Utrata kontroli potrzeb fizjologicznych w młodym wieku , pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-12, 04:56   #1
KrzysiekKoksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1

Utrata kontroli potrzeb fizjologicznych w młodym wieku , pomocy


Witam potrzebuję waszej pomocy , pytanie jest dla mnie bardzo wstydliwe, poczółem się jak dzidzia niekontrolująca potrzeb fizjologicznych, ale do sedna problemu. Kilka tygodni temu mieliśmy wypadek samochodowy w którym ucierpiał mój układ wydalniczy , pęcherz oraz zwieracz odbytu. Mam 26 lat i od prawie miesiąca muszę całą dobę chodzić w pieluchach xxxx poniewarz nie trzymam moczu i kału. Od czasu wypadku unikam wychodzenia z domu oraz kontaktu ze znajomymi oraz ze swoją dziewczyną. Wstyd jest tak silny że myślałem nawet o tym żeby coś sobie zrobić. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt że zaczęły mi się wykłady na studiach , jestem studentem drugiego roku Akademii Wychowania Fizycznego i muszę zacząć się pojawiać na uczelni. Jedynie ten wielki pampers dla dorosłych jest w stanie zabezpieczyć mnie przed nieświadomą defekacją , pielucha jest wielka widać ją z pod ubrań , drodzy forumowicze czy macie pomysł jak ukryć pieluchę przed wykryciem przez kogokolwiek? Czuje się jak małe niemowle cały czas chce mi się płakać , że to wszystko spotkało właśnie mnie. Na początku protestowałem nie chciałem nosić tego środka higienicznego , po pierwszej wstydliwej sytuacji , kiedy zmoczyłem spodnie w bibliotece uznałem że bez tego zabezpieczenia nie jestem w stanie funkcjonować. Wszyscy się na mnie dziwnie patrzą i jestem święcie przekonany że znają mój sekret. Jeszcze większym problemem jest to że na uczelni zaczynają się zajęcia na basenie , a ja obawiam się że zabrudzę wodę i wszyscy widzą we mnie niemowlę a nie mężczyzne którym byłem do niedawna. Proszę was o pomoc ponieważ na pomoc moich bliskich osób nie chcę liczyć , wolę żeby nikt po za mną i lekarzem nie wiedział że straciłem kontrolę nad swoim ciałem.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-11-14 o 11:14 Powód: reklama
KrzysiekKoksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-13, 19:18   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Utrata kontroli potrzeb fizjologicznych w młodym wieku , pomocy

Cytat:
Napisane przez KrzysiekKoksu Pokaż wiadomość
wolę żeby nikt po za mną i lekarzem nie wiedział że straciłem kontrolę nad swoim ciałem.
No właśnie, lekarz. Co mówi? Czy już zawsze będziesz zmuszony korzystać z tej pieluchy? Może są jakieś sposoby, fizjoterapia, a nawet operacja, żeby wrócić do normalnego funkcjonowania? Porozmawiaj z nim, możliwe, że tylko na początku tak to wygląda, ale niedługo będzie można coś zrobić, żebyś wrócił do normalności.

A tak poza tym, nie powinieneś przypadkiem po takim zdarzeniu być na zwolnieniu lekarskim?
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-13, 19:57   #3
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Utrata kontroli potrzeb fizjologicznych w młodym wieku , pomocy

Jak wyżej. Lekarz, co mówi lekarz, potrzebujesz jakiegoś rodzaju fizjoterapii, jakoś można to leczyć? Dziewczyna powinna wiedzieć jak wygląda sytuacja. Próbujcie szukać sposobu na intymność w nowej sytuacji. Co do zajęć nie mam pojęcia jak to rozwiązać - tym bardziej kiedy jest to AWF i ekspozycja ciała jest właściwie wpisana.


Szczerze mówiąc nie sądzę by w takich codziennych sytuacjach jak sklep czy biblioteka ktoś zauważał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-13, 20:55   #4
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104
Dot.: Utrata kontroli potrzeb fizjologicznych w młodym wieku , pomocy

Porozmawiaj na ten temat z lekarzem co mozesz zrobic w tej sytuacji. Powiedz mu co studiujesz i ze musisz miec zajecia na basenie. Lekarze sa od tego zeby Ci pomoc nie wstydz sie. Nie jestes jedynym czlowiekiem ktorego to spotkalo. Dla Ciebie to cos nowego wstydliwego ale dla lekarzy to cos z czym spotkali sie juz nie raz w pracy i dla nich to norma. Starsi pacjenci lub wlasnie ludzie po wypadkach roznych tak maja... Tak naprawde najwazniejsze jest to ze zyjesz reszta sie ulozy

Moze sa jakies inne te wkladki czy pieluchy? Kup sobie moze luzniejsze ubrania? Dlugie, luzne bluzki lub spodnie jakies dresy czy cos. Zrob sobie zdjecia z kazdej strony i sam zobaczysz czy widac czy nie widac. wyluzujesz jak zobaczysz ze nie widac

Jesli to tylko tymczasowa sytuacja to mozesz sobie tez zrobic przerwe od studiow.
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 08:53   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Utrata kontroli potrzeb fizjologicznych w młodym wieku , pomocy

Ten wątek to przecież reklama pieluch konkretnej marki
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-14 09:53:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.