Bol dziąseł. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-06, 14:23   #1
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150

Bol dziąseł.


Borykam się od wielu lat z bólem dziąseł. Chodzę co około 3 miesiące na usuwanie kamienia fluoryzację itd ostatnio byłam w grudniu i już czuje ze pora iść. Zaczyna mnie biorę jeden ząb przypuszczam że to nie zab tylko dziąsło wokół niego. Było wietrznie ostatnio zimno to dziasla zaczęły mnie znów boleć. Dentosept itp nie pomagają. A wy jakie macie sposoby na dziasla oprocz usuwania kamienia U mnie usunięcia kamienia to koszt 240 zł.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-10, 09:08   #2
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Bol dziąseł.

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Borykam się od wielu lat z bólem dziąseł. Chodzę co około 3 miesiące na usuwanie kamienia fluoryzację itd ostatnio byłam w grudniu i już czuje ze pora iść. Zaczyna mnie biorę jeden ząb przypuszczam że to nie zab tylko dziąsło wokół niego. Było wietrznie ostatnio zimno to dziasla zaczęły mnie znów boleć. Dentosept itp nie pomagają. A wy jakie macie sposoby na dziasla oprocz usuwania kamienia U mnie usunięcia kamienia to koszt 240 zł.
Co 3 miesiące na czyszczenie zębów? To chyba za często. Może masz podrażnione dziąsła? Ja chodzę 2 razy w roku na czyszczenie i fluoryzację. odkąd używam sonicznej szczoteczki, to kamień robi mi się zdecydowania wolniej i mniej.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 14:23   #3
Agniette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: Bol dziąseł.

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
Co 3 miesiące na czyszczenie zębów? To chyba za często. Może masz podrażnione dziąsła? Ja chodzę 2 razy w roku na czyszczenie i fluoryzację. odkąd używam sonicznej szczoteczki, to kamień robi mi się zdecydowania wolniej i mniej.

niestety nie ma czegos takiego jak zbyt czesto.
Jesli masz problem z dziaslami to idz do periodentologa. Oceni ich stan. Niestety jesli masz tendencje do kamienia, to trzeba czyscic czesto. W gabinecie najlepiej i lepiej to robic, bo mozna sobie rozwinac chorobe przyzebia - bardzo powazny problem.
Agniette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 15:23:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.