią wit.K bierze się do końca 3 mca zaś witD3 dłużej
Każdy, ale wszystko zależy od pediatry kiedy. Co osoba to inaczej .
Nam pediatra ze szpitala kazał dopiero w 20którejś dobie podać, a pediatra z mojego ośrodka kazała już dołączyć te witaminy.

Cytat:
Napisane przez anusia479
Colds,nie umiem Ci nic doradzić z karmieniem. Ja jak synka karmiłam to on wiecznie był głodny i położna powiedziała,że może nie mam poprostu tak treściwego pokarmu i żeby dawać cyca ale dokarmiać mm.
A ja się poddałam i przeszłam całkiem na mm. Ale Wy kochane walczcie
I tak jak pisze Konczi,nerwy i stresy mogą spowodować zanik pokarmu,to nie jest mit.
Z tym stresem i nerwami to się zgodzę - to mit z pewnością nie jest. Chodziło mi o jałowy pokarm.
Mam nadzieję, że my tak szybko się nie poddamy.. Ale mimo wszystko, ciężko mi patrzeć na niedojedzonego Skarbusia.. I serce mi się kraje gdy dopaja się butlą..

Cytat:
Napisane przez asiuuulka89
a ja dostałąm okres to wracamy do rzeczywistości
Szybko z tym okresem
Ja w sumie jeszcze krwawie po porodzie, a tu już 2tygodnie mijają .
W ogóle, jednego dnia, jak wstałam z kibelka i podciągnęłam spodnie, to tak ze mnie trysnęło, że spodnie całe brudne, słabo mi się zrobiło.. Przestraszyłam się, że krwotoku dostałam
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:48   #53
asiejka86
Rozeznanie
 
Avatar asiejka86
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 590
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:

gratulacje dla Sandry. Wow mamy kolejnego Maluszka Spory kawaler - pewnie poród nie był zbyt przyjemny (o ile mozna mówić o przyjemnym porodzie ). Buziaki i duzo zdrówka
asiejka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:48   #54
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Sandra napisała że z USG wychodzilo że bedzie miała 3100 g, a tu ponad 4 kg. niezły rozjazd
wow Dziewczyny pisały chyba ostatnio o tym, że granica błędu wynosi ok. 500g, a tutaj aż 1 kg. Nieźle.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:49   #55
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
ja kupiłam sobie tą piłkę w 4 mcu ciąży z zamiarem wykonywania ćwiczeń przygotowujących do porodu ale nic z tego nie wyszło ostatnie tygodnie musiałam leżeć i się nie przemęczać bo w 32 tyg dostałam się do szpitala na kurację Fenoterolem :/ na szkole rodzenia u nas położna mówiła że na piłce można rozciągać mięśnie do porodu oczywiście nie przemęczając się, można też pomóc, żeby brzuch się obniżał a dzidzia żeby łatwiej w kanał mogła wejść, ja usiadłam na piłce i przesuwałam się miednicą do przodu i do tyłu, na boki a potem lekko do góry "skakałam" po niej
No ja też na szkole rodzenia miałam takie ćwiczenia na piłce, ale prowadząca mówiła, że to dopiero podczas porodu i skurczy działa (to schodzenie główki)... Ciekawe czy teraz też...?

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
U mnie standardzik... wstałam o 12. Z tym, że ok. 2 zasnęłam i wstałam tylko 2 razy do łazienki.
Wczoraj mama nastraszyła mnie, że mam małego nie przyzwyczajać do takiego trybu dnia. Czy to prawda takie gadanie, że dziecko później po urodzeniu ma podobny "tryb życia", jak gdy było jeszcze w brzuszku? Czy to jedna z tych mądrości ludowych? Moja mama twierdzi, że ja jako maluszek bardzo późno przesypiałam noce. Z dnia robiłam sobie noc, a z nocy dzień. Podobno dlatego, że ona będąc ze mną w ciąży całymi nocami uczyła się do egzaminów, więc ja nie spałam razem z nią.
Moim zdaniem, to nieprawda. Bo mój np. najwięcej ruszał się jak ja spałam, a podczas chodzenia i kołysania śpi najczęściej.
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:51   #56
asiejka86
Rozeznanie
 
Avatar asiejka86
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 590
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Sandra napisała że z USG wychodzilo że bedzie miała 3100 g, a tu ponad 4 kg. niezły rozjazd

no to nieźle - a mówi się, ze błąd pomiaru może być max. 500 gram w jedną lub druga stroną - a tu prawie 1 kg
asiejka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:51   #57
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:
Gratulacje!
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:52   #58
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Witam się z Zuzią z domku.

Przed chwilą wróciłyśmy.

Jak się ogarnę to opiszę poród.

Małą ubóstwiam i kocham ponad życie

witajcie w domu
jeszcze raz gratuluje i zdrówka malutkiej życzę


Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Witaj
Dziewczyny, używacie laktatorów? jakie polecacie?
Właśnie mnie oświeciło, że za tydzień (a nie w październiku) zaczynam ostatni semestr zajęć (zachciało mi się podnosić kwalifikacje to mam - btw bardzo lubię zdobywać nową wiedzę ale teraz zamiast na zajęcia wolałabym z Zuzanką w domu być) i muszę wreszcie w laktator i pojemniki do przechowywania się zaopatrzyć. do tej pory nie chciałam uczyć jej jeść z butelki, żeby nie odzwyczaiła się od ssania piersi. No a teraz nie mam wyjścia.

ja polecam aventa ręczny dla mnie było niebo lepszy niż elektryczny nie ściągałam nim zbyt długo ale przez tydzień nabrałam wprawy i od początku szalałam na nim a ten elektryczny mnie wkurzał tylko


Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:

Sandra gratuluję !!!!! Zdrówka dla Poli a dla Was samej radości z córci


Cytat:
Napisane przez anusiaaniaanusia Pokaż wiadomość
A wcześniej napisze, że jestem po wizycie i wszystko u mnie już gotowe, maluch waży 3700g. Jak ja go urodze

Ania pamiętaj że zawsze jest błąd pomiaru więc dasz radę

Asia już dostałaś @ ? o cholera ja jeszcze nie mam .. nadal mam jeszcze brudzenia hmm swoją drogą nie za długo to tak mam ?
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:52   #59
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
wow Dziewczyny pisały chyba ostatnio o tym, że granica błędu wynosi ok. 500g, a tutaj aż 1 kg. Nieźle.
Coś mi się zdaje, że Polę kiepsko pomierzyli i stąd ten błąd.

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, to nieprawda. Bo mój np. najwięcej ruszał się jak ja spałam, a podczas chodzenia i kołysania śpi najczęściej.
Mój tez się ozywia jak ja siedzę w miejscu i właśnie wieczorem, w nocy, rano. W dzień jak jestem w ruchu to większą część dnia śpi. To jest chyba typowe, z tego co czytałam.

Gratulacje dla Sandry!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:53   #60
Enigmama
Raczkowanie
 
Avatar Enigmama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 497
Dot.: Coraz więcej płaskich brzuszków, bo przybywa nam maluszków! Mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez Agnes!84!! Pokaż wiadomość
No a ja słyszałam niedawno historię że matka przygniotla we śnie i zabiła swoje dziecko. Dlatego postanowiłam że za nic w świecie nie wezmę małej do łóżka. Nie zmruzylabym oka.
Jakoś nie moge w to uwierzyć... nie jestem za spaniem z dzieckiem ale w to jakoś mi ciezko wierzyc.

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Wercia witaj

Katee zaczynamy dziś 39 jesteśmy donoszone jak nic

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------



to tak jak ja
tylko ja mam do porodu 3 tygodnie jeszcze buu
A w dodatku położne mówią ze to ze rodzilam dwa razy przed terminem nie oznacza ze teraz tez tak będzie. Brzuch od tygodnia opadnięty, skurcze kilkanascie razy dziennie i tak ma być jeszcze 3 tygodnie ???????????????? masakra

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Mam wiadomość od Sandry, która przeprasza ze się nie odzywala ale telefon jej padł. Mała Pola urodziła się wczoraj 3 min po północy sn. 4090 g i 53 cm dł. mimo dość dużej wagi obylo się bez nacięcia i znieczulenia . bylo ciężko ale o bólu już nie pamięta.ma malo pokarmu więc mała jest dokarmiana. wychodzą w sobotę. Gratuluje nowym mamuśkom i trzyma kciuki za nastepne.

klask i:
Brawo Sandra ! Kolejna dziewczynka! mamy takie tempo
Niech rośnie zdrowo!
__________________
„Ludzie są jak góry: wielcy wydają się z bliska mniejsi, a mali – więksi (…)” - Aleksander Świętochowski

Alicja 06.08.2005 rok 3050 g 55 cm
Hanna 27.03.2008 rok 3350 g 59 cm
Dorotka 21.09.2012 rok 3540 g 58 cm
Moje skarby!
Kruszynka

Edytowane przez Enigmama
Czas edycji: 2012-09-06 o 11:57
Enigmama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.