Ból rówka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-02, 19:24   #1
Hedonistyczny
Przyczajenie
 
Avatar Hedonistyczny
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 11

Ból rówka.


Witam, mam 26lat i od ponad roku wypróżniam się co 3dni, czyli jest tak, że np. 2 dnia czuję uczucie, że bym się mógł wypróżnić natomiast brakuje jakiegokolwiek parcia, często dopiero na drugi dzień czuć, że masy kałowe zaczynają chcieć wyjść.
Czuje tak jakby coś blokowało w środku te masy kałowe i brakuje mi automatycznego parcia jak za dawnych lat kiedy nie musiałem się zmuszać, teraz nawet trzeciego dnia podczas wypróżniania muszę mocno przeć.

Stolec jest dość miękkiej konsystencji, bo pije dużo błonnika, wody z cytryną itp, natomiast mimo to czuję ogromny dyskomfort podczas wyprózniania, a po wypróżnieniu czuje uczucie kłócia w okolicach odbytu przez jakąś godzine - więc każda wizyta w toalecie jest dla mnie katorżnicza i stresująca.

Od 5 lat co jakiś czas też miałem problemy z hemoroidami, bo mam siedzący tryb życia - teraz co prawda nie czuję, żebym miał coś wystającego hemoroida, natomiast podczas głębszego podcierania czuję, że jednak jest jakieś lekkie zgrubienie, które utrzymuję się właśnie już ponad rok. Tylko nie wiem co to jest, bo jak miałem hemoroidy to czułem konkretną gulkę i była od razu do wyczucia.

Proszę o pomoc, co to może być i jak sobie poradzić z tym rzadkim wypróżnianiem + bólem?

Edytowane przez Hedonistyczny
Czas edycji: 2023-02-11 o 04:58
Hedonistyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 21:46   #2
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Ból rówka.

Taki szalony pomysł - może zapytać lekarza, a nie losowych ludzi w internecie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 23:58   #3
Hedonistyczny
Przyczajenie
 
Avatar Hedonistyczny
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 11
Dot.: Ból rówka.

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Taki szalony pomysł - może zapytać lekarza, a nie losowych ludzi w internecie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Problemem jest to, że lekarz rodzinny wyśle mnie pewnie pierwsze co do proktologa, a ja nie wyobrażam sobie wypinać przed kimś dupska. To ostateczność.
Hedonistyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 00:05   #4
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Ból rówka.

Cytat:
Napisane przez Hedonistyczny Pokaż wiadomość
Problemem jest to, że lekarz rodzinny wyśle mnie pewnie pierwsze co do proktologa, a ja nie wyobrażam sobie wypinać przed kimś dupska. To ostateczność.
To cierp ciało skoro pójście do lekarza i robienie sobie badań to dla ciebie za dużo i ostateczność. 🤷🏽☠♀️ Nikt Ci zaocznie nie powie dlaczego Cię boli, bo powodów może być multum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 04:57   #5
Hedonistyczny
Przyczajenie
 
Avatar Hedonistyczny
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 11
Dot.: Ból rówka.

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
To cierp ciało skoro pójście do lekarza i robienie sobie badań to dla ciebie za dużo i ostateczność. 🤷🏽☠♀️ Nikt Ci zaocznie nie powie dlaczego Cię boli, bo powodów może być multum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale mi pomogłaś...

Tak jak pisałem, jeżeli będzie faktycznie dramat, póki co jeszcze nie jest najgorzej to wtedy w ostateczności się udam do proktologa, ale teraz chciałem znaleść jakieś domowe sposoby i myślałem, że w tej kwestii ktoś mi coś doradzi, a nie słowa "to cierp..."
Hedonistyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-11 05:57:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.