Tasiemiec - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-06, 08:16   #1
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Unhappy

Tasiemiec - pomocy


Witam, zamieszczam tan wątek, ponieważ nie mam już siły walczyć ze swoją chorobą. Od pół roku wiem, że mam tasiemca. Zaatakował wątrobę, mam torbiele, jedna umiejscowiła się tuż za gałką oczną,i w mózgu, do tego potworne bóle głowy. Najgorsze są bóle mięśni, które sprawiają, że mam problemy z chodzeniem. Mam 24 lata i moje życie zamieniło się w koszmar, straciłam chłopaka i nie mam nikogo, z kim mogłabym o tym porozmawiać.Całe dnie nie wstaje z łóżka, bo nie mam siły. Mam myśli samobójcze, i szczerze wątpię że kiedyś wyzdrowieje. Miesiącami muszę czekać na kolejne zabiegi wycinania torbieli. Ta choroba napawa mnie obrzydzeniem. Do tego błędy lekarskie, początkowo zła diagnoza i nieskuteczna terapia. Początkowo brałam leki na uspokojenie, ale mało co pomagają, nadal mam świadomość tego co się dzieje i nie mogę spać po nocach. Proszę o rady jak nie zwariować.
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 08:50   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

a jak Cię leczą? objawowo czy likwidują przyczynę?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 09:07   #3
iwka220
Przyczajenie
 
Avatar iwka220
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Skądinąd
Wiadomości: 1
GG do iwka220
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Tak to już jest w życiu, że atakują nas bakterie, wirusy, pasożyty, wszystko... Jedne dają objawy przez 2 dni, inne przez lata a jeszcze inne zabijają w 24. Tak to wszystko stworzyła Matka Natura w przyrodzie i musimy z tym walczyć. Dlatego bardzo Cię proszę - nie poddawaj się, kochana! Walcz, masz dużo siły, wierzę w Ciebie i w to, że za jakiś czas Twoja choroba się skończy. Nigdy nie ma sytuacji o jednej stronie medalu - może twój były był dupkiem i miał to wyjść dopiero za jakiś czas? Wszystko ułoży się dobrze, cierpliwości!
iwka220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 09:15   #4
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Nie można usunąć tasiemca zamiast torbieli...?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 10:45   #5
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Tasiemiec - pomocy

współczuję, okropne są te pasożyty ale nie możesz się poddawać! brałaś, bierzesz jakieś leki na to?
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 12:27   #6
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Ja bym na twoim miejscu poszła do psychiatry i może psychologa. Niech ci ten pierwszy da jakieś leki, a z drugim chociaż parę sesji. Bardzo ci współczuję, bo to okropna choroba, ale z tego co mi wiadomo jednak uleczalna, więc raczej się tego pozbędziesz za jakiś czas.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 14:14   #7
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie można usunąć tasiemca zamiast torbieli...?
O to samo chciałam zapytać. Przecież jakoś musi dać się to usunąć.. chyba . Bardzo współczuję! Ważne też w tej sytuacji, że chociaż postawiono diagnozę zgodną z rzeczywistością, bo mogłaś być zbywana jeszcze długo. Życzę dużo siły.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 15:15   #8
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Podano mi trochę zentelu, później miałam robić badanie kału na pasożyty- wyniki ujemne, więc lekarze stwierdzili, że problemu nie ma, zalecili jeść pestki z dyni i odesłali do domu. Leżałam w klinice chorób zakaźnych i chodziłam po poradniach, bez większych rewelacji. A teraz skupiłam się na wycinaniu tych torbieli. Czuję się całkowicie BEZRADNA. Mam wrażenie że te robactwo dalej ma się jak najlepiej. Próbowałam głodówek i jeść wszystko to czego pasożyty nie lubią, ale długo na takiej diecie nie wytrzymałam, pojawiły się mdłości, a i tak jestem już bardzo szczupła.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Psychiatra to chyba dobry pomysł, bo chyba nic innego mi nie pozostało...
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 15:16   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Tasiemiec - pomocy

bąblowiec?
może zgłoś się do jakiejś kliniki uniwersyteckiej? samo wycinanie nie wiem, czy spowoduje wyleczenie, chyba powinnaś dostawać jakieś leki...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 15:24   #10
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Z badania kału wiadomo tylko tyle że to tasiemiec, ale nie mam pojęcia jaki gatunek. Lekarze podchodzą do tego trochę lekceważąco. Mam nadzieję, że jak wytną tą torbiel i odeślą na badanie histopatologiczne, to dowiem się czegoś więcej i może dostanę więcej tabletek ??? Jeśli nie to nie wiem gdzie dalej mam się z tym zgłosić ???
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:18   #11
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Tasiemiec - pomocy

To trafiłaś na niezłych konowałów Nie wiedzą nawet czy to tasiemiec uzbrojony/nieuzbrojony/bąblowiec? Wszystko od tego zależy, jeśli nieuzbrojony to wystarczają zazwyczaj leki, przy tym ostatnim to ponoć nawet chemioterapię się wprowadza... Zmień lekarza...
No i dziwię się, że cię nie odrobaczyli, tylko kazali jeść pestki
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 19:57   #12
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Na tasiemca uzbrojonego ( taenia solium) robiłam badanie z krwi- wynik ujemny, bąblowiec raczej też to nie jest bo jest to milimetrowy tasiemiec, a ja zauważyłam dosyć spore człony po tej skąpej ilości tabletek, które dostałam, a nieuzbrojony nie powinien robić torbieli, poniekąd jest dużo odmian tego paskudztwa, nie wiem jak mam się dowiedzieć jaki gatunek mnie gnębi ? Na jakie iść badania ? Faktycznie lekarze na których trafiałam to sami idioci, proponują pobyt u zakaźników, ale ostatnio jak tam byłam zrobiono mi morfologie, próby wątrobowe i na tym koniec, 6 miesięcy minęło i czuję się coraz gorzej i gorzej tracę już nadzieję, przeraża mnie to a większość lekarzy to bawi albo w ogóle nie wierzą w część objawów jakie podaje

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

jak dla mnie to sprawa jest już beznadziejna, odwiedziłam już tylu lekarzy że tracę już siłę na chodzenie po kolejnych, m.in. byłam u neurologa, kardiologa( wada serca), okulisty, gastrologa, hepatologa, zakaźników itd.
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 20:07   #13
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Strasznie ci współczuję, bo naprawdę trafiasz na jakichś konowałów. W głowie mi się nie mieści, że właściwie nic nie wiesz i cały czas się męczysz.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 20:22   #14
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

szukaj: PORADNIA CHORÓB ODZWIERZĘCYCH I PASOŻYTNICZYCH

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

a i ważne..nie myl tego z zakaźną
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 20:27   #15
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
Na tasiemca uzbrojonego ( taenia solium) robiłam badanie z krwi- wynik ujemny, bąblowiec raczej też to nie jest bo jest to milimetrowy tasiemiec, a ja zauważyłam dosyć spore człony po tej skąpej ilości tabletek, które dostałam, a nieuzbrojony nie powinien robić torbieli, poniekąd jest dużo odmian tego paskudztwa, nie wiem jak mam się dowiedzieć jaki gatunek mnie gnębi ? Na jakie iść badania ? Faktycznie lekarze na których trafiałam to sami idioci, proponują pobyt u zakaźników, ale ostatnio jak tam byłam zrobiono mi morfologie, próby wątrobowe i na tym koniec, 6 miesięcy minęło i czuję się coraz gorzej i gorzej tracę już nadzieję, przeraża mnie to a większość lekarzy to bawi albo w ogóle nie wierzą w część objawów jakie podaje

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

jak dla mnie to sprawa jest już beznadziejna, odwiedziłam już tylu lekarzy że tracę już siłę na chodzenie po kolejnych, m.in. byłam u neurologa, kardiologa( wada serca), okulisty, gastrologa, hepatologa, zakaźników itd.
To brzmi dla mnie po prostu surrealistycznie. Masz tasiemca i nikt z tym nic nie robi??? Aż wierzyć się nie chce. Byłaś u swojego rodzinnego? To on ma cię skierować dalej. I siedź w gabinecie póki tego nie zrobi. MA OBOWIĄZEK. To jego praca, a nie dobra wola. Nie jestem specjalistką, ale to nie jest tak, że tylko przy bąblowicy robią się te torbiele w wielu miejscach ciała? I jeśli ty masz torbiele w mózgu to jak się o tym dowiedziałaś? Musiałaś mieć przecież badania, ktoś cie na nie musiał wysłać, ktoś je zrobić. Nie masz żadnego lekarza prowadzacego? Oraz jeśli masz zmiany w mózgu to wiesz jak bardzo jest to niebezpieczne???
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:13   #16
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

oczywiście, że wiem jak jest to niebezpieczne, dlatego mnie to przeraża, gdyby to tylko siedziało w jelicie byłoby mi wszystko jedno co to jest...lekarz rodzinny skierował mnie do neurologa a on na tomografie komputerową głowy, doszło do poszerzenia jednej komory mózgu, co bardzo odczuwam poprzez częste bóle i zawroty głowy, i na tym koniec, najbardziej przeraża mnie jednak ból oka, byłam na tomografii oczodołów(skierowanie od okulisty) i ta torbiel naciska mi na gałkę oczną,

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

oczywiście lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kliniki zakaźnej, później na oddział gastrologiczny, a następnie chorób wewnętrznych ale co z tego ?, 3 dni poleżałam, dali kroplówki jakieś i wypisywali mnie do domu, nie mam pojęcia co "to " jest, a nikt nie chce mi pomóc aby to ustalić, poszłabym nawet prywatnie na jakieś badania jeszcze ale nie mam pojęcia już na jakie, dla mnie to też jest nie do pomyślenia,
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:25   #17
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Mieszkasz w malej miejscowości, czy w dużym mieście? Pracujesz? Pytam, bo chodzi mi o to, jakie masz możliwości. W dużym mieście masz większe szanse na spotkanie dobrego lekarza, bo jest ich po prostu więcej.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:27   #18
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Tasiemiec - pomocy

http://www.aniamaluje.com/2013/09/od...rzepis-ma.html
Ja bym się zastanowiła nad czymś takim, jeśli już jest tak źle.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:33   #19
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

kiedy mnie odsyłają do domu tłumaczą się, że torbiele mogą powstawać z różnych przyczyn i wcale może nie mieć to związku z tasiemcem, co dla mnie jest śmieszne, bo w taki zbieg okoliczności nie wierzę, a jak chcę sobie je usuwać muszę iść do konkretnego specjalisty w zależności gdzie dana torbiel jest umiejscowiona, i tak chodzę od jednego do drugiego lekarza aż nie mogę już na nich patrzeć

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

chodziłam po lekarzach w lublinie
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 21:40   #20
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Trochę zadziwia mnie podejście lekarzy. Pasożyty, w tym tasiemce, towarzyszą ludziom od dawna i jakoś farmakologicznie sobie z nimi radzono. A przed rozwojem medycyny działała medycyna ludowa.

Usuwanie torbieli, przy jednoczesnej obecności pasożyta to trochę jakby....usuwać objawy ale pozostawić przyczynę, która za jakiś czas wyda takie same objawy. Nie możesz zmienić lekarza/szpitala?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:48   #21
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Jezeli masz taka mozliwosc to polecam ci sie zglosci do dr Ozimka, zapewniam ze nie zbagatelizuje twojego problemu. Mozna powiedziec ze robactwo to jego specjalnosc.
Z Lublina do Warszawy daleko nie jest

Edytowane przez Sein Ulin
Czas edycji: 2014-12-06 o 21:50
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:55   #22
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

usłyszałam od lekarzy że nie dostanę więcej tabletek bo wyniki kału na pasożyty są obecnie ujemne i nie mają podstaw na wypisanie recepty,oczywiście pójdę znowu do jakieś poradni, i nowego lekarza, może wezmę kolejne skierowanie do szpitala, ale głównie chodzi o to że ja już tracę nadzieję,

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

nie mieszkam w lublinie do lublina mam 200 km, dojeżdżałam bo mieszkam w małej miejscowości i liczyłam że tam są dużo lepsi specjaliści i mi pomogą, ale nic bardziej mylnego....
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:17   #23
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Mogę zaproponować tę klinikę, nawet pisze, że echinokokozy leczą: http://www.informator.gumed.edu.pl/274p

To też jest ich strona: http://www.ucmmit.gdynia.pl/index.ph...C5%BCytniczych

Wiem, że to daleko ale może zadzwoń, zapytaj - może da się coś skonsultować na odległość. Tam leczą malarie itp. choroby z całej Polski, więc powinni byc przyzwyczajeni, że ktoś z drugiego końca kraju coś chce i jak jest chory to ciężko mu jeździć daremnie. Tam są i lekarze i parazytolodzy; prowadzą zajęcia dla wszystkich studentów co mają parazytologie na kierunkach medycznych, więc może będa w stanie Ci coś poradzić.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:18   #24
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Na uniwerku medycznym w Lublinie szefową katedry biologii jest, z tego co wiem, prof Buczek, autorka mojego podręcznika z parazytologii. Może sprawdź, czy ma prywatną praktykę albo gdzieś przyjmuje?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:26   #25
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Tylko ona chyba nie jest lekarzem? To przynajmniej w kwestii leczenia nie pomoże...

Może kogoś z tej strony http://ptparasit.org.pl/go.live.php/...w.htmlposzukaj w swoim rejonie (jeśli szukasz lekarza od parazytów)
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2014-12-06 o 22:31
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 07:18   #26
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Tasiemiec - pomocy

w przypadku tasiemca uzbrojonego, można się wtórnie zakazić jego jajami, wtedy wągry będą rozwijać się w mięśniach, narządach, nawet w mózgu.

nikt nie badał ci tych członów, które pojawiły się po leczeniu? po nich tez można często stwierdzić gatunek. takie rzeczy bada parazytolog pod mikroskopem.

beznadziejni ci lekarze.
kiedy idziesz na wycięcie torbieli z jej badaniem?

Edytowane przez lilia_pamplemousse
Czas edycji: 2014-12-07 o 07:20
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 07:37   #27
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Za 2 dni idę do szpitala na zabieg usuwania 1 z torbieli, sądzicie że dowiem się czegoś więcej po jej wycięciu, np. jeśli to bąblowiec, czy będę mogła liczyć w końcu na odpowiednią kurację ? Bo sądzę że kolejna wizyta u parazytologa skończy się na tym że nie przepisze leków tylko skieruje na kolejne badania np.rentgen płuc, tomografie wątroby itd. a ja chcę tylko więcej TABLETEKA, pestki z dyni i czosnek może zwalczą owsiki ale na pewno nie to....

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

właśnie podejrzewam że mogło teraz dojść do samozarażenia, spuchły mi mięśnie łydek cały czas odczuwam tam jakieś mrowienie w mięśniach, w desperacji poszłam na usg tych nóg ale nic nie wykazało, pewnie "to" jest zbyt małe, lekarz powiedział, że to nie możliwe żeby tam dostały się larwy i mnie zbył

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

napiszę co wykaże badanie histopatologiczne, bo pewnie tylko takie zrobią, chyba czeka się na nie od 7-14 dni
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 10:40   #28
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Dot.: Tasiemiec - pomocy

a co z tymi członami tasiemca, które wydalilas? nikt ich nie badał?

bąblowca to się raczej słabo leczy. ale on nie żyje w jelicie.
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 13:37   #29
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

niestety nie oddałam tego na badanie, a teraz jest już za późno, bo nic już w kale nie obserwuję od dłuższego czasu, badania parazytologiczne też są ujemne, zbadanie tej torbieli to chyba ostatnia moja nadzieja
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:52   #30
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
kiedy mnie odsyłają do domu tłumaczą się, że torbiele mogą powstawać z różnych przyczyn i wcale może nie mieć to związku z tasiemcem, co dla mnie jest śmieszne, bo w taki zbieg okoliczności nie wierzę, a jak chcę sobie je usuwać muszę iść do konkretnego specjalisty w zależności gdzie dana torbiel jest umiejscowiona, i tak chodzę od jednego do drugiego lekarza aż nie mogę już na nich patrzeć

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

chodziłam po lekarzach w lublinie
To ile masz tych torbieli?
Gdzie dokładnie sa zlokalizowane wg opisu radiologa?
Jakie maja rozmiary?
Jak je opisał radiolog? (dość prawdopodobne, że byłby wstanie rozpoznać czy to torbiel pasożytnicza czy prawdziwa)
Ile było tych członów w kale i jak duże?
Miałaś badania serologiczne na bąblowce?
W morfologii wyszła eozynofilia?


Może ta tym etapie leki są niewskazane?
Z jakiej lokalizacji będziesz teraz usuwać torbiel?
Te w mięśniach mogłyby wyjść na RTG jeśli są zwapniałe.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2014-12-07 o 18:57
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 14:11:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.