Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-09, 20:48   #1
danon198901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1

Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)


Witam.
Moja historia wygląda następująco: 2 lata temu nagle pojawił się u mnie poważny problem z trądzikiem. Leczyłem się lekiem Tetralysal, zewnętrznie używałem maść Skinoren (kwas azaleinowy). Leczyłem się 4 miesiące, później wg. wskazówek kosmetyczki stosowałem Skinoren + peeling enzymatyczny, żeby pozbyć się przebarwień po trądziku...koniec końców po przeszło pół roku pozbyłem się ich praktycznie całkowicie. Przez jakiś okres stosowałem również krem na dzień i na noc oraz tonik...wszystkie moje kosmetyki były zaproponowane przez kosmetyczne i nadają się one do cery wrażliwej naczynkowej. Takową cerę niestety posiadam. Później przez 1,5 roku nie używałem kompletnie nic i nie narzekałem w zasadzie - jedynie twarz myłem Cetaphilem

Po tych dwóch latach problem znowu się pojawił po tym jak latem nadmiernie się opalałem. Od 1,5 miesiąca jem Tetralysal + zacząłem stosować Skinoren, bowiem wcześniej wypryski smarowałem Epiduo. W chwili obecnej wszystkie stany zapalne w zasadzie zniknęły i nie ma większych problemów. Leczenie Tetralysalem i Skinorenem będe kontynuował jeszcze przez conajmniej 1,5 miesiąca.

Moje pytanie brzmi:
1. Jaki polecacie kremik (w miare tani, ale bardziej zależy mi na skuteczności) do cery wrażliwej naczynkowej, taki który nie zapcha porów itp.
2. W jaki sposób mógłbym przyspieszyć likwidację przebarwień na skórze (pomijając Skinoren oraz peeling enzymatyczny)? Dermatolog wspominał o mikrodermabrazji, aczkolwiek czytałem, iż nie jest ona zalecana do cery takiej jaką ja posiadam. Cholernie się boję, że czymś sobie zaszkodzę, dlatego pytam was o zdanie. Są drobne blizny, które również przydało by się wygładzić, ale póki co najbardziej zależy mi na tych plamkach na twarzy (przebarwieniach).

Błagam zarzućcie mnie sprawdzonymi pomysłami
danon198901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 08:30   #2
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

A gdzie masz umiejscowione naczynka, jak duże obszary zajmują?
Czy poza Skinorenem i Epiduo stosowałeś/stosujesz jeszcze coś w pielęgnacji? Jakie kosmetyki zaproponowała Ci kosmetyczka u której byłeś?

fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 10:53   #3
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

Od 3 tygodni używam tej serii z Ziaji med do cery naczynkowej. Widzę poprawę, ale efekt zależny jest pewnie od intensywności zaczerwienienia - u mnie nie jest tragicznie (policzki, nos, broda) ale czuję się z tym beznadziejnie bo czasem nawet makijaż nie pomaga.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 01:45   #4
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

Skinoren nadaje sie do skory wrazliwej ,naczynkowej ? A Skinoren to nie to samo co ACNE DERM ?

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-12-12 o 01:47
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 15:23   #5
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

Są różne zabiegi laserowe na przebarwienia np. peeling laserowy, z tego co kojarzę to cera naczynkowa nie jest przeciwskazaniem
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:16   #6
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

Musisz podać więcej szczegółów. Ale generalnie, cera naczynkowa jest przeciwwskazaniem do mechanicznego złuszczania (mikrodermabrazja). Skinoren=Acne-derm, stężenie kwasu azelainowego identyczne, a cena tego drugiego połowę niższa. Wszystko zależy od natężenia problemu. Przy naczynkach unikaj stosowania Skinorenu/Acne-dermu na całą twarz - ogranicz się do nakładania punktowego. U mnie bardzo ładnie kojąco działa balsam do ciała i twarzy Cetaphil.

Na rozszerzone naczynia TYLKO terapia laserowa. Nie ma innych metod na ich usunięcie. Pamiętajcie, że IPL to nie laser. Co do złuszczania, to kwas azelainowy stosowany punktowo jest idealny - delikatny, ale skuteczny. Z peelingów jedynie enzymatyczny i kawitacyjny. Bardzo ładnie rozjaśniają preparaty z wit. C - jej stabilną postać i dobre stężenie w stosunku do ceny znajdziesz w serum FlavoC z Biochemii Urody, wpisz w google.
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 20:56   #7
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez Darde Pokaż wiadomość
mi na przebarwienia bardzo pomogl strivectin-sd. krem moze nie nalezy do najtanszych, ale jest skuteczny. ja go sobie zamawialam z [edytowane]
reklama !!! ten krem nnic nie pomaga to krem nivea ,drogi... absolutnie nic nie pomaga stanowczo odradzam !!

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2014-12-17 o 11:33
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 08:25   #8
JaKodzianka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 15
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

opinia jak nazwa użytkownika - marna strivectin to świetny krem. sama uzywam od dawna i nie znam lepszego. ja z kolei na allegro kupuję, nie pamiętam uzytkownika ale później podrzucę link do licytacji, na której często kupuję znacznie taniej niż w sklepie
JaKodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 21:49   #9
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Cera naczynkowa z przebarwieniami po trądziku - kilka pytań :)

mialam ten krem i jest to nastepy krem" nivea" ,wiec nie probuj ludziom kitu wcisnac... jeszcze ,zeby to bylo tansze..
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-18 22:49:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.