Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-05, 01:41   #1
Artur69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3

Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.


Witam!

Jakieś pół roku temu natknąłem się na temat o drożdżach i ich wspaniałych właściwościach. Mianowicie o dużej zawartości witamin głownie B, a co za tym idzie - polepszenie cery, silniejsze włosy, paznokcie itd. Postanowiłem, więc że będę je spożywał. Po przeczytaniu masy artykułów i informacji stosowałem 1/4 kostki drożdży rozpuszczonych w ciepłym mleku. Dzień po dniu widziałem na sobie pogorszenie cery, lecz zdawało mi się, że to niemożliwe i na pewno od czegoś innego. Brałem je może przez jakiś tydzień, aż w końcu odstawiłem to zdając sobie sprawę, że na twarzy rosną mi nowe pryszcze jak na "drożdżach". Nawet po odstawieniu tego "cudownego" napoju nie polepszało się, a z biegiem czasu dochodziły nowe pryszcze głównie w okolicy policzków i skroni. Jak nigdy nie miałem pryszczy na plecach tak wtedy to występowało, tak samo jak na głowie.

Po kilku miesiącach nierównej walki udałem się do dermatologa. Przypisała mi krem na noc Differin oraz żel Clindacne na dzień. Po jakimś miesiącu z niewielką poprawą udałem się na kolejną wizytę, na której przypisała mi antybiotyk doustny Tetralysal. Zjadłem 3 opakowania po 16 tabletek 100mg - jedna tabletka dziennie. Podczas brania jeszcze tych tabletek i smarowania sie kremem i żelem byłem po raz kolejny u pani dermatolog nadal z niewielkim polepszeniem. Tak, więc przpisała mi inny antybiotyk doustny, który aktualnie biore - Unidox Solutab 100mg i też biorę jedną tabletkę dziennie. Skończyłem właśnie jedne opakowanie (10tabletek) i mam jeszcze zakupione 2, ale nie daje to żadnego widocznego efektu.

Czy ktoś z Was miał taki problem, albo wie co należy zrobić żeby sie tego pozbyć, bo męczy mnie widok w lustrze i faszerowanie sie antybiotykami, co wiadomo nie jest zdrowe dla organizmu. Czytałem na jakimś obcym forum na temat uczulenia na drożdże, ale nic konkretnego. Proszę o pomoc.
Artur69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 09:20   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

Nie wiem nic o uczuleniu na drożdże i czy to aby na pewno one spowodowały Twoje problemy z cerą, ale wiem że Unidox to bardzo dobry antybiotyk nie zrażaj się i jeśli już zacząłeś kurację to dokończ ją, ja po 3 miesiącach łykania Unidoxu miałam gładką buźkę.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 09:39   #3
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

no a mi się wydaje że tydzień na łykanie drożdży to trochę za mało na poprawę, zazwyczaj po drożdżach jest wysyp który później zanika. I nie jestem pewna czy takie drożdże kuchenne mają takie samo działane jak tabletki
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 20:42   #4
Artur69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

Nie mam zamiaru przerywać kuracji antybiotykiem, ale jest to uciążliwe i myślałem, że może ktoś z was miał podobny problem, albo potrafi go rozwiązać w inny sposób.
Sporo czytałem od napisania poprzedniego posta m.in. o drożdżakach itp i zastanawiam sie nad jakims oczyszczeniem organizmu itp., ale najpierw chce sie udac z tym do dermatologa i z nia o tym porozmawiać.
Proszę o wszelkie wskazówki i rady.
Artur69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 23:33   #5
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to właśnie efekt "oczyszczania" się organizmu po tych drożdżach (tak jak przy piciu herbatki z bratka).

BTW. Unidox to antybioty z grupy teracyklin (tak jak tetralysal) jest to skuteczny antybiotyk jednak wymaga osłony żołądkowej, nie lekceważ tego bo można mieć problemy, jedz dużo jogurtów i stosuj osłonę np. linex forte.
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 14:52   #6
Artur69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

Jako osłonę piję jogurty, serki i codziennie piję siemię lniane.
Ktoś jeszcze może się wypowie?
Artur69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 19:09   #7
martus88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

|Witam, Brałam rok drożdze w tabletkach. Pomagały mi jednak po ich odstawieniu zrobiły mi się okropne krosty jakich w życiu nie miałam.. nie wiem co mam robić.. czy wrócić do tyxh drożdzy..
martus88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.