Ze stresu przed kamerą źle odpowiedziałam na pytania lekarza. Co mam teraz zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-21, 09:36   #1
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104

Ze stresu przed kamerą źle odpowiedziałam na pytania lekarza. Co mam teraz zrobić?


Od 5 lat mam OCD i Depresje. Jestem juz po 3 terapiach. Na kazdej wychodzilo mi ze poza OCD mam tez depresje. Nigdy nie bralam lekow ale dlatego ze juz mam dosyc swojego zycia postanowilam sprobowac i poszlam wczoraj do przychodni zeby mi przepisali leki.

Problem w tym ze gdy weszlam Pani zapytala sie mnie czy moze nagrywac nasza rozmowe na przeciwko nas stala kamera. Nie wiem dlaczego sie zgodzilam.... tak naprawde nie chcialam ale mam problem z odmawianiem ludzia nie lubie byc nie mila. Bardzo zalowalam nawet pod koniec mialam ochote ja poprosic zeby jednak nie nagrywala ale oczywiscie sie wstydzilam. Pani zapytala w czym problem i powiedzialam jej o moim OCD i depresji i dokladnie wszystko o ocd poczym Pani zaczela zadawac pytania odnosnie depresji. Na te pytania wstydzilam sie odpowiadac przed ta kamera i zalozylam swoja tak zwana maske i tak jak przed znajomymi zaczelam odpowiadac tak jakby wszystko bylo okay a nic nie jest. Odpowiedzialam na kilka pytan nie zgodnie z prawda ze stresu ze to wszystko jest nagrywane nie moglam sie nawet skupic. Pod koniec Pani powiedziala ze przepisze mi leki ze mam ciezkie ocd i ze mysli ze nie mam depresji. Leki na ocd sa te same co na depresje czyli antydepresanty. Przepisala mi je. Wrocilam do domu i mam caly czas wyrzuty sumienia ze odpowiadalam glupio jest chodzi o depresje ze nie powiedzialam prawdy i nie dziwie sie ze jej wyszlo ze nie mam depresji. Nie wiem co mam teraz zrobic bo moze przepisalaby mi inne antydepresanty gdybym powiedziala prawde odnosnie depresji. Co byscie zrobili na moim miejscu?
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 05:35   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ze stresu przed kamerą źle odpowiedziałam na pytania lekarza. Co mam teraz zrob

Napisz na kartce to, co powinnaś powiedzieć lekarzowi o depresji. Zadzwoń do przychodni i poproś o konsultację telefoniczną z lekarzem, aby doprecyzować leczenie zlecone na ostatniej wizycie. Przy rozmowie z lekarzem przeczytaj wszystko z kartki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-23, 08:42   #3
CytrynkaCytrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 297
Dot.: Ze stresu przed kamerą źle odpowiedziałam na pytania lekarza. Co mam teraz zrob

Zawsze możesz też umówić się na konsultację z innym lekarzem, nawet online i porozmawiać na temat depresji i czy leczenie zalecone przez tamtą lekarkę jest właściwe.
CytrynkaCytrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-22, 17:55   #4
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104
Dot.: Ze stresu przed kamerą źle odpowiedziałam na pytania lekarza. Co mam teraz zrob

super pomysl, dziekuje
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-22 18:55:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.