wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 08:43   #1
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Question

wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???


witam...mam pytanie co powinnam robic bo juz zglupialam?
na egzaminie Pani oblalal mnie bo wlaczajac sie do ruchu nie stanelam i nie przepuscilam pojazdu ktory stal ale mial zaplaony silnik i swiatla...
moje pytanie...czy wlaczajac sie do ruchu musze stanac...czy wystarczy ze sie rozejzec..?? co zrobic w takim prypadku jaki mnie spotkal??
i czy na egzaminie lepiej pomimo znaku ustap pierwszenstwa zatrzymac sie i dobrze rozejzec??czy mozna manewr wykonywac z mala predkoscia??

Edytowane przez 1405
Czas edycji: 2009-03-24 o 08:56
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:50   #2
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Trzeba sie zatrzymac.
Pamietam, że jak ja zdawałam na prawko to zatrzymywałam sie zawsze !!!
W życiu było juz roznie generalnie egzaminator moze Cie za to oblac...
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:58   #3
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Cool Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

ok...niedlugo mam drugie podejscie...wiec na kazdym wlaczaniu sie do ruchu i ustapieniu pierwszenstewa bede zatrzymywac auto...mam nadzieje ze i za to mnie nie obleja:P:P:P
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:59   #4
adzipersik
Raczkowanie
 
Avatar adzipersik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 399
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
witam...mam pytanie co powinnam robic bo juz zglupialam?
na egzaminie Pani oblalal mnie bo wlaczajac sie do ruchu nie stanelam i nie przepuscilam pojazdu ktory stal ale mial zaplaony silnik i swiatla...
moje pytanie...czy wlaczajac sie do ruchu musze stanac...czy wystarczy ze sie rozejzec..?? co zrobic w takim prypadku jaki mnie spotkal??
i czy na egzaminie lepiej pomimo znaku ustap pierwszenstwa zatrzymac sie i dobrze rozejzec??czy mozna manewr wykonywac z mala predkoscia??
Polecam wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=321022
Tam, czekamy na nowe "kierowniczki", zarówno te, które mają egzamin przed sobą, jak i te, które już zdobyły wymarzony plasticzek a mają ochotę podzielić się wrażeniami z egzaminu. Jeśli chodzi o Twój dylemat to ja byłam uczona, że wystarczy znacznie zwolnić i jeśli z większej odległości nikt nie nadjeżdża to nie zatrzymuję się, bo znak ustąp pierwszeństwa nie jest znakiem "stop", który zobowiązuje do bezwarunkowego zatrzymania się. Z drugiej strony - sytuacja gdy nic zupełnie nie jedzie, albo jedzie ale jest dosyć daleko nie zdarza się często. A powód Twojego oblania to była typowa sytuacja, w której wszystko zależy od podejścia egzaminatora i z tego co napisałaś - można wywnioskować, że był to raczej ten typ, który jakby tego manewru nie uznał za błąd to innych nieprawidłowości by się dopatrzył. Nie ma co się jednak poddawać i rezygnować i negatywnie nastawiać! Powodzenia przy następnym podejściu i jak najszybszego zdobycia plasticzku życzę!

__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
Wacław Buryła
adzipersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:23   #5
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez adzipersik Pokaż wiadomość
Polecam wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=321022
Tam, czekamy na nowe "kierowniczki", zarówno te, które mają egzamin przed sobą, jak i te, które już zdobyły wymarzony plasticzek a mają ochotę podzielić się wrażeniami z egzaminu. Jeśli chodzi o Twój dylemat to ja byłam uczona, że wystarczy znacznie zwolnić i jeśli z większej odległości nikt nie nadjeżdża to nie zatrzymuję się, bo znak ustąp pierwszeństwa nie jest znakiem "stop", który zobowiązuje do bezwarunkowego zatrzymania się. Z drugiej strony - sytuacja gdy nic zupełnie nie jedzie, albo jedzie ale jest dosyć daleko nie zdarza się często. A powód Twojego oblania to była typowa sytuacja, w której wszystko zależy od podejścia egzaminatora i z tego co napisałaś - można wywnioskować, że był to raczej ten typ, który jakby tego manewru nie uznał za błąd to innych nieprawidłowości by się dopatrzył. Nie ma co się jednak poddawać i rezygnować i negatywnie nastawiać! Powodzenia przy następnym podejściu i jak najszybszego zdobycia plasticzku życzę!
masz racje co do Pani egzaminator...
ja jechalam w bluzie ona w czapce, rekawiczkach, szalu i plaszczu...pewnie daltego zbyt dlugo nie jechalam...by sie zagrzala
no i ja źle położyłam nawet kurtke na tylnim siedzeniu podobno i musiałam poprawić...;p
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:42   #6
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

"A powód Twojego oblania to była typowa sytuacja, w której wszystko zależy od podejścia egzaminatora"


No własnie
Moja dobra znajoma (jest bardzo dobrym kierowca) zdawała wiele razy...
To był kilka ładnych lat temu...

Pamiętam, że przy pierwszym podejsciu wyjechała z placu manewrowego, jeździła po ulicach i wrócili do ośrodka.
Egzaminator nic nie mówił w trakcie jazdy.

W ośrodku zapytał ktory raz podchodzi do egzaminu. Gdy odpowiedziala ze pierwszy usłyszała:
- To bedzie sobie pani zdawała jeszcze raz... Za wczesnie włącza pani kierunkowskaz...
Dramat!!!

Bardzo sie ciesze, że mam to za soba
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:50   #7
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

" Za wczesnie włącza pani kierunkowskaz..."

dramat! to istenieje optymalny czas włączania kierunkowskazu...??
niektórzy ludzie są tacy zawistni...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 11:54   #8
adzipersik
Raczkowanie
 
Avatar adzipersik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 399
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
masz racje co do Pani egzaminator...
ja jechalam w bluzie ona w czapce, rekawiczkach, szalu i plaszczu...pewnie daltego zbyt dlugo nie jechalam...by sie zagrzala
no i ja źle położyłam nawet kurtke na tylnim siedzeniu podobno i musiałam poprawić...;p
No wiesz Ty co? Taką gafę strzelić? Przecież kurtkę to trzeba zawsze dobrze układać . Żartuję oczywiście! Jakby zimorodek (Pani egzaminator) troszkę się zgrzała to może i mózg by jej lepiej pracować zaczął. To przykre trafić na taką osobę ale niestety nie mamy na to zadnego wpływu i nie możemy się czymś takim załamywać!!!

Cytat:
Napisane przez owca79 Pokaż wiadomość
No własnie
Moja dobra znajoma (jest bardzo dobrym kierowca) zdawała wiele razy...
To był kilka ładnych lat temu...

Pamiętam, że przy pierwszym podejsciu wyjechała z placu manewrowego, jeździła po ulicach i wrócili do ośrodka.
Egzaminator nic nie mówił w trakcie jazdy.

W ośrodku zapytał ktory raz podchodzi do egzaminu. Gdy odpowiedziala ze pierwszy usłyszała:
- To bedzie sobie pani zdawała jeszcze raz... Za wczesnie włącza pani kierunkowskaz...
Dramat!!!

Bardzo sie ciesze, że mam to za soba
Po prostu PARANOJA ! Szok! Tyle takich "śmiesznych" powodów oblewania się słyszy, że czasami to aż wierzyć się nie chce... ciężko to pojąć jak wogóle taka sytuacja mogła mieć miejsce! Normalnie... Eh... Szkoda słów! A ja bardzo bym chciała mieć to już za sobą... i zazdroszczę tym, co nie muszą się już zmagać z tym egzaminem na prawko!
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
Wacław Buryła

Edytowane przez adzipersik
Czas edycji: 2009-03-24 o 11:56
adzipersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:59   #9
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Cool Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

zazdroszcze tym, ktorym przy duzym szczesciu udalo sie za 1 razem i nigdy nie doswiadcza tego co my...dobrze ze nastepny termin mam w kwietniu moze bedzie cieplo i nie bede musiala sie martwic jak kurtke polozyc...:P:P:P
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:15   #10
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
" Za wczesnie włącza pani kierunkowskaz..."

dramat! to istenieje optymalny czas włączania kierunkowskazu...??
niektórzy ludzie są tacy zawistni...
Widocznie istnieje

Oczywiście jak na to spojrzeć z drugiej strony, może taka sytuacja sie zdarzyc...
np. kiedy chcesz skręcić w druga lub kolejną przecznice a kierunkowskaz wrzucisz przy pierwszym skręcie i tak sobie jedziesz. Wówczas wprowadzasz innych kierowców w błąd.

W jej przypadku nie było innych skrętów
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:28   #11
adzipersik
Raczkowanie
 
Avatar adzipersik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 399
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
zazdroszcze tym, ktorym przy duzym szczesciu udalo sie za 1 razem i nigdy nie doswiadcza tego co my...dobrze ze nastepny termin mam w kwietniu moze bedzie cieplo i nie bede musiala sie martwic jak kurtke polozyc...:P:P:P
Dobre! I od razu ile stresu mniej! A na kiedy masz dokładnie wyznaczony termin egzaminu?

Cytat:
Napisane przez owca79 Pokaż wiadomość
Widocznie istnieje

Oczywiście jak na to spojrzeć z drugiej strony, może taka sytuacja sie zdarzyc...
np. kiedy chcesz skręcić w druga lub kolejną przecznice a kierunkowskaz wrzucisz przy pierwszym skręcie i tak sobie jedziesz. Wówczas wprowadzasz innych kierowców w błąd.

W jej przypadku nie było innych skrętów
I w tej sytuacji i ja byłam uczona, żeby nie włączać kierunkowskazu za wcześnie, sygnalizując skręt w prawo, albo w lewo i gdy istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy, a nie zamierzamy z tego korzystać. Owszem to logiczne! Ale w innym przypadku ... totalna bzdura - lepiej chyba zasygnalizować wcześniej zamiar skrętu, by inni uczestnicy ruchu drogowego mieli to na względzie, niż czekać z tym do ostatniej chwili.
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
Wacław Buryła
adzipersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 12:30   #12
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

termin mojego egzaminu jest scisle tajny...jak w koncu zdam to ujawnie za ktorym razem;p;p
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:32   #13
adzipersik
Raczkowanie
 
Avatar adzipersik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 399
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
termin mojego egzaminu jest scisle tajny...jak w końcu zdam to ujawnie za ktorym razem;p;p
A chyba, że tak! To nie ciągnę na język! Teraz już dobrze położysz kurtkę i napewno zdasz!
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
Wacław Buryła
adzipersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:35   #14
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez adzipersik Pokaż wiadomość
A chyba, że tak! To nie ciągnę na język! Teraz już dobrze położysz kurtkę i napewno zdasz!
mam nadzieje...;p
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:53   #15
carri_esce
Raczkowanie
 
Avatar carri_esce
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 191
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
witam...mam pytanie co powinnam robic bo juz zglupialam?
na egzaminie Pani oblalal mnie bo wlaczajac sie do ruchu nie stanelam i nie przepuscilam pojazdu ktory stal ale mial zaplaony silnik i swiatla...
moje pytanie...czy wlaczajac sie do ruchu musze stanac...czy wystarczy ze sie rozejzec..?? co zrobic w takim prypadku jaki mnie spotkal??
i czy na egzaminie lepiej pomimo znaku ustap pierwszenstwa zatrzymac sie i dobrze rozejzec??czy mozna manewr wykonywac z mala predkoscia??
Znak ustap pierwszenstwa nie zobowiazuje do kazdorazowego zatrzymywania sie. Jesli ulica jest pusta, albo samochody sa daleko to logiczne jest, ze sytuacja wymaga jedynie zwolnienia pojazdu. Kazdorazowe zatrzymywanie sie na "ustap pierwszenstwa" tez niestety moze nie wyjsc na dobre. Kursantka mojego instruktora zostala oblana za zbyt ostrozna jazde, bo zatrzymywala sie wlasnie na kazdym zołtym trojkacie. Nonsens, wiem! Ale nic nie poradzimy na dziwne widzi misie co niektorych egzaminatorow...
__________________

"...Never give up! It's such a wonderful life..."


27.02.2004r.
27.06.2010r. - PIERWSZE "TAK"
15.07.2010r. - MGR!


carri_esce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:59   #16
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez carri_esce Pokaż wiadomość
Znak ustap pierwszenstwa nie zobowiazuje do kazdorazowego zatrzymywania sie. Jesli ulica jest pusta, albo samochody sa daleko to logiczne jest, ze sytuacja wymaga jedynie zwolnienia pojazdu. Kazdorazowe zatrzymywanie sie na "ustap pierwszenstwa" tez niestety moze nie wyjsc na dobre. Kursantka mojego instruktora zostala oblana za zbyt ostrozna jazde, bo zatrzymywala sie wlasnie na kazdym zołtym trojkacie. Nonsens, wiem! Ale nic nie poradzimy na dziwne widzi misie co niektorych egzaminatorow...
ok ok...ale jak wlaczasz sie do ruchu...np wyjezdzasz z parkingu strzezonego, czy z podworka....to ustepujesz, musisz stanac czy co...znaku nie ma....
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 13:09   #17
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez adzipersik Pokaż wiadomość
Dobre! I od razu ile stresu mniej! A na kiedy masz dokładnie wyznaczony termin egzaminu?

I w tej sytuacji i ja byłam uczona, żeby nie włączać kierunkowskazu za wcześnie, sygnalizując skręt w prawo, albo w lewo i gdy istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy, a nie zamierzamy z tego korzystać. Owszem to logiczne! Ale w innym przypadku ... totalna bzdura - lepiej chyba zasygnalizować wcześniej zamiar skrętu, by inni uczestnicy ruchu drogowego mieli to na względzie, niż czekać z tym do ostatniej chwili.
Lepiej wczesnie sygnalizowac, zwłaszcza gdy jest sie młodym kierowca bez doświadczenia ale jak praktyka wskazuje moze to byc powód a raczej pretekst do oblania kursanta
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:14   #18
carri_esce
Raczkowanie
 
Avatar carri_esce
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 191
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
ok ok...ale jak wlaczasz sie do ruchu...np wyjezdzasz z parkingu strzezonego, czy z podworka....to ustepujesz, musisz stanac czy co...znaku nie ma....
Jesli wlanczasz sie do ruchu to zawsze musisz ustapic pierwszenstwa chyba, ze nic nie jedzie... Jesli masz taka mozliwosc (pusta ulice), nie musisz wcale sie zatrzymywac, wystarczy zwolnic.
Pomijam oczywiscie wyjatek znaku "stop"
__________________

"...Never give up! It's such a wonderful life..."


27.02.2004r.
27.06.2010r. - PIERWSZE "TAK"
15.07.2010r. - MGR!


carri_esce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:39   #19
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

kurde czyli ta baba poprostu oblala mnie bo tak :/
myslalam ze moze powinnam stanac jesli wyjezdzalam z parkingu...
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 16:10   #20
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
kurde czyli ta baba poprostu oblala mnie bo tak :/
myslalam ze moze powinnam stanac jesli wyjezdzalam z parkingu...
jeżeli samochód oprócz świateł mijania miał włączone również kierunkowskazy to powinnaś mu ustąpić nawet jeśli stał (bo oznaczałoby to, że chce się włączyć do ruchu,a że jest na drodze głównej to powinnaś ustąpić) ale jeżeli on tylko stał i miał po prostu włączone światła, to powinnaś się odwołać...

Wiem, że takie sytuacje są frustrujące (sama raz nie zdałam bo za blisko przejeżdżałam obok zaparkowanych aut) ale co nas nie zabije to nas wzmocni!

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez owca79 Pokaż wiadomość
Za wczesnie włącza pani kierunkowskaz...
Dramat!!!
włączanie kierunkowskazu za wcześnie (tak mówiła mi instruktorka) można potraktować jako błąd jeżeli np. przed Twoim planowanym skrętem, załozmy ze jest to skrzyzowanie ze swiatlami, masz wczesniej boczna, osiedlowa uliczke i wrzucasz kierunek nie patrzac, ze ta uliczka tam jest... mozesz w ten sposob wprowadzic innych kierowcow w blad, bo oni mysla ze ty chcesz skrecic w ta boczna uliczke a nie skrecic na swiatlach
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 16:41   #21
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

ja bylam uczona ze przy znaku ustap pierwszenstwa nie zatrzymuje sie - a wrecz nie nialezy sie zatrzymywac bo przez to mozna nie zdac. pamietam tylko ze w jednym miejscu w 'moim' miescie zawsze sie zatrzymuje bo z jednej strony zupelnie nic nie widac. a co do kierunkowskazow - na ost egz wlasnie egz sobie na koncu wymyslil ze za pozno wlaczylam (przy zawracaniu na rondzie). a wlasnie wczesniej jak bym wlaczyla to by bylo dopiero niepoprawnie bo byl tez zjazd z ronda (bo sa 2 zjazdy blisko siebie). a wlasnie zawsze mnie uczyli ze jesli przed miejscem w ktorym ja mam zamiar skrecac jest jeszcze inny skret to lepiej pozniej wlaczyc kierun zeby nie wprowadzic innych kierowcow w blad.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:34   #22
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

nie tamten samochod poprostu stal z wlaczonym silnikiem na jezdni..tak jakby zaparkowany...nic nie wskazywalo ze ruszy...ale ta baba powiedzial ze w kazdej chwili mogl ruszyc...;| odwoływac sie nie bede bo to moj 1 egzamin byl a slyszalam ze na takich sie potem mszcza...
dam rade za ktorys ta, razem...ale wiem ze klucic sie z nimi nie warto
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:46   #23
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
nie tamten samochod poprostu stal z wlaczonym silnikiem na jezdni..tak jakby zaparkowany...nic nie wskazywalo ze ruszy...ale ta baba powiedzial ze w kazdej chwili mogl ruszyc...;| odwoływac sie nie bede bo to moj 1 egzamin byl a slyszalam ze na takich sie potem mszcza...
dam rade za ktorys ta, razem...ale wiem ze klucic sie z nimi nie warto
no skoro stał na jezdni, tak jakby zaparkowany.. i nie włączył kierunku, to znaczy, że nie miał zamiaru ruszać baba chciała Cię uwalić i tyle... zrobisz jak zechcesz, za niesłuszne zachowanie powinna być kara- w tym przypadku to zabranie premii egzaminatorowi.. a poza tym, zawsze możesz iść na egzamin z instruktorem prowadzącym- on Ci krzwdy nie da zrobić. Wg tej strony http://www.word.kalisz.pl/main.php?strona=2.3.2:
"Od 10 stycznia 2006 r. na życzenie kandydata w egzaminie praktycznym może brać udział instruktor prowadzący. Chęć przystąpienia do egzaminu z udziałem instruktora prowadzącego należy zgłosić w momencie wyznaczania terminu egzaminu na specjalnym wniosku.

UWAGA !!!
Niestawienie się instruktora prowadzącego na egzaminie skutkuje wynikiem negatywnym z egzaminu praktycznego."
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 14:31   #24
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Jak można oblać kogoś, że nie zatrzymał się, bo drugie auto było wyłączone?
Wiecie co mi się wydaje? Że teraz zdawania prawa jazdy, to tylko ruletka.

Ktoś trafi na fajnego egzaminatora i zda choćby nie wiadomo co się stało.
Tak miała moja koleżanka, której auto zgasło trzy razy, w tym raz na skrzyżowaniu.

ktoś inny trafi na egzaminatora, który obleje Cię, choćbyś nie wiadomo jak dobrze jeździł. Nikt przeciez nie przejedzie tych 45 minut w 100% prawidłowo.

Poza tym koleżanka mówiła mi, że znajomy egzaminator opowiadał jej, że po prostu wybierają sobie osoby, które oleją.
Jesli ktoś się komuś nie podoba, bo np. jest źle ubrany, albo nie podoba mu się jego nazwisko, to ich obleje.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:51   #25
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

eh tak to juz jest....dzisiaj na koncu egzaminu przejechalam na zoltym bo jechalam pod slonce i nic nie widzialam...i ZDAŁAM to tylko kwestaia podejscia egzaminatora co racja to racja
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:56   #26
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
eh tak to juz jest....dzisiaj na koncu egzaminu przejechalam na zoltym bo jechalam pod slonce i nic nie widzialam...i ZDAŁAM to tylko kwestaia podejscia egzaminatora co racja to racja
gratulacje
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 15:39   #27
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
no skoro stał na jezdni, tak jakby zaparkowany.. i nie włączył kierunku, to znaczy, że nie miał zamiaru ruszać baba chciała Cię uwalić i tyle...
skoro stał na jezdni z włączonym silnikiem i światłami drogowymi, nie miał natomiast włączonych awaryjnych, to był normalnym, pełnoprawnym uczestnikiem ruchu, niezależnie od tego, czy się właśnie poruszał czy stał w miejscu. I w takiej sytuacji faktycznie należało upewnić się, czy nie wymyśli sobie ruszyć właśnie w chwili włączania się do ruchu Lki, więc - zwolnić/zatrzymać się. Nie ma co wyzywać egzaminatorki od najgorszych - przełknąć porażkę i próbować jeszcze raz - oby tym razem z pozytywnym wynikiem


Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Jak można oblać kogoś, że nie zatrzymał się, bo drugie auto było wyłączone?
Wiecie co mi się wydaje? Że teraz zdawania prawa jazdy, to tylko ruletka.
A mi się wydaje, że należy czytać uważniej - gdzie była mowa o jakimkolwiek wyłączonym aucie?
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 08:42   #28
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
skoro stał na jezdni z włączonym silnikiem i światłami drogowymi, nie miał natomiast włączonych awaryjnych, to był normalnym, pełnoprawnym uczestnikiem ruchu, niezależnie od tego, czy się właśnie poruszał czy stał w miejscu. I w takiej sytuacji faktycznie należało upewnić się, czy nie wymyśli sobie ruszyć właśnie w chwili włączania się do ruchu Lki, więc - zwolnić/zatrzymać się. Nie ma co wyzywać egzaminatorki od najgorszych - przełknąć porażkę i próbować jeszcze raz - oby tym razem z pozytywnym wynikiem




A mi się wydaje, że należy czytać uważniej - gdzie była mowa o jakimkolwiek wyłączonym aucie?

a co ty myslisz ze nie zwolnilam....??? i co mialam czekac az to auto ruszy niewiadomo ile, a moze isc zapytac czy ma zamiar ruszyc bo ja mam wlasnie egzamin i nie wiem jakie ma zamiary???
baba oblewa 90% swoich egzaminowanych wiec chyba jednak mam racje...
za drugim razem jak czekalam na swoj egzamin 40 minut (na szczescie nie z nia) to zdazyla sobie 3 razy wyminic kursanta...heheheh
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 13:31   #29
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
skoro stał na jezdni z włączonym silnikiem i światłami drogowymi
Mijania
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 10:16   #30
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: wymusilam pierwszenstwo a auto stalo...???

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Mijania

no z lekka że drogowych nie miał heheheh.....i to moze dlatego mnie obalała bo tu znawaca sie wypowiada i mowi ze drogowe trzeba miec
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...

Edytowane przez 1405
Czas edycji: 2009-07-14 o 08:35
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.