Rak tarczycy- Śląsk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-27, 01:17   #1
Rzepicha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 3

Rak tarczycy- Śląsk


W życiu bym nie pomyślała, że zacznę od takiego wpisu Biopsja wykazała raka tarczycy. Wizytę u endo mam za tydzień. Pewnie wtedy ruszy cała procedura onkologiczna. Mam małe dziecko. Nie wiem co robić. Mieszkam w Pszowie od niedawna. Praktycznie nikogo tu i w okolicy nie znam. Informacje w necie o choćby onkologii w Gliwicach dodatkowo mnie dobiły. Czy któraś z Was przechodziła coś takiego? Wszystko się we mnie trzęsie. Nie umiem się uspokoić. Nie umiem zasnąć. Siedzę i ryczę. Mnie wykańczały nawet krótkie pobyty w szpitalu ( z powodu poronień). A tu jeszcze rak- to czego zawsze bałam się najbardziej.
Rzepicha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 09:49   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Rak tarczycy- Śląsk

Wiem, że taka diagnoza to szok, ale poczekaj na spokojnie na wizytę u lekarza, zobaczysz co powie. Znam przypadek taki, jak Twój, skończyło się po prostu na usunięciu tarczycy i jest spokój. Głowa do góry, przytulam i trzymam mocno kciuki

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 13:39   #3
Rzepicha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 3
Dot.: Rak tarczycy- Śląsk

Dziękuję Ci bardzo. Ja się dowiedziałam w czwartek rano i jeszcze nie ogarniam tego emocjonalnie. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
Rzepicha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 11:29   #4
Koka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 17
Dot.: Rak tarczycy- Śląsk

Bądź dobrej myśli, wiem, że jest ciężko, bo sama mam małe dziecko i ostatnio odkryty złośliwy rak szyjki macicy (wycięty) teraz diagnostyka czy nie zdążył się rozsiać. Ja leczę się w Katowicach w szpitalu/poradni onkologicznej. Najważniejsze to dobre nastawienie, bo głowa potrafi narobić problemów. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i za dobre wyniki! Będzie dobrze!
Koka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 16:09   #5
Koka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 17
Dot.: Rak tarczycy- Śląsk

Hej.

I jak dowiedziałaś się coś więcej? Byłaś już u lekarza?
Koka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 01:06   #6
Rzepicha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 3
Dot.: Rak tarczycy- Śląsk

Koka25 bardzo Ci dziękuję i Tobie z całego serca życzę zdrówka. Jeszcze nic nie wiem, bo z lekarzem (który ma mnie dalej pokierować) mam się spotkać dopiero w przyszły czwartek. Mam mieć rozszerzoną diagnostykę. I to też mnie przyprawia o panikę totalną, bo rtg płuc nie robiłam prawie 10 lat. A kiedyś paliłam (rzuciłam ok 12 lat temu). Wcześniej naiwnie sądziłam, że jak robię co roku badania z krwi typu CRP i są w normie to nic mi wielkiego nie jest. Próbuję się ogarnąć, ale nawet w głupim programie o urządzaniu wnętrz trafiam już drugi raz na temat raka. Miałam już taki lepszy moment. Zaczęłam myśleć pozytywnie. A dziś się rozsypałam totalnie.
Rzepicha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 10:02   #7
Koka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 17
Dot.: Rak tarczycy- Śląsk

Rozumiem i wspieram Cie. Daj koniecznie znać co powiedział lekarz w czwartek. Ja byłam w poniedziałek na tomografie klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. Więc też, ze strachem czekam na wyniki... a za miesiąc czeka mnie jeszcze rezonans. Pierwszy raz w życiu jestem na takich badaniach. Również paliłam, od dwóch lat nie pale wogole.

Trzymaj się cieplutko, wiem, że jest ciężko i, że są momenty kiedy człowiek rozsypuje się na milion kawałków 🫂
Koka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 11:02:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.