Jaki makijaz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 16:17   #1
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647

Jaki makijaz?


Witajcie! Niedlugo czeka mnie zmiana, otoz z okularow przestawiam sie na soczewki. I mam problem bo zupelnie nie wiem jak powinnam sie pomalowac (chodzi mi glownie o oczy). Ludziom ktorzy mnie juz znaja bez tych okularow bede sie na twarzy wydawac zapewne taka 'pusta' i jakby 'niedokonczona' Zalezaloby mi na powiekszeniu oczu ale nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia jesli chodzi o taki profesjonalny makijaz. Moglby ktos cos doradzic?
Dodam ze mam ciemne zielone oczy i wlosy w kolorze ciemny blond, skora jest raczej jasna. Nie chcialabym zeby ten makijaz byl mocny, ale taki w miare odpowiedni do szkoly
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 16:36   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jaki makijaz?

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Witajcie! Niedlugo czeka mnie zmiana, otoz z okularow przestawiam sie na soczewki. I mam problem bo zupelnie nie wiem jak powinnam sie pomalowac (chodzi mi glownie o oczy). Ludziom ktorzy mnie juz znaja bez tych okularow bede sie na twarzy wydawac zapewne taka 'pusta' i jakby 'niedokonczona' Zalezaloby mi na powiekszeniu oczu ale nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia jesli chodzi o taki profesjonalny makijaz. Moglby ktos cos doradzic?
Dodam ze mam ciemne zielone oczy i wlosy w kolorze ciemny blond, skora jest raczej jasna. Nie chcialabym zeby ten makijaz byl mocny, ale taki w miare odpowiedni do szkoly

oczy powiekszy np biała kredka na linii wodnej , ale napewno nie czarna która pomniejsza oko optycznie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 16:56   #3
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Jaki makijaz?

Moja propozycja to: podkład naturalnie wyglądający, zaznaczony ładnie kontur oka + perłowy lub z drobinkami jasny cień do powiek.... do tego błyszczyk na usta + delikatny róż do policzków
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 08:57   #4
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Jaki makijaz?

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Witajcie! Niedlugo czeka mnie zmiana, otoz z okularow przestawiam sie na soczewki. I mam problem bo zupelnie nie wiem jak powinnam sie pomalowac (chodzi mi glownie o oczy). Ludziom ktorzy mnie juz znaja bez tych okularow bede sie na twarzy wydawac zapewne taka 'pusta' i jakby 'niedokonczona' Zalezaloby mi na powiekszeniu oczu ale nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia jesli chodzi o taki profesjonalny makijaz. Moglby ktos cos doradzic?
Dodam ze mam ciemne zielone oczy i wlosy w kolorze ciemny blond, skora jest raczej jasna. Nie chcialabym zeby ten makijaz byl mocny, ale taki w miare odpowiedni do szkoly
do zielonych oczu pasuje bardzo ładnie fiolet 9piszę na przykładzie psiapsiółki). Moja propozycja łatwego makijażu do szkoły:

Wrzosowy(jasny fiolet) cień rozświetlający lub lekko perłowy..Na całą powiekę, tusz do rzęs +błyszczyk np. z drobinkami albo półtransparętny... Do tego możesz kupić jakieś kulki rozświetlające np. z sensique za 10zł i lekko pędzlem maznąć na polikach
Najprostszy ale myślę że do szkoł ok. I podkreślisz zielone oczy.
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 09:07   #5
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jaki makijaz?

Zielone oczy dobrze wyglądają (patrzę po swoich)
w brązach
w czerwieniach (bardzo delikatnie używanych)
śliwkach (też delikatnie używanych)

Ogólnie - barwy jesieni. Cienie używam oszczędnie. Do tego czarna / brązowa kredka na górną powiekę. Na dolną biała, ale po wewnętrznej stronie. Tusz - dobry jest podkręcający, pogrubiający. Z tych co testowałam to polecam MA od Essence (Multi Action - różowe opakowanie). Nie podrażnia oczu, nie obsypuje się. Do tego delikatny błyszczyk.

Zielone w typowych fioletach czasem źle wyglądają (mój przykład). Zależy jakie masz - czy bardziej kocie (zieleń + żółć) czy zieleń z szarością.

Ogólnie - oszczędnie i delikatne malowanie (co ciekawe lepiej mi to wychodzi palcami niż jakimikolwiek pędzelkami). Na ruchomą powiekę niedużo cienia. A pod łuk - coś w miarę jasnego (beż, delikatny rozświetlenie). Ogólnie - da się moimi kolorami malować delikatnie (nikt mi nie powiedział, że wyglądam za krzykliwie) tylko po prostu nakładam ociupinkę cienia. Tyle co jedno nałożenie na palec i już na powiekę.

Można też spróbować z makijażem "bananowym" (kredka na załamanie gdzie ruchoma powieka się łamie przy nieruchomej) - miękka i dosyć sporo - gruba kreska) a na resztę jasny cień. Kredka - może być jasno brązowa.

Ważne też są dobrze ułożone brwi - otwierają oczy.

W załączniku makijaż - gdyby ktoś się dowiedział, że ten cień malinowy to Inglot 366 to by się przeraził (bez zobaczenia go na mojej powiece). Tu jak widać, po kasacji ust pomalowanych na ciemno (akurat mój osobisty przypadek - mam ciemne usta, które aż się proszą o czerwoną pomadkę ) nadaje się jak najbardziej do szkoły. A i wystarczy jedynie pod łuk brwiowy dać jasny cień zamiast tego brązu nieco jaśniejszy - jasny brąz. Wtedy spokojnie nadaje się dla młodszej osoby.

Przepraszam jedynie za brwi - akurat wtedy nie miałam odpowiednio wyregulowanych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1867.jpg (91,9 KB, 87 załadowań)

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-11-20 o 09:25
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:22   #6
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Jaki makijaz?

Dziekuje bardzo za wszystkie rady! Na pewno je wykorzystam Jesli jeszcze ktos ma jakies propozycje to chetnie poczytam

I tak, tak, fiolet pieknie podkresla zielone oczy, patrze po sobie
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.