Koty część XIII - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-23, 16:21   #871
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
A ile godzin przed kotka nie może jeść? Bo Pani weterynarz mowila Ale zapomniałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam gdzieś karteczkę, mogę spróbować poszukać. Chyba 10 czy 12 godzin przed zabiegiem należy odstawić i wodę i jedzenie. My chyba do 10 godzin zostawiliśmy wodę, a jedzenie zabraliśmy wcześniej. Oczywiście była panika jak były puste miski i to kota najbardziej stresuje i może z tego powodu nie spać przed zabiegiem, marudzić itd. Mentalnie się na to przygotuj bo dla nas i dla naszych kotek to było chyba najtrudniejsze.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

goplankowa, tu masz fajny artykuł.
Zerknij:
https://www.zwierzakowo.pl/portal/ka...lizacja-kotow/
Najważniejsze informacje o przygotowaniu do zabiegu i opiece po w pigułce.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

A i jeszcze jeden ważny szczegół- do 3 dni po zabiegu najpóźniej powinna być kupka.
Jeśli nie będzie migiem do lekarza.
No i szwów rozpuszczalnych nie trzeba zdejmować tylko pilnować by kot nie rozlizywał rany tak mocno, że się otworzy przed upływem 10 dni. Także przy rozpuszczalnych kilka razy w ciągu dnia oglądamy rankę. Przy szwach klasycznych nie obejdzie się bez ich zdjęcia u lekarza. Lepsze dla kota rozpuszczalne, ale gdyby maniakalnie rozlizywał za drugim razem lekarz raczej założy klasyczny. I wtedy z wizytą na zdjęcie nie należy zwlekać bo zarośnie się zbyt mocno by wyjąć resztki nici.
No i przestrzegałabym restrykcyjnie godzin odstawienia pokarmu przed bo to zmniejsza ryzyko wymiotów po narkozie. Opóźnienia w podawaniu wody nie mają aż tak kolosalnego znaczenia, ale podawanie pokarmu tak. Spotkałam ludzi, którzy odstawili pół godziny czy 40 minut za późno i ich koty po narkozie potwornie wymiotowały. (z moich rozmów w poczekalni naszej kliniki). U nas było restrykcyjnie co do minuty, ciężko znieśliśmy noc i ranek, ale nasze koty nie miały wymiotów po narkozie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:23   #872
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Gdzie ja się kłócę?
Każdy kot jest inny i w sumie to kot wybiera co mu służy. Przynajmniej takie moje doświadczenie. Padło pytanie co z barfem no to napisałam o suplementach łatwych na początek.
Z mojego doświadczenia- puszki bywają wygodne, ale u nas po dłuższym żywieniu nimi jest zawsze biegunka. Po samym barf były zaparcia. Gdzieś kiedyś ktoś nauczył je jeść suchą, więc muszą jej trochę mieć bo jak zabiorę to panika. Jakbym chciała je zagłodzić. nawet jak jest mięso to drą się dopóki sucha się nie pojawi. Tylko suchą chcą podżerać w nocy.
Jeśli myślisz, że ja jestem fanką jednej jedynej szkoły żywienia to się mylisz. U nas żywienie to kompromis między nawykami moich kotów, ich alergiami pokarmowymi, potrzebami ich zdrowia, a tym co i tak faktycznie lubią. Wiem, że są zadeklarowani zwolennicy wyłącznie puszek, suchej albo barf, ale mnie do każdej z tych skrajności daleko. Jak po prostu patrzę co i jak u nas działa. I raczej nie próbuję naginać rzeczywistości do jakiejś teorii.
Bogu dziękuję, że moje lubią pić wodę bo koty koleżanki wody nie tkną i muszą mieć puszki i mokre. Ale jedna ma krwiomocz od puszek z wołowiną. A reszta jej stada chce jeść tylko puszki z wołowiną. No i bądź tu człowieku mądry.
bo Barf to trzeba umiec dostosowac do konkretnego kota. Z tego co sie naczytalam na zaparcia wystarczy zwiekszyc ilosc serc w mieszance lub zrobic bardziej tlusta a w ostatecznosci dodac np. gotowana marchewke. I problem zniknie.
Ludzie znajacy sie na zywieniu kotow gadaja ze sucha to syf. Nie wiem czy jestem az tak krytyczna, bo cale zycie psa karmilam sucha. Z drugiej strony pies to nie kot i nie jest tak scislym miesozerca.
Chociaz mysle ze nieprzetworzone zarcie zawsze bedzie lepsze od tego przetworzonego, czy to u ludzi czy to u zwierzakow.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:24   #873
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Mam gdzieś karteczkę, mogę spróbować poszukać. Chyba 10 czy 12 godzin przed zabiegiem należy odstawić i wodę i jedzenie. My chyba do 10 godzin zostawiliśmy wodę, a jedzenie zabraliśmy wcześniej. Oczywiście była panika jak były puste miski i to kota najbardziej stresuje i może z tego powodu nie spać przed zabiegiem, marudzić itd. Mentalnie się na to przygotuj bo dla nas i dla naszych kotek to było chyba najtrudniejsze.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

goplankowa, tu masz fajny artykuł.
Zerknij:
https://www.zwierzakowo.pl/portal/ka...lizacja-kotow/
Najważniejsze informacje o przygotowaniu do zabiegu i opiece po w pigułce.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

A i jeszcze jeden ważny szczegół- do 3 dni po zabiegu najpóźniej powinna być kupka.
Jeśli nie będzie migiem do lekarza.
No i szwów rozpuszczalnych nie trzeba zdejmować tylko pilnować by kot nie rozlizywał rany tak mocno, że się otworzy przed upływem 10 dni. Także przy rozpuszczalnych kilka razy w ciągu dnia oglądamy rankę. Przy szwach klasycznych nie obejdzie się bez ich zdjęcia u lekarza. Lepsze dla kota rozpuszczalne, ale gdyby maniakalnie rozlizywał za drugim razem lekarz raczej założy klasyczny. I wtedy z wizytą na zdjęcie nie należy zwlekać bo zarośnie się zbyt mocno by wyjąć resztki nici.
No i przestrzegałabym restrykcyjnie godzin odstawienia pokarmu przed bo to zmniejsza ryzyko wymiotów po narkozie. Opóźnienia w podawaniu wody nie mają aż tak kolosalnego znaczenia, ale podawanie pokarmu tak. Spotkałam ludzi, którzy odstawili pół godziny czy 40 minut za późno i ich koty po narkozie potwornie wymiotowały. (z moich rozmów w poczekalni naszej kliniki). U nas było restrykcyjnie co do minuty, ciężko znieśliśmy noc i ranek, ale nasze koty nie miały wymiotów po narkozie.
Dzięki moja śpi cała noc więc myślę że będzie dobrze. A rano już jedziemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:28   #874
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

U nas zawsze 24 godziny przed bez jedzenia i 12 bez wody
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:35   #875
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
A ile godzin przed kotka nie może jeść? Bo Pani weterynarz mowila Ale zapomniałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
12 godzin wystarczy. Wodę odstawia się później, ale lepiej by te min. 6-7 godzin nie piła. 24 godziny bez jedzenia i 12 bez picia to według mnie zdecydowanie za dużo jak na kociaka.

Dziewczyny, Wasze koty były usypiane domięsniowo bez leków znoszących narkozę? Czy po wybudzaczu koty też są otumanione i sikają pod siebie?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:36   #876
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Pisze żeby przez 12h nie miała jedzenia i wody a nam mówiła że woda może zostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:39   #877
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Tak sobie wspominaliśmy zabieg u nas. O 10 rano był, o 12.00 już mogliśmy je zabrać domu. Wypuszczone z transportera od razu szukały miękkiego podłoża i każda zsikała się po siebie, nie miały sił iść do kuwety, a nigdy nie załatwiają się poza nią. Potem zlizywały z siebie szpitalny zapach, potem spały. Chyba 4 godziny non stop.
Psotka raczej była przytomna, stąd ten bieg przed siebie na oślep po meblach. Wspięła się na oparcie fotela i spadła w biegu jak kamień. Oboje złapaliśmy ją zanim gruchnęła o podłogę. Zuzia ma do nas większe zaufanie, jak kazał jej leżeć na posłanku to tam już została. Złapaną Psotkę położyliśmy obok niej i ona się nią troskliwie zajęła, Zuzia jest grubsza, większa, lepiej zniosła narkozę, chyba była bardziej przytomna.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 16:41   #878
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Pisze żeby przez 12h nie miała jedzenia i wody a nam mówiła że woda może zostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc zostaw jej wodę Jak kastrowałam swoje to czytałam jakąś publikację, że kociakom wody nie można zabierać. Ja moim też zostawiłam wodę do chyba 3 czy 4 godzin przed zaniesieniem do weta (tyle że moje wody za dużo nie piły z misek, tyle żeby tylko język zamoczyć)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:41   #879
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
12 godzin wystarczy. Wodę odstawia się później, ale lepiej by te min. 6-7 godzin nie piła. 24 godziny bez jedzenia i 12 bez picia to według mnie zdecydowanie za dużo jak na kociaka.

Dziewczyny, Wasze koty były usypiane domięsniowo bez leków znoszących narkozę? Czy po wybudzaczu koty też są otumanione i sikają pod siebie?
Nasz wet nie oddaje zwierząt nie wyprowadzonych odpowiednio z narkozy. Raz odebrałam sukę lekko nieprzytomną, ale to na własne życzenie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 17:49   #880
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
12 godzin wystarczy. Wodę odstawia się później, ale lepiej by te min. 6-7 godzin nie piła. 24 godziny bez jedzenia i 12 bez picia to według mnie zdecydowanie za dużo jak na kociaka.

Dziewczyny, Wasze koty były usypiane domięsniowo bez leków znoszących narkozę? Czy po wybudzaczu koty też są otumanione i sikają pod siebie?
Moje chyba miały wziewną, łagodną, trójskładnikową. Potem wybudzacz i jakiś 3 dniowy zastrzyk domięśniowy przeciwbólowy. Psotka miała wtedy ataki paniki podczas wizyt uweta bo miała 3 razy ratowane życie z powodu niedożywienia i zastrzyk był jednorazowy by nie wymuszać kolejnych wizyt zaraz po zabiegu.
wiesz, ja człowiek. Mam endo i miałam też zbaieg ginekologiczny operacyjny. Więc powiem tak, nie wiem czemu, może podrażnia się cewkę moczową, ale sikasz mimowolnie po, nawet podczas snu. I fakt jak jesteś na czczo możesz od narkozy mdleć, ale jak nie masz czym nie zwymiotujesz. A powody obserwacji kału też chyba podobne, zawsze jest, ale minimalne ryzyko perforacji jelita i jeśli lekarz stwierdzi brak wypróżnień trzeba operować i natychmiast przerwać podawanie pokarmów stałych.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Ludziom zakładają cewniki. Kotu się nie da. Więc siłą rzeczy kot sika pod siebie. A jak go coś boli to najczęściej sika na miękkie podłoże. Więc miękki podkład czy ręcznik, którego nie żal wyrzucić wskazany. U nas Zuzia siknęła raz. A Psotka dwa razy, raz podczas snu.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Tu macie opis zachowania kota po sterylizacji czy kastracji w miarę realny, z punktu widzenia innej właścicielki kotów niż ja:
http://kotdoskonaly.pl/2011/opieka-n...-po-kastracji/
Jak widać próby "biegu na oślep" czy "szwędania się" po wybudzeniu to nie taka rzadkość.
Co do spania w nocy przed zabiegiem po zabraniu karmy- moje śpią nocą, ale jak zabrałam całe żarcie i wodę była dzika panika. I skończyło się na nasiadówie, odwracaniu ich uwagi od stresu. Zuzia jak człowiek oglądała z nami film Indiana Jones. Dziś puściłabym im cat tv, wtedy nie znałam. Bawiłam, przytulałam, uspokajam. Noc zarwana. A potem one spały, a my na czujce na zmianę czy wszystko z nimi ok. Zmiana zasikanych posłań, czy nie rozlizały szwów itd. Generalnie 2 noce z głowy, ale zdecydowanie najgorsza ta przed. I ta panika, że żarcia nie ma. Ale moje chyba zaznał głodu zanim do mnie trafiły i stąd taka reakcja. Jak już Wam mówiłam Psotka skrajne niedożywienie prawie przepłaciła życiem.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Jeśli ktoś nie ogarnia kociej diety barf, a chce ogarnąć przy opcji zapłaty z góry dziś darmowa przesyłka na livro.pl m.in. na książkę "Kot na diecie barf" (18 zł).
Ja już nieco ogarniam, ale w ramach dokształcania się kupuję.
Co do zaparć- serca nie bardzo. Są ciężko strawne. Prędzej tłuszcz i wątróbka tylko kurczaki moje nie lubią jej zapachu i nie wiem jak przemycić bo jeszcze się nie skusiły. A to takie dobre źródło witaminy A dla kota no i przeczyszcza nieco. U nas już prędzej tłuszcz, ale nie każdy lubią.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 17:56   #881
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Pisze żeby przez 12h nie miała jedzenia i wody a nam mówiła że woda może zostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my zgodnie z zaleceniami weta odstawiliśmy jedzenie na 12 h a wodę miała cały czas

A i warto zrobić badania krwi przed sterylizacją, koszt ok 60 zł.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 18:11   #882
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Może tak. Jak się zostawi wodę to raz, że pełny pęcherz. Nie do końca to bezpieczne. Dwa po narkozie wymiotuje się żółcią co podrażnia śluzówkę przełyku i jest niebezpieczne i nieprzyjemne. Lepiej wodę też odstawić choć można nieco później bo ciut oszukuje głód.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 18:23   #883
Mikusianka
Życie cudem jest!
 
Avatar Mikusianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Może tak. Jak się zostawi wodę to raz, że pełny pęcherz. Nie do końca to bezpieczne. Dwa po narkozie wymiotuje się żółcią co podrażnia śluzówkę przełyku i jest niebezpieczne i nieprzyjemne. Lepiej wodę też odstawić choć można nieco później bo ciut oszukuje głód.
Dokładnie to samo mi wet powiedział. Kotka będzie się upominać i żebrać o jedzenie czy wodę, ale nie wolno jej dawać.
Dodatkowo należy schować coś, na co wcześniej kot nie zwracał uwagi (w moim przypadku schowałam jakieś kruche ciastka)
Mikusianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 19:01   #884
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Tz mówił że dziś dużo jadła więc zostawiam jej suche do 22. Schowam. A wodę jak pójdziemy spać to schowam.

Dziś dziwnie się zachowuje. Biega jak szalona, gryzie, drapie i maiuczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Chyba przelozymy na wtorek bo tz co drugi dzień ma treningi a nie chcemy żeby sama była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 20:01   #885
Mikusianka
Życie cudem jest!
 
Avatar Mikusianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Koty część XIII

Przypuszczam, że coś ją może boleć. Koty reagują albo tak jak mówisz, albo są osowiałe i chowają się w kącie.
Tylko, że to sporadyczne zachowania, bo mają bardzo dużą tolerancję na ból.
Mikusianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 22:21   #886
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Coś na poprawę nastroju:
https://www.o2.pl/humor/ninja-jednak...5163947124865s
goplankowa, u nas było przed podobnie. Jakoś wyczuły, że dzień przed jakiś inny i była podobna nerwówa. Jak chcesz to przekładaj, ale następny raz przed może być podobny.
Mikusianka, to nie wysoka tolerancja na ból tylko fakt, że przeżycie kota jako drapieżnika zależy od tego czy uda mu się ukryć chorobę, zranienie, osłabienie przed innymi drapieżnikami, których może paść ofiarą. Dlatego kot cierpi, ale w ukryciu, w milczeniu. To bardzo wrażliwe zwierzęta, czasem nadwrażliwe na dotyk, więc mogą czuć ból mocniej niż my. Jedynie instynkt przetrwania nakazuje im by tego nie okazywać otoczeniu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 22:25   #887
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Przekładamy tylko dlatego że we wtorek będzie miała opiekę po tz będzie a ja w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 22:41   #888
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Przekładamy tylko dlatego że we wtorek będzie miała opiekę po tz będzie a ja w nocy.
No to ma to sens. Ale na cyrk dzień przed możesz liczyć. Kot jest wrażliwy na porządek dnia, na regularności. Nawet minimalne zmiany mogą powodować niepokój i noc przed pewnie będzie cyrk.
Może być też okres przed rują lub ruja i wtedy bywają nerwowe. Objawy przed pierwszą rują mogą być nawet 2 tygodnie przed, więc może to też to. Jeśli tak nie podawałbym hormonów na wyciszenie tylko odczekała do zabiegu.Zdrowiej dla kota.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

goplankowa, przeczytaj wstęp:
http://www.e-lecznica.pl/artykul/doj...i-ruja-u-kotki
Brzmi znajomo? Jeśli tak to najwyższy czas ciachnąć. Tylko jak podejrzewasz ruję koniecznie uprzedź weterynarza. Bo wtedy organy są mocniej ukrwione i trzeba operować delikatniej, uwzględnić jakiś mały krwotok. Moje były obie operowane w czasie rui i było ok.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

No i tu filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=jDIzgc8oFw4
0:09 - pozycja ogona bardzo charakterystyczna dla rui. Nie da się tego z niczym pomylić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 09:39   #889
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Nasza skończyła pierwsza ruje jakieś 2 tygodnie temu prędzej myśleliśmy że w ciąży jest. Ale terwz to już zglupialam
Zabieg przesunięty dopiero na czwartek a w sobotę idziemy na wesele więc teraz to jeszcze gorzej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

A jeśli kotka jest w ciąży to do którego dnia jest możliwość zrobienia sterylizacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:00   #890
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Im szybciej tym lepiej, Kropka była w czwartym tygodniu i odmówili sterylizacji.

Tzn, zaoferowali zrobienie cesarskiego cięcia i sterylki, za bagatela 300 funtów.

Odradzali ze względu na wysokie prawdopodobieństwo komplikacji.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:08   #891
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Ahh mam tylko nadzieję że nie jest w ciąży. A wyczuli od razu u kropki? Czy przez usg? Bo nasza wet macala ja w piątek chyba i nic nie czuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:28   #892
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

U kropki wyczuli, ale jak mówię, to był już 4ty tydzień.

Ciąża u kotów trwa ok 8 tygodni

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:30   #893
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
U kropki wyczuli, ale jak mówię, to był już 4ty tydzień.

Ciąża u kotów trwa ok 8 tygodni

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
No to myślę ze jak w czwartek pójdziemy to będzie dobrze. Myślałam ze jutro się uda ale ktoś nas szybko uprzedził a kalendarz był pusty na cały tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:53   #894
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Nasza skończyła pierwsza ruje jakieś 2 tygodnie temu prędzej myśleliśmy że w ciąży jest. Ale terwz to już zglupialam
Zabieg przesunięty dopiero na czwartek a w sobotę idziemy na wesele więc teraz to jeszcze gorzej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

A jeśli kotka jest w ciąży to do którego dnia jest możliwość zrobienia sterylizacji?
Czasem jest ruja permanentna. Wtedy jedna jest zaraz pod drugiej.
W Polsce nie ma aż takich trudności jak w UK ze sterylizacją aborcyjną, ale za długo czekać nie warto bo rozcięcie brzucha na większej powierzchni, operacja, a nie mały zabieg to większe obciążenie dla zdrowia kota i większe ryzyko operacyjne. No i oczywiście okres rekonwalescencji dłuższy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 12:38   #895
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Onnaa - ten kot jest chory. Kichanie krwistą wydzieliną nie jest normalne, a biegunki też nie wyglądają na zwykłą alergię...
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Lepiej w podobnym wieku i przeciwnej płci.
Z mojego doświadczenia fundacyjnego wynika, że dokocenie kociakiem dowolnej płci udaje się nawet u starszego kota.

U kotów w późniejszym wieku niezależnie od płci trudności są czymś, czego można się spodziewać prawie z pewnością.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 15:28   #896
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Koty część XIII

Kupiłam dziś żwirek silikonowy i będziemy testować. Czy zwykła łopatka z dużymi "oczkami" dam radę usuwać nieczystości na bieżąco, czy musi być jakaś inna? Mam tez taka z gestym sitkiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 16:46   #897
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś żwirek silikonowy i będziemy testować. Czy zwykła łopatka z dużymi "oczkami" dam radę usuwać nieczystości na bieżąco, czy musi być jakaś inna? Mam tez taka z gestym sitkiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1493048753461.jpgja mam z takimi dziurkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:54   #898
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś żwirek silikonowy i będziemy testować. Czy zwykła łopatka z dużymi "oczkami" dam radę usuwać nieczystości na bieżąco, czy musi być jakaś inna? Mam tez taka z gestym sitkiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mało który kot lubi silikon i wygląda to i pachnie też średnio. Ale może u Was do się sprawdzi.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 20:34   #899
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Mało który kot lubi silikon i wygląda to i pachnie też średnio. Ale może u Was do się sprawdzi.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Młodszy kociak już śmiga, ale starsza kotka chyba nie będzie korzystała. A szkoda, bo czytałam ze żwirek mniej się nosi, i na pewno byłoby mniej zapachów. No ale komfort kotów jest najważniejszy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 20:36   #900
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Zwazylam dziś kociaki. Nie spodziewałam się aż takiej różnicy!

Rudasek: 530g
Czarnulka: 560g
Karmelek: 659g

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.