Walka o zdrowe i piękne włosy część VII - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 00:19   #271
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wszystko mam wyprobuje to w niedziele...


cos w stylu khadi? sama mieszalas? kurcze, gdzies byl watek z przepisami na takie mikstury, podzial mi sie i nie moge znalezc.....
Tak właśnie, sama Jak znajdziesz ten wątek to pokaż nam tu, ja chętnie poczytam A może mówisz o recepcjonariuszu od kręconowłosych?. Jeszcze apropo miodu i tych mieszanek- robiłam też mieszanke na całą noc z owocu avokado, mleczka kokosowego, witaminami a+e, łyżki wybranego oleju, łyżki odżywki i miodu. Często dodawałam też dużo kremu zielonego z biedronki, kosztuje 3,50 bodajże a ma fajny skład, kokos+masło shea+gliceryna dodaje go tak 'na szybko' jak nie mam czasu nic mieszać, równiez do masek\odżywek ;D
INCI:
Aqua,Cocos nucifera oil,Butyrospermum parikii butter,Cetearyl Alkohol,Stearic Acid,Petrolatum,Glycerin, Phenoxethanol,Gryceryl Stearate,PEG-100 stearate,Sodium Hydroxide,Parfum,Cetareth-20,Magnesium sulfate,Polyacrylic Acid,Tocopherol,Methypara ben, Ethyparaben, Disodium EDTA,Peg-8,Ascorbyl Palmitate,Citric Acid,Ascorbic Acid.

Edytowane przez shopoholic
Czas edycji: 2011-07-02 o 00:28
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 08:13   #272
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nafta jest oczywiscie na rozne sposoby przerabiana: do kosmetykow oczyszczana na przyklad, na paliwa cholera wie co z nia robia - nie znam sie az tak. ale material wyjsciowy jest ten sam.

Racja, materiał wyjściowy ten sam. Jednak są różne frakcje ropy naftowej i nie odważyłabym się dać benzyny czy oleju opałowego na włosy czy skórę. I sama destylacja, w przypadku nafty kosmetycznej wielokrotna, też ma spore znaczenie.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
chodzi o baze. niektore skladniki nie mozesz nalozyc w stezeniu 100%, na przyklad z olejkiem rycynowym trzeba uwazac, witaminki tez sie dozuje ostrozniej itp.
Primo, z olejem, nie "z olejkiem". Olej rycynowy nie jest olejkiem z tej racji, że nie jest olejkiem eterycznym ani zapachowym, ale najzwyklejszym w świecie olejem.
Secundo, dlaczego nie można nałożyć oleju rycynowego w stężeniu 100%? Robię tak od ponad pół roku i jeszcze nie wyłysiałam, nie podrażniło mnie, a jak na złość - wzmocniło mi włosy i mam ich mnóstwo nowych. Coś podobnego!
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mozesz zrobic test, zaczac stosowac sama nafte... efekt wizualny bedzie, bo nafta wygladzi wlos, otoczy go. ale nie poprawi jego stanu od srodka. wiec te dodatki sa wazne. na koncowki moze i bym mogla nakladac nafte z witaminkami - w koncu to tylko wlos, wiec co mi szkodzi, jak bedzie "chroniony" przez nafte. ale na skore glowy sobie tego nie wyobrazam dawac, a podobno ma to byc sposob na wypadanie wlosow
Pytam po raz kolejny, nie pomyliła Ci się nafta kosmetyczna z olejem mineralnym? Bo w podobny sposób właśnie olej mineralny jest opisywany, a nie nafta kosmetyczna.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a co do nafty, to ile razy trzeba myć włosy by sie zmyła do końca i nie ma po niej efektu tłustych włosow?
Mi wystarcza porządnie spłukać, raz użyć szamponu i ewentualnie domyć odżywką dla pewności (i tak bym odżywki użyła po nafcie, to co mi szkodzi ).
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie wytlumacze ci tego, bo zwyczajnie w to nie wierze. niektorych dodatkow nie mozna wsadzic wiecej, bo ich optymalne dzialanie jest zapewnione w niskich stezeniach. w wysokich moga podraznic na przyklad. i mam nadzieje, ze olejku rycynowego nie stosowalas solo...
ja po ropopochodnych skladnikach efekt na skorze widze tylko jeden: zapchane pory, skora nie oddycha, poci sie.
co ewentualnie moge sobie wyobrazic, to pozytywny efekt przy suchej, podraznionej skorze. wowczas taka ropa moze dzialac jak plasterek (ja jednak mam skore bardzo tlusta, moja skore to wrecz uposledza...). ale zeby zaraz wlosy od tego rosly? to co niby bylo powodem, ze nie rosly wczesniej? akurat przy wypadaniu wlosow wierze - jesli juz - w kuracje "od srodka" i to po odpowiedniej diagnozie.
A ja myślę, że za bardzo przesadzasz. I chyba nie do końca doczytałaś o nafcie.
Możliwe, że Ci nie pomaga, nawet może działa wręcz odwrotnie, zdarza się przecież. Co do zapychania skóry - jakaś pomysłowa wizażanka wpadła jakiś czas temu na pomysł, aby walczyć za pomocą nafty z trądzikiem i przetłuszczaniem. Skórę oczyszczało, zmniejszało przetłuszczanie, ale w efekcie nafta wysuszyła skórę na wiórek.
I taki test to porosty sposób na sprawdzenie, czy ma się do czynienia z naftą czy też z olejem mineralnym. A to dwie różne rzeczy przecież...
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
1) to juz czepialstwo
Czepialstwo? Przecież to prawidłowa nazwa w odróżnieniu od mocno potocznego "olejku rycynowego".
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
2) pisalas, ze olej rycynowy sam nie dawal takich efektow jak nafta z nim. czytalam na kilku stronach juz, ze koncentracja powinna wynosic ponizej zdaje sie 10%, ale glowy nie dam sobie uciac. nie chodzi o jakies szkodliwe dzialanie, ale o optymalne efekty. podobno na przyklad zmieszany z ekstraktem z pokrzywy i wcierany tak w skalp daje duuuzo lepsze efekty.
5% w przypadku olejków eterycznych, którym nie jest olej rycynowy.
Dobrze, że głowy nie dasz uciąć.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
robila sobie ktoras z was taka wlasna miksture olejowa z dodatkami pokrzywy i witamin? macie jakies "nienaftowe" perelki wsrod takich mieszanin?
Tylko wcierki ziołowe na bazie alkoholu z dodatkiem olejków eterycznych. Maceratów jeszcze nie bardzo.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 13:42   #273
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Poszukuję nowej suszarki i nie wiem jaką wybrać. Czy ta będzie dobra? Zależy mi żeby miała dyfuzor i zimny nawiew bo suszę włosy codziennie i nie chce ich za bardzo niszczyć
http://allegro.pl/clatronic-profesjo...693575335.html
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 14:02   #274
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2787953 7]

Czepialstwo? Przecież to prawidłowa nazwa w odróżnieniu od mocno potocznego "olejku rycynowego".
[/QUOTE]

Mnie też się nie podoba, jak ktoś nazywa czysty olej olejkiem, co innego gotowe produkty, jak np. Vatika. Ale, z innej strony, wątek o oleju rycynowym ma w sobie określenie "olejek" nie "olej". Myślę, że to może być mylące. Strasznie dużo osób używa formy "olejek" w odniesieniu do olejów. Z innej strony, czy ktoś smaży na olejku rzepakowym?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 14:10   #275
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

niektórzy po prostu mają tendencję do zdrabniania
kolega prawie powiedział ostatnio : proszę o złożenie podpisiku na obiegóweczce już nie macie się czego czeepiać, wrzućcie na luz chociaż też wolę nazwę olej rycynowy, a nie olejek. Olejek to eteryczny może być
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 14:54   #276
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
niektórzy po prostu mają tendencję do zdrabniania
kolega prawie powiedział ostatnio : proszę o złożenie podpisiku na obiegóweczce już nie macie się czego czeepiać, wrzućcie na luz chociaż też wolę nazwę olej rycynowy, a nie olejek. Olejek to eteryczny może być
niepotrzebny offtop sie zrobil, juz wyjasnione Ja mam dzis kryzys wlosowy, spuszyly sie glupie po aloesie ;/
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 15:29   #277
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
niepotrzebny offtop sie zrobil, juz wyjasnione Ja mam dzis kryzys wlosowy, spuszyly sie glupie po aloesie ;/
Oj
Ja mam tak samo po szamponie, który zawiera jakiekolwiek cytrusy.. Puszą się jak oszalałe
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 16:10   #278
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

wybaczcie to zdrabnianie, bede sie pilnowac - koniec tematu "olej a olejek". pewnie sie naczytalam tutaj o olejkach, oleje kojarza mi sie z tymi do smazenia... tu, gdzie mieszkam, wszystko nazywa sie olej i nie ma(m) problemu.
chcialam jeszcze odniesc sie do tego, ile/w jakiej koncentracji stosowac olej rycynowy na wlosy i skore glowy. nigdy nie pisalam, ze mozna od tego wylysiec. ktoras wizazanka pisala, ze po samym rycynowym nie widziala zadnych efektow. a po nafcie z jego dodatkiem wlosy jej zaczely rosnac jak szalone... pomyslalam po prostu, ze moze jest to przyklad tego, o czym wielokrotnie slyszalam: olej rycynowy lepiej dziala w pewnych mieszankach niz solo. interesowaloby mnie porownanie: nafta z dodatkiem oleju rycynowego a jakis inny olej, np. sezamowy, z takimi samymi dodatkami.
ale ogolnie temat nafty dla mnie zamkniety, stosujcie sobie - tym bardziej, ze na was dziala. ja zostane przy innych specyfikach i tym sposobem wszystkie mozemy byc zadowolone.
(a co do nafty stosowanej na twarz - mnie wcale nie dziwi, ze po dluzszym okresie stosowania wysuszyla komus skore na wior - dokladnie tak samo podziala czysty olej mineralny. nie nawilza to, tylko "ochrania", co od czasu do czasu przy pewnych problemach skornych moze byc wskazane... ale jako pielegnacja? juz na samych sztyftach pielegnacyjnych do ust mozna zobaczyc roznice po kilku tygodniach od przerzucenia sie na te bez parafiny/oleju mineralnego itp. - usta coraz lepiej radza sobie same. a przynajmniej moje )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 17:04   #279
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wszystko mam wyprobuje to w niedziele...


cos w stylu khadi? sama mieszalas? kurcze, gdzies byl watek z przepisami na takie mikstury, podzial mi sie i nie moge znalezc.....

powiedz jaki efekt jak juz wprubujesz

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2787953 7]

Mi wystarcza porządnie spłukać, raz użyć szamponu i ewentualnie domyć odżywką dla pewności (i tak bym odżywki użyła po nafcie, to co mi szkodzi ).

[/QUOTE]
dzieki


tak wogóle to kupiłam dziś naftę
wreszcie...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 21:23   #280
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
(a co do nafty stosowanej na twarz - mnie wcale nie dziwi, ze po dluzszym okresie stosowania wysuszyla komus skore na wior - dokladnie tak samo podziala czysty olej mineralny. nie nawilza to, tylko "ochrania", co od czasu do czasu przy pewnych problemach skornych moze byc wskazane... ale jako pielegnacja? juz na samych sztyftach pielegnacyjnych do ust mozna zobaczyc roznice po kilku tygodniach od przerzucenia sie na te bez parafiny/oleju mineralnego itp. - usta coraz lepiej radza sobie same. a przynajmniej moje )
Chodziło mi o to, że po nafcie efekt wysuszania jest natychmiastowy, już po 5-15 minutach. Jak ktoś ma mocno przetłuszczającą się cerę to i rzeczywiście może pomylić owo wysuszenie ze zmniejszeniem przetłuszczania. Jednak po kilku użyciach pewnie nie ma żadnych wątpliwości.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tak wogóle to kupiłam dziś naftę
wreszcie...

Mam nadzieję, że u Ciebie równie dobrze będzie się spisywać jak i u mnie. Może lepiej?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 08:55   #281
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Kurcze... apropo tego puchu jeszcze ;/ wyglądają jakbym je przeproteinowała, wiecie o co chodzi a nie używałam ani grama protein, do tego są do przesady miękkie, wiecie co z tym fantem zrobić?
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 09:34   #282
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2789424 7]Chodziło mi o to, że po nafcie efekt wysuszania jest natychmiastowy, już po 5-15 minutach. Jak ktoś ma mocno przetłuszczającą się cerę to i rzeczywiście może pomylić owo wysuszenie ze zmniejszeniem przetłuszczania. Jednak po kilku użyciach pewnie nie ma żadnych wątpliwości. [/QUOTE]
aa, w tym sensie... troche zal dziewczyny - znam ten bol: walka z przesuszem, odwodnieniem przy mocnym przetluszczaniu. na skorze glowy mam z reszta to samo

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Kurcze... apropo tego puchu jeszcze ;/ wyglądają jakbym je przeproteinowała, wiecie o co chodzi a nie używałam ani grama protein, do tego są do przesady miękkie, wiecie co z tym fantem zrobić?
i to sie zrobilo od aloesu? cholercia... dobrze, ze ja sie aloesem nie bawilam! jeszcze nie jestem za bardzo w temacie, ale spuszone wlosy sie robia, jak luski wlosow sie pootwieraja podczas jakiejs kuracji na przyklad i potem nie zostana zamkniete... moze aloes ma takie wlasciwosci? ocet jablkowy podobno luski swietnie domyka, czyli wygladza... tylko teraz nie wiem, czy sie go daje lyzke na litr wody czy pol filizanki na pol litra wody do tego mozna troche miodu dodac... obie wersje sa z wizazu... a jeszcze gdzies kiedys wyczytalam 1:1 z woda. ale to chyba juz nie jako plukanka

ja siedze teraz z mieszanka na glowie: na skalp dalam wax, na dlugosci olej kokosowy z miodem (olejku cytrynowego jednak nie mialam...) i troche tego waxa oczywiscie sie tez tam "rozprzestrzenilo" zobaczymy, co z tego wyniknie... czy po zmyciu tego moge tez przeplukac wlosy ta mieszanina octowa? czy wowczas to juz niepotrzebne? niedziela jest jedynym dniem w tygodniu, kiedy moge sie w cos takiego bawic...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 10:23   #283
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aa, w tym sensie... troche zal dziewczyny - znam ten bol: walka z przesuszem, odwodnieniem przy mocnym przetluszczaniu. na skorze glowy mam z reszta to samo


i to sie zrobilo od aloesu? cholercia... dobrze, ze ja sie aloesem nie bawilam! jeszcze nie jestem za bardzo w temacie, ale spuszone wlosy sie robia, jak luski wlosow sie pootwieraja podczas jakiejs kuracji na przyklad i potem nie zostana zamkniete... moze aloes ma takie wlasciwosci? ocet jablkowy podobno luski swietnie domyka, czyli wygladza... tylko teraz nie wiem, czy sie go daje lyzke na litr wody czy pol filizanki na pol litra wody do tego mozna troche miodu dodac... obie wersje sa z wizazu... a jeszcze gdzies kiedys wyczytalam 1:1 z woda. ale to chyba juz nie jako plukanka

ja siedze teraz z mieszanka na glowie: na skalp dalam wax, na dlugosci olej kokosowy z miodem (olejku cytrynowego jednak nie mialam...) i troche tego waxa oczywiscie sie tez tam "rozprzestrzenilo" zobaczymy, co z tego wyniknie... czy po zmyciu tego moge tez przeplukac wlosy ta mieszanina octowa? czy wowczas to juz niepotrzebne? niedziela jest jedynym dniem w tygodniu, kiedy moge sie w cos takiego bawic...

ja bym powiedziała że mozesz uzyc plukanki octowej

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2789424 7]Chodziło mi o to, że po nafcie efekt wysuszania jest natychmiastowy, już po 5-15 minutach. Jak ktoś ma mocno przetłuszczającą się cerę to i rzeczywiście może pomylić owo wysuszenie ze zmniejszeniem przetłuszczania. Jednak po kilku użyciach pewnie nie ma żadnych wątpliwości.


Mam nadzieję, że u Ciebie równie dobrze będzie się spisywać jak i u mnie. Może lepiej? [/QUOTE]

moze dzis wyprubuję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 12:37   #284
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Kurcze... apropo tego puchu jeszcze ;/ wyglądają jakbym je przeproteinowała, wiecie o co chodzi a nie używałam ani grama protein, do tego są do przesady miękkie, wiecie co z tym fantem zrobić?
Moje wlosy tez ostatnio ciagle sie pusza
Czy mozecie wyjasnic(albo skierowac na odpowiedz) co to znaczy przeproteinowanie wlosow? Kiedys o tym czytama, ale teraz nie moge znalezc.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 12:44   #285
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Moje wlosy tez ostatnio ciagle sie pusza
Czy mozecie wyjasnic(albo skierowac na odpowiedz) co to znaczy przeproteinowanie wlosow? Kiedys o tym czytama, ale teraz nie moge znalezc.
moje włosy w ogóle ostatnio są okropne..
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 13:41   #286
Truskowa
Raczkowanie
 
Avatar Truskowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 110
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Moje wlosy tez ostatnio ciagle sie pusza
Czy mozecie wyjasnic(albo skierowac na odpowiedz) co to znaczy przeproteinowanie wlosow? Kiedys o tym czytama, ale teraz nie moge znalezc.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=32
Truskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 14:13   #287
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Moje wlosy tez ostatnio ciagle sie pusza
Czy mozecie wyjasnic(albo skierowac na odpowiedz) co to znaczy przeproteinowanie wlosow? Kiedys o tym czytama, ale teraz nie moge znalezc.
Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
moje włosy w ogóle ostatnio są okropne..

może przez pogodę poniekąd?
cały czas leje i leje

a ja sie pochwale ze kupiłam Merz'a
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 14:24   #288
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
może przez pogodę poniekąd?
cały czas leje i leje

a ja sie pochwale ze kupiłam Merz'a
wątpię..
za długo moje włosy były niszczone, żeby po pół roku pielęgnacji były ładne, ale nie poddaję się.
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 14:30   #289
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Co do puszenia to naprawdę moje włosy dziś przechodzą tragedię. Pogoda okropna, pada więc nie ma co się dziwić. Dziś zakupiłam parę rzeczy, których nigdy nie stosowałam a są chwalone przez Was
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz yyhhyh.jpg (133,0 KB, 85 załadowań)
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 14:32   #290
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Co do puszenia to naprawdę moje włosy dziś przechodzą tragedię. Pogoda okropna, pada więc nie ma co się dziwić. Dziś zakupiłam parę rzeczy, których nigdy nie stosowałam a są chwalone przez Was
kto chwalił tego gliss kura?
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 14:48   #291
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
kto chwalił tego gliss kura?
Ano Zapomniałam odpisać, że Gliss Kur to jakaś nowość i kupiłam z ciekawościŻeś mnie kochana złapała
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 14:52   #292
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
płukanki ze skrzypu

Dziewczyny, z racji tego że przyjechałam do domu na wieś postanowiłam robić sobie płukanki ze skrzypu - podpowie mi któraś z Was:
1. ile wody nalać do garnka
2. ile włożyć skrzypu
3. ile czasu gotować ?

4. jak tą płukankę zrobić, trzymać w niej włosy z 2-3 minuty? czy wystarczy tylko polać włosy?

ten skrzyp mam włożyć cały, czy mam pokroić jakoś drobno, czy jak?

weegirl super blog, bardzo przydatny
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-07-03 o 14:59
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 15:08   #293
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Ano Zapomniałam odpisać, że Gliss Kur to jakaś nowość i kupiłam z ciekawościŻeś mnie kochana złapała
mogłaś kupić któreś z magicznych serum, w promocji są
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 15:20   #294
Kileczka
Zadomowienie
 
Avatar Kileczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachód : )
Wiadomości: 1 127
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Co do puszenia to naprawdę moje włosy dziś przechodzą tragedię. Pogoda okropna, pada więc nie ma co się dziwić. Dziś zakupiłam parę rzeczy, których nigdy nie stosowałam a są chwalone przez Was
Isana i Alterra zazdroszczę ! U mnie w pobliżu nie ma rossmanna i nie mogę się stać szczęśliwą posiadaczką tych produktów, chociaż bardzo bym chciała.
__________________
Dbam o włosy od września 2010.
cel-35-37-39-41-43-45-47-49-51-60cm- na początek.
Od lutego 2011r. wracam do naturalnego koloru włosów. Odrost-13cm
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

________________
"Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci."
Kileczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 15:32   #295
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Co do puszenia to naprawdę moje włosy dziś przechodzą tragedię. Pogoda okropna, pada więc nie ma co się dziwić. Dziś zakupiłam parę rzeczy, których nigdy nie stosowałam a są chwalone przez Was

o mam ta alterre

dajznac jak się gliss kur spisuje
Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z racji tego że przyjechałam do domu na wieś postanowiłam robić sobie płukanki ze skrzypu - podpowie mi któraś z Was:
1. ile wody nalać do garnka
2. ile włożyć skrzypu
3. ile czasu gotować ?

4. jak tą płukankę zrobić, trzymać w niej włosy z 2-3 minuty? czy wystarczy tylko polać włosy?

ten skrzyp mam włożyć cały, czy mam pokroić jakoś drobno, czy jak?

weegirl super blog, bardzo przydatny

dałabym 3 torebki skrzupu na litr wody, mam taką płukanke rozjasniająca z herbapolu i tam jest takie stosowanie więc do skrzypu tez powinno sie sprawdzić
i zostawić na 30 minut pod przykryciem
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 15:33   #296
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kileczka Pokaż wiadomość
Isana i Alterra zazdroszczę ! U mnie w pobliżu nie ma rossmanna i nie mogę się stać szczęśliwą posiadaczką tych produktów, chociaż bardzo bym chciała.
mogę CI kiedyś kupić i wysłać jak chcesz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 16:01   #297
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dałabym 3 torebki skrzupu na litr wody, mam taką płukanke rozjasniająca z herbapolu i tam jest takie stosowanie więc do skrzypu tez powinno sie sprawdzić
i zostawić na 30 minut pod przykryciem
ale ja mówię o takim zerwanym świeżym. że chcę zerwać i ile go zerwać.
i ile go gotować go

i jak płukać? wsadzić głowę w tą płukankę na 2 - 3 minuty?
czy tylko polać tą płukanką i to już zadziała?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 16:34   #298
Kileczka
Zadomowienie
 
Avatar Kileczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachód : )
Wiadomości: 1 127
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
mogę CI kiedyś kupić i wysłać jak chcesz
Jeśli do końca lipca nie będę miała okazji odwiedzić Rossmanna to chętnie się skuszę
__________________
Dbam o włosy od września 2010.
cel-35-37-39-41-43-45-47-49-51-60cm- na początek.
Od lutego 2011r. wracam do naturalnego koloru włosów. Odrost-13cm
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

________________
"Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci."
Kileczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 17:16   #299
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

dziewczyny znacie odpowiedź na moje pytania odnośnie płukanki ZE SKRZYPU ZERWANEGO ŚWIEŻEGO?

1. ile wody nalać do garnka
2. ile włożyć skrzypu
3. ile czasu gotować ?
4. jak tą płukankę zrobić, trzymać w niej włosy z 2-3 minuty? czy wystarczy tylko polać włosy?

na litr wody ile skrzypu, potem trzymać głowę w tym chwilę czy tylko polać?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:20   #300
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ocet jablkowy podobno luski swietnie domyka, czyli wygladza... tylko teraz nie wiem, czy sie go daje lyzke na litr wody czy pol filizanki na pol litra wody
Zaznaczam, że nie używam octu jabłkowego. Używam zwykły, spirytusowy, bo na moje włosy działa znacznie lepiej.
Uprzedzę pytanie - nie, nie wysusza. Wlewam do szklanki / kubka trochę octu i dopełniam letnią wodą. Paluch do szklanki i próbuję. Mieszanka powinna być lekko kwaśna. Jak jest zbyt kwaśna, odlewam i dopełniam wodą. Włosy gładkie, lśniące i skrzypiące .


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziewczyny znacie odpowiedź na moje pytania odnośnie płukanki ZE SKRZYPU ZERWANEGO ŚWIEŻEGO?

Składniki:
2 łyżki skrzypu polnego
3 szklanki wody

Przygotowanie:

Skrzyp zalać wodą i doprowadzić do wrzenia. Gotować 5 minut na małym ogniu, potem odcedzić. Po ostygnięciu wypłukać nią włosy zaraz po umyciu.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.