Zwiększona zachorowalność na raka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-25, 16:19   #1
maksiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 10

Zwiększona zachorowalność na raka??


Cześć
Chciałam zapytać o to szerszego grona. Ostatnio w mojej rodzinie i otoczeniu co chwila pojawiają się nowe przypadki zachorowań na nowotwory. Końcem tamtego roku zachorowała ciotka, później na początku roku dowiedzieliśmy się o chorobie teściowej mojego brata ciotecznego. Zaraz po tym informacja że zmarł wujek (tutaj akurat udar). Tego samego dnia inny wujek pochował teściową ( nowotwór). Jego szwagier też jest chory. Tydzień temu rodzice byli na pogrzebie sąsiada (nowotwór).
Dziś moja mama odebrała wyniki histopatologiczne (nowotwór skóry). To 7 osoba z mojego otoczenia.
O co chodzi? Czy wy też zauważyliście coś takiego w swoim najbliższym otoczeniu czy to poprostu już jest taki wiek, że te przypadki się zdarzają. Czy to czysty przypadek?
Zaczynam się zastanawiać że może to te nieszczęsne szczepienia na COVID? Czy to możliwe?
maksiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 08:40   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Zwiększona zachorowalność na raka??

W moim najbliższym otoczeniu nie było zachorowań na nowotwór oprócz mnie samej. Żyjemy w coraz bardziej "zepsutym" środowisku, zwłaszcza w miastach. Powietrze jest skażone, jedzenie naszpikowane chemią, a tryb życia siedzący. Większość ludzi mało się rusza, a je dość tłusto i z dużą ilością cukrów, ogólnie społeczeństwo tyje (co widzę nawet wśród swoich znajomych), a to też wpływa na rozwój nowotworów. Z drugiej strony - wykrywalność jest większa, bo ludzie jednak częściej niż kiedyś decydują się badać, kampanie społeczne robią swoje. Moim zdaniem to dwa główne powody tego, że statystyki zachorowań idą w górę.

Zdrówka Mamie!

Edytowane przez morning_coffee
Czas edycji: 2023-10-26 o 08:42
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 22:36   #3
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Zwiększona zachorowalność na raka??

Na pewnie nie covid, bo już wcześniej się z tym spotykałam. Myślę że środowisko, jedzenie, stres i tryb życia. Wszystko naraz pewnie będzie powodem.
Kiedyś ludzie też umierali młodo, ale nawet nie wiedzieli z czego. A dziś jaka diagnostyka, raz dwa, tysiąc badań i znalezione choroby. Dużo do wyleczenia, we wczesnym stadium.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 23:21   #4
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Zwiększona zachorowalność na raka??

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 03:54
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 13:13   #5
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Zwiększona zachorowalność na raka??

Moi rodzice od dobrej dekady chodzą na pogrzeby znajomych, ludzie w przedziale wieku 50-80. Zależności z covidem i szczepieniami przeciwko niemu brak, bo zaczęło się przed pandemią. Przykra sprawa ale tak, w zależności od tego jak się człowiek prowadzi za życia, w pewnym momencie to się odzywa w postaci czy to nowotworów, czy chorób serca, cukrzycy itp. Jeden organizm dobrze funkcjonuje do 60 rż, inny zaczyna chorować po 40 albo i wcześniej.
Piszesz o ciotkach, wujkach, teściowych itp. więc raczej nie o młodych osobach, więc według mnie to taki etap wysypu takich zdarzeń, tak jak w pewnym momencie w gronie rodziny i znajomych jest etap ślubów, narodzin dzieci itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-08 14:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.