Aparat ortodontyczny po 30stce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-01-10, 13:14   #1
PaulaS03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 1

Aparat ortodontyczny po 30stce


Od lat noszę się z zamiarem założenia aparatu ortodontycznego. Nie mam na to specjalnie kasy, ale widzę, że moje zęby coraz bardziej się przechylają w jednym kierunku. Nie mam jakoś bardzo widocznej wady na pierwszy rzut oka, chociaż całe życie mam z jej powodu kompleksy. Trochę boję się, że to już mój ostatni dzwonek, bo w tym roku kończę 30tke, a zęby pokrzywią się jeszcze bardziej. Już teraz mam problem z ich domyciem w niektórych miejscach. Moje pytanie do osób, które może leczyły zęby ortodontycznie po 30 roku życia. Czy warto? Mam już za sobą wyciski i rozpisany plan. Żeby rozpocząć leczenie będę musiała wziąć kredyt i odmówić sobie wielu rzeczy. Czy Waszym zdaniem warto? Czy już w tym wieku lepiej to zaakceptować i przeznaczyć kasę na wakacje?
PaulaS03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-17, 13:09   #2
Tanooka
Raczkowanie
 
Avatar Tanooka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 152
Dot.: Aparat ortodontyczny po 30stce

Zawsze warto, nie ma tak że po trzydziestce zębów nie da sie wyprostować.
Tanooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-24, 12:14   #3
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Aparat ortodontyczny po 30stce

Oczywiście, że warto. Ja założyłam aparat w połowie zeszłego roku, mając 32 lata. Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, tylko wydawałam kasę na głupoty. Zgryz wygląda coraz lepiej, moje usta są już prawie w pełni symetryczne. Przestało mi klikać w stawie skroniowo_żuchwowym. Łuki zębowe coraz szersze, więc uśmiecham się częściej i zaczęłam używać szminek No i teraz nitkowanie zębów i mycie jest duuużo łatwiejsze. Chcę mieć swoje własne zęby do końca życia, więc prawidłowy zgryz to podstawa. To też lepsze podparcie dla mięśni twarzy, starzejemy się ładniej. Mam aparat zwykły metalowy ligaturowy i przecudowną ortodontkę. Działaj, później sobie podziękujesz
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55

Edytowane przez Pjerniczek
Czas edycji: 2024-01-24 o 12:17
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-24 13:14:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.