dla tych które wciąż szukają swojego miejsca - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 17:40   #151
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Nooo nareszcie piątek .

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2010-12-08 o 10:35
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:45   #152
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Nooo nareszcie piątek . Ostatnio mój stan psychiczny nazwałabym metaforycznie "śmiech przez łzy". Rzeczywistość nie ma mi ostatnio nic ciekawego do zaoferowania , ale jestem już tak zmęczona dołowaniem się, że po prostu postanowiłam mieć dobry humor. Zawsze za bardzo skupiałam sie na roztrząsaniu tego co było i co będzie i w efekcie nie starczało mi czasu na działanie, więc teraz staram się poprostu robic to co do mnie w danej chwili należy.
Tyle tylko, że mam problem z cirpliwością. Niesamowicie mnie frustruje, że rzeczy dzieją się tak powoli. Ja bym chciała wszystko już, natychmiast !


czyżbym nie tylko ja była niespokojnym duchem
cierpliwość również nie jest moją mocną stroną, przestałam się tym przejmować, bo nie umiem sobie jej wyćwiczyć...
umysł analityczny - wszystko rozkładałabym na czynniki pierwsze, w dodatku całkiem nieświadomie, analizuję, analizuję i analizuję, dochodzę do beznadziejnych wniosków, od tego można czasem zgłupieć
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:53   #153
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Rzeczywistość nie ma mi ostatnio nic ciekawego do zaoferowania , ale jestem już tak zmęczona dołowaniem się, że po prostu postanowiłam mieć dobry humor. Zawsze za bardzo skupiałam sie na roztrząsaniu tego co było i co będzie i w efekcie nie starczało mi czasu na działanie, więc teraz staram się poprostu robic to co do mnie w danej chwili należy.

oj jakbym czytala o sobie z tym dzialaniem, albo raczej brakiem skupienia na dzialaniu mam chyba od zawsze- analizuje rzeczy z przeszlosci... to co moze wydarzyc sie w przyszlosci, a dzialaniu w ogole zapominam

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Tyle tylko, że mam problem z cirpliwością. Niesamowicie mnie frustruje, że rzeczy dzieją się tak powoli. Ja bym chciała wszystko już, natychmiast !
powoli??? pozornie tak, ale zauwazylam ze po 25 roku zycia czas tak pedzi, ze chyba sie nie obejrze i bede juz w podeszlym wieku
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen


Edytowane przez brzydula_81
Czas edycji: 2009-02-06 o 17:54 Powód: literowka
brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:54   #154
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Tak, tak... Analizując dochodzi się do zbyt wielu wniosków.

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2010-12-08 o 10:35
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:56   #155
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Tak, tak... Analizując dochodzi się do zbyt wielu wniosków.
Na przykład analizując "na chłodno" życie, nasuwa się myśl, że i tak każde kończy się śmiercią. A stąd juz blisko do poczucia bezsensu działania.
Najfajniej musi się żyć ludziom którzy w naturalny sposób zatracają sie w nurcie codzienności... My chyba trzymamy sie za bardzo na dystans w stosunku do świata.
i dlatego ciagle nie mozemy znalezc sobie miejsca
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:25   #156
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Nasze poglądy na świat nie zawsze sa obiektywne.

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2010-12-08 o 10:34
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:26   #157
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Może więc warto czekać, aż życie nas zaskoczy ?
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 18:38   #158
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

ja chyba podświadomie boję się bliższej znajomości z facetami, wszyscy zostają z rangą kolegi, boję się, że ktoś mnie skrzywdzi...a nie mam siły, aby podnosić się po kolejnym upadku.
Z nikim o tym nie rozmawiałam, ale w końcu muszę wyrzucić to z siebie bo jest mi naprawdę ciężko... martwi mnie sytuacji moich rodziców - ojciec ma inną kobietę, nie szanuje mamy,ciagle się kłócą, w niczym mamie nie pomaga, traktuje ją jak powietrze mam wrażenie, że mama o tym wie, ale sama zamydla sobie oczy, że nie układa im się z innych powodów. nienawidzę go za to, jednocześnie kocham bo to mój ojciec, chciałabym mu wszystko wykrzyczeć prosto w twarz, zbuntować się jak nastolatka, z drugiej strony boję się o jego zdrowie, bo ma problemy z sercem i nie wiem jak mogłoby to sie skończyć
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:40   #159
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
ja chyba podświadomie boję się bliższej znajomości z facetami, wszyscy zostają z rangą kolegi, boję się, że ktoś mnie skrzywdzi...a nie mam siły, aby podnosić się po kolejnym upadku.
Z nikim o tym nie rozmawiałam, ale w końcu muszę wyrzucić to z siebie bo jest mi naprawdę ciężko... martwi mnie sytuacji moich rodziców - ojciec ma inną kobietę, nie szanuje mamy,ciagle się kłócą, w niczym mamie nie pomaga, traktuje ją jak powietrze mam wrażenie, że mama o tym wie, ale sama zamydla sobie oczy, że nie układa im się z innych powodów. nienawidzę go za to, jednocześnie kocham bo to mój ojciec, chciałabym mu wszystko wykrzyczeć prosto w twarz, zbuntować się jak nastolatka, z drugiej strony boję się o jego zdrowie, bo ma problemy z sercem i nie wiem jak mogłoby to sie skończyć

Baby Lu wspolczuje Ci bardzo :-(
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:55   #160
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Baby Lu ja również Ci współczuje. Nie wiem sama co można Ci doradzić w takiej sytuacji, może spróbować porozmawiać spokojnie z ojcem. Najlepiej by było się od tego odciąć bo jesteś już dorosła, a to jest ich problem a nie Twój, ale wiem sama że to nie jest takie proste. A masz kogoś zaufanego w rodzinie z kim możesz o tym pogadac np, brat, ciotka, babcia czy ktokolwiek?
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:56   #161
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Baby lu
to bardzo przykre.
Ale wiesz co? Twoi rodzice są dorośli i to oni są odpowiedzialni za swoje życie. Zresztą obawiam się że masz niewielki wpływ na to co się dzieje między nimi, prawda? Tak na prawdę nie mamy mocy zmieniania innych ludzi (jesli oni sami tego nie pragną), ale możemy zmieniać siebie. Nie poddawaj się więc i dąż uparcie do szczęścia. To, że im się "nie udało", nie znaczy, że i Ty zostaniesz zraniona. Trzymam kciuki za to, żebyś spotkała kogoś kto ukoi Twoje serducho.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 19:04   #162
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

dziekuję dziewczyny...
wiem, macie rację, jestem dorosła ale ciężko mi podchodzić do tego z dystansem, bratu przychodzi to łatwiej, mimo, że jest sporo młodszy. jest mi tak strasznie przykro i smutno jak to wszystko widzę... i może to samolubne, ale nie mogę się doczekać końca ferii i zajęcia się nauką
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:13   #163
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
dziekuję dziewczyny...
wiem, macie rację, jestem dorosła ale ciężko mi podchodzić do tego z dystansem, bratu przychodzi to łatwiej, mimo, że jest sporo młodszy. jest mi tak strasznie przykro i smutno jak to wszystko widzę... i może to samolubne, ale nie mogę się doczekać końca ferii i zajęcia się nauką

nie dziwie sie ze ciezko jest Ci miec dystans do tej sytuacji- to ciezka sprawa
chociaz ja mam podobnie wszystko analizuje, przezywam, zamiast popatrzec na sprawy racjonalnie, z dystansem. Do wszystkiego pcham "czynnik emocjonalny"- wiem o tym, ale jakos przestac nie potrafie

Dziewczyny wierzycie w znaki zodiaku? dokladniej w to co potrafia one powiedziec o czlowieku??? bo jakos u mnie wszystko sie zgadza
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:17   #164
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Trochę tak, ale z przymróżeniem oka . Często cos w tym jest, ale pozatym podobno na człowieka wpływa też imię jakie nosi, geny i oczywiście otoczenie w którym dorasta tak więc jest to wielka mieszanka moim zdaniem.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:28   #165
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

muszę się przyznać, że czytam swój horoskop, z tym, że one są tak napisane, że można je ładnie dopasować do wydarzeń, które danego dnia/tygodnia/miesiąca miały miejsce Z kolei mój charakter w większości pokrywa się z tym, co mówi horoskop

u mnie często pojawiają się często te same sny, dla mnie niezrozumiałe, oraz zjawisko deja vu bardzo dziwnie się wtedy czuję..
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!

Edytowane przez Baby Lu
Czas edycji: 2009-02-06 o 19:35
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:31   #166
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Jeśli chodzi o cechy przypisane do mojego znaku zodiaku to wiele się zgadza, ale takich typowych horoskopów gazetowych to raczej nie czytam.
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:35   #167
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Oliwkaaa80 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cechy przypisane do mojego znaku zodiaku to wiele się zgadza, ale takich typowych horoskopów gazetowych to raczej nie czytam.

ja tez typowych gazetowych nie czytam...chodzilo mi o takie opisowe- dotyczace glownie charakteru

ale staram sie nimi nie sugerowac.
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:45   #168
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Czytałam trochę o astrologii w necie i to jest bardziej skomplikowane, nie jest się tylko jednym znakiem, liczy się ogólny układ planet w dniu urodzenia, np jestem Skorpionem ale mam kilka planet w Strzelcu, Koziorożcu i to też na mnie wpływa.
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:58   #169
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
czyżbym nie tylko ja była niespokojnym duchem
cierpliwość również nie jest moją mocną stroną, przestałam się tym przejmować, bo nie umiem sobie jej wyćwiczyć...
umysł analityczny - wszystko rozkładałabym na czynniki pierwsze, w dodatku całkiem nieświadomie, analizuję, analizuję i analizuję, dochodzę do beznadziejnych wniosków, od tego można czasem zgłupieć
też tak mam, rzadko biorę coś na bieżąco, rzadko się cieszę z chwili, wiecznie myślę o tym jak to będzie w przyszłości jakby teraźniejszość nie miała znaczenia a przecież ma i to ogromne.

brakuje mi u siebie ostatnio luzu, takiego prawdziwego luzu z uśmiechającymi się oczami. po prostu.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 20:06   #170
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

madame - fajny podpis
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:08   #171
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
madame - fajny podpis
trzeba się jakoś ogarniać w życiu
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:21   #172
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Baby Lu, z ust mi to wyjęłaś .
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:26   #173
aneczka84
Raczkowanie
 
Avatar aneczka84
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 150
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Wątek dla mnie. Od kilku dobrych miesięcy zastanawiam się, gdzie jest moje miejsce. Skończyłam w lipcu studia, które z biegiem czasu okazały się pomyłką. Jakoś nie miałam ochoty pracować w szkole, więc nie szukałam pracy w niej. Pomyślałam, może spróbuje w innej branży. Tylko tu powstało pytanie: W jakiej? Do czego się nadaję? I doszłam do wniosku, że chyba do żadnej (może przesadzam, ale tak to odczuwam teraz). Szukałam pracy nie wiedząc, co dokładnie chce robić i suma sumarum od lipca siedzę w domu. W moim rodzinnym mieście ciężko o prace, w mieście gdzie studiowałam też niełatwo o jakąs dobrze płatną pracę, no i do tego ten kryzys. Wciąż się słyszy o zwolnieniach, a nie zatrudnianiu...masakra. Do tego dochodzi problem, gdzie chciałabym żyć. Jestem osoba rodzinną i chętnie mieszkałabym blisko rodziny, ale to nie ma racji bytu bez pracy, za coś życ trzeba,a nie siedzieć u rodziców na garnuszku. Może gdybym miała kogoś bliskiego (czyt. chłopaka), jakoś łatwiej byłoby mi się zdecydować, gdzie zapuścić korzenie, a tu nic. Tak więc od kilku miesięcy bezskutecznie szukam swojego miejsca, co objawia sie oczywiście dołem i bezsilnością
aneczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:37   #174
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

aneczka84 ja jestem w podobnej sytuacji do Twojej, też skończyłam studia i nie wiem co dalej. Na razie idę na staż, później plany mam, ale nie wiem czy uda się je zrealizować, życie może je zweryfikować, albo sama zmienię zdanie. A jakie studia skończyłaś?
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:40   #175
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość

u mnie często pojawiają się często te same sny, dla mnie niezrozumiałe, oraz zjawisko deja vu bardzo dziwnie się wtedy czuję..
ja mialam tylko raz proroczy sen..kilka lat temu na dwa tygdnie przed meczem pilki noznej Polski z Korea Pd przysnilo mi sie ze przegramy 0:2, szkoda ze nie obstawilam


Cytat:
Napisane przez aneczka84 Pokaż wiadomość
Wątek dla mnie. Od kilku dobrych miesięcy zastanawiam się, gdzie jest moje miejsce. Skończyłam w lipcu studia, które z biegiem czasu okazały się pomyłką. Jakoś nie miałam ochoty pracować w szkole, więc nie szukałam pracy w niej. Pomyślałam, może spróbuje w innej branży. Tylko tu powstało pytanie: W jakiej? Do czego się nadaję? I doszłam do wniosku, że chyba do żadnej (może przesadzam, ale tak to odczuwam teraz). Szukałam pracy nie wiedząc, co dokładnie chce robić i suma sumarum od lipca siedzę w domu. W moim rodzinnym mieście ciężko o prace, w mieście gdzie studiowałam też niełatwo o jakąs dobrze płatną pracę, no i do tego ten kryzys. Wciąż się słyszy o zwolnieniach, a nie zatrudnianiu...masakra. Do tego dochodzi problem, gdzie chciałabym żyć. Jestem osoba rodzinną i chętnie mieszkałabym blisko rodziny, ale to nie ma racji bytu bez pracy, za coś życ trzeba,a nie siedzieć u rodziców na garnuszku. Może gdybym miała kogoś bliskiego (czyt. chłopaka), jakoś łatwiej byłoby mi się zdecydować, gdzie zapuścić korzenie, a tu nic. Tak więc od kilku miesięcy bezskutecznie szukam swojego miejsca, co objawia sie oczywiście dołem i bezsilnością
witaj Imienniczko widze ze wiele nas laczy...tez mialam opcje skonczenia jako nauczycielka (chyba nie bylabym najgorsza, mowiac skromnie- bo jakas dziwna cisza byla zawsze na lekcjach...) ale zycie potoczylo sie inaczej - jestem na emigracji i staram sie jakos ulozyc sobie zycie- w dobie kryzysu to jedank nie latwe
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:43   #176
aneczka84
Raczkowanie
 
Avatar aneczka84
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 150
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Oliwkaaa80 Kończyłam germanistykę. Każdy mówi, że bez problemu znajde pracę, ale ja nie widzę siebie w szkole uczącą rozwydrzone dzieciaki, po prostu nie czuję tego. Ok, to może za granicę wyjedziesz? Na to nie mam najmniejszej ochoty w tym momencie. Stwierdziłam, że mogłam pójść na jakieś konkretniejsze studia, a niemieckiego uczyć się we własnym zakresie. Ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie...
aneczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:45   #177
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez aneczka84 Pokaż wiadomość
Stwierdziłam, że mogłam pójść na jakieś konkretniejsze studia, a niemieckiego uczyć się we własnym zakresie. Ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie...
a jakie to studia Twoim zdaniem?
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:46   #178
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

a może zostań tłumaczem? to może być ciekawe
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:53   #179
aneczka84
Raczkowanie
 
Avatar aneczka84
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 150
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez brzydula_81 Pokaż wiadomość
witaj Imienniczko widze ze wiele nas laczy...tez mialam opcje skonczenia jako nauczycielka (chyba nie bylabym najgorsza, mowiac skromnie- bo jakas dziwna cisza byla zawsze na lekcjach...) ale zycie potoczylo sie inaczej - jestem na emigracji i staram sie jakos ulozyc sobie zycie- w dobie kryzysu to jedank nie latwe
Mi się też wydaje, że może i bym się nadała na belfra, bo na praktykach jakoś dawałam radę, ale to mnie w tej chwili wogóle nie kręci. A jeśli chodzi o studia, to przeglądając oferty (o ile znajde jakieś ciekawe), to w większości wymagają ekonomicznego, administracyjnego, technicznego czy czasem też prawniczego. Gdybym miał 5 lat temu świadomość, że moje życie za pare lat będzie tak wyglądać, to być może podjęłabym inne decyzje, ale teraz czasu nie cofnę niestety...

ResurrectionOfHappiness tłumaczyłam już troche, ale chyba nie mam dość cierpliwości. Sama nie wiem, co chce...
aneczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 21:00   #180
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

w klasie maturalnej zastanawiałam się czy nie wybrać germanistyki (miałam wtedy wizję siebie jako tłumacza) ale za namową rodziny, bliskiej, dalszej, zdecydowałam się na drugi kierunek, na którym również mi zależało. Z powodu braku czasu, trochę z lenistwa zaprzepaściłam swój niemiecki, nie miałam mobilizacji, aby zapisać się do szkoły językowej, ehh na mnie trzeba porządnego bata, nie mam silnej woli. Może jak skończę studia pomyślę coś nad doskonaleniem języka.
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-18 10:25:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.