Nauka kilku języków na raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-13, 23:11   #1
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565

Nauka kilku języków na raz


Hej!
Mam do Was pytanie odnośnie rozpoczęcia nauki kilku języków w mniej-więcej tym samym czasie (powiedzmy, w przeciągu dwóch lat).
Czy któraś z Was była w takiej sytuacji i dala sobie radę?
Osobiście wydaje mi się to niewykonalne- ogarnięcie ich na tyle, by móc się w miarę sprawnie się porozumieć. (nie mówię tu o jakimś hiper-mega zaawansowaniu, a o poziomie, powiedzmy, B1)
Jestem jednak w sytuacji, w której zmuszona jestem uczyć się dwóch języków: jednego, którego szczerze nie cierpię (uhh, francuski) oraz drugiego, którego nauka w tym momencie nie ma już sensu (szwedzki, który w moim planie miał stanowić świetną parę dla niemieckiego).
Czy uważacie, że w tej sytuacji mimo wszystko warto rozpocząć naukę języków, o których zawsze myślałam? Łącznie, nie wliczając angielskiego, będzie to jednak zawrotną liczbą wynoszącą cztery (arabski + hebrajski, który znam na mniej-więcej A2 oraz niemiecki + szwedzki).
No i właśnie zastanawiam się czy przypadkiem nie porywam się z motyką na słońce... Chciałam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ale straszne rozjechało mi się to co muszę i to co chcę, przez co pojawił mi się straszny mętlik w głowie. :x
__________________


Edytowane przez rachuciachu
Czas edycji: 2013-11-13 o 23:24
rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 23:18   #2
Martttaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nauka kilku języków na raz

Jadł tej pory miałam max 2 języki,w tym roku akademickim złożyło sie tak,ze mam az 4...3 tak na poważnie a jeden bardziej w ramach hobby,tak,zeby spróbować. Póki co wszystko ogarniam bez problemu,moze dlatego ,ze z 2 języków to dopiero podstawy i jestem jeszcze bardzo pozytywnie nastawiona,albo moze fakt,ze studiuję języki nawsze chciałam uczyc sie większej ilości wiec jakos łatwiej mi to wchodzi.
Zawszewarto spróbować,jak nie dasz rady to nikt Ci głowy nie urwie.a byc moze Ci sie spodoba,bedzie Ci dobrze szło i za rok-dwa bedzie super mówiła w tym języku...
Martttaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 01:01   #3
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Nauka kilku języków na raz

W jednym czasie szlifowałam jeden język i uczyłam się od podstaw innych trzech. Podczas wyjazdu doszedł kolejny. Dało radę - kwestia predyspozycji, samozaparcia i chęci rzecz jasna . Spróbuj - to nic nie kosztuje [prócz wysiłku i czasu], a może okazać się, że odnalazłaś w jednym z nich swój sposób na życie .
Poza tym nie powinno być bardzo trudno : hebrajski i arabski należą do rodziny semickiej, a niemiecki i szwedzki do germańskiej. Tak więc można powiedzieć, że będziesz obracać się w podobnych klimatach i tu, i tu.
Powodzenia w nauce!
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:03   #4
Anne_Boleyn
Przyczajenie
 
Avatar Anne_Boleyn
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Nauka kilku języków na raz

W zeszłym roku uczyłam się 4 języków na raz- angielski kontynuacja na studiach i na świeżo rozpoczętej filologii od zera- hiszpański i (od II semestru) włoski i łacina. Poległam na iberystyce, ale bardzo podobają mi się te studia, zamierzam zacząć jeszcze raz. Grunt to systematyka i CHOLERNIE dużo motywacji.
__________________
Włosomaniaczka, która na chwilę zapomniała, że nią jest

7.08.2013r. - olejek rycynowy na rzęsy
9.08.2013r. - tabletki ze skrzypem
9.08.2013r.- Drożdżopijaczka
Anne_Boleyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 21:27   #5
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Nauka kilku języków na raz

zajrzyj na forum Multi Cultural Zone, znajdziesz tam wiele osób, uczących się kilku języków na raz. Polecam też lekturę różnych blogów prowadzonych przez poliglotów, znajdziesz tam dużo rad, jak to wszystko ogarnąć
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 12:59   #6
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Nauka kilku języków na raz

Ja myślę że jednak lepiej się jest uczyć po kolei lub przynajmniej nie zaczynać równocześnie (np jeden język już masz na B1 i dalej się go uczysz i zaczynasz kolejny). Mi nawet jak chce się nauczyć dużo angielskich słówek w jednym czasie to te podobne zaczynają mi się mylić, co by dopiero było gdybym dorzucił jeszcze te z innych języków.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:08   #7
Maj__ka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Nauka kilku języków na raz

Myślę, że nauka dwóch, czy trzech języków na raz nie jest jakimś problemem. Jak już wcześniej wspomniano, chodzi głównie o to, by być systematycznym. Z czasem i jakieś wtrącenia z jednego języka do drugiego przestaną mieć miejsce. Choć pamiętam, że niemieckie "ist" bardzo często właziło mi do angielskich zdań w mowie i w piśmie.
Maj__ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 13:30   #8
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Nauka kilku języków na raz

Cytat:
Napisane przez rachuciachu Pokaż wiadomość
Hej!
Mam do Was pytanie odnośnie rozpoczęcia nauki kilku języków w mniej-więcej tym samym czasie (powiedzmy, w przeciągu dwóch lat).
Czy któraś z Was była w takiej sytuacji i dala sobie radę?
Osobiście wydaje mi się to niewykonalne- ogarnięcie ich na tyle, by móc się w miarę sprawnie się porozumieć. (nie mówię tu o jakimś hiper-mega zaawansowaniu, a o poziomie, powiedzmy, B1)
Jestem jednak w sytuacji, w której zmuszona jestem uczyć się dwóch języków: jednego, którego szczerze nie cierpię (uhh, francuski) oraz drugiego, którego nauka w tym momencie nie ma już sensu (szwedzki, który w moim planie miał stanowić świetną parę dla niemieckiego).
Czy uważacie, że w tej sytuacji mimo wszystko warto rozpocząć naukę języków, o których zawsze myślałam? Łącznie, nie wliczając angielskiego, będzie to jednak zawrotną liczbą wynoszącą cztery (arabski + hebrajski, który znam na mniej-więcej A2 oraz niemiecki + szwedzki).
No i właśnie zastanawiam się czy przypadkiem nie porywam się z motyką na słońce... Chciałam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ale straszne rozjechało mi się to co muszę i to co chcę, przez co pojawił mi się straszny mętlik w głowie. :x
Dlaczego piszesz, że nie ma sensu?
To czy warto zacząć naukę tych języków na raz zależy tylko od ilości czasu jaki możesz na nie poświęcić, Twojej motywacji i samozaparcia. Sama nie zaczęłabym równolegle uczyć się dwóch języków zupełnie mi obcych, do tego kontynuować dwa, ktore znam na poziomie średnim. Plus angielski? Moim zdaniem za dużo. Zresztą zwyczajnie nie miałabym na to czasu
Wydaje mi się, że dobrze jest opanować jeden język na przyzwoitym poziomie zanim zacznę się uczyć kolejnego. Wolę znać 2-3 jezyki biegle, niż 5 zupełnie przeciętnie, ale to moje zdanie
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.