szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-25, 00:51   #1
Hayley__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 460

szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?


Hej, mam dwa problemy, mam nadzieje że pomożecie .

Pierwszy. Kochałam sie 13.12/14.12 kilkakrotnie bez zabezpieczenia, przerywany (bez mycia go) z czego raz zupełnie do konca (poniosło nas). Był to moj 9/10 dzien cyklu. Poczatkowo nie martwiłam sie (błednie myslalam ze ryzyko jest kochac sie tylko w 12-16d.c...) ale poczytałam i na forach pisza kobitki ze sie starają w 9 i 10 dc jak i duzo zaszło w ciaze w tych dniach i to przy cyklach 28-30 dni..
mam cykle 28 dni, czasem zdarzy sie 29 (ale to jak mam stres) lub 27, ale zwykle 28.
mam jajniki obraz pco, ale.. zespołu policystycznych jajnikow nie mam stwierdzonego - hormony podrecznikowe, stosunek lh do fsh idealnie 1, miesiaczka jak w zegarku od długiego czasu. Jestem szczupla, nie mam wasa, nie mam tradziku (jedynie czasem przed @ cos wyskoczy) wiec w moim przypadku jest to jedynie obraz usg.

jakie widzicie tu szanse/ryzyko na ciaze?

mam w domu test, ale wiarygodny pewnie jeszcze by nie był, nie ?

Druga sprawa, od rana mam mega katar, boli mnie gardło, słabo mi - bierze mnie silne przeziebienie i czuje sie fatalnie jesli teoretycznie mogłabym byc w ciazy, czym moge sie ratowac (poza herbata z malinami, wit C, łóżkiem), zeby nie zaszkodzic potencjalnemu dziecku?


pomożecie ?
Hayley__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 09:22   #2
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

hej,

rozumiem że absolutnie nie starasz się zajść w ciążę? Nie mierzysz temperatury i nie obserwujesz śluzu? Umiesz mniej więcej określić kiedy miałaś owulację? W cyklach 28 dniowych przyjmuje się, że jest to 14 dc ale jest to osobniczo zmienne i może to być 10 a może i 16 dc. Jak ustalisz kiedy miałaś owulację (ból, kłucie w jajnikach, uczucie wzdęcia, śluz rozciągliwy/wodnisty) to policz sobie 4 dni do tyłu i mniej więcej 2 do przodu i to są dni płodne-> czyli takie w których jest szansa na zajście w ciążę (to co podaję to dość szeroki margines, bo tak na prawdę to trzeba się wstrzelić w te kilkanaście najbardziej sprzyjających godzin). Także nie odpowiem Ci czy Twój 9/10 dc był płodny czy nie. Dziś masz 21 dc? rzeczywiście test ciążowy nic jeszcze nie pokaże. Jeśli jesteś przeziębiona i boisz się, że zrobisz coś "dziecku" to weź paracetamol (dozwolony dla kobiet w ciąży) wit C, sok malinowy ewentualnie syropy przeznaczone dla dzieci (bez alkoholu). A tak na koniec to sugeruję, żeby nie było stresów jakąś metodę antykoncepcji (jest ogromny wybór).
Pozdrawiam Świątecznie
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 12:57   #3
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Oczywiście u ciebie owulacja może występować w tych dniach, każda kobieta jest inna i nie ma książkowo owu, poza tym plemniki mogą czasami troszkę "przeczekać" w ciele kobiety.

W tym czasie ogólnie nie jesteś w stanie zaszkodzić ciąży, ale jeśli masz obawy jedz czosnek, pij dużo herbaty z cytryną i miodem, sok z dzikiej róży tez bogaty jest w wit C; dodatkowo płukanie gardła wodą z solą...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 13:19   #4
Hayley__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 460
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

dzieki
no wlasnie z testem musze poczekac.. jak zrobie 30.12, dzien przed spodziewana @, to jest szansa ze bedzie wiarygodny?

ooo, skoro paracetamol mozna w ciazy, to moge coldrex max grip? tam jest paracetamol i witaminy.. bo coraz gorzej ze mna:/
Hayley__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 14:08   #5
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

w coldrexach i innych badziewiach jest jeszcze fenyloefryna której nie wolno w ciąży.
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 14:26   #6
Hayley__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 460
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

eh ..no to herbata malinowa i łóżko..
zdaje sobie sprawe ze w 9/10 d.c. nie ma jakies mega dużej szansy (chociaz pisza na różnych forach typu bocianek etc. ze sie staraja w tych dniach i zachodza, wiec juz sama nie wiem teraz;/) ale jakas jest, wiec nie chce ryzykowac..
czuje sie koszmarnie ale to chyba tylko przeziebienie a nie (odpukać) grypa jakas..

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

a w ogóle myslicie ze 30.12 jak to bedzie mój 27 d.c. to ze test juz bedzie wiarygodny?
kurcze chciałabym juz wiedzieć.. co prawda absolutnie sie teraz nie staramy o dziecko, ale nie było by tragedia a szczesciem..
ta niepewnosc jest najgorsza;/
Hayley__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 17:53   #7
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Niektórym testy nie wykazują w dniu spodziewanej @, niektórym natomiast pokazują 2 dni wcześniej... z tym że musisz się liczyć z tym, że jak zrobisz wcześniej to nie możesz temu wynikowi zaufać...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 08:08   #8
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

kiedy ustalisz datę owulacji dodaj do tej daty 14 dni i 15 dnia zrób test o ile nie przyjdzie @. Zagnieżdżenie następuje między 4 a 12 dniem od zapłodnienia najczęściej 9 dpo. Także test w 15 dpo powinien być miarodajny. O ile wiesz kiedy była ovu
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 10:41   #9
vioris
Zakorzenienie
 
Avatar vioris
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 129
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Po pierwsze nikt nie wie kiedy masz dni płodne i kiedy owulację, więc to że ktos tam gdzieś napisał że się starał 7 czy 9 dnia to dla Ciebie nie znaczy nic.
Tego się możesz dowiedzieć tylko jak mierzysz tempkę a to i też z marginesem błędu. Jeśli będziesz się kochać 1-2 dn i przed owulacją to tez masz szansę na ciążę, bo plemniki mogą poczekać allllllee, biorąc pod uwagę trudność jaką jest zajście w ciążę i tylko 20% szans u zdrowej pary to pewnie po tym jednym razie w ciąży nie jesteś (no musiałabys mieć ogrome szczęście aby być).

Po drugie nawet jeśli jesteś w ciąży to normalnie się lecz i bierz co potrzebujesz. Na początku dziecko nie jest jeszcze połączone z matką i nie przedostają się do niego żadne szkodliwe substancje. Wiele kobiet nie wie o ciąży i bierze różne leki (nawet te ogromnie szkodliwe dla dziecka). Ja brałam tabletki nurofenu a byłam w 4 tygodniu ciąży (około 2 tyg po owulacji) jednak o tym nie wiedziałam i wszystko z córką ok.
__________________
Jest serduszko
Igorek 21.07.14r
vioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 22:18   #10
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Na przeziębienie w ciąży jest taki syrop Prenalen.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 09:45   #11
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
kiedy ustalisz datę owulacji dodaj do tej daty 14 dni i 15 dnia zrób test o ile nie przyjdzie @. Zagnieżdżenie następuje między 4 a 12 dniem od zapłodnienia najczęściej 9 dpo. Także test w 15 dpo powinien być miarodajny. O ile wiesz kiedy była ovu
Niekoniecznie. Faza lutealna nie zawsze, nie u każdej kobiety trwa 14 dni. U mnie zagnieżdżenie miało miejsce dopiero w 18 dniu fazy lutealnej. Dowodem było plamienie implantacyjne.


Autorko- i jak test?
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 23:50   #12
Hayley__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 460
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

negatywny, na dodatek dostałam @ i to w spodziewanym dniu..
no coz.. zaraz po @ zaczynam mierzyć temperature..
rozumiem ze jak codziennie jest te 36,6 i nagle skok do powiedzmy 37, to w tym dniu była owu, tak ?
Hayley__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 00:00   #13
vioris
Zakorzenienie
 
Avatar vioris
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 129
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Cytat:
Napisane przez Hayley__ Pokaż wiadomość
negatywny, na dodatek dostałam @ i to w spodziewanym dniu..
no coz.. zaraz po @ zaczynam mierzyć temperature..
rozumiem ze jak codziennie jest te 36,6 i nagle skok do powiedzmy 37, to w tym dniu była owu, tak ?
tak myślałam, bo ciąża to jak wygrana w loterii zapraszam na ovufriend.pl tam się dowiesz o mierzeniu wszystkiego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jest serduszko
Igorek 21.07.14r
vioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 13:55   #14
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

ja tez myślałam że mogę być w ciąży - i byłam chociaż nie wiedziałam o tym i mi w aptece babka powiedziała ze tak wcześnie to jeszcze nic za bardzo dziecku nie zaszkodzi alkohol można pić do 5 tygodnia ponoć i to nawet lekarz mi mówił że póki kobieta nie wie o ciąży - np. z powodu braku miesiączki to nic się dziecku nie dzieje nawet jak bierze leki nieodpowiednie i mi to babka w aptece mówiła i lekarze więc nie martw się na zapas
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:45   #15
papuga_69
Zakorzenienie
 
Avatar papuga_69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 3 326
Dot.: szansa/ryzyko ciąży w moim przypadku + jak sie "ratować" w chorobie?

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
ja tez myślałam że mogę być w ciąży - i byłam chociaż nie wiedziałam o tym i mi w aptece babka powiedziała ze tak wcześnie to jeszcze nic za bardzo dziecku nie zaszkodzi alkohol można pić do 5 tygodnia ponoć i to nawet lekarz mi mówił że póki kobieta nie wie o ciąży - np. z powodu braku miesiączki to nic się dziecku nie dzieje nawet jak bierze leki nieodpowiednie i mi to babka w aptece mówiła i lekarze więc nie martw się na zapas
nie zgodze się.
__________________
08.09.2013 Antoś, mój Skarb

"Beztroski uśmiech dziecka to jak promyk słońca w szarym życiu"
papuga_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 22:45:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.