Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 08:07   #1591
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie widziałaś, nie masz zamiaru, a opinie o filmie masz i wiesz o czym jest
Tam jest sporo więcej problemów niż opisałaś.

Nie przecze, ze jest poruszonych wiecej problemów, ale ja oglądajac zapowiedz, wywnioskowałam ze chodzi o Ten jeden, hmm skoro jest tak jak mowisz, to moze sie zmusze by go obejrzec...kiedys. ;D
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!

Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 08:38   #1592
Leosia69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: .
Wiadomości: 39 909
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

American Pie 6 oceniam tak na 8/10 chyba za dużo o tym filmie nie muszę pisać bo każdy zna mniej więcej tematykę
Fajnie ukazane sceny z humorem i w ogóle
__________________

Leosia69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 09:08   #1593
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bez mojej zgody - 10/10, historia małżeństwa, które dowiaduje sie o śmiertelnej chorobie ich córeczki. Postanawiają począć kolejne dziecko, które ma stać się dawcą dla dziewczynki. Kilkanaście lat później Anna (młodsza córka) pozywa do sądu swych rodziców domagając się odebrania im prawa do decydowania o jej ciele. Bardzo wzruszająca opowieść, przepłakałam połowę filmu. Bardzo podobała mi się Cameron Diaz w roli matki, która za wszelką cenę próbuje ratować swe dziecko. Jestem także pod wrażeniem gry młodych aktórów ( Kate, Anna, Jassie). Podoba mi się zakończenie filmu, ponieważ ostatnio nie lubię happy endów cieszę się, że Kate nie wyzdrowiała w cudowny sposób.

Miłość na wybiegu
- 6/10, temat filmu raczej oklepany. Młoda dziewczyna z nadmorskiego miasteczka podbija Warszawę jako modelka. Poznaje pięknego fotografa, w którym się zakochuje i tak dalej.. W roli modelki Gorczyca, która strasznie działała mi na nerwy. Plus dla fotografa - Dorocińskiego, którego wręcz uwielbiam i dla Karolaka - czasami był śmieszny.

Prawo zemsty
- 10/10, Clyde (Gerard Butler) jest świadkiem morderstwa jego rodziny. Ponieważ prokurator zawarł układ z jendym z zabójców, Clyde postanawia zemścić się na wszystkich, którzy związani byli z tą sprawą. Dawno nie oglądałam tak dobrego filmu, który do ostatnich chwil trzyma w napięciu. Właściwie nie wiadomo po której stronie stanąc, kto ma racje. W mojej głowie rodziło się tysiące teorii na temat tego jak? gdzie? dla czego? a i tak film zaskoczył bo było zupełnie inaczej niż myślałam. Nie tylko Gerard Butler zasluguje na pochwałe, ale także odtwórca roli prokuratora - Jamie Foxx. Jestem pewna, że jeszcze nie raz obejrze "prawo zemsty" i zapewne stanie sie on moim jednym z ulubionych filmów
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 09:57   #1594
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dell87 Pokaż wiadomość
Galerianki
cieszę się, że nie wydałam kasy na ten shit
tylko muzyka O.S.T.R mi się podobała
myślę, że można było to zrobić o wiele lepiej, w ogóle główne aktorki jakieś przerysowane, ta gadka...... można było wiele wątków rozwinąć, ktoś całkowicie pojechał na łatwizne....
a najlepsze było hasło
jakoś tak:
-nie używałaś zabezpieczenia!...jesteś w ciąży
-ale przecież dobrze wymywałam

3/10
Zgadzam się w 100%
Postacie są przerysowane, mało wiarygodne, dialogi wręcz śmieszne. Ja miałam ochotę wyjść z kina, bo to co widziałam było po prostu żenujące.
Zgodzę się, że problem pewnie istnieje i jest wart poruszenia, ale nie w taki sposób. To ma być kino realistyczne?
Bardzo słaby film.

Cytat:
Napisane przez Czarna14 Pokaż wiadomość
Dom zły
Myślałam, że film będzie trzymał w napięciu. No niestety... przez wątki poboczne akcja dosłownie się ślimaczyła. Prowadzilo to niestety do nudy co jest niewybaczalne biorac pod uwage tematyke filmu. Momentami napięcie pojawialo się na chwile by znowu zniknąc przez watek nie wnoszacy nic do calosci filmu (konflikt dwoch policjantow o kobiete)Dodatkowo ni w zab nie pasowala mi muzyka(chociaz i tak bylo jej baaardzo malo i nie wiem czy mozna to w ogole muzyka nazwac) Przemyślenia po wyjsciu z kina ? Zerowe... nie wiem czy tylko ja tak mialam, ale film mnie przytloczyl, wrecz podenerwowal. Moim zdaniem jest przekombinowany, stylizowany na dzielo ,,glebokie" (wydaje mi się, że to częsta cecha polskich filmow tzn. tych z pozoru ambitnejszych)
Na plus zaliczam dobre przedstawienie realiow tamtych czasow i sceny finalowe. Aktorstwo równiez stalo na wysokim poziomie. Jednak patrzac na calosc musze napisac, ze mocno sie zawiodlam.
6/10
Według mnie jest swietny. Aktorstwo: fantastyczne.
I niestety: jest bardzo prawdziwy. Tak to kiedyś wyglądało. A ile z tych czasów jeszcze w Polakach pozostało?
Warto dodać, ze sporo w tym filmie jest humoru, na prawdę słychać śmiech na sali kinowej. Ale jest to śmiech pomieszany ze smutkiem.
Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Naprawde rozbawiła Cię ta scena? Dla mnie była raczej smutna i tragiczna.
Mnie również rozbawiła. A raczej pozostawiła niesmak. Ktoś sie bardzo starał, ale nie wyszło...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 10:46   #1595
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
No i oczywiscie Przekręt... nie mozna pominac...
A ogladaliscie Rock'n'rolla?? (ja tak) jak Wam sie podobalo?
Mi bardzo. Lubie klimat Guya Ritchego generalnie

The Private Lives of Pippa Lee - hm. lubie filmy z narracja. dosc inna niz zwykla historia zyciowa kobiey po 40stce. Mysle ze warto obejrzec. 7/10 Keanu Reeves fajny.

Edytowane przez Opiumalfa
Czas edycji: 2009-12-08 o 10:50
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 14:24   #1596
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja ostatnio oglądałam Amerykańskie ciacho , Galerianki , Nieodwracalne , AmericanPie 7 - Księga miłości

Ten ostatni zdecydowanie polecam
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 14:27   #1597
dell87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Naprawde rozbawiła Cię ta scena? Dla mnie była raczej smutna i tragiczna.
śmiech był reakcją na głupotę, wielkie "dorosłe" dupodajki a nie wiedzą jak sie zabezpieczyć,
wystarczyło przeczytać bravo
dell87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 16:29   #1598
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dell87 Pokaż wiadomość
śmiech był reakcją na głupotę, wielkie "dorosłe" dupodajki a nie wiedzą jak sie zabezpieczyć,
wystarczyło przeczytać bravo
zresztą ta scena jest załosna, mało wiarygodna, te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 17:26   #1599
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez caarolaaa Pokaż wiadomość
Bez mojej zgody - 10/10, historia małżeństwa, które dowiaduje sie o śmiertelnej chorobie ich córeczki. Postanawiają począć kolejne dziecko, które ma stać się dawcą dla dziewczynki. Kilkanaście lat później Anna (młodsza córka) pozywa do sądu swych rodziców domagając się odebrania im prawa do decydowania o jej ciele. Bardzo wzruszająca opowieść, przepłakałam połowę filmu. Bardzo podobała mi się Cameron Diaz w roli matki, która za wszelką cenę próbuje ratować swe dziecko. Jestem także pod wrażeniem gry młodych aktórów ( Kate, Anna, Jassie). Podoba mi się zakończenie filmu
zgadzam się, zakończenie zaskakujące ja bym oceniła 8/10
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 17:26   #1600
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
zresztą ta scena jest załosna, mało wiarygodna, te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak
Czytałaś kiedyś Intymne? bo ja mam odmienne zdanie nt świadomości dzieci i młodzieży
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 17:49   #1601
dell87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

jak się zabezpieczać to nie wiedzą, ale jak się puszczać to wiedzą
dobra nie dyskutujemy tutaj bo inny temat tu obowiązuje


sorki !
dell87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 17:50   #1602
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

Według mnie jest swietny. Aktorstwo: fantastyczne.
I niestety: jest bardzo prawdziwy. Tak to kiedyś wyglądało. A ile z tych czasów jeszcze w Polakach pozostało?
Warto dodać, ze sporo w tym filmie jest humoru, na prawdę słychać śmiech na sali kinowej. Ale jest to śmiech pomieszany ze smutkiem.
Byc może nie rozumiem tego humoru, ale do smiechu jakos mi nie bylo (co najwyzej mialam od czasu do czasu nikly usmieszek) Prawdziwosc prawdziwoscia, ale jednak jak dla mnie nie zasluguje nawet na miano dobrego filmu. Ciągnal sie jak niemilosiernie i momentami naprawde juz mialam dosc zaglebiania sie w watki posrednie, nie podobala mi sie konstrukcja filmu, nie powodowala we mnie wzrostu napiecia, a tego miedzy innnymi oczekiwalam
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 17:59   #1603
andziat
Zakorzenienie
 
Avatar andziat
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
zresztą ta scena jest załosna, mało wiarygodna, te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak
Z tym się nie zgodzę, te czasy cały czas trwają, to że ty dorosłaś nie zmieniło faktu, że niestety dzieci i młodzież nie mają pojęcia co to jest bezpieczny sex! Wystarczy obejrzeć Uwagę, Rozmowy w toku i między innymi Galerianki. Ten film to dokument i miał tak wyglądać i miał być tak przerysowany jak ktoś wcześniej napisał i w tak ostry sposób przedstawić co się dzieje, bo niestety ale taka jest rzeczywistość. Dokument jak wiesz opiera się na faktach. Teraz dziewczynki, bo tak je trzeba nazwać, w gimnazjach uprawiają sex z byle kim żeby zaimponować kolegom i koleżankom. Wystarczy również poczytać co młodzież pisze w internecie, na blogach, do gazet i jakie zadaje pytanie. Może stwierdzenia typu żeby nie zajść w ciąże to "trzeba 100 razy poskakać na lewej nodze", "wykąpać się w occie", "zjeść 2 kg kapusty" lub pytania "czy od sexu oralnego można zajść w ciążę", "czy jak się umyję po to nie zajdę w ciążę", itp. są śmieszne ale i również przerażające, że ludzie są tak niedouczeni w tej kwestii, że wolą czytać bzdurne gazety typu Bravo, w których odnajdują wzorce, że interesują ich tylko ciuchy, gadżety i facet z samochodem zamiast rozmawiać z rodzicami i/lub czytać mądre książki.
andziat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 18:15   #1604
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Czytałaś kiedyś Intymne? bo ja mam odmienne zdanie nt świadomości dzieci i młodzieży
Cytat:
Napisane przez andziat Pokaż wiadomość
Z tym się nie zgodzę, te czasy cały czas trwają, to że ty dorosłaś nie zmieniło faktu, że niestety dzieci i młodzież nie mają pojęcia co to jest bezpieczny sex! Wystarczy obejrzeć Uwagę, Rozmowy w toku i między innymi Galerianki. Ten film to dokument i miał tak wyglądać i miał być tak przerysowany jak ktoś wcześniej napisał i w tak ostry sposób przedstawić co się dzieje, bo niestety ale taka jest rzeczywistość. Dokument jak wiesz opiera się na faktach. Teraz dziewczynki, bo tak je trzeba nazwać, w gimnazjach uprawiają sex z byle kim żeby zaimponować kolegom i koleżankom. Wystarczy również poczytać co młodzież pisze w internecie, na blogach, do gazet i jakie zadaje pytanie. Może stwierdzenia typu żeby nie zajść w ciąże to "trzeba 100 razy poskakać na lewej nodze", "wykąpać się w occie", "zjeść 2 kg kapusty" lub pytania "czy od sexu oralnego można zajść w ciążę", "czy jak się umyję po to nie zajdę w ciążę", itp. są śmieszne ale i również przerażające, że ludzie są tak niedouczeni w tej kwestii, że wolą czytać bzdurne gazety typu Bravo, w których odnajdują wzorce, że interesują ich tylko ciuchy, gadżety i facet z samochodem zamiast rozmawiać z rodzicami i/lub czytać mądre książki.
Tak czy owak film uważam za porażająco słaby. Ważny temat jest pokazany w sposób powierzchowny. Dialogi brzmią dla mnie mało autentycznie, a dziewczyny biegające w białych kozakach? I to w Warszawie? Może 5 lat temu na głębokiej prowincji... W tym filmie wszystko jest powiedziane drukowanymi literami, jakby widz był idiotą i nic innego nie mogło do niego trafić. Po prostu dla mnie irytująca jest sztuczność tego filmu, sztuczne dialogi itp.
I nie twierdzę, że problem nie istnieje. Tak jak istnieje problem niskiej edukacji seksualnej młodzieży. Tylko po co pokazywać to w taki dosłowny i powierzchowny sposób? To jakaś amatorszczyzna nie dobre kino.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 18:21   #1605
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zauwazyłam ze rodzice boja sie wyjasniac dzieciom czym jest sex i rzeczy z nim zwiazane. Nie wiem przed czym sie hamują, moze boja sie ze wyrosnie np z chlopca pedofil albo z dziewczyny "takie cus" jak w filmie. Boja sie pewnie konsekwencji z tym zwiazanych. Moja mama o sexie nic mi nie mowila. Nawet nie przeprowadziła ze mna rozmowy na temat okresu, w szkole miałam specjalne lekcje wyjasniajace wszystko, wiec dopiero wtedy zakumałam co i jak. O sexie dowiedziałam sie z filmow(kiedy oglądałam film,, z mama zawsze zasłaniała mi oczy, ale byłam taka sprytna,,, ze kiedy szła spac ze zmeczenia, oglądałam film i specjalnie przyglądałam sie scenie erotycznej hahah) wiedziałam juz o tym...nie pamietam dokladnie ile mialam lat,, ale to były wczesne lata podstawówki. Nie zapomne ciotki, której sie spytałam, co to znaczy słowo "dziewica". Ona odpowiedziała, ze to jest kobieta która moze zajsc w ciaże, po miesiacu, dwóch, w koncu dowiedziałam sie skądś poprawnej odpowiedzi. Dorosli mowia co im sie podoba, albo ida okrezna droga do celu ;/
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!


Edytowane przez Pani Kasia
Czas edycji: 2009-12-08 o 18:26
Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:06   #1606
andziat
Zakorzenienie
 
Avatar andziat
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tak czy owak film uważam za porażająco słaby. Ważny temat jest pokazany w sposób powierzchowny. Dialogi brzmią dla mnie mało autentycznie, a dziewczyny biegające w białych kozakach? I to w Warszawie? Może 5 lat temu na głębokiej prowincji... W tym filmie wszystko jest powiedziane drukowanymi literami, jakby widz był idiotą i nic innego nie mogło do niego trafić. Po prostu dla mnie irytująca jest sztuczność tego filmu, sztuczne dialogi itp.
I nie twierdzę, że problem nie istnieje. Tak jak istnieje problem niskiej edukacji seksualnej młodzieży. Tylko po co pokazywać to w taki dosłowny i powierzchowny sposób? To jakaś amatorszczyzna nie dobre kino.
Jeśli chodzi o białe kozaczki to chyba dawno nie byłaś w Warszawie, bo jest tego sporo na ulicach, niestety nie tylko dlatego że prowincja przeniosła się do stolicy, wystarczy przejść się po centrach handlowych, mnóstwo tego.

Dialogi są mało autentyczne, a to dziwne bo przecież dziewczyna robiąc ten film i pisząc dialogi spotykała się z dziewczynami z gimnazjów, liceów i z galerii handlowych i rozmawiała z nimi czasami nawet cytując to co mówiły i w jaki sposób się wyrażały.

Film z gatunku dokument oznacza, że pokazuje się suche fakty czyli jak to określiłaś "w sposób dosłowny", a dosłowny ( ze słownika "zgodny co do słowa, dokładnie odtworzony")i powierzchowny (ze słownika 1. niedokładny; 2. znajdujący się na powierzchni; 3. mało wnikliwy") jakoś chyba nie mają nic wspólnego ze sobą.

Amatorszczyzna bo jeśli jeszcze się nie dowiedziałaś scenariusz napisała dziewczyna bez doświadczenia, która dopiero co skończyła studia i właśnie w taki sposób chciała zrobić ten film, bez olbrzymich nakładów pieniężnych i sławnych aktorek, prosto i dosadnie przedstawić widzowi problem.

Przepraszam, czy ty w ogóle oglądałaś ten film?
andziat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:16   #1607
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zmierzch - Księzyc w nowiu - zaczarowana pierwszą częścią ogladniętą na dvd musialam na druga czesc isc do kina. Wg mnie swietny film, troche wydawał mi sie dlugi i w sumie taki nudny nic sie w nim nie działo ale Robert Pattinson zasłonił to wszystko... moja ocena 10/10
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:31   #1608
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez andziat Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o białe kozaczki to chyba dawno nie byłaś w Warszawie, bo jest tego sporo na ulicach, niestety nie tylko dlatego że prowincja przeniosła się do stolicy, wystarczy przejść się po centrach handlowych, mnóstwo tego.

Dialogi są mało autentyczne, a to dziwne bo przecież dziewczyna robiąc ten film i pisząc dialogi spotykała się z dziewczynami z gimnazjów, liceów i z galerii handlowych i rozmawiała z nimi czasami nawet cytując to co mówiły i w jaki sposób się wyrażały.

Film z gatunku dokument oznacza, że pokazuje się suche fakty czyli jak to określiłaś "w sposób dosłowny", a dosłowny ( ze słownika "zgodny co do słowa, dokładnie odtworzony")i powierzchowny (ze słownika 1. niedokładny; 2. znajdujący się na powierzchni; 3. mało wnikliwy") jakoś chyba nie mają nic wspólnego ze sobą.

Amatorszczyzna bo jeśli jeszcze się nie dowiedziałaś scenariusz napisała dziewczyna bez doświadczenia, która dopiero co skończyła studia i właśnie w taki sposób chciała zrobić ten film, bez olbrzymich nakładów pieniężnych i sławnych aktorek, prosto i dosadnie przedstawić widzowi problem.

Przepraszam, czy ty w ogóle oglądałaś ten film?
Widocznie w Łodzi dziewczyny ubierają się lepiej niż w Warszawie, bo ja białych kozaków n ulicach nie widzę. Białe kozaki kojarzą mi się z prowincją, jeśli twierdzisz, ze to właśnie Warszawa, no cóż nie wypada mi się nie zgodzić....
Film robiony bez dużych nakładów pieniędzy i przez osobę bez doświadczenia nie musi robić wrażenia amatorszczyzny.
Co do wykazywania się przez Ciebie znajomością znaczenia słów: dosłowny i powierzchowny padam z wrażenia... Może rzeczywiście źle się wyraziłam. Że jest powierzchowny podtrzymuję
Odnosząc sie do Twojego pytania (pomijam jego zasadnośc): Tak, film niestety widziałam. Mało brakowało, a wyszłabym w trakcie, bo wytrzymać tego kiczu nie mogłam, ale nie byłam sama.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 20:40   #1609
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Pani Kasia Pokaż wiadomość
Nie przecze, ze jest poruszonych wiecej problemów, ale ja oglądajac zapowiedz, wywnioskowałam ze chodzi o Ten jeden, hmm skoro jest tak jak mowisz, to moze sie zmusze by go obejrzec...kiedys. ;D
Nie chodziło mi o zmianę Twojej opini o filmie, ale raczej o to, że ten wątek służy do recenzj filmów obejrzanych, a nie tych o których się gdzieś tam od kogoś słyszało

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
zresztą ta scena jest załosna, mało wiarygodna, te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak
Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Czytałaś kiedyś Intymne? bo ja mam odmienne zdanie nt świadomości dzieci i młodzieży
Dokładnie. Nie trzeba szukać daleko.

Co do Bez mojej zgody- gdzieś tam w odmentach wątku o nim pisałam - bardzo polecam, poruszający.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 20:50   #1610
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Leosia69 Pokaż wiadomość
American Pie 6 oceniam tak na 8/10 chyba za dużo o tym filmie nie muszę pisać bo każdy zna mniej więcej tematykę
Fajnie ukazane sceny z humorem i w ogóle
tez to dzisiaj oglądałam
ale ja oceniam na o wiele wiele mniej, wolalam wczesniejsze czesci:P
4/10. przy tym sie po prostu nudziłam.
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 21:13   #1611
Kwapis.
Rozeznanie
 
Avatar Kwapis.
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 835
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Paranormal activity- lekko przesadzone moemntami ale w wiekszosci chwilach sie balam 7/10
__________________
Polska.Stilon.RAP



Być normalna. Niemożliwe !



Kwapis. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 22:19   #1612
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mnie również rozbawiła. A raczej pozostawiła niesmak. Ktoś sie bardzo starał, ale nie wyszło...
Ciebie rozbawiła bo była słaba pod względem artystycznym. Dell87 rozbawiła bo uważa, że każda dupodajka przecież wie jak się zabezpieczać (o rili?). Twój rodzaj śmiechu na tę scenę mnie nie dziwi, bo przecież każdy ma inną wrażliwość i inne oczekiwania względem filmu. Jednak śmiech Dell87 mnie zadziwia, bo jak pokazuje m.in forum sex na wizażu, baaardzo duża część młodych dziewczyn nie ma bladego pojęcia ani o swojej budowie, ani o podstawach biologii. Dla mnie to nie jest śmieszne. Dla mnie to jest tragiczne. A hasło "przecież dokładnie wymyłam" jest dla mnie niejako hasłem przewodnim, symbolem dla niedojrzałości emocjonalnej i niewiedzy tych dziewczyn.

Nie twierdzę, że ta produkcja jest dobra. Film jest istotnie przerysowany, portrety dziewczyn są zbyt jednoznaczne, cała fabuła przypomina nieco serial dla młodzieży. Weźmy jednak pod uwagę to, że film nie powstawał jako dzieło sztuki, reżyserka nie ma żadnego doświadczenia w produkcji filmów, a aktorki to amatorki wprost z ulicy. W związku z tym, nie należało oczekiwać po tej produkcji wielkich fajerwerków. Jak na produkcję niskobudżetową i amatorską to i tak nieźle wyszło.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 23:57   #1613
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

paranormal activity

widzialam i pozostawil niedosyt. Oklepana scena,gdzie dziewczyna robi super-zblizenie,zeby "zjesc" kamere- ilez to razy juz bylo pokazywane w "Klatwie" itp?
Nic nowego, nudno, cala godzine gadali
a ostatnie 15 minut jakies akcje wreszcie byly, tez nie za super. Moze jedynie kiedy sie na niego gapila przez godzine w nocy,to moze, ale tak to nic specjalnego.
W porownaniu do "klatwy" , "amityville"?
Myslalam,zeby wyjsc z kina,kiedy po godzinie nic nie bylo, tylko n ja filmowal i wkurzal. Zeby chociaz bylo napiecie jak na "blair witch project"-ale godzina i nic?

jestem wymagajca, daje 5/10
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 01:33   #1614
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

piła VI- porażka i nuda, powtórka poprzednich częsci praktycznie. Rozłożyłam oglądanie go na 3 razy, a to mi sie zadko zdarza zeby aż tak mnie film mało interesował...
3/10
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 07:43   #1615
tucia09
Raczkowanie
 
Avatar tucia09
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Galerianki i American Pie"book of love" :ehem :\
paranormal activity ;/;/ straszne nudy.. zwiastun byl bardziej obiecujacy :P
__________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile...
-----------------------------------

Edytowane przez tucia09
Czas edycji: 2009-12-09 o 07:45
tucia09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 08:10   #1616
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Ciebie rozbawiła bo była słaba pod względem artystycznym. Dell87 rozbawiła bo uważa, że każda dupodajka przecież wie jak się zabezpieczać (o rili?). Twój rodzaj śmiechu na tę scenę mnie nie dziwi, bo przecież każdy ma inną wrażliwość i inne oczekiwania względem filmu. Jednak śmiech Dell87 mnie zadziwia, bo jak pokazuje m.in forum sex na wizażu, baaardzo duża część młodych dziewczyn nie ma bladego pojęcia ani o swojej budowie, ani o podstawach biologii. Dla mnie to nie jest śmieszne. Dla mnie to jest tragiczne. A hasło "przecież dokładnie wymyłam" jest dla mnie niejako hasłem przewodnim, symbolem dla niedojrzałości emocjonalnej i niewiedzy tych dziewczyn.

Nie twierdzę, że ta produkcja jest dobra. Film jest istotnie przerysowany, portrety dziewczyn są zbyt jednoznaczne, cała fabuła przypomina nieco serial dla młodzieży. Weźmy jednak pod uwagę to, że film nie powstawał jako dzieło sztuki, reżyserka nie ma żadnego doświadczenia w produkcji filmów, a aktorki to amatorki wprost z ulicy. W związku z tym, nie należało oczekiwać po tej produkcji wielkich fajerwerków. Jak na produkcję niskobudżetową i amatorską to i tak nieźle wyszło.
Dziękuję Ci Wesna. Tak, film uważam za słaby pod względem artystycznym, nie jest mi natomiast do śmiechu jeśli chodzi o prostytucje nastolatek, niską edukację seksualną, czy problem przedwczesnych ciąż. Wreszcie ktoś zrozumiał
Może masz rację, że ważne, że ktoś w ogóle poruszył niewygodną tematykę, a już wykonanie i wartość artystyczna są drugorzędne. Ale co ja zrobię, ze mam dość duże oczekiwania i raziły mnie niedociągnięcia.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2009-12-09 o 08:11
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 08:58   #1617
dell87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Dell87 rozbawiła bo uważa, że każda dupodajka przecież wie jak się zabezpieczać (o rili?).
powinna wiedzieć!
a jak nie to najpierw się nauczyć a potem się puszczać
to jest moje zdanie
Jest internet, gazety, koleżanki, rodzice, reklamy, programy w tv... i nie wierze, żeby ktokolwiek o tym nie słyszał...
nastolatki wiedzą tylko myślą "aaa tam, przy pierwszym razie nie zachodzi się w ciaże..." a na drugi raz już jest za późno

aha i uważam że wychowanie do życia w rodzinie powinno być od 1 klasy podstawówki

Edytowane przez dell87
Czas edycji: 2009-12-09 o 09:00
dell87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 09:08   #1618
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zombieland - bardzo fajny film. Dużym plusem tego filmu są moim zdaniem aktorzy grający Columbusa i Tallahasseego. 8/10
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 09:27   #1619
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

No to może i jak przedstawię swoja opinię odnośnie filmu Galerianki.
Jak dla mnie film totalnie prawdziwy! Może i denerwujący, ale niestety tak prawdziwy, że aż poruszający (takie laski naprawdę opanowały 21 wiek ). Nawet nawiązali do niedawnego samobójstwa młodej dziewczyny, która zabiła się bo w szkole krążył intymny filmik z jej udziałem. No i wcale nie dziwię się czemu one są, jakie są skoro w domu syf, nie ma na czym się wzorować, rodzice albo zlewają, albo dosłownie leją po pysku, a dookoła wszędzie seks, alkohol itp.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 09:33   #1620
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
No to może i jak przedstawię swoja opinię odnośnie filmu Galerianki.
Jak dla mnie film totalnie prawdziwy! Może i denerwujący, ale niestety tak prawdziwy, że aż poruszający (takie laski naprawdę opanowały 21 wiek ). Nawet nawiązali do niedawnego samobójstwa młodej dziewczyny, która zabiła się bo w szkole krążył intymny filmik z jej udziałem. No i wcale nie dziwię się czemu one są, jakie są skoro w domu syf, nie ma na czym się wzorować, rodzice albo zlewają, albo dosłownie leją po pysku, a dookoła wszędzie seks, alkohol itp.
Dokładnie, film jest bardzo prawdziwy, dla mnie każda scena w 100% wiarygodna bo sama znałam takie "przypadki". Realizacja jest mniej istotna, to chyba film niskobudżetowy z tego co mi się wydaje. Szkoda że niektórych rozśmieszył, bo to nic śmiesznego... Nastolatki uprawiają seks za pieniądze i gadżety bo chcą być modne, bo taka jest presja, a co do zabezpieczenia to jak już pisałam - wystarczy wejść na Intymne, a tam włos się jeży. Legendy: przy pierwszym razie się nie zachodzi, jak on wyjmie przed wytryskiem się nie zachodzi, jak się umyje pod prysznicem, jak dzień przed/po płodnych to nie ma szansy zajścia, koszmar... Moim zdaniem fali seksu w gimnazjach powstrzymać się nie da, ale można uświadamiać na temat antykoncepcji i konsekwencji (nie tylko zdrowotnych ale i społecznych) takiego seksu. Niestety, na tzw "WDŻ" wciąż chyba uczy się, że Mamusia i Tatuś bardzo się kochają.......
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.