Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-12, 16:01   #571
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
witam,
z racji, iż jestem dopiero początkującą w sprawie filrów i kwasów, to chciałabym się poradzić.. 1,5 mca temu skończyłam 4 miesięczną kuracje acne-derm.. I chciałabym się poradzić w sprawie filtrów.. Lubię się opalać, ale nie chciałabym zepsuć tego, co już osiągnęłam kwasami i na nowo nabawić się plam i przebarwień.. Możecie mi poradzić który filtr jest lepszy?
1- IWOSTIN Krem intensywnie nawilżający SPF 20
2- AVENE Emulsja SPF 20 s.norm/mieszana
3 - Lirene KREM do twarzy SPF 20

Bardzo proszę o odpowiedź, który filtr jest najlepszy?

z góry bardzo dziekuje
Nie wiem czy Lirene jest stablilny ale 2 pozostale napewno tak, a kwestia ktory bardziej Ci bedzie odpowiadal konsystencja itp to juz naprawde b indywidualna sprawa
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 17:03   #572
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Iwona75, przy naczynkowej, to mikrodermabrazji o tej porzez roku, to ci nie polecam. Prędzej zafunduj sobie kwas migdałowy, który nawet za grosze, w porównaniu z gabinetem możesz kupić na mazidłach. Zresztą pobuszuj w wątku poświęconym temu kwasowi.

Ale w ogóle, drogie filtromaniaczki, to chciałam się was zapytać, czy stosowałyście kiedyś filtry ROCa spf 30? Widziałam reklamę w jakiejś aptece, ale pani mi powiedziała, że akurat tego produktu nie mają . Cena jest przystępna, bo około 35-40 zł.
Dzięki Na razie zrezygnowałam z mikrodermabrazji.A kwas migdałowy można chyba też zrobić u kosmetyczki?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 19:01   #573
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
witam,
z racji, iż jestem dopiero początkującą w sprawie filrów i kwasów, to chciałabym się poradzić.. 1,5 mca temu skończyłam 4 miesięczną kuracje acne-derm.. I chciałabym się poradzić w sprawie filtrów.. Lubię się opalać, ale nie chciałabym zepsuć tego, co już osiągnęłam kwasami i na nowo nabawić się plam i przebarwień.. Możecie mi poradzić który filtr jest lepszy?
1- IWOSTIN Krem intensywnie nawilżający SPF 20
2- AVENE Emulsja SPF 20 s.norm/mieszana
3 - Lirene KREM do twarzy SPF 20

Bardzo proszę o odpowiedź, który filtr jest najlepszy?

z góry bardzo dziekuje
Do lirene raczej bym nie podchodziła - chyba że zmienili składy. Oba pozostałe są stabilne, ale musisz sama wypróbować ktory dla Ciebie będzie lepszy... No i ja jednak stawiałabym na 50+ a nie 20...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 06:28   #574
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dzięki Na razie zrezygnowałam z mikrodermabrazji.A kwas migdałowy można chyba też zrobić u kosmetyczki?
Można u kosmetyczki, można samemu. To zależy jak wolisz. Ale ogólnie to ci powiem, że przy niewielkim stężeniu nie ma niebezpieczeństwa i można samodzielnie się nim mazać.
Zresztą tu masz adres do wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 08:00   #575
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dzięki Na razie zrezygnowałam z mikrodermabrazji.A kwas migdałowy można chyba też zrobić u kosmetyczki?
Ja właśnie robię u kosmetyczki, stężenie 40%; jakoś sama sie jeszcze nie odważyłam. Moje naczynka i ja jesteśmy zadowolone z efektów - skóra jest rozjaśniona i faktycznie dobrze chłonie.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 08:24   #576
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Dawno nie byłam i proszę, jakie zmiany...

Nadal się sumiennie filtruję i znalazłam nawet fajny artykuł na temat:
http://zdrowie.onet.pl/1483959,2039,...ka.html#czytaj

pozdrowienia dla starych znajomych i nowych
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 11:09   #577
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
Dawno nie byłam i proszę, jakie zmiany...

Nadal się sumiennie filtruję i znalazłam nawet fajny artykuł na temat:
http://zdrowie.onet.pl/1483959,2039,...ka.html#czytaj

pozdrowienia dla starych znajomych i nowych

Brakowało nam twojego wojowniczego komentarza, trafnie oceniającego rzeczywistość
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 16:10   #578
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ja właśnie robię u kosmetyczki, stężenie 40%; jakoś sama sie jeszcze nie odważyłam. Moje naczynka i ja jesteśmy zadowolone z efektów - skóra jest rozjaśniona i faktycznie dobrze chłonie.
W takim razie spróbuję.A czy jest szansa że rozjaśnią się choć trochę moje przebarwienia a pory trochę zmniejszą?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 16:12   #579
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Można u kosmetyczki, można samemu. To zależy jak wolisz. Ale ogólnie to ci powiem, że przy niewielkim stężeniu nie ma niebezpieczeństwa i można samodzielnie się nim mazać.
Zresztą tu masz adres do wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
Dziękuję za linka
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 20:13   #580
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
Dawno nie byłam i proszę, jakie zmiany...

Nadal się sumiennie filtruję i znalazłam nawet fajny artykuł na temat:
http://zdrowie.onet.pl/1483959,2039,...ka.html#czytaj

pozdrowienia dla starych znajomych i nowych

Cześć sylwiani Zdecydowanie za długie przerwy w wizażowaniu robisz
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 08:13   #581
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
W takim razie spróbuję.A czy jest szansa że rozjaśnią się choć trochę moje przebarwienia a pory trochę zmniejszą?
na to pytanie trudno mi odpowiedzieć, bo kłopotów z porami nigdy nie miałam
miałam natomiast jedno przebarwienie po depilacji na twarzy i się go pozbyłam, ale nie każdy ma tak dobrze
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 11:30   #582
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Cześć sylwiani Zdecydowanie za długie przerwy w wizażowaniu robisz
no tak się składa, że 5 lipca mam bardzo ważny egzamin zawodowy, którego niezdanie grozi zwrotem sporej ilości kasy, a od czasu do czasu robią nam zaliczenia, których brak skutkuje niedopuszczeniem do tego egzaminu, więc same wiecie...
jakby tego jeszcze było mało, to właśnie na koniec miesiąca odbieram klucze do nowego mieszkania, więc muszę wybrać wykończeniówkę, co mówiąc szczerze mnie niezmiernie w połączeniu z tym egzaminem wykańcza...
ale obiecuję, że jak tylko zdam i sie przeprowadzę, to zacznę się znowu aktywnie udzielać
na razie dziękuję za pamięć, miło zobaczyć, że jeszcze mnie pamiętacie
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 20:30   #583
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

W takim razie sylwiani, trzymamy za Ciebie kciuki i czekamy na Ciebie
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 12:18   #584
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Drogie Filtromaniaczki,

kupiłam dziś filtr - spray avene 50+ 200 ml, ten, zamierzam stosować go do ciała (licząc na to, że z uwagi na brak parsolu nie zażółci mi ubrań), dostałam gratis 200 ml (pełowymiarowe opakowanie) balsamu po opalaniu takiego. Calosc kosztowała 75 zł - uważam, że to świetna okazja Balsam może nie jakiś genialny (capric triglyceride i parafina w składzie) - ale do ciała może się sprawdzić. Moje ciało np. parafinę w balsamie oeparol uwielbia Szukajcie tych zestawów w aptekach.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:09   #585
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Drogie Filtromaniaczki,

kupiłam dziś filtr - spray avene 50+ 200 ml, ten, zamierzam stosować go do ciała (licząc na to, że z uwagi na brak parsolu nie zażółci mi ubrań), dostałam gratis 200 ml (pełowymiarowe opakowanie) balsamu po opalaniu takiego. Calosc kosztowała 75 zł - uważam, że to świetna okazja Balsam może nie jakiś genialny (capric triglyceride i parafina w składzie) - ale do ciała może się sprawdzić. Moje ciało np. parafinę w balsamie oeparol uwielbia Szukajcie tych zestawów w aptekach.
Cytat:
Używam filtru La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+ i strasznie mnie twarz szczypie jak się nim posmaruję. Filtr jest świetny, szybko się wchłania, nie świecę się jak latarnia. Ma 2 wady: wysusza strasznie i szczypie.


Ja właśnie dostałam czegoś podobnego, co ty azzis własnie po Avene! Pomarańczowa spf 20. Buzię od trzech dni mama fatalną i masakrycznie podrażnioną! Szczypie po każdym nałożeniu!
Muszę spróbować w końcu ten filtr Klorane. Może z nim będzie lepiej...

Cytat:
no tak się składa, że 5 lipca mam bardzo ważny egzamin zawodowy, którego niezdanie grozi zwrotem sporej ilości kasy, a od czasu do czasu robią nam zaliczenia, których brak skutkuje niedopuszczeniem do tego egzaminu, więc same wiecie...
Sylwiani powodzenia!! Ja mam swój w październiku i narazie myślę tylko, jak beztrosko spędzić wieczór, zamiast się uczyć
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 21:04   #586
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Sylwiani - Kopę lat.

Gratuluję nowego mieszkania i ucz się pilnie i sumiennie. My poczekamy na Ciebie. Powodzenia i wszystkiego dobrego.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:23   #587
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Dziewczyny czy któraś z was pamięta może taki wątek założony w zeszłym roku poświęcony filtrom Avene, odnośnie tych nowych "udoskonalonych" wersji? Przeszukuję forum już z godzinę i nie mogę znależć.
dziękuję za uwagę.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:30   #588
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was pamięta może taki wątek założony w zeszłym roku poświęcony filtrom Avene, odnośnie tych nowych "udoskonalonych" wersji? Przeszukuję forum już z godzinę i nie mogę znależć.
dziękuję za uwagę.

O ten chodzi?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=avene+2007
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:47   #589
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Dziewczyny a jakie mazidła z filtrami używacie na dłonie i usta? Bo mi tam głównie robią się przebarwienia i nie wiem czy do rąk to normalne balsamy z filtrami używać czy coś specjalnego jest, a do ust to wystarczą takie pomadki z drogerii np. Nivea Sun lub ChapStick? Dziękuję.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 12:50   #590
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Tak!!! Dokładnie ten! LV ślicznie Tobie dziękuję!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:55   #591
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;7724997]Dziewczyny a jakie mazidła z filtrami używacie na dłonie i usta? Bo mi tam głównie robią się przebarwienia i nie wiem czy do rąk to normalne balsamy z filtrami używać czy coś specjalnego jest, a do ust to wystarczą takie pomadki z drogerii np. Nivea Sun lub ChapStick? Dziękuję.[/quote]


Na dłonie to ten sam filtr co na twarz, usta tez "przelatuję" smarując twarz filtrem. obecnie jest to emulsja Avene.
Miłam pomadkę LRP, ale zupełnie mi nie leżała. Nie dośc że bieliła usta, zbierała się w załamaniach i wazyła się - efekt estetyczny był tragiczny. No i miała okropny, gorzki smak.

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Tak!!! Dokładnie ten! LV ślicznie Tobie dziękuję!
prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 14:02   #592
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Ja właśnie dostałam czegoś podobnego, co ty azzis własnie po Avene! Pomarańczowa spf 20. Buzię od trzech dni mama fatalną i masakrycznie podrażnioną! Szczypie po każdym nałożeniu!
Muszę spróbować w końcu ten filtr Klorane. Może z nim będzie lepiej...

Sylwiani powodzenia!! Ja mam swój w październiku i narazie myślę tylko, jak beztrosko spędzić wieczór, zamiast się uczyć
klorane obrzydliwie smierdzi, poczatkowo zapach wydaje sie nie byc drazniacy, ale po tygodniu mialam wrazenie, ze uzywam domestosa cytrynowego. jak za duzo sie go nalozy to sie lepi, ale tak poza tym to nawet nawet.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 14:23   #593
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
klorane obrzydliwie smierdzi, poczatkowo zapach wydaje sie nie byc drazniacy, ale po tygodniu mialam wrazenie, ze uzywam domestosa cytrynowego. jak za duzo sie go nalozy to sie lepi, ale tak poza tym to nawet nawet.

hahahaha. Poza tym, ze śmierdzi jak domestos, to jest całkiem ok
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:11   #594
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Jestem tak zbulwersowana, że muszę się wygadać/wypisać. A ten temat to : plotki ..... filtromaniaczek. To chyba tu mogę ?!
Po raz pierwszy od wielu miesięcy stanęłam z rozdziawioną buzią, nie wiedząc co powiedzieć. Naglona koniecznością [zapas "moich" filtrów skończony, w szafce zapas filtrów dostępnych w Polsce, których nie mogę używać] wybrałam się do centrum handlowego AUCHAN w Rumii (30 km. od mojego miejsca zamieszkania) - mają tam dobrze zaopatrzoną aptekę. Chciałam kupić filtr krem AVENE +50 (do skóry wrażliwej i suchej) bezbarwny. Młoda +- 25 - 30 lat sprzedawczyni; zaczęłyśmy rozmawiać o moich problemach z doborem filtru. I - dostałam od niej cztery próbki : LRP,SVR, Avene z kolorkiem i coś tam jeszcze. Nawet się ucieszyłam, bo wiem jaki to problem z próbkami , a że żaden z tych filtrów mi nie odpowiada, pomyślałam, że wyślę je, którejś z Was do testów. Następnie poprosiłam o krem, po który przyjechłam. Pani poszła do gabloty, wyjęła krem i w tym momencie wyrwała mi wszystkie próbki z ręki, jednocześnie podając krem. " 58,90,- proszę" - powiedziała. A mnie zatkało .... Wynika z tego, że jeśli kupuję, to mi się próbki nie należą ?! Czy to powszechny zwyczaj w Polsce ?!
Niby nic: parę próbek, a mnie ta sytuacja tak "walnęła", że nawet niezauważyłam, że mnie ta sympatyczna ekspedientka (bo nie przypuszczam, że - magister) wtryniła krem filtr AVENE +50, ale kolor, którego nie mogę używać. Ale to nic. Jak opowiedziałam to mojemu TŻ (obcokrajowiec) -nie uwieżył. Oj, zbulwersowana jestem .
Sorry, że się rozpisałam, ale to ku przestrodze - dostaniecie próbki, natychmiast schowajcie je do torebki lub kieszeni.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:48   #595
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Jestem tak zbulwersowana, że muszę się wygadać/wypisać. A ten temat to : plotki ..... filtromaniaczek. To chyba tu mogę ?!
Po raz pierwszy od wielu miesięcy stanęłam z rozdziawioną buzią, nie wiedząc co powiedzieć. Naglona koniecznością [zapas "moich" filtrów skończony, w szafce zapas filtrów dostępnych w Polsce, których nie mogę używać] wybrałam się do centrum handlowego AUCHAN w Rumii (30 km. od mojego miejsca zamieszkania) - mają tam dobrze zaopatrzoną aptekę. Chciałam kupić filtr krem AVENE +50 (do skóry wrażliwej i suchej) bezbarwny. Młoda +- 25 - 30 lat sprzedawczyni; zaczęłyśmy rozmawiać o moich problemach z doborem filtru. I - dostałam od niej cztery próbki : LRP,SVR, Avene z kolorkiem i coś tam jeszcze. Nawet się ucieszyłam, bo wiem jaki to problem z próbkami , a że żaden z tych filtrów mi nie odpowiada, pomyślałam, że wyślę je, którejś z Was do testów. Następnie poprosiłam o krem, po który przyjechłam. Pani poszła do gabloty, wyjęła krem i w tym momencie wyrwała mi wszystkie próbki z ręki, jednocześnie podając krem. " 58,90,- proszę" - powiedziała. A mnie zatkało .... Wynika z tego, że jeśli kupuję, to mi się próbki nie należą ?! Czy to powszechny zwyczaj w Polsce ?!
Niby nic: parę próbek, a mnie ta sytuacja tak "walnęła", że nawet niezauważyłam, że mnie ta sympatyczna ekspedientka (bo nie przypuszczam, że - magister) wtryniła krem filtr AVENE +50, ale kolor, którego nie mogę używać. Ale to nic. Jak opowiedziałam to mojemu TŻ (obcokrajowiec) -nie uwieżył. Oj, zbulwersowana jestem .
Sorry, że się rozpisałam, ale to ku przestrodze - dostaniecie próbki, natychmiast schowajcie je do torebki lub kieszeni.
No fakt, z próbkami różnie bywa, często w Polsce panie farmaceutki traktują je jako dobro wyższe, za które należy złotym runem płacić ale mnie się jakoś nigdy nie zdarzyło, żeby mi ktoś coś wyrwał.... pewnie się boją

Tak serio to powinnaś się była upomnieć o swoje i w razie czego zrobić awanturę czy coś.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:07   #596
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Witam, Jestem żółtodziobem w sprawie filtrowania i chciałabym spróbować, tzn zacząć. Naczytałam sie już sporo tutaj ale teraz te wszystkie informacje mi się trochę zlewają i mieszają
Nie znalazłam odpowiedzi na pewne nurtujące mnie pytanie. Otóż, czy można używać filtrów drogeryjnych (chodzi mi o Garniera, L'Oreala) na co dzień do twarzy? Czy nie nadają się w ogóle i tylko te apteczne się sprawdzają?
Pytanie z czystej ciekawości bo jutro wyruszam na zdobywanie próbek aptecznych filtrów lub kupię na początek coś Iwostinu.


A drugie pytanie raczej w formie sondy. Jak długo już stosujecie filtry i w jakim wieku zaczęłyście?
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:18   #597
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Witam, Jestem żółtodziobem w sprawie filtrowania i chciałabym spróbować, tzn zacząć. Naczytałam sie już sporo tutaj ale teraz te wszystkie informacje mi się trochę zlewają i mieszają
Nie znalazłam odpowiedzi na pewne nurtujące mnie pytanie. Otóż, czy można używać filtrów drogeryjnych (chodzi mi o Garniera, L'Oreala) na co dzień do twarzy? Czy nie nadają się w ogóle i tylko te apteczne się sprawdzają?
Pytanie z czystej ciekawości bo jutro wyruszam na zdobywanie próbek aptecznych filtrów lub kupię na początek coś Iwostinu.


A drugie pytanie raczej w formie sondy. Jak długo już stosujecie filtry i w jakim wieku zaczęłyście?

Witaj

Filtry Garniera czy L'oreala sa takze stabilne i mozna sprobowac uzywac ich do twarzy jednak nie kazdemu one pasuja.
Wszystko zalezy od tego jaka masz cere,jakie wymagania i jaka konsystencja filtra przypadnie Ci do gustu
Idealem jest testowanie filtrow na bazie probek ale nie zawsze jest to w zasiegu mozliwosci jednak jezeli masz na tyle checi i zapalu to zdecydowanie polecam zdobycie filtrow w probkach by moc samej ocenic co moze pasowac a co nie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:19   #598
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

witamm wSyztkie filtrOmanaczki
potrzebuje pomocyy . a wiec rozpoczynam moja przygode z filtrami i zamierzam na dzien do codziennego stosowania kupic SVR Ecran Teinte 50 bo ma własćiwości kryjące i wysoki filtr a chciałam kupic takze acne derm i stosowac go na noc a na dzien po prostu ten filtr co wczesniej napisałam ale zastanwiam sie nad taki puderkiem własnie SVR z tej samej serii bo sa juz 3 odcienie i ma taki sam filtr .. zastanawiam sie który bd lepszy a moze kupic obydwa i stosowac razem ? sa wodoodporne i kryją co jest dla mnie duzym plusem co proponujecie ? a i mam jeszcze pytanie czy jezeli jest pochmurno pada deszcz to tez trzeba stosowac filtr ? i jeszcze 2 pytanie czy nie idac na basen moge na ten filtr SVR [pisałam wyzej] dac podkład czy puder sypki zeby bardziej ukryc niedoskonałosci ?
__________________

oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:24   #599
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
witamm wSyztkie filtrOmanaczki
potrzebuje pomocyy . a wiec rozpoczynam moja przygode z filtrami i zamierzam na dzien do codziennego stosowania kupic SVR Ecran Teinte 50 bo ma własćiwości kryjące i wysoki filtr a chciałam kupic takze acne derm i stosowac go na noc a na dzien po prostu ten filtr co wczesniej napisałam ale zastanwiam sie nad taki puderkiem własnie SVR z tej samej serii bo sa juz 3 odcienie i ma taki sam filtr .. zastanawiam sie który bd lepszy a moze kupic obydwa i stosowac razem ? sa wodoodporne i kryją co jest dla mnie duzym plusem co proponujecie ? a i mam jeszcze pytanie czy jezeli jest pochmurno pada deszcz to tez trzeba stosowac filtr ? i jeszcze 2 pytanie czy nie idac na basen moge na ten filtr SVR [pisałam wyzej] dac podkład czy puder sypki zeby bardziej ukryc niedoskonałosci ?
Wiem,ze czytalas watek o SVR wiec zakladam ze przyswoilas sobie zawarta tam wiedze,ze jest nierealne aby ten puder chronil w takiej postaci jak filtr w kremie/mleczku itd.a to dlaczego? bo jest niemozliwym nalozyc go w takiej ilosci-moze byc alternatywa do laczenia go z filtrami SVR.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 08:22   #600
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czIII

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Witaj

Filtry Garniera czy L'oreala sa takze stabilne i mozna sprobowac uzywac ich do twarzy jednak nie kazdemu one pasuja.
Wszystko zalezy od tego jaka masz cere,jakie wymagania i jaka konsystencja filtra przypadnie Ci do gustu
Idealem jest testowanie filtrow na bazie probek ale nie zawsze jest to w zasiegu mozliwosci jednak jezeli masz na tyle checi i zapalu to zdecydowanie polecam zdobycie filtrow w probkach by moc samej ocenic co moze pasowac a co nie.
Oj dziękuję Tego mi było trzeba.

Szczerze mówiąc to smaruje się mleczkiem Garniera spf 30 do biegania(niestety w pełnym słońcu) żeby mnie nie spaliło i również daje na twarz. Nawet mi pasuje. Nie narzekam Chociaż na razie nie mam porównania z innymi więc spróbuję.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.