Jak wypaść profesjonalnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 20:36   #1
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570

Jak wypaść profesjonalnie?


Witam!

Mam następujący dylemat.Przede mną publiczny występ-improwizowany,ok.45 minutowy,w którym będę musiała się wiedzą w danej dziedzinie.


Mam kilka obaw i następujące problemy w związku z tym:
-jak ukryć rumieńce?w których miejscach nałożyć podkład?jaki to ma być podkład?nałożyć róż-chodzi o to aby ukryć zaczerwienienie wynikające z wysokiego poziom adrenaliny?

-jak nie zapomnieć języka w buzi?
-jak się wyluzować?
-jak pozbyć się nerwowego tonu?
-jak sprawić wrażenie osoby przygotowanej i niezestresowanej?


prosze pomóżcie

proszę o jakieś szybkie wskazówki,z góry dziękuję
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:44   #2
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Ja na takich szkoleniach, prezentacjach staram sie mowic w miare wolno, zeby nie zapomniec jezyka w gebie - mowiac jedno juz sobie mysle o tym, co za chwile powiem, tym samy dajac sobie sekundy czasu na zastanowienie.

Co do podkładu - pewnie bedziesz oddalona troche od swoich sluchaczy, wiec mozesz zrobic mocniejszy makijaz (nie wiem, gdzie Ci sie pojawia zaczerwienienie), jednak ja osobiscie uzylabym kryjacego korektora w miejscach wystepowania zaczerwienienia, podklad, puder i roz na kosci policzkowe. Mysle, ze wystarczy. Pomadka na usta - mniejsza szansa zaschniecia w ustach, lepszy poslizg i brak zacinania sie podczas mowienia

Nie podpowiem, jak sie wyluzowac, bo na mnie dziala tylko i wylacznie perfekcyjne przygotowanie. Jesli nie jestem dobrze przygotowana, wtedy zaczynam sie denerwowac.

Powodzenia!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:57   #3
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Pumas dziękuję za wskazówki,wykorzystam:cmo k:
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:43   #4
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

nie ma co maskować rumieńców, bo jak będziesz wyglądać jak wytapetowana lalka, to wszyscy na pewno potraktują cię profesjonalnie

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie gruntowne przygotowanie się do wystąpienia.

Najlepiej pomoże tu pokaz slajdów - odwróci uwagę od Twojej osoby - wszyscy będą się patrzyć na zmieniające się obrazki, czytać napisy, a Ty będziesz miała pełną kontrolę nad tym co się będzie działo na sali. Będziesz mówić o tym co aktualnie będzie się wyświetlało a jak coś zapomnisz to sobie doczytasz.

Do tego włóż jakiś garniak, czy białą bluzkę i profesjonalizm gwarantowany na 100%
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:19   #5
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

niestety nie mogę zrobić pokazu slajdowego.Nie idzie się też przygotować gruntowanie do wystąpienia,gdyż po moim wykładzie planowo ma wywiązać się dyskusja.Temat jest tak obszerny,że może zostać poruszony dosłownie każdy aspekt ludzkiego życia


białą bluzkę założę

dzięki
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 20:51   #6
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Cytat:
Napisane przez twizzy Pokaż wiadomość
niestety nie mogę zrobić pokazu slajdowego.Nie idzie się też przygotować gruntowanie do wystąpienia,gdyż po moim wykładzie planowo ma wywiązać się dyskusja.Temat jest tak obszerny,że może zostać poruszony dosłownie każdy aspekt ludzkiego życia


białą bluzkę założę

dzięki
Moja rada - nie mówić "Nie idzie"...
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 21:13   #7
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

dzięki wielkie,zwrotu "nie idzie"nie będę używać posługując się oficjalnym językiem .Na szczęście jeśli chodzi o ten aspekt ,to jeszcze nie zdarzyło mi się zapomnieć,ale będę pamiętać
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 12:33   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Co rozumiesz przez profesjonalnie? Nudno i bez emocji?

Najfajniesze sa przemowienia, gdy wlasnie przemawiajacy wklada w to serce, zaangazowanie, ma dobry kontakt z sala i jest przekonujacy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:58   #9
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Wyśpij się porządnie
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:52   #10
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez profesjonalnie? Nudno i bez emocji?

Najfajniesze sa przemowienia, gdy wlasnie przemawiajacy wklada w to serce, zaangazowanie, ma dobry kontakt z sala i jest przekonujacy.
ja zawsze zapamiętuję ciekawostki i anegdoty-własnie takie wykłady sa najfajniejsze
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:19   #11
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
ja zawsze zapamiętuję ciekawostki i anegdoty-własnie takie wykłady sa najfajniejsze
tak tak zdecydowanie jesli temat na to pozwala to zaplanuj włączenie do wypowiedzi przykładów z życia, czy anegdot.. to rozluzni atmosfere i ludzie zapamietaja Twoje wystapienie jakos ciekawsze pamietaj tez ze ludzie najbardziej zwracaja uwage na początek wystąpienia i jego końcówkę. tzw. efekt pierwszeństwa i efekt świeżości, dlatego do tych czesci sie mocno przygotuj (tzn zainteresuj audytorium)
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 21:11   #12
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

A moim zdaniem rumieńce warto zamaskować bo jeśli faktycznie mocno się czerwienisz to świadomość tego, że wszyscy to widzą nie pomoże w opanowaniu stresu. Ale jest sprawdzona rada - POD podkład, którego używasz na codzień nałóż zielony korektor, szczególnie na te najbardziej czerwone rejony twarzy. Będziesz wyglądała przez chwilę jak zombie ale jak nałożysz na to podkład to będzie już dobrze wyglądać - korektor zamaskuje czerwień a podkład nada twarzy koloryt.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:01   #13
Teamkilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 26
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

To zalezy jak się rumienisz - jeśli rumieniec jest delikatny, to nie ma potrzeby walić kilo tapety, zeby go schować - lepiej wyglądać naturalnie niż jak manekin, jeśli juz faktycznie musisz go ukryć - to posłuchaj tego co pisały kolezanki wyżej. Tylko uwaga na ilość kosmetyków - jak będzie za dużo to jak się zgrzejesz np. z wrazenia, to ci cała buzia spłynie na elegancką bluzeczkę i będzie kiszka a nie "profeska".
Makijaż, strój - to jedno, ale NAJWAŻNIEJSZE JEST PRZYGOTOWANIE. Nie mów, że "nie idzie" się przygotować, bo jakis tam temat do zaprezentowania masz, i masz być na tej prezentacji ekspertem
Jeśli ma się wywiazać dyskusja to raczej nie licz na to, że wywiąże sie ona sama. Musisz to dobrze zaaranżować. Pomyśl o jakichś problematycznych kwestiach, które moga stać sie kanwą dyskusji. Zaktywizuj publikę i wciągnij ją w swoja prezentację. Zadawaj im pytania (czasem nawet retoryczne). Jeśli to możliwe zaplanuj jakieś "scenki rodzajowe" z udziałem słuchaczy. Po prostu bądź kratywna - dzięki temu prezentacja napewno nie będzie nudna i nijaka. Wszystko jednak zależy od tematyki i charakteru Twojego wystąpienia.

Jako podpowiedź, radzę Ci poobserwować w TV np. wystąpienia dziennikarzy, w jakimś dobrym programie publicystycznym/ gospod. - jakieś debaty itp. Podpatrz jak robia to profesjonaliści. Jak utrzymuja uwagę słuchacza, jak zawiązują dyskusję itp.

powodzenia

Edytowane przez Teamkilla
Czas edycji: 2010-03-18 o 15:02
Teamkilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 16:04   #14
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

dziewczyny,bardzo Wam dziękuję za wskazówkiWszystkie były równie cenne i z większości skorzystałam.Już po występie.Samej trudno jest mi ocenić jakim poziomem się wykazałam.Jednak dyrektorce się podobało,powiedziała ,ze jeszcze nigdy "audytorium" nie zachowywało się tak spokojnie i nie było tak skupione.Na końcu otrzymałam długie brawa i co najlepsze...zostałam zaproszona ponownie na kolejny wykład.Także jestem zadowolona.
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 16:00   #15
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

Gratuluję Twizzy

a to ode mnie:

__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 17:58   #16
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Jak wypaść profesjonalnie?

dziękuję kochana
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.