Brak bliskich osób/znajomych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-27, 22:23   #1
Snafuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5

Brak bliskich osób/znajomych


Cześć, od dłuższego czasu zmagam się z samotnością i doszło to do takiego punktu, że nie wiem co robić i chce się poradzić na forum bo boję się, że zostanie tak na sporo dłużej. Jestem osobą dość cichą, nieśmiałą ale na przestrzeni ostatnich lat sporo zmieniło się na plus i w odpowiednim towarzystwie jestem tego przeciwieństwem . Od kiedy pamiętam nie miałem zbytnio znajomych, jedynie w szkole. Sytuacja nieco się zmieniła na studiach (jestem na 3 semestrze i dojeżdżam na uczelnie), poznałem kilka świetnych osób, jednak nasze drogi się rozeszły przy podziale na inne grupy i zostałem znów sam, chociaż zawsze kogoś spotkam na uczelni i jest z kim pogadać. Mam kilka hobby z czego, żeby realizować jedno to muszę jeździć po różnych miastach - i ponownie zdarza się, że trafie na kogoś z kim mogę spędzić razem nawet cały dzień. Problem pojawia się jak wracam do domu, poza rodzicami i rodzeństwem nie mam dosłownie nikogo, nie mam z kim spędzić wspólnie czasu, wyjść do kina, zjeść coś, pogadać i trwa to przez lata, nie byłem nigdy w związku a marzy mi się mieć kogoś do kogo mógłbym się przytulić i mieć dla tej osoby znaczenie. Była jedna dziewczyna z którą mogłem porozmawiać dosłownie o wszystkim i po pewnym czasie powiedziała mi co do mnie czuje (nie pamiętam kiedy ostatnim razem się tak cieszyłem... ) ale po tym zaczęło się wszystko komplikować bo znała moją sytuację (znaliśmy się bardzo dobrze) i wiedziała, że co by nie było to będę za nią latał i zaczęła grać w gierki, przestała mieć dla mnie czas..., po tym padła mi psychika bo było to w najgorszym możliwym momencie gdzie skumulowało się wszystko na raz, nie była to ani przyjaźń ani związek(do tego było jeszcze daleko). Najgorsze są dla mnie piątki-weekendy, wieczory albo momenty jak nie jestem czymś zajęty, na samą myśl zaczynam płakać Wieczorami jak jadę przez miasto i widzę wszystkie osoby w moim wieku, pary to pojawiają mi się łzy w oczach i zadaje sobie pytanie dlaczego od tylu lat jest tak a nie inaczej. Przez wakacje zacząłem się zmuszać wychodzić na miasto z nadzieją, że kogoś spotkam lub poznam ale bez skutku. Przez okres szkoły średniej/początek studiów miałem 2-3 kumpli którzy mieszkają w mieście w którym mieszkam i poznałem ich dzięki mojemu hobby o którym pisałem wcześniej, rzadko pisaliśmy, o spotkania nie było mowy bo wszyscy mieli swoich bliższych znajomych (wcześniej spotykaliśmy się przez wspólne zainteresowania) i po masie prób odpuściłem - to był główny powód, że przestaliśmy rozmawiać bo była to relacja dość jednostronna i przeważnie ja się odzywałem a oni jedynie jak mieli do mnie jakiś biznes albo potrzebowali pomocy . Jakiś czas temu przestałem sam pierwszy pisać i nie rozmawiamy od miesięcy. Sam brak znajomych nie boli mnie tak mocno jak brak kogoś bliższego - dziewczyny. Bo znajomi wiadomo - przeważnie są i zaraz może ich nie być. Ale bez znajomych myślę, że ciężko będzie mi poznać jakąś dziewczynę. Nie wiem co z tym zrobić ale widzę, że wyniszcza mnie to . Byłbym bardzo wdzięczny za radę/ukierunkowanie mnie co robić dalej bo nie chce pozostać sam ze sobą na kolejne lata .
Snafuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 16:54   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Brak bliskich osób/znajomych

Jeśli chodzi o poznanie dziewczyny - próbowałeś na portalach internetowych, w grupach zrzeszających osoby o podobnych zainteresowaniach?


Studiujesz dziennie?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 00:25   #3
Snafuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak bliskich osób/znajomych

Dziękuję za odp. Nie próbowałem na takich portalach bo są to hobby gdzie przewyższająca ilość osób to przeważnie faceci (w 95%) . Co roku jeżdżę na 1-2 tygodniowe wyjazdy grupowe za granice związane z moimi zainteresowaniami. Tak jak wspominałem, poznanie kogoś jak gdzieś dalej jadę i coś nas łączy (chociażby uczelnia, zainteresowania) to nie jest jakiś wielki problem. Chodzi mi o to jak wracam w miejsce gdzie spędzam większość czasu - do rodzinnego miasta - wtedy tych osób nie ma i nie mam jak nawet kogoś poznać a nie wyobrażam sobie podbić do kogoś nieznajomego który idzie przez miasto bo byłoby to trochę dziwne, nie wspominając o tym o czym pisałem wcześniej, że jestem trochę cichą osobą i nie potrafię od tak podejść i gadać o niczym .

Tak, studiuję dziennie ale mam trochę luźniejszy semestr i nie jestem codziennie na uczelni, stąd też coraz mocniej odczuwam ten problem.

Edytowane przez Snafuu
Czas edycji: 2023-11-04 o 00:34
Snafuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 17:30   #4
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Brak bliskich osób/znajomych

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 04:00
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 00:04   #5
Snafuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak bliskich osób/znajomych

Z grupek nie zrezygnowałem bo często się na wielu udzielam i ten zacytowany tekst jest o tym jak jest na prawdę a nie dlatego, że tak sobie wmówiłem Druga sprawa to nie są to takie typowe popularne hobby tylko bardziej odłamy i nie ma wiele takich grupek. Kilka razy już się przejechałem na takich znajomościach przez internet, z czego raz bardzo mocno ale też z tego nie zrezygnowałem. Co do stereotypowego myślenia to na pewno się zgodzę z Tinderem bo mam do tej aplikacji dość złe nastawienie po tym co nie raz słyszałem ale nigdy z niej nie korzystałem więc sam się o tym nie przekonałem. Staram się otwierać na ludzi ale nie poprzez internet, według tego co piszesz to chyba będę musiał spróbować
Snafuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 23:32   #6
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Brak bliskich osób/znajomych

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 03:53
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 10:27   #7
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Brak bliskich osób/znajomych

Cytat:
Napisane przez Snafuu Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp. Nie próbowałem na takich portalach bo są to hobby gdzie przewyższająca ilość osób to przeważnie faceci (w 95%) . Co roku jeżdżę na 1-2 tygodniowe wyjazdy grupowe za granice związane z moimi zainteresowaniami. Tak jak wspominałem, poznanie kogoś jak gdzieś dalej jadę i coś nas łączy (chociażby uczelnia, zainteresowania) to nie jest jakiś wielki problem. Chodzi mi o to jak wracam w miejsce gdzie spędzam większość czasu - do rodzinnego miasta - wtedy tych osób nie ma i nie mam jak nawet kogoś poznać a nie wyobrażam sobie podbić do kogoś nieznajomego który idzie przez miasto bo byłoby to trochę dziwne, nie wspominając o tym o czym pisałem wcześniej, że jestem trochę cichą osobą i nie potrafię od tak podejść i gadać o niczym .

Tak, studiuję dziennie ale mam trochę luźniejszy semestr i nie jestem codziennie na uczelni, stąd też coraz mocniej odczuwam ten problem.
A msz dużą przeszkodę w utrzymywaniu kontaktu z ludźmi z uniwersytetu? To ci troche poszerza zakres znajomych niż tylko rodzinna (i jak rozumiem, mniejsza) miejscowość. Przecież to nie tak, że musisz z kimś mieszkać po sasiedzku.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 11:27:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.