Deregulacja zawodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-03, 19:18   #1
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah

Deregulacja zawodu


Mam pytanie, z zawodów regulowanych ma odpaść instruktor sportu.
Instruktor sportu: Uchyla się wymagania. Do pełnienia tego zawodu wystarczy pełnoletność, wykształcenie średnie. Wprowadzona zostaje niekaralność za przestępstwa umyślne popełnione w związku ze współzawodnictwem organizowanym przez Polski Związek Sportowy oraz posiadanie wiedzy w zakresie działalności instruktorskiej (niesprawdzanej formalnie).



Za tydzień miałam zacząć kurs instruktora rekreacji ruchowej/fitness. Ten tekst wyżej napisany jest tak, że nie wiele zrozumiałam. Czy instruktor sportu a fitness to to samo? czy jednak ten drugi nie zalicza się do tej deregulacji. Nie chcę wydawać 1500 zł jak zaraz zniosą uprawnienia.
Czy ktoś może mi rozjaśnić co ta sytuacja dla mnie oznacza? Z góry dziękuję!
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 17:36   #2
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Deregulacja zawodu

Instruktor sportu a rekreacji ruchowej to nie to samo!

Kursy na instruktorów rekreacji ruchowej (czy to fitness, czy ćwiczenia siłowe, czy pływanie/narty/snowboard/sztuki walki/samoobrona) są nadal organizowane ale od stycznia zeszłego roku nie dają już uprawnień państwowych (brak legitymacji z Ministerstwa) a jedynie prywatne (legitymację wydaje placówka organizująca kurs)
W praktyce niewiele to zmienia.
Spokojnie możesz zrobić ten kurs.

Swoją drogą jak niby miałyby wyglądać zajęcia fitness skoro mógłby je prowadzić ktoś bez uprawnień, "z ulicy"?
Z tego co mi wiadomo zresztą to aby zostać instruktorem sportu (nie rekreacji!) to trzeba będzie mieć wyższe sportowe wykształcenie kierunkowe (uczelnie typu AWF) ale już bez kursów.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.