zrosty na jajniku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-25, 19:00   #1
borynka
Przyczajenie
 
Avatar borynka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 27
Exclamation

zrosty na jajniku


Witam

w zeszłym roku w sierpniu miałam usuwany wyrostek robaczkowy ale podczas operacji zszysli mi rownież jajnik bo pękła cysta na jajniku. Od tego czasu porobiły mi sie zrosty które strasznie mnie bolą. Byłam u lakarza bo ciągle mnie bolało z prawej strony, zrobił mi usg, stwierdził że prawy jajnik jest powiększony o 2 cm, zlecił badanie Ca 125 - wynik 37,57. Wysłal mnie do szpitala - w szpitalu profesor stwerdził powiekszony jajnik i wysłał mnie na laparoskopie, ginekolog który robił mi usg dopochwowe stwierdził że jest wsio ok i że mam nie wyraża zgody na operacje, wiec nie wyrazilam, powiedzial ze na to jedynie pomoze mi ciaza bo mi te zrosty porozciaga, Czy miał racje? czy można to jakoś wyleczyc żeby nie bolało?

Edytowane przez borynka
Czas edycji: 2007-05-25 o 19:11 Powód: mało widoczne a zalezy mi na odp
borynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 09:47   #2
Soophija23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 18
GG do Soophija23
Dot.: zrosty na jajniku

o ile mi wiadomo w przypadku zrostow raczej ciezko jest zajsc w ciaze , do zaplodnienia dochodzi w jajowodzie a jesli sa one zrosniete to jest to nie mozliwe i zaplodniona komorka nie dostanie sie do macicy... wiem ze w przypadku zrostow tzreba sie z tym udac jak najszybciej na laparoskopie u mnie lekarz powiedzial ze troche zapozno.. i chyba mnie potna konkretnie w niedalekiej przyszlosci... Tak wiec ja nie wiem co ten twoj lekarz gada, zreszta kazdy mowi co innego, moj tez raz jedno raz drugie... jutro do niego ide coiekawa jestem co mi powie...
__________________
Soophija
Soophija23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 13:41   #3
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: zrosty na jajniku

ja jestem po kilkunastu już chyba zapaleniach jajnika i ostatnio bylam znów u lekarki, któa stwierdzila że nie ma stanu zapalnego, ale lekko powiększony lewy jajnik..pewnie stan "podzapalny" ;/ często zdarza mi isę że one mnie bolą , a czasami czuję takie silne kłucie zwłaszcza po stronie lewego jajnika..lekarka mi powiedziała że ewentualne zrosty to mi może wykryc specjalistyczne badanie z podaniem jakiś barwnikówale napewno nie u niej, i że to się bada jak się chce zajść w ciążę..ale przecież wtedy to już jest za późno!! mam czekać aż mi ise zachce mieć dziecko i wtedy robić konkretne badania i operacje jakieś?? a zapobieganie? ale cóż, na państwową służbę nie ma co liczyć, trzeba iść prywatnie..a skąd kasę? i koło isę zamyka..mam dośc tych bóli bo już byle zarazek mnie złapie i boli i boli..aż się zdarza mi popłakać..jeśli masz możliwośc to poddaj się zabiegom które Ci pomogą bo polegać na zdaniu jednej osoby to mało..skonsultuj isę z innym lekarzem najlepiej..nie kolegą tego lekarza ale całkiem w innej przychodni..i nie mów że ktoś już to konsultował..bo isę wtedy nie zajmą tylko to samo powiedzą na odczep się..

ja się już leczę 2 rok (załatwił mnie basen na uczelni :/ ), brałam leki na wywołanie okresu, teraz biorę jasmin..i dalej boli..dbam jak diabli o nie, nie unbieram za niskich spodni, kurtki długie, bluzki, buty pełne by od nóg nie zaziębić..i nic! jeśli ta operacja może Ci pomóc, to nie zwlekaj..zrosty uniemożliwiają lub utrudniają zajście w ciążę..więc lekarz kręcił i tyle..
pozdrawiam Cię cieplutko
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 19:04   #4
borynka
Przyczajenie
 
Avatar borynka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 27
Dot.: zrosty na jajniku

dzieki za porade....do lekarza pojde zaraz na poczatku lipca bo teraz nie mam kasy...jakos nie usmiecha mi sie laparoskopia
borynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 07:23   #5
Soophija23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 18
GG do Soophija23
Dot.: zrosty na jajniku

No ja sie wczoraj dowiedziałam że we wrzesniu bede miała laparoskopie. Jak narazie staram sie nie bac, bo to przeciez jedyne wyjscie zeby bylo oki i zebym mogla miec dzidzie bede sie tylko modlic zeby sie wszytsko udalo
__________________
Soophija
Soophija23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 17:41   #6
stokrotka105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: zrosty na jajniku

hej dziewczynyja mam takie pytanie zwiazane z zrostami,wiec ciagle mnie boli w prawym boku od bardzo dawna czasmi tak mocno ze szok.Chodze po lekarzach a oni nie wiedza co to ciagle wydaje mi sie ze to zapalenie wyrostka ale kazdy lekarz mowi ze to napewno nie wyrostek kiedys jeden lekarz powiedzial ze to moze byc zrost na jajniku poniewaz miałam kiedys wielego torbiela wielkosci 5,5 na 5,5 to wyleczyłam tabletkami ale bol ciagle jest. JUZ SAMA NIE WIEM CO ROBIC GDZIE SIE UDAC .Fakt ze 3 miesiace temu urodziłam coreczke myslałam ze p ciazy mi to przejdzie atu niespodzianka jak bolałao tak boli.Jeszcze jedno jak mam jajeczkowanie to mam taki straszny bol ze szok. Prosze opiszcie mi jak was boli czy to naprawde to i jakie mam zrobic badanie zebys potwierdzic . Prosze was pomocy bo zwariuje a moze mi jeszcze ktores poradzi gdzie mam sie z tym problemem zgłosic bo zwariowałam juz prosze
stokrotka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 18:58   #7
borynka
Przyczajenie
 
Avatar borynka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 27
Dot.: zrosty na jajniku

i nadal boli, dalej się zwijam czasem mam wrażenie, że czasem urodzę jajo :/
borynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-03, 16:34   #8
Soophija23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 18
GG do Soophija23
Dot.: zrosty na jajniku

Mnie tez tak bolalo wiec nie zwlekaj nie ma sensu.. powaznie ... bo potem bedziesz zalowala...
__________________
Soophija
Soophija23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 20:59   #9
ewelinagolosz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: zrosty na jajniku

Czesc ja mam takie same objawy mialam wyrostek usuwany ponad 3 lata temu a razem z nim 2 cysty i zaczelo bolec w boku tak po pol roku i juz bylam wszedzie i jakos nikt nic konkretnego nie potrafil mi powiedziec tylko tyle ze to moga byc zrosty i jutro postanowilam pojsc znowu do lekarza bo juz z bolu czasem nie moge wytrzymac a jest coraz czestszy:/
ewelinagolosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.